kupujem DVD RW =====> NEC ili Pioneer

mj3, zaboravio si da dodas i 4570 i 4571, kao i 3551.
Ovi sa 1 na kraju su rezaci koji podrzavaju label flash.
Mada ko se malo poigra sa njima moze i od 3550 i od 4550 dobiti 4551 verziju sa sve podrskom za label flash i/ili DVD-RAM jer verzije 3550-4551 (za ove zadnje ne znam, nisam ih testirao) su identicne hardverski, samo im treba promeniti firmware i uraditi crossfade ili crossdire (vise ne mogu da pamtim ove nazive).
Ja sam imao 3540 (pre njega 3520 i 3500), posle sam uzeo 4550 i nabudzio ga na 4551, a kad se kod nas pojavi 4570, uzecu pa cu videti i njega da budzim ukoliko to bude bilo moguce.
Sto se tice samog rezaca u sustini je sve isto, sitni detalji zavise ti samo od firmwarea koji koristis.
Jedina prednost 4551 (u odnosu na 4550) je label flash, a 4550 je podrska za DVD-RAM (u odnosu na 3550).
Velika greska NECa je ta sto je na istom modelu vrsio samo softverske ispravke.
Mada s druge strane ni to nije lose, za 10-15€ manje "sirotinja jadna" dobija istu stvar potpuno funkcionalnu.
 
Taj rezac moze da reze double layer diskove koliko se se secam.
Ne moze da reze DVD-RAM, i mislim da se ne moze ni naterati da reze DVD-RAM.
P.S. Flashovanje je proces izmene firmware-a koji je namenjen vec postojecem rezacu, a crossflash je budzenje starijih verzija rezaca na nove (kako mu i sama rec kaze) koji imaju isti hardver.
 
Jos da dodam nesto posto sam citao za 4570 i 4571.
Ovi novi rezaci iz NECa se prilicno razlikuju u odnosu na prethodne verzije. U serijsku proizvodnju izasao je negde u februaru.
Razlike pocinju od samog kucista koje je nesto krace (oko 2cm).
Ali je ona NECova kvadratic LED dioda ostala na starom mestu :lol:
I tray (ili mu ga vrata) su nesto promenjena.
Mana mu je (a mozda i nije) sto je max. brzina za rezanje CDova 40X.
Karakteristike su mu sledece:

Supports DVD-RAM read and write 5x
Supports DVD±R at 16x
Supports DVD±R DL writing at 8x/8x
Supports DVD+RW/DVD-RW writing at 8x/6x
Supports CD-R/RW writing at 48x/32x
Supports Bitsetting on DVD+R DL media (sets auto. BookType to DVD-ROM)
Reads DVD-Video SL/DL at 16x/12x
Very good reading performance
Very good write quality on our tested media
New 8x writing method on DVD±R speeds up the burning process.
Does not support Mt. Rainier.
Reads CD-DA/CD-RW only at 40x.
Does not support Bitsetting on DVD+R/+RW.
Green LED for both reading and writing.
Some CD-R media rated at 48x/52x only writes at 32x/40x.
 
hvala na dosadasjnim odgovorima al' sad moram nesto glupo da pitam: cime konkretno treba da se rukovodim pri izboru DVD rezaca? Ne bi da mi moje prosto "navijanje" za jednog od proizvodjaca i (nadasve) skromno poznavanje DVD tehnologije pokvari kasnije eksploatisanje moje DVD przilice.
 
Danas t je to manje vise svejedno.
Najbitnije je ono za sta si naumio svoj DVD brener (sto bi Svabe rekle).
Onda pogledas testove u tom delu i izaberes onaj najbolji.
Ono cime se najvise rukovode je brzina pisanja/citanja.
U svakom ozbiljnijem testu testirane su sve vrste medija, i prikazane brzine.

Ukoliko mislis da se bakces sa ripovanjem filmova imaj u vidu da mnogi rezaci imaju opciju riplock koja ti brzinu rezaca smanjuje na 3-5X kada kopiras film na HDD, mada se i to moze srediti.
 
Кулиража:
mj3, zaboravio si da dodas i 4570 i 4571, kao i 3551.
Ovi sa 1 na kraju su rezaci koji podrzavaju label flash.
Mada ko se malo poigra sa njima moze i od 3550 i od 4550 dobiti 4551 verziju sa sve podrskom za label flash i/ili DVD-RAM jer verzije 3550-4551 (za ove zadnje ne znam, nisam ih testirao) su identicne hardverski, samo im treba promeniti firmware i uraditi crossfade ili crossdire (vise ne mogu da pamtim ove nazive).
Ja sam imao 3540 (pre njega 3520 i 3500), posle sam uzeo 4550 i nabudzio ga na 4551, a kad se kod nas pojavi 4570, uzecu pa cu videti i njega da budzim ukoliko to bude bilo moguce.
Sto se tice samog rezaca u sustini je sve isto, sitni detalji zavise ti samo od firmwarea koji koristis.
Jedina prednost 4551 (u odnosu na 4550) je label flash, a 4550 je podrska za DVD-RAM (u odnosu na 3550).
Velika greska NECa je ta sto je na istom modelu vrsio samo softverske ispravke.
Mada s druge strane ni to nije lose, za 10-15€ manje "sirotinja jadna" dobija istu stvar potpuno funkcionalnu.

Izvini možda pitam glupo ali šta znači : label flash ?
 
Lable flash ti je opcija koju je uveo NEC od modela 3551 i koliko sam upucen samo kod njih postoji, a to je da ti omoguci pisanje po diskovima.
Sa donje (data) strane mozes napisati sta god hoces na delu diska koji ostaje prazan (naravno ukoliko ne narezes pun disk, a sa gornje strane mozes pisati samo po onim diskovima koji su tome namenjeni. Inace mnogo zanimljiva stvar da se hvalis po selu, a i da stedis flomastere :lol:
Ova opcija nije isto kao i light scribe kod LGa i drugih, jer oni imaju i mogucnost stampanja u boji, ali samo sa gornje strane, ne sa donje.

Riplock se moze iskljuciti nekim od hakovanih firmware-a ili ako neces da ga flashujes, mozes samo taj deo. Lako mozes naci na gugletu.
 
Fala Vi svima na utrosenom vremenu u nadi da mi pomoognete pri izboru DVD pisaca kao i na korisnim drugim razgovorima koji su me "opismenili" o DVD standardima i tehnologiji.
Ja cit'o neke testove i nameracio sam se na NEC ND-4550, pa ako ima nekog ko ne misli da ja i moja potencijalna DVD przilica ne treba da se "ozbiljnije vezujemo" neka kaze sto pre il' nek' cuti doveka.
Salu na stranu, hvala svima i javite ako imate neku korisnu inf-ju. Pozzzzzdrav
 
mj3:
Nekako sam naklonjeniji NEC-u (nisam vise ni siguran iz kojih razloga) al' tome naginjem, iskreno nisam ni dobro upoznat sa karakteristikama modela ...

ja imam LG combo i NEC dvs RW.dvoumio sam se oko neca i pionira.uzeo sam nec jer je malo jeftiniji inače nekim mojim drugarima pionir ne prihvata sve discove amoj fercera.Možda je za nijasu glasniji og LG combo ali jedva se primeti razlika...
 

Back
Top