da li verujete u vidovitost?

E pa Joco Ja videh vidovnjaka u sred crkve Svetog Ostroga.
Uneli nekog bolesnog tipa, potpuno letargican ni pokret okom da napravi.
Stavili ga da sedne stvorila se guzva na ulaz, zamor ljudi se pojacao. Svi bi da udju i da sto pre obave ono po sta su dosli.Svestenik pomoze momcima da smeste bolesnog coveka uz uzdah se podize i pogleda po narodu.Poce da kruzi pogledom pa rece;
-"Jesi li ti majka ovom junaku"obrati se jednoj starijoj zeni koja nije bila jedina tih godina.
-"A sto ucini jadna ne bila pa ti dete ovko ispasta"Da ne duzim izgrdi on zenu recima
-"Obilazila si gatare,vracare,razno razne vidovnjake i magove a na poslednje si ovde dosla.
A Bog je svet stvorio i samo on moze da pomogne!"Posavetovao je sta da radi a onda procita molitvu onom coveku i miropmaza ga.Kad su coveka podigli i prineli do mostiju Svetog Vasilija kad su ga okrenuli covek namah stade pogleda po narodu i osmehnu se.
I dan danas kad se setim toga kosa mi sa digne na glavi.Do tada sam iz dosade gledala po solji(nikako za pare)sto mnogi mladi i dan danas rade,otada pokusavam ni pogled da spustim iako su nekad sare interesantne.
Ako taj svestenik nije vidovnjak jer bilo je jos par scena dok sam cekala da procita molitvu za zdravlje mojoj cerki, onda niko nije.
Inace pokusavam da budem dobar vernik kako moja Pravoslavna crkva nalaze.
A mislim da vecina nas ne zna gde gresi pogotovu u mladosti. :)
 
Imala sam jedan zanimljiv susret u crkvi.
Pre godinu dana, otisla sam u crkvu da zapalim svece. Zena koja je prodavala svece i ostalo, pitala me je da li se redovno molim. .... i tu je pocela nasa komunikacija. Posle iscrpnog objasnjenja o religiji, rekla je nekoliko podataka o mojoj proslosti i buducnosti, da nisam mogla da poverujem sta sam cula. Pitala sam je da li zna da je proricanje sudbine greh, na sta mi je odgovorila da ona samo zna da cita znakove koji se nalaze svuda oko nas, Bozjom rukom stvorene za one koji su dovoljno mudri, koji dovoljno veruju itd itd. i dala mi iscrpno objasnjenje i neke primere. Sve mi je to delovalo jako zanimljivo, mozda cak i mogucno.

Citala sam i neke knjige u kojima su vidovnjaci na skali odmah posle Boga. Po mudrosti i duhovnoj zrelosti su prvi, ako bi napravili takvu selekciju ljudi.

U savremene TV vidovnjake naravno ne verujem
 
vanja32:
da li znate nekoga ili ste vi mozda nadareni da vidite ili predvidite nesto sto drugi ne mogu?

Znam licno jednu stariju osobu koja je vidovita i kad joj pogledash u oci kao da nema kraja,kao u bunar kad bih pogledala....ali ne verujem u to niti zelim da mi neko kaze shta me ceka i kakva tje mi sudbina biti,mada je covek sam taj shto svoju sudbinu kuje nigde to nije zapisano.....
 
Posle ovih komentara moj ce mozda biti smesan, ali nekad mi se desava da kad fudbalska utakmica dodje do penal serije budem u stanju da predvidim u koji ugao gola ce igrac da sutne, ili da promasi, ili da golman odbrani. Jednostavno mi se javi slika situacije u glavi pre nego sto igrac izvede pucanj. Mozda je to ne trip, ne znam...
 
Eh ljudi ovako, ja sam pravoslavni hriscanin ili sto bi neko rekao (knjizevni lik) : Ja se uzdam u svog srpskog rista.... Ali predosecam neke stvari ili mi izlete iz usta a da nisam svestan sta govorim, npr pogadjam imena osoba sa kojima pricam ili o kojima neko prica meni, ali ne verujem da mogu preko neta, mada to je mozda slucajnost..............I verujem da kada neko stvarno ima moc neku, da mu je to bog dao sa razlogom, npr da pomaze ljudima, ali naravno besplatno.
 
