da li verujete u vidovitost?

Himalaja:
Nemam razloga da sumnjam u to sto si napisala, po meni je sasvim normalno mogucnost ili prijemcivost za informacije (spoznaja). Mada mislim, ma kojoj veri da pripadas, da ukoliko malo bolje preispitas veru, trebalo bi da pronadjes da to sto mozes, nazovi ga dar, mozes i trebas da razvijas jer je retkost i jer moze pomoci u vecini slucajeva.
Vidim da je tema zanimljiva, pa necu da budem cicija i ispricacu zasto je teret taj "DAR". Naime, niko ne moze da se umesa u sudbinu drugog, (mislim moze, ali to nije ono o cemu govorim). Na ovom forumu ja sam postavila temu< INVALID BEZ PORODICE> , i celu pricu o coveku o kom se radi, ja sam "videla" unapred. Pokusala sam da se umesam u tok dogadjaja, ali to nije pomoglo. Najgore je MOGLO da se spreci odredjenom promenom ponasanja, ali NA SLOBODU VOLJE DRUGE OSOBE, ne mozemo uticati. I bas zato sto sam sve videla unapred, teze mi je. Drugi primer, sa dragim i bliskim osobama, majkom, i tetkom sam se pozdravila, znajuci da se vidimo na ovom svetu poslednji put, cak mi je tetka i rekla < dosla si da se pozdravimo>, Jedini dobar primer u mom iskustvu, poznanica kojoj sam preporucila da svoju tesku boljku pokusa da uz standardnu terapiju leci i jednim prirodnim sredstvom, i to je dalo rezultata, bas. Moram da naglasim da joj nista nisam prodala, preparat je nas, i ima ga svuda, skoro dzabe. No kome ima veka... Ali i meni je to veliki teret, kao da snosim odgovornost za dogadjaje koje vidim, uzas :cry: Pozdrav i sory ako sam udavila ;-)
 
Definitivno vidovnjaci ne postoje. Takve osobe su samo dobri psiholozi i dok vam pričaju koješta gledaju vaše reaakcije. Ako na nešto reagujete oni se nadovežu i nastave u tom pravcu. Bez veze.
Interesantno je da od te silne poplave vidovnjaka niko nije ni pretpostavio neke bitne događaje, kako u svijetu tako i kod nas.
Svi pričaju napamet ili neodređeno, u slučaju promašaja da se mogu "vaditi".
Čak je po tome poznato bilo Delfijsko prpročanstvo "Jedna vojska će pobijediti" ali koja... kao da je to bitno.
 
mahamaja:
Vidim da je tema zanimljiva, pa necu da budem cicija i ispricacu zasto je teret taj "DAR". Naime, niko ne moze da se umesa u sudbinu drugog, (mislim moze, ali to nije ono o cemu govorim). Na ovom forumu ja sam postavila temu< INVALID BEZ PORODICE> , i celu pricu o coveku o kom se radi, ja sam "videla" unapred. Pokusala sam da se umesam u tok dogadjaja, ali to nije pomoglo. Najgore je MOGLO da se spreci odredjenom promenom ponasanja, ali NA SLOBODU VOLJE DRUGE OSOBE, ne mozemo uticati. I bas zato sto sam sve videla unapred, teze mi je. Drugi primer, sa dragim i bliskim osobama, majkom, i tetkom sam se pozdravila, znajuci da se vidimo na ovom svetu poslednji put, cak mi je tetka i rekla < dosla si da se pozdravimo>, Jedini dobar primer u mom iskustvu, poznanica kojoj sam preporucila da svoju tesku boljku pokusa da uz standardnu terapiju leci i jednim prirodnim sredstvom, i to je dalo rezultata, bas. Moram da naglasim da joj nista nisam prodala, preparat je nas, i ima ga svuda, skoro dzabe. No kome ima veka... Ali i meni je to veliki teret, kao da snosim odgovornost za dogadjaje koje vidim, uzas :cry: Pozdrav i sory ako sam udavila ;-)
Tek sada vidjeh tvoj post. Ne mogu da sudim u tvom slučaju jer ne znam šta vidiš i na koji način, ali mogu samo reći da u Americi postoji jedan fond kojim bi se isplatila velika novčana nagrada u slučaju prezentacije pravog paranormalnog slučaja.
Ali, ni do dan danas ni jedan čovjek sa paranormalnim sposobnostima nije otkriven, tako da se taj fond višestruko uvećava svake godine.

