Kada cu se stideti Srebrenice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
00 Chief Parish:
Petre, ali nije više tu pitanje mi i oni. Kako ne razumete da smo najebali i mi i hrvati i muslimani. Profitirala je manjina, politički vrh i kriminalci u njihovoj zaštiti. Na sve načine i dalje političari nas drže pripravne za neke buduće sukobe. Mi, uslovno rečeno obični ljudi, tj.oni koji nemaju nikakav politički uticaj, samo smo oruđe u rukama stranaka, vlade, države.

Evo, danas je bio protest ratnih vojnih invalida , ko je izašao da ih podrži. Smanjili su im primanja. Eto, to ti je patriotizam, država, to su ti političari. Mislite svojom glavom.

upravo se o tome radi.Samo sto izgleda ne sme da se pomene da su Srbi nekog ubijali i posinili strasne zlocine, zato sto si odmah anti-srbin.Boze, ta rec cak smesno zvuci.Jeste rat strasan, i jeste zlocin sam po sebi, ali postoji nesto sto se zove PRAVILA I OBICAJI RATA. i to ne sme da se prekrsi...
 
to sve jeste tacno...ko je profitirao,a ko je nayeb..sve to stoji,kao sto stoji i potreba da se mi procistimo od te cele price nasih zlocina..nista ne sporim..samo je pravda danas,pomalo degutantna.poenta je da zena kojoj su muslimani pobili familiju u bratuncu nema kome da se izjada..niko ne pravi emisije i dokumentarce o njoj,sto je priznacete,malo tuzno...zene srebrenice su,sa pravom konstantno na tv-u,a zene bratunca su zaboravljene,jer su bile na pogresnoj strani.to mi ne izgleda kao ostvarenje pravednosti...
 
00 Chief Parish:
Koji ste vi likovi, j e b o t e, sta ste stavili te zastave? J e b a l a vas i pravoslavna i muslimanska džamahirija. Imate li vi mozgove?
Sta se prepucavate oko toga koliko je ljudi ubijeno? Nista vi niste naucili
Mene su pozvali na prvo simbolicno online vencanje izmedju Srbina i Bosnjaka u Bosni, da im budem kum. :lol:

Kazu u zajednickom saopstenju da njihova psiholoska veza predstavlja primer pomirenja dveju zavadjenih strana u Bosni, i da iako su nakljukani propagandom, ljubav pobedjuje sve. 8)
 
Petar_FPN:
to sve jeste tacno...ko je profitirao,a ko je nayeb..sve to stoji,kao sto stoji i potreba da se mi procistimo od te cele price nasih zlocina..nista ne sporim..samo je pravda danas,pomalo degutantna.poenta je da zena kojoj su muslimani pobili familiju u bratuncu nema kome da se izjada..niko ne pravi emisije i dokumentarce o njoj,sto je priznacete,malo tuzno...zene srebrenice su,sa pravom konstantno na tv-u,a zene bratunca su zaboravljene,jer su bile na pogresnoj strani.to mi ne izgleda kao ostvarenje pravednosti...

Свака част, Петре... Рекао си "нико". Жалосно...Ако изузмемо Б92 (јасно зашто), ПИНК (и то је јасно), БК (е, то ми већ није јасно), остаје нам РТС (скандалозно зашто нико не прави такве емисије).

Али, не значи да се злочин није догодио само зато што није приказан на ТВ-у...
 
Zao mi je svakog coveka koji je na pravdi Boga ubijen. Ljudski i Hriscanski je zaliti svaku zrtvu. Ali je jako opasno i glupo govoriti da smo mi Srbi i drzava Srbija organizovano sprovodili zlocine. Ako hladne glave razmislimo, ratovi na prostorima bivse SFRJ imali li su karakter gradjanskih ratova. Kao takvi, oni, po pravilu, ostavljaju za sobom najveca pustosenja i stravicne zlocine, na svim stranama.
Zaista mi nije jasno dokle cemo morati da slusamo pridike o moralu i obicajima ratovanja od onih koji koji su nas Srbe, Hrvate i muslimane najvise huskali i podstrekivali na ratove ?
 