Evo jedne pricice, koja je istinita: Mom dedi (od moje babe bratu rodjenom) je jednom prilikom dok je bio josh mlad, prorocica rekla da ce preziveti 3 rata i da ce u 2. biti ranjen, i svasta mu je josh ispricala i rekla mu je da ce umreti u 84. god zivota............... Sve mu se izdesavalo, preziveo je sve ratove, i sada ima 84 god, sve mu se ispunilo do sada sem toga.......................
 
Pre neki dan je na Discoveryu bila lepa emisija o neke dve zene sto su vidovite i pomogle su da se rese neki nerazjasnjeni slucajevi ubistava.
Ne verujem u vidosvitost tipa da ti gatam u solju i verujem da je 80% vidovnjaka samo banda prevaranata ali verujem da ima vidovitih ;ljudi.
Ali smatram da je to mozda vise sto su vec neki naveli jaka intuicija, predosecanje neke lose energije, pronicljivost....sve u svemu mislim da je to tema koju ne treba tako lako otpisati kao nemogucu....
 
Pozdrav

wild_child jel su te zene predvidele ubistvo pre nego sto se desilo ili se ubistvo desilo ali pandrui nisu znali ko je pa su njih pitali. Posto znam da obicno na Discovery pustaju ljude koji su bili obucavani od strane CIA obucavali su ih da vide stvari na nekom mestu na kome nikad nisu bili slicno astralnoj proekciji samo sto se ostaje u telu sposobnost se zove Remote View aka Gledanje na Daljinu tako nesto u prevodu guglaj malo ima dosta stvari vezane za Remote View cak imas i neke skole u kojima te obucavaju ti bivsi kako da ih nazovem vojnici CIA-e itd.. ali se placa mnogo :)
 
Talamasca:
Pozdrav

wild_child jel su te zene predvidele ubistvo pre nego sto se desilo ili se ubistvo desilo ali pandrui nisu znali ko je pa su njih pitali. Posto znam da obicno na Discovery pustaju ljude koji su bili obucavani od strane CIA obucavali su ih da vide stvari na nekom mestu na kome nikad nisu bili slicno astralnoj proekciji samo sto se ostaje u telu sposobnost se zove Remote View aka Gledanje na Daljinu tako nesto u prevodu guglaj malo ima dosta stvari vezane za Remote View cak imas i neke skole u kojima te obucavaju ti bivsi kako da ih nazovem vojnici CIA-e itd.. ali se placa mnogo :)

Ima toga i kod nas
 
Moja mama je bila jos davno,mnogo pre nego sto sam se ja rodila,kod jedne zene koja je pocela da joj prica o meni iako je moja mama nije nista pitala......i rekla joj je da ce dobiti devojcicu i pricala joj je o meni,stvari koje su zaista tacne,ali ne samo pozitivne,vec i negativne.Takodje je upoznala jos nekoliko ljudi koji imaju ovaj dar i koji su zaista uspeli da predvide neke dogadjaje.Najcesce to rade posredstvom nekog metala koji se dugo nosi (prsten),jer je tu zadrzana energija osobe.Neki mogu da imaju vizije gledajuci u dno solje kafe ili u dlan,to su kao neke kapije preko kojih oni mogu da dobiju vizije,nista tamo nije zapisano sto oni mogu da protumace,to jednostavno koriste kao portal za vizije.To nije nista nemoguce,neki ljudi imaju taj dar neki ne,a kod nekih nije dovoljno razvijen.Takodje neki mogu da predvidjaju dogadjaje koji ce se dogoditi za duzi vremenski period,a neki mogu da odrede dogadjaje samo za blizu buducnost.Mislim da je vidovnjak sa najvecim mogucnostima bio Nostradamus,ali on se izrazavao u stihovima koji su cesto dvosmisleni i mnogi ih tumace na nacine koji njima odgovaraju.Ali takodje sve sto vidovnjak prorekne kao sudbinu ili ono sto je nam je zapisano,sve moze da se promeni jer svako poseduje slobodnu volju kojom sve moze da izmeni.
Izvinite na predugackom postu ;)
 

Back
Top