matematicke zavrzlame

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Daklem ovde treba,osim matematike,upotrebiti i logiku.Kaze da razlika resenja bude najveca.Dakle resenja se racunaju po formuli -b+-(koren iz)b(na kvadrat)-4ac(kraj korena) pa sve to kroz 2a.Znaci jedno resenje je sa znakom + ispred korena a drugo sa znakom -.Kada se to malo sredi dobijete pod 2 sto mnozi pod korenom -(m-3)pa na kvadrat+4 (kraj korena).Ovo je ona 'tuzna' funkcija i da bi joj maximum bio u tacki 4 (tj da bi razlika resenja bila najveca) m mora biti jednako 3 :wink:
 
.MEAN MACHINE.:
Daklem ovde treba,osim matematike,upotrebiti i logiku.Kaze da razlika resenja bude najveca.Dakle resenja se racunaju po formuli -b+-(koren iz)b(na kvadrat)-4ac(kraj korena) pa sve to kroz 2a.Znaci jedno resenje je sa znakom + ispred korena a drugo sa znakom -.Kada se to malo sredi dobijete pod 2 sto mnozi pod korenom -(m-3)pa na kvadrat+4 (kraj korena).Ovo je ona 'tuzna' funkcija i da bi joj maximum bio u tacki 4 (tj da bi razlika resenja bila najveca) m mora biti jednako 3 :wink:

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa... Daaaaaa.... :D
 
JaH_G|rL:
.MEAN MACHINE.:
za sve koji vole da rade matematiku evo jednog zadatka:
U kvadratnoj jednacini X(na kvadrat)-4mX+5m(na kvadrat)-6m+5=0 odrediti parametar m tako da razlika resenja bude najveca.

Aj matematicari da vas vidim :D
"tako da reshenja budu najveca"...Najveca moguca??Or what?
garant cu sad da mislim o tome,i ovako me mrzi da radim matematiku.......... :!: :!: :!: :x :evil: :twisted: :evil:
 
Pa 0.3333333333 je jedna trecina a 0.66666666666 su dve trecine i kad to saberes, dobijes jedan.... tako nesto i ja znam :wink:
Matematiku sam oduvek znala ali je nikad nisam volela. Cudno ali istinito. Ni sad je u srednjoj ne vezbam pred kontrolni, pismeni... samo redovno pratim nastavu i pisem domaci i dobijem pet plus :!: (Strebercic... :oops: )
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top