Kuda ide zemlja Srbija?

pilgrim_kg

Aktivan član
Poruka
1.275
Nekako ne mogu da odolim, a da ne pomislim da se Srbija sada nalazi u onom stanju “Kad se saberem, sva se oduzmem!”
Dok ministar za kapitalne investicije stanovnicima sela Radunac porucuje:”Mnogo vam je kaljavo ovde, ali sve cu ja da sredim...Sta je za mene kao ministra da ukradem 5km autoputa i da vam asfaltiram celo selo?”, Srbijom se siri pticiji grip,Evrop(j)esma nam se podrugljivo smeje (cak su i Hrvati nezadovoljni „travom i stiklama”, kazu:”I Srbi bi se stideli ove pjesme”), Ceca prica o alibiju koji joj je trazio Dusan Spasojevic, drzava tuzi Divca, ceo svet je pricao o nama, raspravlja se o tome gde ce biti sahranjeni posmrtni ostaci bivseg predsednika, pregovara se o nezavisnosti Kosova, Crna Gora je pred referendumom...
I nekako se oni sustinski i kljucni problemi preskacu i zaobilaze...
E onda cujem aforizam dana”Srbija kaska u mestu, vlada se vuce kao prebijena, inflacija galopira, i sta onda ostaje narodu, sem da psuje kao kocijas?”
I onda samo zelim da vas pitam jednu stvar: „KUDA IDE ZEMLJA SRBIJA?”
 
SRBIJA JE VELIKA ! Trenutno u problemima ali kroz istoriju ih je bilo jos i uvek na kraju je Srbija bila na pravoj strani.Nas najveci problem smo mi sami .Nikada nije bilo vise lopova,spijuna,poltrona,olosa...Zabokrecina je trenutno na povrsini ali ce proci i to pre nego i mislimo?
 
pilgrim_kg:
Nekako ne mogu da odolim, a da ne pomislim da se Srbija sada nalazi u onom stanju “Kad se saberem, sva se oduzmem!”
Dok ministar za kapitalne investicije stanovnicima sela Radunac porucuje:”Mnogo vam je kaljavo ovde, ali sve cu ja da sredim...Sta je za mene kao ministra da ukradem 5km autoputa i da vam asfaltiram celo selo?”, Srbijom se siri pticiji grip,Evrop(j)esma nam se podrugljivo smeje (cak su i Hrvati nezadovoljni „travom i stiklama”, kazu:”I Srbi bi se stideli ove pjesme”), Ceca prica o alibiju koji joj je trazio Dusan Spasojevic, drzava tuzi Divca, ceo svet je pricao o nama, raspravlja se o tome gde ce biti sahranjeni posmrtni ostaci bivseg predsednika, pregovara se o nezavisnosti Kosova, Crna Gora je pred referendumom...
I nekako se oni sustinski i kljucni problemi preskacu i zaobilaze...
E onda cujem aforizam dana”Srbija kaska u mestu, vlada se vuce kao prebijena, inflacija galopira, i sta onda ostaje narodu, sem da psuje kao kocijas?”
I onda samo zelim da vas pitam jednu stvar: „KUDA IDE ZEMLJA SRBIJA?”

Још мало па ћеш писати само чирилицом!
А то питање постави тадићу јер нас је упропастио скроз на скроз!!!
 
marlon:
Možda smo potonuli kao što pagan reče, ali može i more da se povuče...

aki zar niko ne oseca potrebu da izvuce brod, da uzme kofu i da izbacuje vodu?(naravno, ne bukvalno)Ili cemo da cekamo ceo zivot da nam neko drugi odgura vodu?

I ko gore rece ono za cirilicu,to od mene neces docekati!
nikada ja necu pisati cirilicom!
 
nocna mora:
SRBIJA JE VELIKA ! Trenutno u problemima ali kroz istoriju ih je bilo jos i uvek na kraju je Srbija bila na pravoj strani.Nas najveci problem smo mi sami .Nikada nije bilo vise lopova,spijuna,poltrona,olosa...Zabokrecina je trenutno na povrsini ali ce proci i to pre nego i mislimo?

