VOLVO I SAAB

jomini:
Pa takav je isti V70 Cross Country, zar ne? U čemu je razlika? Oznaka samo (kao naslednik) ili nešto drugo?
Khm... Volvo danas sa S oynachava limuyine klasicne, sa V karavane bazirane na dve manje limuzine i sa XC (cross country), terence... tj terenskija vozila. Taj XC70 je bash onako malo terenskiji karavan, a XC90 tek izgleda ko pravi terenac.

V70 i XC70 nisu isti nikako!
 
Kad_LupimLupim:
Khm... Volvo danas sa S oynachava limuyine klasicne, sa V karavane bazirane na dve manje limuzine i sa XC (cross country), terence... tj terenskija vozila. Taj XC70 je bash onako malo terenskiji karavan, a XC90 tek izgleda ko pravi terenac.

V70 i XC70 nisu isti nikako!
Ali vidi slike... I na Google jad se otvaraju strane, stoji često ''Volvo V70 XC Cross Country''. To me je zbunilo. Pogledaj...
 
Pa da. Pre pojave 90-ke bio je samo V70 Cross Country, a kada se ovaj pojavio, izmenuli su naziv klase u XC da bude u skladu povišenog karavana, nekakvog poluterenca...
 
POP Mare:
@jomini
Mozda ti deluju ovako na slici slicni ali u prirodi se razlikuju mnogo...

xc70 je mnogo veci, visi, ima vece gume... Ovako sasija podseca na v70 ali je mnogo robusniji i veci...
Ne govorim ja o običnom V70. Video sam ga, a video sam V70 Cross country... I na onom linku od KLL nema V70 CC. Mora da je izmenjen naziv... A moguće da su ga i još malo doterali i napravili XC70.
 
Meni je taj XC70 extra osmisljen auto... ima svrhu. Evo i zasto tako mislim.
Posto je u formi karavana, prilicno velikog, a s druge strane lepo opremljen, to je onda idealan auto za putovanja... pogotovo ono porodicno, sa sitnom decom i gomilom opreme za planinu ili more. Kad zapucate tako na more, u planinu, na izlet ma u principu svaki odmor van grada, velike su sanse da ce te bar jednom pregaziti koju livadu, proci preko nekog prasnjavog puta, imati problema sa snegom mozda i sl basic terenske uslove!
E zbog toga je ovo cudo idealno, nije bash pravi robustan terenac, bespotrebno velik vecini ljudi, nego malo odignut karavn sa pogonom na sva cetiri... pa udri na put bez glavobolja!
Za porodicne ljude koji vole van grada idealno resenje!
 
Slažem se. Najbolja klasa auta. Najuniverzalnija. Moram dodati tu 300cHEMI (karavan naravno) i Subaru Outback H6.
300c malo odskače jer ima duplo veći motor, ali mislim da je i malo veći od navedenih, pa je i za očekivati.
 
300C nije mi bash nesto za teren. Nema ni pogon na sva cetr'. Ali moram da priznam da od svih karavan on mi se ubedljivo najvise svidja, meni koji inace ne volim karavane skoro pa nikako!

Btw, mislim da, kao i svaki ozbiljan tegljach i XC70 treba uzeti sa dizel motorom. 2,5l 185 konja, nista prepotentno, ali za cimanje masse van puta dobar izbor. I jos je petocilindricni motor! ;)
 
300c možda nije za teren, tačno, ali je preterano dobro osmišljen, Velik, jak, šta ćeš više.
Ipak je vožnja po asfaltu primarna za navedene modele, tako da sam ja ipak za benzinca.
 
jomini:
300c možda nije za teren, tačno, ali je preterano dobro osmišljen, Velik, jak, šta ćeš više.
Ipak je vožnja po asfaltu primarna za navedene modele, tako da sam ja ipak za benzinca.
Pa glupo je porediti onda volvo xc70 i chrysler 300c touring... Bolje porediti v70 sa njim ili bolje v70 R ;)

I najjaci 300c touring ima hemijev motor od 5.7l i 300hp, sto nije ni malo da kazem ok sto se ekonomicnosti tice...mada opet bolje taj nego hemi 6.1l i 425hp koiko ima najjaci 300c

A v70 R ima 2.5l i 300hp ;)
 
POP Mare:
Pa glupo je porediti onda volvo xc70 i chrysler 300c touring... Bolje porediti v70 sa njim ili bolje v70 R ;)

I najjaci 300c touring ima hemijev motor od 5.7l i 300hp, sto nije ni malo da kazem ok sto se ekonomicnosti tice...mada opet bolje taj nego hemi 6.1l i 425hp koiko ima najjaci 300c

A v70 R ima 2.5l i 300hp ;)
Znam, nego sviđa mi se linija, ta vrsta kola.
 

Back
Top