ISO format i narezivanje Linux distribucija

disk:
Sta je to ISO format? Kako se narezuju Linux distribucije sa Nero rezacem? U cemu je razlika u narezivanju Linuxa od obicnog uobicajenog narezivanja nekog CD-a? Kakva su zakonska ogranicenja u narezivanju Linux distribucija?
Molim pomoc.

To je obican imidz CD-a koji samo preslikas na drugi CD...:)

Treba negde da nadjes burn image ili tako nekako u nero-u ( ne koristim ga pa ne znam )

Nemas nikakvih zakonskih ogranicenja oko narezivanja Linuxa, presnimavaj koliko ti dusa iste i to sasvim legalno...:)
 
disk:
Pa imas ih, sve varijante Linux distribucija na sajtu www.mandrace.co.yu. Oni ih prodaju i sa prirucnikom i bez njega. Meni se Linux veoma dopao i hteo bih da zamenim Windows do kraja.

genius maximus:
gde si nabavio linux, hocu ga i ja al imam poteskoca da dodjem do njega. koga god sam pitao niko ga nema i svi mi kazu "sta ce ti on kada imas windows".

To je mandrake a ne mandrace.co.yu

Inace najveci izbor imas ovde

http://www.linuxbalkan.com/
 
genius maximus:
hvala na informacijama. definitivno sam resio da zamenim windows linuxom. za pocetak cu ga koristiti samo na jednoj particiji dok ga ne provalim. koju bi mi verziju preporucili za pocetak?

Mandrake, SUSE.
Red Hat nemoj, oni su se okrenuli kompanijama i prestali su da podrzavaju home korisnike.
U principu probaj vise distribucija pa vidi koja ti vise odgovara.
 
Slusaj, kada je rec o iskustvu, ja sam malo "ispred" tebe. Isprobao sam Red Hat, Mandrake, Knoppix i sve ti je to isto samo malo drugacije. Uzmi za pocetak Knoppix i probaj ga preko CD-a da vidis kako to izgleda (ne dira Hard), a zatim ipak Mandrake jer je laksi za instaliranje. Obavezno nabavi Partition Magic (Windows aplikacija) da bi particionisao hard i za Linux bez brisanja podataka u Windows-u.

Ja licno sam zadovoljan Linux-om mada me mnogo vise "muci" nego Windows. Windows je prost kao pasulj i nekako podatan za korisnika - idiot korisnika najvise. Linux trazi da mislis, ucis, petljas se oko njega. Za pocetak. Posebno su problem drajveri. Ali mislim i osecam da se veoma isplati taj "posao".

Pozdrav i srecno.

PS
Na moje pitanje sam dobio odgovor ali mi jos to nije najjasnije. Moze li prostije i konkretnije da mi se to "nacrta"? Please.
 
AxeZ:
disk:
Slusaj, kada je rec o iskustvu, ja sam malo "ispred" tebe. Isprobao sam Red Hat, Mandrake, Knoppix


Hehe, jel to mislis na mene?

Sacuvaj boze da sam mislio na tebe vec na onoga ko je postavio pitanje - valjda je to jasno. A i ja sam pocetnik sa Linux-om, ali malo napredniji od onoga ko je pitao pa sam dao sebi pravo da prokomentarisem. Nista vise. Nema razloga da se vredjas. Pozdrav i da znas pratim tvoja javljanja.
Pozdrav
 

Back
Top