PRIHVATANJE

B

Bliss

Gost
...svako od nas dodje u jednom momentu duge veze do onog pitanja koliko sam zaista u stanju da prihvatim svog partnera?
...npr....svadjamo se mesecima....ne znamo sta je uzrok...sve oko gluposti ...ali u pozadini se krije mnogo veca stvar...da li ja njega ili nju mogu da prihvatim zbog....
...naravno eliminisem situacije u kojima neko pokusava nekoga da menja...jer je to pocetak kraja...
..zanima me koliko smo svi mi u stanju da prihvatimo osobe sa kojima smo?
 
Moramo.....zato i postoji zaljubljenost...da nema nje svi bi smo se poubijali...zaljubljenost te navuce da prihvatis nekoga....a kad prodje sve je stvar zelje za kompromisom i razumevanja.
 
Samantha Jouns:
Bliss,....jel sve u redu sa tobom? Ako treba tu sam ,.....ako treba da ubijem nekoga samo kazi.....Imam ja svoje tigrove :):):)

... :) ..naprotiv...danas mi je super...bile su mi 3 drugarice na kafi i pricale smo nesto o vezama...jedna od njih je u svadji sa svojim deckom...i toliko smo produbile temu...da i ja nisam mogla da verujem do koje teme smo dosli...sustina njjihove svadje konkretno je bila u nekoj situaciji koja nije imala veze sa glupostima oko kojih su se svadjali zadnjih par dana...
...pa me posle zvala cetvrta drugarica...koja takodje ima neke frke...ljubavne prirode...
...a ja sam se pomirila sa deckom...pa sam i pod utiscima...i tako...sve u svemu...citava ta situacija me podstakla na razmisljanje...
...hvala na ponudi...imacu u vidu....pa kad mi bude zatrebla ...ti sacuvaj jednog u rukavu... :wink:
 
Bliss:
...svako od nas dodje u jednom momentu duge veze do onog pitanja koliko sam zaista u stanju da prihvatim svog partnera?
...npr....svadjamo se mesecima....ne znamo sta je uzrok...sve oko gluposti ...ali u pozadini se krije mnogo veca stvar...da li ja njega ili nju mogu da prihvatim zbog....
...naravno eliminisem situacije u kojima neko pokusava nekoga da menja...jer je to pocetak kraja...
..zanima me koliko smo svi mi u stanju da prihvatimo osobe sa kojima smo?


Pa ja llicno mogu daprihatim svasta jer sam tolerantan ali to nije previse dobro...
 
Ja inace prihvatam ljude takvim kakvi su, vrlo sam tolerantna i sirokih vidika, i bas umem da razumem svasta. Pa ljudi smo, komplikovani smo.To mi nikad nije predstavljalo problem u bilo kojim ljudskim relacijama pa ni u vezama.
 
Imam prilicno razumevanja za razlicitosti i za raznorazne stvari... Ali recimo nekad jednostavno ne mozemo prihvatiti neke stvari...
Na primer: kako prihvatiti osobu za vezu ako znas da ona vara... To je neki najbanalniji primer, ima toga jos...
Daklem ipak neka menjanja, usaglasavanja, prilagodjavanja... dogovori i kompromisi moraju da postoje...
Tako da sve zavisi kakva je stvar u pitanju... nesto moze da se prihvati, nesto ne...
 
Zeznuto je kad nekog prihvatis na nacin da stvoris tzv. iluziju ljubavi , da on pritom nije dovoljno blizak ,da kazem- mentalno.. .stalno pokusavati shvatiti nekog … izracunas da li ti se to isplati….
 
tesko je nekog prihvatiti u potpunosti...pa i sa roditeljima se stalno svadjamo,a sa njima zivimo od kada znamo za sebe...stvar je kompromisu i u spremnosti za kompromis...kako se tebi nesto ne svidja,tako se mozda i toj drugoj osobi ne svidja nesto kod tebe...i sta sad?ko ce koga da poboljsa,popravi...tako i nastaju svadje...
 