Nikada se necu stideti Srebrenice. Ja sam pre svega covek, a covek gresi svesno! Nije Srebrenica I ovaplocenje necijeg mesecarenja. Nego najgorih poriva. Stidi li se neko toga? Nase nejaci? Pa niko ih se i ne seca, kako onda da ih se stidi?

Nedavno sam bila u drustvu nekih Jevreja, i mic po mic dodjosmo do Srebrenice. I lik izvali kako smo mi Srbi najveci zlocinci 20. veka, ubiti 10 000 ljudi na tako svirep nacin. A cuo i da jedemo zmije i tako to. Ja ga upitam kako je moguce da Jevrej razmislja na takav nacin ako znamo da ih je Hitler uz blagoslov Evrope tamanio kao najvecu gamad. Zastareo zlocin ili zastarela taktika, sta li? Jer, vidim, i vasi kad dovedu u pitanje cifru Pogroma Drugog svetskog, smeska im se "suton". A znamo da bi Jevreji u slast potamanili duplo vise muslimana samo da im se pruzi prilika. A cini mi se da to i cinite. Geopoliticka klima trpi oscilacije? Ne verujem u oscilacije. Vase su trase pod vaser-vagom. Nista gore nego deliti zrtvu posle zla. Dzaba se nazivate civilizacijom za sebe, distancirate kao Bogom dani kad umirete kao i svi mi, a kao sto mi upravo pokazaste glupost vam je i te kako naklonjena... Ustanem i kazem: Nikako da previdim glupost! Da umem ustala bih pre nego ste seli.
Trojica, zamislite. Kreten koji je spomenuo cifru je hirurg, brat mu je inzenjer elektronike ili tako nesto, a drug advokat.

Elem, oni koji se stide Srebrenice, pustite ih neka umru od stida.
 
migud:
Nikada se necu stideti Srebrenice. Ja sam pre svega covek, a covek gresi svesno! Nije Srebrenica I ovaplocenje necijeg mesecarenja. Nego najgorih poriva. Stidi li se neko toga? Nase nejaci? Pa niko ih se i ne seca, kako onda da ih se stidi?

Nedavno sam bila u drustvu nekih Jevreja, i mic po mic dodjosmo do Srebrenice. I lik izvali kako smo mi Srbi najveci zlocinci 20. veka, ubiti 10 000 ljudi na tako svirep nacin. A cuo i da jedemo zmije i tako to. Ja ga upitam kako je moguce da Jevrej razmislja na takav nacin ako znamo da ih je Hitler uz blagoslov Evrope tamanio kao najvecu gamad. Zastareo zlocin ili zastarela taktika, sta li? Jer, vidim, i vasi kad dovedu u pitanje cifru Pogroma Drugog svetskog, smeska im se "suton". A znamo da bi Jevreji u slast potamanili duplo vise muslimana samo da im se pruzi prilika. A cini mi se da to i cinite. Geopoliticka klima trpi oscilacije? Ne verujem u oscilacije. Vase su trase pod vaser-vagom. Nista gore nego deliti zrtvu posle zla. Dzaba se nazivate civilizacijom za sebe, distancirate kao Bogom dani kad umirete kao i svi mi, a kao sto mi upravo pokazaste glupost vam je i te kako naklonjena... Ustanem i kazem: Nikako da previdim glupost! Da umem ustala bih pre nego ste seli.
Trojica, zamislite. Kreten koji je spomenuo cifru je hirurg, brat mu je inzenjer elektronike ili tako nesto, a drug advokat.

Elem, oni koji se stide Srebrenice, pustite ih neka umru od stida.

Мени се такође десила слична ситуација, али овде, у Србији...Небитно која фирма (јеврејска је, је л') и био сам поприлично непријатно изненађен ставовима дотичног Јевреја. Приметио сам, од почетка наше сарадње, да некако с висине посматра нас Србе и ван пословних разговора. Не бих да закључујем само на основу њега, али ми је био претерано иритантан његов став по питању ратова у екс-ЈУ...Као да ми је Џејми Шеј објашњавао узроке и "оправданост" лошег имиџа Срба...