У праву си !
 
pilgrim_kg:
aki zar niko ne oseca potrebu da izvuce brod, da uzme kofu i da izbacuje vodu?(naravno, ne bukvalno)Ili cemo da cekamo ceo zivot da nam neko drugi odgura vodu?

I ko gore rece ono za cirilicu,to od mene neces docekati!
nikada ja necu pisati cirilicom!

Твоја приватна ствар је да ли ћеш да пишеш ћирилицом или енглеском латиницом, или нећеш употребљавати интерпункцију... Твоја приватна ствар... наравно све дотле док не почнеш да масираш оне друге који ВОЛЕ СРПСКИ ЈЕЗИК И ЋИРИЛИЦУ.
 
kapiram_a_ti?:
nikuda to i jeste problem
Srbija je stala

Позитивна оцена студије изводљивости,
споразум са ММФ,
Светска банке даје прво место за реформе...

Е сад што нема геј парада, стављања кеса на главу људима и ископавања хладњача је можда твој проблем, не мој.
 
Duh Sekire:
Позитивна оцена студије изводљивости,
споразум са ММФ,
Светска банке даје прво место за реформе...

Е сад што нема геј парада, стављања кеса на главу људима и ископавања хладњача је можда твој проблем, не мој.

kakve kese? i hladnjace? mislis mozda da ih nije trebalo iskopati?
 
eremita:
Твоја приватна ствар је да ли ћеш да пишеш ћирилицом или енглеском латиницом, или нећеш употребљавати интерпункцију... Твоја приватна ствар... наравно све дотле док не почнеш да масираш оне друге који ВОЛЕ СРПСКИ ЈЕЗИК И ЋИРИЛИЦУ.

prvo,latinicu nisu izmislili englezi...zatim,cirilica je recimo i bugarsko pismo...a trece,oba pisma su ravnopravna...
 
serb_pagan:
kakve kese? i hladnjace? mislis mozda da ih nije trebalo iskopati?

За кесе питај Чеду и Ненада Милића (који је иначе практично пустио Багзија).
Мислим да хладњаче није требало ископавати. Само будала самог себе оптужује.
 
Duh Sekire:
За кесе питај Чеду и Ненада Милића (који је иначе практично пустио Багзија).
Мислим да хладњаче није требало ископавати. Само будала самог себе оптужује.

samog sebe???? pa nije djindjic poubijao siptarske zene i decu i zatrpao ih u batajnici...il kod kladova...tebi izgleda ne bi smetalo da se takvi ljudi setkaju okolo...majstore,pa takvi ljudi bi ubili bilo koga nemilosrdno,to je cin psihopate,tempirane bombe,koja kad namirise krv moze da ubije bilo koga...ne normalnog i casnog vojnika
 
Али би Ђинђић плаћао ратну штету да је поживео он (а и Милошевић). Такође, да је остао премијер морао би да координира њену исплату.
 
Оно за психопате си у праву, но могли су бити и тихо ликвидирани.
За мене у убијању шиптара нема ничег лошег и не желим да слушам о томе.
 
pilgrim_kg:
aki zar niko ne oseca potrebu da izvuce brod, da uzme kofu i da izbacuje vodu?(naravno, ne bukvalno)Ili cemo da cekamo ceo zivot da nam neko drugi odgura vodu?

I ko gore rece ono za cirilicu,to od mene neces docekati!
nikada ja necu pisati cirilicom!

******... Мала из Крагујевца, а усклик вредан малог Хрватића у црним бермудицама, у неком загребачком сјеменишту '43... Шта постаде симбол "модерности" - радије ћу бити полуписмен и писати "нецу" и "нецес доцекати", него Србин...

Куда иде Србија? Дете, ти си одговор.
 

Back
Top