BG Sajam Automobila 2006

Poruka
19.925
Ajmo ljudi... sajam poceo, a teme nigde... sta vam bi!?
Ko sve ide, ko planira, ko ce ici, ko je bio...?
Koliko nas ima, sta ocekujemo, cemu se nadamo...?
Ocemo li samo da gledamo ili bismo i da slikamo, pipkamo, sednemo... zavirimo pod haubu, u gepek, pod auto... :P

Sta mislimo o hostesama? Da li moze da se vide bolji automobili na ulici i bolje hostese po klubovima, koktelima, prezentacijama?

Kakve smo utiske doneli, sta vam se najvise svidelo... sta ce te kupiti odma, sta ostavljate za sledeci mesec... godinu... deceniju... Ciji je stand najB i najG... na koga ste bili slabi i pored cega ste prosli ko pored T G :P

BGCS-01-L.jpg



8)
 
@UltraZvuk
brate, trudim se :D

@proka
camci i nautika su u hali 14 to je ona mala hala u koju se ulazi iz hale 1. cak nije ni cela hala posvecena tome nego jedno trecina prostora. ima dosta vanbrodskih motora i jetskijeva i par jahti, nista posebno

@dovla
zove se "01" jer je ovo prvi sajam koji se odrzava pod upravom novog direktora koji je na to mesto dosao po zestokoj politickoj liniji i koji je oterao sve one koji su nesto znali i imali iskustva iz uprave. zbog toga je i zeznuo stvar i ovogodisnji sajam je daleko gori i manji nego onaj od prosle godine...cak su i ribe losije!?!
 
Ne moraš, juče smo nešto pričali o sajmu u Bl, koji je prošle godine takođe bio tanak, nakon rasta ponude i kvaliteta, kao da polako opada i jedno idrugo. komentar ljudi je bio da puknu za tih par dana 4-5 hiljade evra, a da nekog poslovnog rezultata baš i nema, mislim uglavnom su to manje uvozničke kuće, pa naravno nemogu oni ulagati u brend, neki drugari kažu da izađu samo da drugi ne pričaju da su pukli :D . Međutim ko god dotjera par audija osmica nema šta da brine :lol:
 
ima tu daleko ozbiljnija prica....Naime,bg sajam je pre par godina izgubio pravo ( od strane FIA-a ) da odrzava manifestaciju "sajam automobila" svake godine, nego samo svake druge. to je zbog toga sto su se svadjali 2002 ili 03 oko cena prostora i mnogih neregularnosti koje su se pojavljivale ( i politickih malverzacija ) u okviru uprave. Zbog toga je ove godine bg sajam u stvari sajam samo privrednih vozila ( kojih jedva da ima ), motocikala i nautike, dakle svega oko automobila. Zbog toga su se oficijelni dileri slabo predstavili ( vw, audi, seat, peugeot i opel nisu ni bili ) a oni koji su bili su morali da koriste svi iste standove bez velikih razlika ( a ti standovi se iznamljuju od sajma, da bi sajam uzeo jos vise para ), dakle socijala. Velike svetske firme u tom slucaju nemaju interesa ni zelje da dolaze na sajam i dovlace b ili c postavke standova ako je uprava propisala da se koriste samo njeni standovi i ako manifestacija nema ni karakter sajma automobila. Zbog toga je sve to jadno. Sa druge strane, bg sajam je uvek imao termin posle zeneve a ove godine je i zeneva bila takna sa nekim ozbiljnim premijerama a ono sto se moglo videti u bg se moze videti i na ulici, pa je pitanje sta su to ovogodisnje premijere. Sa druge strane, proslogodisnji bg sajam je bio daleko bolji, lepsi, veci i bogatiji i imao je svoje mesto u kalendaru FIA-e sto ovogodisnji nema, pa na njemu bilo dosta premijera i stranih firmi koje su se sve posteno predstavila. Pitanje je samo da li ce sledece godine iko od stranaca hteti da dodje uz sadasnju upravu i uslove izlaganja....
E sad, sajam automobila u ns nikad nije bio u kalendaru FIA-e i ne podlaze njenim pravilima sto nama odlicno odgovara jer je ns car show sve bolji i bolji iz prostog razloga sto je to u osnovi dilerska manifestacija na kojoj se pojavljuju svi koji hoce da prodaju i da se dobro pokazu. Posto je ns sajam u jesen, on dolazi tacno posle pariza ili frankfurta sto znaci da premijera nikad ne fali a jako se mnogo para ulaze u stand i prezentaciju jer od nje zavisi prodaja. Primer za to je Chrysler koji se prosle godine u ns pojavio sa b postavkom standa koja je dosla sa briselskog motorshowa zbog toga sto su trazili nesto interesantno da bi se ljudi primili a ove godine se pojavio u bg na standu koji im je sajam obezbedio i koji je sastavljen od cetrir sperploce i dve letve. U ns mogu da rade sta hoce i da zarade a u bg mogu da rade ono sto im sajam kaze, sto je lose za posao. Zbog svega toga a i novih kreditnih uslova koji se uvek predstave na ns sajmu, bude prodato i po 300 vozila, bar je toliko bilo prosle godine. Moj drugar je generalni zastupnik za Kiu u vojvodini, on u leto narucuje ceo lager svih modela samo za sajam u oktobru i uvek mu zafali kola!!!
 
@HEMI
Id' bre kad si vec pre bio na sjamu (:
Ja sam mislio ovih dana... pa onda reko cek da se otopi danas ovaj sneg, da ne moram da plovim do sajma isl... al' sad kad vas citam kontam da u sustini nema svrhe ici uopste... ionako je oduvek vazilo da se na BG ulicama uvek moze naci i nesto cega nema na sajmu i tesko da ce ga ikad biti :lol:
A kad je ovako kako kazete... cemu tek onda sajam uopste? Bzvze...
 
@Rodman
Velika je ponuda motora ove godine, ali ne znam za kavasaki...mislim da ga nema, uostalom nisam gledao motore vec hostese u toj hali koje su fenomenalno pozirale 8)

Sto se tice automobila...
Odusevio me je citroen c6... strava kako izgleda, kao svemirski brod!
Takodje sam se prijatno iznenadio sto je dosao maserati kod nas sa svoja 4 modela. Najbrzi ima 400hp i ubrzava do 100-ke za 4.8s
Jos mi je zanimljivo bilo dva hamera, dvojka i trojka s tim sto je dvojka 2 puta veca :D
E zaboravio sam da pomenem Jeep Commander... koji ce u najjacoj ponudi imati hemijev v8 motor od 330hp
Sto se motora tice najjaci je bio Suzuki-jev model gsx-r 1000 sa 1000cca i 178hp. Naravno honda i yamaha ne zaostaju puno ;)

Mislim ipak da je proslogodisnji sajam dalekoooo bolji bio... pogotovo sto se hostesa tice :P
 

Back
Top