kineski przeni pirinac
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: kineski przeni pirinac

Obećava
    Učlanjen
    06.09.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Talking kineski przeni pirinac

Jao pomagajte ceo dan bozji se ja bijem u svojoj glavi za taj pirinac ..Naime pre neki dan odem u kineski restoran i tako se najedem tog piricna nevidjeno do sada.....i sad me zanima kako to da ja sada napravim kuci i ne znam stacno......ovako znam da se pirinac skuva pa posle przi da ide jaje jedno i soja sos al sta jos pojma ja nemam ......ako neko zna molim vas nek napise treba mi sutra za rucak al mislim i ako neko kasnije vidi dobro ce mi doci za neki drugi dan falaaaaaaaaa
    upitnik

Aktivan član zorab (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2003.
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano Re: kineski przeni pirinac

evo proverenog recepta , iz nekog starog "Politikinog" dodatka.

2 mlada luka, 3 jaja,
    kasicica (5 ml) soli, 4 kasike ulja,
    50 gr kuvane (presovane) sunke, 50 grama račića (skampi - repovi iz konzerve), 100 gr graska (ponekad grasak zaobidjem!) 4 solje kuvanog pirinca (evo recepta za "kinesko" kuvanje: isperes 350 gr pirinca dugog zrna u hladnoj vodi da se ispere skrobni prah, sipas u provrelu vodu, sacekas da ponovo provri, proklopis posudu i lagano kuvas 20 minuta. Ja vodu posolim a pirinac posle isperem hladnom vodim da bude rastresit, mada u ovom receptu to ne pise), i 1, 5 kasika sosa od soje (ja sipam vise, volim !)

Jaja razbiti u dublju ciniju. Iseckari sitno mladi luk, i polovinu dodati u jaja, posoliti malo i lafano ulupati. Iseckati cunku na sitne kocke velicine zrna graska.
    Ugrejati u voku ili tiganju 1 kasiku ulja, ubaciti jaja i mesati dok se kajgana ne isprzi. Prebaciti kajganu u ugrejan plitak tanjir i izmrviti je viljuskom. Vok obrisati krpom, (kuhinjskim papirom, salvetom, ovlas - ja tako radim)
    Ugrejati 1 kasiku ulja u voku, ubaciti sunku, racice, grasak (iz konzerve) posoliti malo i prziti uz mesanje na jakoj vatri 1 minut. Izvaditi sve kasikom na poseban tanjir.
    Ugrejati 2 kasike ulja u voku, dodati ostatak mladog luka i kuvani pirinac. Mesati tako da se zdrna pirinca razdvoje, dodati sos od soje, izmesati, a potom dodati jaja, sunku, racice i grasak,. Smanjiti vatru, mesati dok se ne bude dobro izmesano i odmah sluziti.

Obećava
    Učlanjen
    06.09.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

jao hvala hvala sad cu da se bacim na spremanje ..jos sam mlada kuvarica pa idem da pokusam ako posle vidite samo crnu pozadinu bez slova to je samo dim iz moje kuhinje hahahahaahah
    upitnik

Učlanjen
    01.12.2003.
    Reputaciona moć
    65

javi sta je bilo

Aktivan član laa-laa (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Zorab, jel mladi luk ono što ima zelena pera gore? Ako jeste, jel se i to reže?
    ...ne bojim se života ni ljudi, bojim se samo da me se tvoje srce ne zasiti;

Obećava
    Učlanjen
    06.09.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

e znaci bilo je mmmmmmmmm njam njam njam ......oktinuli smo se od klope ...ja sam napravila haos u kuhinji tako da je i dekoracija bila "simpaticna" al dobro pored toga sam ispohovala kackavalj...napravila salatu od hobotnice i rotkvice (obozavam ih)..ubili smo se od klppe..makar sam impresionirala goste ...oni ce meni dva zeca tri zeca hehehe fala jos jednom za recepst
    upitnik

Učlanjen
    01.12.2003.
    Reputaciona moć
    65

Citat Original postavio laa-laa
    Zorab, jel mladi luk ono što ima zelena pera gore? Ako jeste, jel se i to reže?
    Jeste. I to rezi da bude i zelene bojice u tanjiru.

Aktivan član laa-laa (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Hvala. Sledeći put kad budem išla u Rodić potražiću repiće škampi, pa da probamo jer mi zvuči njami.
    ...ne bojim se života ni ljudi, bojim se samo da me se tvoje srce ne zasiti;

Slične teme

1. Srpsko-kineski ili englesko-kineski recnik
    Autor Rammstein84 u forumu Softver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 23.01.2009., 10:11
  2. Žitarice, pirinač i ovas
    Autor svetlanajos@telekom.yu u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.05.2005., 10:04
  3. Integralni Pirinac
    Autor DaChaS u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 6