Pravo mushkarca...

LePiaf

Domaćin
Poruka
4.859
Amerikanac traži pravo da ne bude otac

VAŠINGTON - Nacionalni centar za muškarce u SAD saopštio je da će pokrenuti sudsku proceduru da bi se jednom muškarcu priznalo ustavno pravo da odbije da bude otac u istoj meri u kojoj je to pravo abortusom obezbeđeno ženama.
Osnovan 1987. godine radi promocije ideje da "muškarci treba da uživaju pravo na isti izbor, slobode i privilegije" kao i žene, centar se zainteresovao za slučaj informatičara Meta Dubeja (25) koji odbija da plaća alimentaciju za dete koje nikad nije želeo.
Centar će ovih dana izneti svoje zaključke pred federalnim sudom u Mičigenu kako bi Dubeju bilo priznato "pravo da ne prihvati fatalnost trudnoće koju nije želeo".
"I muškarac mora da ima ono što žene već imaju, odnosno pravo na seksualnu intimnost bez straha od neželjenog roditeljstva. Da bi muškarac i žena bili ravnopravni partneri, nijedno od njih ne sme imati moć kontrole nad drugim", ističu u centru.
"Razne vrste kontracepcije podjednako su dostupne i muškarcima i ženama. Ali, ako se desi da su neuspešne, jedino ženi preostaje još jedna mogućnost."
"Sada kada žene imaju slobodu da odlučuju kada će rađati, očinstvo mora biti više od utvrđivanja DNK. Muškarac mora da ima pravo da odluči o svom očinstvu kao što žena ima pravo da odluči o svom materinstvu", navedeno je u saopštenja centra, prenela je agencija AFP.
Zamislite se pa da vas chujemo.
 
hanibaI77:
da nije izbacuio svoju spermu ne bi ni bio otac.treba da razmisli pre,njega niko ne moze da siluje niti prisili :p

Може...али нема везе.

Чекајте па зар није по нашем закону уређено тако да тебе питају кад се роди дете...да ли га признајеш или не? Ако га признаш, онда имаш сасвим јасне привилегије и обавезе...(виђање, алиментација...)... Хоћу да кажем да ми је невероватно да тако нешто не постоји...:shock:

А онда се сетим оног јадног Бекера...пика човек тај тенис цео живот, пун снаге...и не може да стегне петљу за секунд, две...е ебем ти ебача-тенисера...и тако одоше милиони...:lol:
 
Ljuba82:
Може...али нема везе.

Чекајте па зар није по нашем закону уређено тако да тебе питају кад се роди дете...да ли га признајеш или не? Ако га признаш, онда имаш сасвим јасне привилегије и обавезе...(виђање, алиментација...)... Хоћу да кажем да ми је невероватно да тако нешто не постоји...:shock:

da, ne moras da ga priznas, ali ako ga ne priznas onda mogu da te tuze za utvrdjivanje ocinstva...

meni je ovaj tekst cista budalastina. svaki covek treba da bude svestan potencijalnih posledica svojih radnji i da ih preuzme.
sem sto se protivi mojim principima, takvo nesto mi je mrsko i sa ljudske tacke gledanja...sta vise mislim da je takav zahtev nemoralan...pobogu, pa to je ipak njegovo dete...
 
S_K_V_O:
da, ne moras da ga priznas, ali ako ga ne priznas onda mogu da te tuze za utvrdjivanje ocinstva...

meni je ovaj tekst cista budalastina. svaki covek treba da bude svestan potencijalnih posledica svojih radnji i da ih preuzme.
sem sto se protivi mojim principima, takvo nesto mi je mrsko i sa ljudske tacke gledanja...sta vise mislim da je takav zahtev nemoralan...pobogu, pa to je ipak njegovo dete...

Ауууу јбт :shock: :shock: :shock: ...колико сам необразован и наиван...:shock: :shock: :shock:

И то утврђивање очинства...има за последицу остале последице, пре свега финансијске...алиментацију итд...јел тако?

Човече...уопште није шовинистички...али ако жена може да прекине трудноћу једногласно (мислим својом одлуком, без консултација са типом), ако нпр тип жели дете, мени је потпуно логично да тип бар на овај начин може да се дистанцира од тога...мислим то ми је тако логично...навијам за овог дечка...
Јбт жене...стварно има манијака (њих бих на колац набио)...али сте у неком просеку заштићене као бели медведи...:roll:

Какво сазнање у 23. години...:oops: А па нећеш ти мени тако...сад кад ти турим две гумице преко главе...