На страну што смо ми у "дупелизачкој" позицији, па не смемо (као, неки профи-кодекс) да им одбрусимо...Волео бих да сам могао истом оштрином узвратити, али бих вероватно попио отказ, с обзиром да ме је дишке пресецао погледом за време дискусије...

Сребреница и Косово - Аушвиц и Дахау, Слоба - Хитлер, Срби - Немци, Хаг - Нирнберг...Мало ли је ???
 
Ma, Andjele, ja pokusavam reci koliko je Srebrenica prljava igra. Skorija istorija, ispravite me kompetentni, ne belezi zlocinacka delovanja u srpskom korpusu koja bi mogla parirati "arijevskim", ili nekim ranijim. Medjutim, belezi nas pogrom. Ali, kako? ... Hm!
 
migud:
Ma, Andjele, ja pokusavam reci koliko je Srebrenica prljava igra. Skorija istorija, ispravite me kompetentni, ne belezi zlocinacka delovanja u srpskom korpusu koja bi mogla parirati "arijevskim", ili nekim ranijim. Medjutim, belezi nas pogrom. Ali, kako? ... Hm!

Како - лако. Цео свет памти Хитлера, Аушвиц, геноцид над јеврејима...Има ли бољег поређења за испране мозгове западњака?

Када кажу геноцид, а за Сребреницу се користи тај термин, свима је јасно да су Срби нови нацисти, а муслимани нови јевреји...Аналогно томе и Слоба је Хитлер, што се могло чути ових дана са CNN-a, BBC-ja...А шта има на ТВ-у, то "мора" да је истина...

Требаће им...Гејм ис нот овер, јет!
 
Arhangel NS:
Како - лако. Цео свет памти Хитлера, Аушвиц, геноцид над јеврејима...Има ли бољег поређења за испране мозгове западњака?

Када кажу геноцид, а за Сребреницу се користи тај термин, свима је јасно да су Срби нови нацисти, а муслимани нови јевреји...Аналогно томе и Слоба је Хитлер, што се могло чути ових дана са CNN-a, BBC-ja...А шта има на ТВ-у, то "мора" да је истина...

Требаће им...Гејм ис нот овер, јет!

Srebrenica nije iscenirana kako bi muslimane poistovetili sa Jevrejima. I, veruj mi, niko to i ne cini. Samo, ovaj "Gordijev cvor" od propagande nece nama doci glave. Polako, mozda ga mi razvezemo.:wink: Desava se da naidjem i na simpatije Amera, tipa "da, pogresili smo sa vama Srbima", ali to su sve asocijacije. Okupirane im misli muslimanima.
Evo jedna zanimljivost. U Epcot-u, zabavni park u Orlandu, glavna atrakcija Spaceship Earth, nekakvo putovanje kroz vreme, razvoj civilizacija, bla, bla... negde pred kraj na ekranu Karadzic! Nisam mogla cuti od silne dreke, ali, veruj mi, ostala sam zabezeknuta. Ameri za dorucak imaju vafl i porciju srpskih zlocinaca. Mi smo tas, bre! Mamu im je*em!
 
Truman:
Ne slazem se Duse. Sa moralnog stanovista to sto ti pricas je potpuno neprihvatljivo, tj. zvuci kao jeftin izgovor. A sa druge strane ako govorimo o politickoj stvarnosti naravno da nije fer...
Nista nije predmet spora samo nekad je smekerski priznati - jeste i medju ovim mojim narodom ima najgoreg sljama ( da na ne misli na Cedu ), a da pri tome to ne uslovljava drugim stvarima.

Јесте, било је шљама, било је и цивила који су страдали на свим странама. Нити су сви војници армије БиХ заслужили метак у потиљак по заробљавању. Ја сам преко нета упознао другара који је ратовао у 'зеленим береткама, чак смо се можда неко време гледали преко нишана. ОК човек.
Зашто онда ово пишем? Јер се врши кампања против Срба како су они радили исто што и нацисти, па и заслужују све најгоре. Ја могу да изразим лично жаљење или разумевање онима који су сами били жртве, а борим се политичке инструментализације (слично важи и за оне који по форумима оплакују Ђинђића а ругају се смрти Милошевића).