Evo, o tome možeš na pogledaš na ovome linku: James Randi, ponuda od milion dolara
http://forum.drenik.net/viewtopic.php?t=4361&view=previous&sid=d87565a76c2e1b4d762223e73db96e4b
 
ej eto i mojoj mami se to deshava ti momenti...i meni ponekad
ok sad manje ima u gornjoj temi

njoj se desilo da je na pijaci stavila tachno 1kg na vagu !!! isti dan dva puta kod istog
odnosno tacno koliko je htela..
onda sam gledala o aurama, postoji taj tip, koji oseca te mere..ima neki shto oseca prostor dobro

cak i to mahamajo ima neki tip koji ima sposobnost da isceljuje...to su kristalne aure

opet mi se cini da nestho ne radim ok kao nesto namecem naturam podmecem ali sht aznam to je samo neki info mozda je ok mozda zanimljiv itd
 
kako nije nijedan covek sa takvim sposobnostima otkriven?!
ma bas ce tebi da kazu da li je ili nije, mozhda ih cia zgrabi i drzi za svoje potrebe...
ima neka knjiga bash o aurama... e sad mrzi me da gledam starshna mi je
ok nije samo to ali mrzi me
i to su valjda naucnici pisali i proucavali....??? ne znam en mogu da je nadjem

e sad sam se naplashila kako cu da spavam joooj ne smem u mrak
:I
 
e postoji neki deda kod sombora koji je vidovit..valjda

e ok ail tako prave biybis..npr slucajno vide nekoliko puta onda se to procuje i sad mozda vise nisu inspirisani pa krenu da izmisljaju...zato bolje cuti o tome pritisak je to i okoline
 
Nashe su ochi zashticene sunchanim naocharima, nosevi opijeni mirisima iz skupih bochica, jezici zamazani eurokremom...verovati...ne verujemo...o da, o, da...barem pola chula od zivotinja i bilo bi dosta da shvatimo koliko da smo zivi...ima svega , mnogo lazi...novac...ako zaista postoji dar, da li se moze ''prodati''za milion dolara...da li je chudno, u stvari normalno, a mi se chudimo...jer nam treba potvrda za neshto u shta sumnjamo...
 
pa ja to ne bi bas tako nazvala.mislim da neki ljudi u sebi nose malo vise energije i osecaju neke stvari koje drugi ne mogu.....postoje takvi ljudi.....naravno iskljucujem kleopatru,vidovitu zorku i tako dalje.....poznavala sam jednu zenu koja mi je rekla mnoge stvari koje su mi se stvarno desile.....i to nije bilo nikakvo gledanje u karte,horoskope i razna sranja.jednostavno zena je osetila neke stvari i rekla mi ih.......mislim da je to ok,sve dok ne pocnes da lazes ljude i uzimas im pare za to..... ;-)
 
$anja:
pa ja to ne bi bas tako nazvala.mislim da neki ljudi u sebi nose malo vise energije i osecaju neke stvari koje drugi ne mogu.....postoje takvi ljudi.....naravno iskljucujem kleopatru,vidovitu zorku i tako dalje.....poznavala sam jednu zenu koja mi je rekla mnoge stvari koje su mi se stvarno desile.....i to nije bilo nikakvo gledanje u karte,horoskope i razna sranja.jednostavno zena je osetila neke stvari i rekla mi ih.......mislim da je to ok,sve dok ne pocnes da lazes ljude i uzimas im pare za to..... ;-)
Upravo tako Anja, i vidovitost nema veze sa gatanjem u pasulj, karte i sl... a ni sa parama:!:
 