Ханибал77

Ма може...имаш инекције које изазивају ерекцију, ма углавном је довољно само мало руком протрљати...а гарантујем да ће се типу (који није импотентан) којем се прчка доле пола сата дигнути, па макар прчкала мртва баба...а веруј ми да не знам никога који се ложи на бабе. Да ти не причам о свакодневним ерекцијама које се изненада појављују...поготово ноћу. Значи да тип који је хипотетички заробљен...нема шансе да се одупре ни један дан. Даље...не знам колико си упућена...19-огодишњим момцима се приликом регрутације даје бром, управо да не би дошло до непријатних ситуација даље током прегледа...
На крају...и не мора да му се дигне...довољно да та нека прчка ту нешто против његове воље...
 
Zanimljivo i prilicno komplikovano ako se o tome razmislja sa svih mogucih aspekata.
Ali mislim da bi trebao da ima to pravo u smislu da kad zena protiv njegove volje zatrudni (znaci nema njegove krivice za trudnocu, npr. bio je doveden u zabludu-mada je ovo prakticno nemoguce dokazivati, to je problem) i resi opet protiv njegove volje da rodi dete (po meni bi bila potrebna oba uslova da se ispune), da muskarac ima pravo da odbije da prizna dete a time i svaku obavezu izdrzavanja. Mislim da bi to bilo fer.
 
Hmmm...ne mogu da kazem da covek, koji se pominje u uvodnom postu, nije u pravu. ovo se svodi na mogucnost izbora. A mogucnost izbora je jedno od kljunih stavki demokatije.
E, sad je druga stvar sto on nije koristio kondome...sto ta riba nije koristila pilule i sta ti ja znam vec...bla,bla,bla...oko toga sad moze da se prepucava do mile volje.
Njemu sud moze da presudi i dozvoli mu da odbije ocinstvo,ali to dete je njegov genetski materijal bez obzira na sve sudove ovog sveta. Ali ako on moze da predje preko toga,da ga boli patka za svoje dete...onda mene jos i vise zabole.
 
paaa daaa...al ne u nashem drushtvu...kod nas je ta neka jednakost...josh u nekom kromanjonskom tripu...ovde je muzhjak bash ono...mi smo pomalo ko muslimani...pa mislim 5 vekova ovo ono...mi smo vishe oni nego shto su oni mi...al shta sad...uglavnom ja sm za jednakos na svim nivoima...ne zhelim da sputavam svoju zhensq stranu...zhelim da uzhivam u chipkastom veshu...i da lakiram nokte...i usta da mazhem koje kakim puljkicama...i da chuchnem da pishkim...ok mozhda i ne bih...
 
evo jedne ideje...nije moja...tj jeste al nije samo moja...

nadje se slika nekog malog cigisha...ono jedan od onih shto prose po ulici...i kao obratja se miri markovitj..."jaaao gospodjo shto je meni zhao"...al ono na "romskom"...a ispod text...ROMI SU UZ VAS !

(:
 
pa naravno ljubo da su roditelji duzni da izdrzavaju svoje dete! sad malo je teze tu zakonsku obavezu sprovesti u praksi - ako neces ima raznih nacina da to i izbegnes ili svedes na najmanju mogucu meru, a i tesko je ganjati oceve za ta izdrzavanja, to zahteva vreme i novac...
nego pustimo sad to. ono sto me i dalje interesuje je da se stavis malo u tu poziciju, pokusas da zamislis sebe u toj situaciji. da znas da imas dete, svoju krv...pa zar sam ne bi osecao potrebu da mu budes otac?
btw, kako vam samo pada na pamet ideja da bi muskarac uopste trebao da odlucuje o abortusu? pa to je njeno telo, njeno zdravlje. sto bi moja baba rekla, nije to skuvati pasulj. da vi idete na neku operaciju, da li bi vi pustili nekog drugog da o tome odlucuje umesto vas? uopste o odlukama koje se ticu naseg zdravlja i zivota imamo pravo da odlucujemo jedino mi sami.