А што се тиче морала, то је твоје гледиште. Ја сматрам да је морал углавном релативна категорија и нисам једини који тако мисли. Погледати више о моралном релативизму:
http://sr.wikipedia.org/wiki/Морални_релативизам

angely:
Moji roditelji zive u Bratuncu,bili smo u Srebrenici dok nisu poceli masovno da se vracaju "izginuli" civili...ne znam o cemu pricate ali tamo ima sasvim dovoljno ljudi da se pomisli da je ta brojka 8000 malo previse...svako iole pametan treba prvo da ode tamo,da vidi pa tek onda da prica.Tamo ima skoro onoliko ljudi koliko ih je bilo i pre.Vlasnik kuce u kojoj smo mi ziveli je vojno sposoban i pred kraj rata je otisao za inostranstvo!!!Ne znam na koji nacin ali mu je uspelo!Sto moze da znaci i da je cak vecina tih "mrtvih" na isti nacin napustila Srebrenicu.
Javna je tajna da su ljudi koji su sahranjeni u Potocarima ustvari umrli prirodnom smrcu u Sarajevu(sto je i najverovatnije).
Srebrenica je ustvari nazalost bila jedan dobro iscenirani film serviran strancima ionako gnevnim na Srbe u Bosni.

Ето о томе је реч.
Манипулација.
Као и Рачак и Маркале.
Онда то ствара анимозитет и према стварним жртвама.
Када би муслије пристале на постојање Републике Српске па да се стварно измиримо. Овако...
 
st.maurice:
Pazi ja ne znam koliko je civila ubijano, ali problem je sto ti tvrdis da Srbi jedini nisu nikada cinili nikakve zlocine u Bosni (btw, eto ni to streljanje zarobljenika nije po tebi zlocin)

Evo jednog drugog slucaja:
107839894443c4a7478c1a6250053473.jpg


Ajde tu da te vidim!
Pogledaj na godiste jednog od ubijenih u Racku (1921) i reci da je on bio vojnik!

Ili ces mozda reci "ma taj je umro od srcanog udara zbog buke" ili "ma sredio ga je zalutali metak (izbliza pa u potiljak)" ?

Лепо је на другом форуму, истина и за друге ожалошћене рекао Есадина: НАПАЛМ!!!
А како за вас либералисте иста правила треба да важе за све - видети шта по Примедбама трућа гуска "анакин"...
Дакле НАПАЛМ!
А видим да се Абдулрахман веома добро слаже са st.maurice, st.maurice је драго што је Марлон банован, тако да је јасно КО овде позива на саосећање.
 
migud:
Nikada se necu stideti Srebrenice. Ja sam pre svega covek, a covek gresi svesno! Nije Srebrenica I ovaplocenje necijeg mesecarenja. Nego najgorih poriva. Stidi li se neko toga? Nase nejaci? Pa niko ih se i ne seca, kako onda da ih se stidi?

Nedavno sam bila u drustvu nekih Jevreja, i mic po mic dodjosmo do Srebrenice. I lik izvali kako smo mi Srbi najveci zlocinci 20. veka, ubiti 10 000 ljudi na tako svirep nacin. A cuo i da jedemo zmije i tako to. Ja ga upitam kako je moguce da Jevrej razmislja na takav nacin ako znamo da ih je Hitler uz blagoslov Evrope tamanio kao najvecu gamad. Zastareo zlocin ili zastarela taktika, sta li? Jer, vidim, i vasi kad dovedu u pitanje cifru Pogroma Drugog svetskog, smeska im se "suton". A znamo da bi Jevreji u slast potamanili duplo vise muslimana samo da im se pruzi prilika. A cini mi se da to i cinite. Geopoliticka klima trpi oscilacije? Ne verujem u oscilacije. Vase su trase pod vaser-vagom. Nista gore nego deliti zrtvu posle zla. Dzaba se nazivate civilizacijom za sebe, distancirate kao Bogom dani kad umirete kao i svi mi, a kao sto mi upravo pokazaste glupost vam je i te kako naklonjena... Ustanem i kazem: Nikako da previdim glupost! Da umem ustala bih pre nego ste seli.
Trojica, zamislite. Kreten koji je spomenuo cifru je hirurg, brat mu je inzenjer elektronike ili tako nesto, a drug advokat.