Vidovitost?
Pre je to intuicija ili neki osecaj nelagodnosti.
Uvek se javi pred neki los dogadjaj.Svi mi to imamo u nekim trenutcima.
Deza vu ima svako i to ne mozete vezati za religiju.
nekad smo se zezali sa soljama.
Ko to nije probao?!
Iteresantntno je koliko ima sugestije.Kao vidim ovo ili ono.
A onaj kome gledas u solju ceka jos "i dalje sta sad"?
Davno me vodila svekrva kod neke ciganke pasuljarke. :shock:
Kosa mi se dizala na glavi dok mi je gledala u pasulj.
Da te uveri prvo prica o proslosti.
Sta da kazem kad sam se zarozala.Grcala sam od suza.I danas ne mogu da verujem sta me je snaslo.A buducnost?toliko sam plakala da sam pola propustila.
E volela bih tu babu da sretnem ako je ziva.
Inace sam neverni Toma.Verujem samo u Boziju volju.
Ali radoznalost je cudo
c015.gif
 
Vidovitost (prava ili kako to kazu u pravoslavlju prozorljivost) je od Boga a imamo mnogo primera navodno vidovitih ljudi koji niti su primernog hriscanskog zivota ili se pomalo izdaju da jesu(kazem pomalo jer svako ko iole sta zna o pravoslavlju ne naseda na takve podvale) !
Tacno je da tako nesto cveta u vreme najvecih problema u drzavama ili u stanju bogootpadnutosti sto je kod nas primer (i jedno i drugo) .

Oni koji su u veri iskusni pitanje u vezi ovoga i ovakvo kao ova tema nece postavljati!Bez uvrede ali je tako!

Vidovitost od Boga nije za hvalu,pare i u svetu a i nije za svakoga ko bi hteo da zna!Vidovitost od Boga se razlikuje sto cete videti uporedjujuci zitije bilo kog svetitelja kako iz davnih vremena tako i iz novijeg vremena!

Ova druga "vidovitost" koja od Boga nije zna se od koga potice a odbijanje ljudi da prihvate takvo njeno ustrojstvo je jedna od zamki koja njemu godi!
Da bi se sve to bolje razumelo treba znati ponesto o svetu bestelesnih sila (predlog procitati bar knjigu Demoni i ljudi - pisca se ne secam a ima je po bolje opremljenim crkvenim knjizarama pogotovo u Beogradu).

Mnogo puta se pokazalo da je to istina ali ne i svima!
Uvek ce biti onih koji sumnjaju kojima da bi shvatili pravoslavlje nece cekicem nabijati odgovore u glavu( sto nekad pravoslavlju i zameraju nazivajuci ga pasivnim,... a sto ne stoji jer se silom nista ne postize a i ispavan odgovor ne bi bio ispravan da se silom daje).

Svet bestelesnih sila (ovde prevashodno mislim na pale andjele ili ti demone ) je savrseniji od nas sa mnogo vise iskustva(visemilenijumskog)) pa tako i imaju delimicno znanje i dosta tacne pretpostavke o buducem ali ne u potpunosti a o proslom i sadasnjem gotovo potpune pa otuda i odusevljenost ljudi najcesce takvim stvarima!Cinjenica jeste da ekstrasensi inace kontaktiraju sa palim andjelima 9sa njihovim znanjem ili ne) pa otud i svo njihovo "znanje" koje ne bi ni tren potrajalo uz molitvu u crkvi ili gde ste culi da vidovnjaci stvarno zive hriscanski ,odlaze u crkvu,kod duhovnika,....
Oni istina za sebe cesto govore da su odobreni od strane crkve sto je u 1000% netacno i sto normalno nikad nece biti!
 

Back
Top