i na kraju, moguce je, po meni da je takav stav opravdan u nekim ekstremnim situacijama, ali generalno ne.
 
e pa mama i dalje moze da kazhe detetu ko mu je otac i dete mozhe da bude besno i da ga ukoka.

uf bash je tuzhno

ali mozhda cu i ja tako ne iskljucujem svoju samozhivost he he. :I a mislim da necu kao
 
e antune ne svatam ovaj vic :II sa mirom

e, pa zhena mora da trpi bebu 9 meseci ako ne abortira... mushkarac to ne mora
mislim tu je razlika...ona ima tu otezhavajucu okolnost
:shock:
pa majka valjda moze da ostavi dete u sirotishte ako ga ne zheli...bez pravnih posledica ?
:I

sad sam kao faca jooj bezim shta ako i ja tako uradim nista:)
 
S_K_V_O:
da, ne moras da ga priznas, ali ako ga ne priznas onda mogu da te tuze za utvrdjivanje ocinstva...

meni je ovaj tekst cista budalastina. svaki covek treba da bude svestan potencijalnih posledica svojih radnji i da ih preuzme.
sem sto se protivi mojim principima, takvo nesto mi je mrsko i sa ljudske tacke gledanja...sta vise mislim da je takav zahtev nemoralan...pobogu, pa to je ipak njegovo dete...

Slažem se.
Baš je tužno i krajnje retardirano što se našao neko da pokrene i ovakvu temu.
 
Ako se zacne beba to znaci da je jedan zivot vec otpoceo i to sto su ljudi dozvolili zeni da abortira, samim tim legitimisali ubistvo :!:
Moj stav je da niko ne sme da ima pravo da oduzme nekome zivo, ni muskarac ni zena. :!:

Citam sad ovde neke kaze , pa ako je izbacio spermu onda neka snosi posledice, ali to isto za zenu nece da kazu, nego abortus podrzavaju, kao pravo zene.

Svaka cast ovom Amerikancu sto je pokrenuo ovo pitanje.Znaci zena ima pravo da ubije dete a muskarac nema.E pa nece moci ili nece niko da ima pravo ili ce i muskarac isto tako moci da kaze zeni kojoj je napravio dete "imas da abortiras"
Ako ona moze da dodnese takvu odluku moze i on isto.
 
loop:
Ako se zacne beba to znaci da je jedan zivot vec otpoceo i to sto su ljudi dozvolili zeni da abortira, samim tim legitimisali ubistvo :!:
Moj stav je da niko ne sme da ima pravo da oduzme nekome zivo, ni muskarac ni zena. :!:

Citam sad ovde neke kaze , pa ako je izbacio spermu onda neka snosi posledice, ali to isto za zenu nece da kazu, nego abortus podrzavaju, kao pravo zene.

Svaka cast ovom Amerikancu sto je pokrenuo ovo pitanje.Znaci zena ima pravo da ubije dete a muskarac nema.E pa nece moci ili nece niko da ima pravo ili ce i muskarac isto tako moci da kaze zeni kojoj je napravio dete "imas da abortiras"
Ako ona moze da dodnese takvu odluku moze i on isto.

Ljudi pa jeste vi normalni sta pricate??????? ako bi se ovaj zakon doneo onda bi svi silovatelji ovog sveta imali moc nad zenama koju ne zasluzuju. I naravno da je abortus zensko pravo, potrebno nam je da se zastitimo muskih budala. E, isuse stvarno sta necu cuti na ovom forumu..... :shock:
 
he, kao nije, jer uzimash tudj zhivot...nisi ti vlasnik ploda nego samo prenosilac...pa je s te strane onda ok da rodish pa bacish to dete negde... ali gubish 9 meseci
to je neka tachka gledishta
 