Elem, oni koji se stide Srebrenice, pustite ih neka umru od stida.
Jedina gora stvar od chetnika je smrdljiva chetnikusha...fuj bre
 
E, ljudi vi kao da nikada ništa nećete razumeti. Dokle te podele više, srbi, hrvati, šiptari. Mislite da će šiptarima biti dobro pod ovim ludacima iz ovk, pa naravno da neće. Kao što i nama nije bilo lepo pod miloševićem. Videće budale da su džabe ratovale, a možda su već i videli. Kad si potlačen nije ti bitno ko je tlačitelj, da li tvoji ili neki drugi okupatori.

I još ovo duše sekire, pa zašto nema prava da oplakuje šiptare? I oni su ljudi, i oni su pod uticajem propagande, kao što smo i mi bili , a i veliki broj je još uvek. A opravdavanjem zločina nad bilo kojim narodom, opravdavaš i zločine nad svojim.
 
Има он права, него чисто да се види на којој је страни.
Исти "човек" брани "људско" право неког птаршија да ОВДЕ на Крстарици качи слике злочина који су они чинили Србима, односно ужива у томе што је банован корисник форума који му је због тога опсовао сестру.

Чисто да се зна - тих неколико процената оних који живе међу нама и шатро се обраћају Србима, а солидаришу се са непријатељем треба ЕЛИМИНИСАТИ. За њима не бих пролио ни сузу!
 
Arhangel NS:
Како - лако. Цео свет памти Хитлера, Аушвиц, геноцид над јеврејима...Има ли бољег поређења за испране мозгове западњака?

Када кажу геноцид, а за Сребреницу се користи тај термин, свима је јасно да су Срби нови нацисти, а муслимани нови јевреји...Аналогно томе и Слоба је Хитлер, што се могло чути ових дана са CNN-a, BBC-ja...А шта има на ТВ-у, то "мора" да је истина...

Требаће им...Гејм ис нот овер, јет!

Није готово док дебела не запева - тако барем они говоре.
Драго ми је што бар неки на овом форуму схватају који је узрок све те игре. Додајмо и бедне интересе домаћих НВО-баба који су после пада сатрапа Милошевића видели да ће изгубити лову од донација, па по логици што-горе-то-боље кренуле да оптужују Србију за фашизам.

migud:
Nikada se necu stideti Srebrenice. Ja sam pre svega covek, a covek gresi svesno! Nije Srebrenica I ovaplocenje necijeg mesecarenja. Nego najgorih poriva. Stidi li se neko toga? Nase nejaci? Pa niko ih se i ne seca, kako onda da ih se stidi?

Nedavno sam bila u drustvu nekih Jevreja, i mic po mic dodjosmo do Srebrenice. I lik izvali kako smo mi Srbi najveci zlocinci 20. veka, ubiti 10 000 ljudi na tako svirep nacin. A cuo i da jedemo zmije i tako to. Ja ga upitam kako je moguce da Jevrej razmislja na takav nacin ako znamo da ih je Hitler uz blagoslov Evrope tamanio kao najvecu gamad. Zastareo zlocin ili zastarela taktika, sta li? Jer, vidim, i vasi kad dovedu u pitanje cifru Pogroma Drugog svetskog, smeska im se "suton". A znamo da bi Jevreji u slast potamanili duplo vise muslimana samo da im se pruzi prilika. A cini mi se da to i cinite. Geopoliticka klima trpi oscilacije? Ne verujem u oscilacije. Vase su trase pod vaser-vagom. Nista gore nego deliti zrtvu posle zla. Dzaba se nazivate civilizacijom za sebe, distancirate kao Bogom dani kad umirete kao i svi mi, a kao sto mi upravo pokazaste glupost vam je i te kako naklonjena... Ustanem i kazem: Nikako da previdim glupost! Da umem ustala bih pre nego ste seli.
Trojica, zamislite. Kreten koji je spomenuo cifru je hirurg, brat mu je inzenjer elektronike ili tako nesto, a drug advokat.

Elem, oni koji se stide Srebrenice, pustite ih neka umru od stida.

Треба ову поруку пновити, заслужила је :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top