NEC DVD-RW ND-4550A

alien

Primećen član
Poruka
629
Kupio sam pomenuti DVD rezač, ubacio u kompjuter, u Device Manager-u stoji tačan naziv rezača, znači trebalo bi da je u redu. Međutim, kad otvorim My Computer, nije prepoznat kao DVD RW, nego kao običan CD Drive. Probao sam i u Nero-u, isti slučaj. Instalirao sam novi driver, ali nije pomoglo. Ima li neko predlog šta da uradim?
 
alien:
Ne reže u Neru, u tome i jeste problem. Uopšte ga nema na listi kad kliknem ''Choose Recorder''.
Moguce je da ga nisi dobro spojio onim DN-nesto konektorom(onaj sa duguljastom crnom prikljucnicom,ja sam jedno 100 puta iznova otvarao kuciste dok ga nisam pravilno-na pravilnu stranu spojio),posto ga windows pretpostavljam ne registruje...trebo bi automatski da ga detektuje.....a i preporuchuje se da taj model ide kao secondary master.
 
Probaj pre svega toga da ga stavis da bude sam na toj grani , posto je NEC 4550 ,,siledzija,, i guta mnogo resursa zbog svoje brzine , sto ne znaci da je los , cak naprotiv i jos nesto mora biti OBAVEZNO na 80 pinskom kabelu.
 
Već sam probao da stavim samo 4550, i bilo je isto. Nero Info Tool ga uredno prepoznaje kao DVD rezač sa svim funkcijama, ali nema ga među recorderima u Nero Burning Rom.

E sad, pošto ovo već prevazilazi moje poznavanje... Šta je 80-pinski kabel?
 
Ja sam mislio da danas vec svi imaju, ako ne neki bolji, a ono bar najobicniji 80pinski kabl.
Ja sam mnogo svojih problema (u vezi brzine, prepoznavanja itd.) resio kada sam stavio Epoxov kabal na rezac (HDD je SATA, pa njemu ne treba). Jer imam losu naviku da je IDE kabal zadnje sto gledam, mislecu da je sve neka softverska greska.

Sto se verzije 5.5 tice, mislim (i to sam prilicno ubedjen) da nijedna verzija Neroa pre 6.0 ne podrzava DVD rezace (cak nisam siguran ni za 6.0 da moze da reze DVD).
 
Ne da preporucujem nego je 80 pinski kabel obavezan na DVD rezacima , inace i ako bi krenuo da reze samo bi pravio gluposti i zakucavo masinu. A sto se tice nero-a siguran sam da nijedna verzija pre 6.01 ne podrzava DVD rezace. Znaci imas dve greske otkloni ih i sve ce da radi
 
Кулиража:
Ja sam mislio da danas vec svi imaju, ako ne neki bolji, a ono bar najobicniji 80pinski kabl.
Ja sam mnogo svojih problema (u vezi brzine, prepoznavanja itd.) resio kada sam stavio Epoxov kabal na rezac (HDD je SATA, pa njemu ne treba). Jer imam losu naviku da je IDE kabal zadnje sto gledam, mislecu da je sve neka softverska greska.

Sto se verzije 5.5 tice, mislim (i to sam prilicno ubedjen) da nijedna verzija Neroa pre 6.0 ne podrzava DVD rezace (cak nisam siguran ni za 6.0 da moze da reze DVD).

Koliko se sjecam tek u nero 6.6. je podrzano dvd rezaci...
 

Back
Top