LePiaf:
Amerikanac traži pravo da ne bude otac

VAŠINGTON - Nacionalni centar za muškarce u SAD saopštio je da će pokrenuti sudsku proceduru da bi se jednom muškarcu priznalo ustavno pravo da odbije da bude otac u istoj meri u kojoj je to pravo abortusom obezbeđeno ženama.
Osnovan 1987. godine radi promocije ideje da "muškarci treba da uživaju pravo na isti izbor, slobode i privilegije" kao i žene, centar se zainteresovao za slučaj informatičara Meta Dubeja (25) koji odbija da plaća alimentaciju za dete koje nikad nije želeo.
Centar će ovih dana izneti svoje zaključke pred federalnim sudom u Mičigenu kako bi Dubeju bilo priznato "pravo da ne prihvati fatalnost trudnoće koju nije želeo".
"I muškarac mora da ima ono što žene već imaju, odnosno pravo na seksualnu intimnost bez straha od neželjenog roditeljstva. Da bi muškarac i žena bili ravnopravni partneri, nijedno od njih ne sme imati moć kontrole nad drugim", ističu u centru.
"Razne vrste kontracepcije podjednako su dostupne i muškarcima i ženama. Ali, ako se desi da su neuspešne, jedino ženi preostaje još jedna mogućnost."
"Sada kada žene imaju slobodu da odlučuju kada će rađati, očinstvo mora biti više od utvrđivanja DNK. Muškarac mora da ima pravo da odluči o svom očinstvu kao što žena ima pravo da odluči o svom materinstvu", navedeno je u saopštenja centra, prenela je agencija AFP.
Zamislite se pa da vas chujemo.

podrzavam ovo.... naravno da muskarac treba da bude ucesnik u odluci, i ne samo kada se dete radja, vec i kada je u pitanju abortus. ako ne zeli, bolje da ne bude uopste, nego da bude ocajan otac! ili problem i majci i tom detetu.... ovo je po meni vise moralna dilema: kako odustati od rodjenog deteta? ali, ako njega nije briga, to se nece promeniti cinjenicom da on mora placati alimentaciju. uostalom, ima toliko ljudi koji su roditelji samo na papiru, a suvo ih zabole za dete. ovo je sada samo ozvaniceno, u sustini jedino sto se menja jesu finansijske obaveze..... po meni je mnogo vaznije pitanje :arrow: sta pogresno kvrcka u toj glavi kad je u stanju da ostavi sopstveno dete? a ovo se odnosi i na zene.....
 
Eto... I nisam oduševljena, iskreno... Ovde se postavlja pitanje odricanja od deteta?
Nego, hajd' sad da se zamislimo, malo... Ako bismo svi dobili pravo da se deteta odreknemo kad poželimo :roll:
Nego, dobro, recimo da dođe sud i pita tipa: "O'š li ti ovo dete ili nećeš"? I on ima pravo samo jednom da se izjasni, recimo kad je saznao da je ona trudna... I on kao - neću...
Znači, oslobođen je prava na alimentaciju.
Ja bih volela da postoji način da vi stvarno odlučujete o njenom abortusu, ali priroda se pobrinula da je to - nemoguće :?
Međutim, posredno vi to radite. Mnoge su se devojke i odlučile za abortus baš zato što nisu imale njegovu podršku...
Ali, recimo da se uvede takav zakon... Uviđate li posledice? To opet nije fer prema ženama, jer imaju izbor - ili da umru u mukama da to dete prehrane, ili da abortiraju... Muškarcu je mnogo lakše da kaže - abortiraj, nego njoj da to uradi, i nek' proba neko da me demantuje :x
Abortus nije mala stvar i zapanjena sam kako ste ovde od njega napravili "vađenje zuba", a na originalnoj temi kenjate kako je to "traumatično iskustvo i kako ostavlja dugoročne posledice po majku" :rolleyes:
Dakle, svaki lik koji napumpa devojku može da se - odrekne deteta? Pa, možete misliti koliko bi kretena bilo koji bi savatavali maloletnice (ili, prosto, glupače) i to pričom: "Ne volim ja kondom, lepše mi je ovako" :roll:
Boli ga dupe, za njega nema posledica... Ma dovoljno je da bude slatkorečiv, a ona ne mora ni biti glupa.
Uostalom, teoretski, vi imate pravo da zadržite dete i da vam ona plaća alimentaciju, ili ja opet "širim dezinformacije"?!? :rolleyes:
Ovo je trenutno nerešiva situacija i mislim da bi pravo na odricanje moglo komotno da se dodeli jedino "namagarčenim" muškarcima...
Pa, ako je situacija takva, pretpostavljam da je zakon nastojao onda da, barem, stane na stranu deteta, da bi žene što više rađale... :rolleyes:
Eto, smorila sam.
 

Back
Top