VOLVO I SAAB

Pozdrav. moze li mi neko reci nesto konkretnije o modelu v40. 2000 ili 2001 god, nisam siguran. dizelas 70kw. Imam neku ponudu da ga kupim, s tim sto je Auto ocuvan do Bola i redovno servisiran u ovlascenom servisu pa me zanima da li je pametno kupovati i sa kojim problemima mogu da se suocim. Auto ima nekih 200 000km predjenih.
 
@coaaa79 (i svi koji vozite Volvo)
Izbegavajte servis Marko i Pedja, MilosB je drugar sa Markom pa ih preporucuje (kao meni nekada), moj je auto stajao kod njih celih 40dana nakon cega su odlucili da auto ODVUKU kod drugog majstora (dovezao sam ga u voznom stanju), da bi na kraju treci majstor resio problem (slabo primanje gasa-nedostatak snage) za svega jedan dan tako sto je zamenio lambda sondu i protokomer.
Kada sam nazvao Marka i Pedju zbog racuna za slep sluzbu oni daju sebi za pravo da se DERU na mene i da spustaju slusalicu.
Nazalost ima i takvih servisa po Beogradu...

Ljudi moram da se nadovezem na ovu pricu vezano za servis Marko i Pedja.dosao sam sa automobilom koji je na leru imao malo neravnomeran rad sa pretpostavkom da je neka sitnica u pitanju sto su i oni sami konstatovali...posle celog dana provedenog u servisu ljudi su promenili bukvalno sve sto se moglo zameniti,senzor pritiska vazduha,protokomer,skidali separator cistili,dizne takodje sto cuda i na kraju auto je imao onaj isti problem zbog kojeg sam i dosa.oni kazu dovezite kola sutra da gkedamo dalje i naravno sve to svije neznanje lepo naplatili.otisao sam u drugi servis ne specijalizivan za volva i momak je bukvalno za 5min resio provlem,nekakvo crevo od vakuma vazduha je biko napuklo.ne idite kod ovih prevaranata nikako!topli pozdrav
 
Odlicni automobili ali kod nas prilicno mrsav izbor servisa. Dugo sam imao S60 i jos tad iskustio da Dragan u Zemunu dere sa cenama a znanje i nije bas neko, Grand nista bolji. Nazalost prodao ga pre 6 godina pa imao los izlet u Fiat pa pre nekih 3 godine uzeo V40. Jos dok sam imao S60 par puta bio u servisu Marko i Pedja iz Kaludjerice i mogli su da prodju. Neznam sta im se desilo, izgleda da su se njih dvojica zakrvili ali sam imao bas losa i neprijatna iskustva sa V40 kod njih. Vise puta prisustvovao svadjama, vise puta dobio sipak za ono sto je Marko radio a jednom je cak i probao da se napravi da mu nisam platio unapred i ubedjivao me da opet platim za istu stvar. Da ne pominjem da sam jednom obelezio filtere pre malog servisa, ostavio auto na servisu i kad sam ga pokupio imao sam sta da vidim, isti filteri ostavljeni a naplacen kompletan mali servis. Cujem da su se raskantali i da sad svako ima svoj servis ali svakako ih zaobilazim u sirokom krugu. Jednom prevarant zauvek prevarant.
Ako neko ima neki servis za preporuku neka napise.
 
A sto to mora da bude servis za Volvo kad V40 nosi renoov dizel agregat?
Za delove trapa i za kocnice mozes da ides kod bilo kog majstora svastara tako da servis moze opusteno da bude ili renoov ili da ides kod nekog univerzalca na dobrom glasu.
 
NEma veze dal je bio taksi ili ne,vazno je da je redovno menjano ulje u tom menjacu jer Volvo je u pocetku tvrdio da se ulje ne mora menjati,ali ljudi su poceli da dobijaju ogromne probleme sa menjacem na nekih 100-120k km.Od tada Volvo preporucuje da se na svim njihovim vozilima sa automatskim menjacem menja na 75000km.
Tako da treba proveriti kad je menjano ulje.
 

Back
Top