Bliss:
...svako od nas dodje u jednom momentu duge veze do onog pitanja koliko sam zaista u stanju da prihvatim svog partnera?
...npr....svadjamo se mesecima....ne znamo sta je uzrok...sve oko gluposti ...ali u pozadini se krije mnogo veca stvar...da li ja njega ili nju mogu da prihvatim zbog....
...naravno eliminisem situacije u kojima neko pokusava nekoga da menja...jer je to pocetak kraja...
..zanima me koliko smo svi mi u stanju da prihvatimo osobe sa kojima smo?

pa nesto mozes nesto ne mozes nikada i uvek te nervira ali vremenom se naviknes i moze da ti postane simpaticno. ali to najvise zavisi od same osobe. neko bi svasta prihvatio a neko ne moze da predje preko dve tri sitnice.
ja sam negde u sredini cini mi se, nesto kuliram ali ne moze ni bilo sta da prodje.

poz
 
Bliss:
...svako od nas dodje u jednom momentu duge veze do onog pitanja koliko sam zaista u stanju da prihvatim svog partnera?
...npr....svadjamo se mesecima....ne znamo sta je uzrok...sve oko gluposti ...ali u pozadini se krije mnogo veca stvar...da li ja njega ili nju mogu da prihvatim zbog....
...naravno eliminisem situacije u kojima neko pokusava nekoga da menja...jer je to pocetak kraja...
..zanima me koliko smo svi mi u stanju da prihvatimo osobe sa kojima smo?

Do toga dodje kod mene u trenutku na prvi polged,kad ga vidim,kad vidim kako hoda i kako prica,do tog pitanja koliko sam zaista u stanju da ga prihvatim.
 
...@Pera
...nisam mislila kada sam postavljala temu na drasticne oblike prihvatanja...tj. kada je u pitanju prevara...jer nisam dozivela tako nesto i ne znam kako bih odreagovala...

...kada sam postavljala ovu temu...razmisljala sam koliko ljudi ponekad nisu ni svesni da su i pored toga sto misle da su prihvatili nekog...mozda pomalo u zabludi...naravno u svakoj vezi postoje stvari koje nam se ne svidjaju kod nekog....i pitanje opstanka veze je bas u tome da li smo u stanju te mane tolerisati....
...ali opet spominjem inspirisao me primer drugarice...koja je posle svadje sa deckom dosla na kafu...svadja je naravno bila oko sitnice...ali kako je odmicao razgovor polako smo dolazili do zakljucaka koji su i njeni i njegovi mehanizmi kojima su odreagovali na situaciju..i koliko se ustvari iza te gluposti krije mnogo krupnija stvar...koja je bas vezana za prihvatanje...cak obostrano...
...prihvatanje moze da se odnosi i na partnerov posao...nacin zivota...prijatelje ...porodicu....ipak tu ima malo vise stvari o kojima cini mi se dosta nas (barem iz mog iskustva)...ne obraca paznju...ili je u zabludi da je sve ok....a onda kad nastanu stalne svadje...zapitamo se...zasto se to desava...ponekad situacija moze ici i do pocetka veze...i tako...
 
Muskarci koji su sa mnom bili tvrde da sam veoma zahtevna i impulsivna osoba.Ja dodajem,i ne bas fleksibilna.:( U sustini,meni samoj se ta osobina najmanje svidja i cesto me je kostala veze.Ali,ne znam da li cu uspeti da objasnim sta ja to u stvari ne mogu da prihvatim.Ono sto me izludjuje je kada mi doticni kaze da ne vole svi na isti nacin tj.da svoje naklonosti i ljubav,da tako kazem,svako iskazuje na sebi svojstven nacin.U teoriji - da, to ime smisla.U praksi,to ne mogu da prihvatim.Jer uzalud me neko voli ako ono kako se on ponasa,sta kaze,sta je spreman da ucini zarad nas itd,itd,ako ja sve to ne dozivljavam kao dokaze ljubavi.Na pr.ako ti salje stotinu poruka dnevno
i tvrdi da je to jedan od dokaza da misli na mene a ja s druge strane samo telefonske pozive dozivljavam kao takav dokaz,onda sam ja u sustini neispunjena i nezadovoljna jer ne dobijam ono sto mi je potrebno.Dala sam banalan primer ali se nadam da sam uspela da pojasnim sta sam htela.Tako da ja mogu da se trudim da prihvatim takvu osobu ali bezuspesno na duzi period jer po meni,nas dvoje nismo kompatibilni jer on mene,a ni ja njega verovatno,ne usrecujem na pravi nacin.
 

Back
Top