Kako ostati u SAD

****Honey_Girl****

Početnik
Poruka
22
E ljudi kao prvo da kazem da mi jos niko nije odgovorio na temu od juce - au pair... :p :D ali dobro ima vremena valjda niko nista jos ne zna o tome od vas koji posecujete ovaj forum...
Imam jos 1 pitanje...listajuci poruke u ovom "regionu"- Severna Amerika nailazila sam na izjave tipa "dobio/la sam posetilacku, turisticku bla bla i sl. vizu na 6 meseci" ili cak manje, ne secam se tacno, i "videcu kako je, da li da planiram da ostanem tamo da zivim..." itd...a meni sad to nije jasno kako tako iz neba pa u rebra- da se ostane tamo... da li mi pricamo o ilegalnom boravku? ako ne, da li bi neko bio so kind :D da mi objasni kako covece ostati tamo nakon tako neke kratkotrajne vize a da nije ilegalno i da nije brak sa nekim Amerikancem za zelenu kartu? (ako uopste postoji drugi nacin :) ) ? Recimo, da li postoje nke mogucnosti tipa: ako se zaposlis tamo da ta firma bilo kakva da je (to kazem zato sto se ja konkretno bavim manekenstvom i umetnoscu gde je prolaz "malo" tezi pa se to firma odnosi i na neku modnu agenciju i sl.), da neku garanciju ili tako nesto za tebe pa ti dobijes neku dugotrajniju, ili cak useljenicku vizu? Ili postoje i drugi nacini, ne znam, sve zive sajtove pretrazujem..ali bilo bi lepo da nesto cujem i iz "prve ruke" ako neko od vas koji zivite tamo ima vise informacija...
Eto ja se raspisah....
Hvala unapred za odgovore!
Veliki POZZ za sve nase ljude koji su uspeli da odu i zive u USA a i za sve na ovom forumu!
*Honey Girl*
 
No salu na stranu,mada generalno nije losa ideja.....Sta hvali da se vas dvoje malo dopisujete i tako....lepo ....sredite neke sitnice koje zivot znace...:)

Sto se tice tvog pitanja "kako ostati".....Pazi ,nakon isteka turisticke vise imas sansu jos jednom da je produzis,znaci ....ukupan boravak na taj nacin svodi se na nekih godinu dana.
Da bi ostala dalje legalno,potrebno je da apliciras za promenu statusa.Dakle,iz turisticke trazis na primer radnu visu.....Da bi ta promena bila uspesna,tj da bi se tvoja aplikacija odobrila potrebno je da imas neophodne papire koji svedoce o tvojoj mogucnosti zaposlenja,neophodnosti kod odredjenog poslodavca,potvrdu u kojoj se on navodi kao tvoj sponzor ,tj govori o tome koliko ce te placati na godisnjem nivou...i td.....
Znaci iz turisticke mozes da apliciras za promenu u radnu visu.
Osim radne postoje i druge vrste visa za koje se moze aplicirati kao na primer:
studentska....znaci trazis promenu statusa .
religijska......ukoliko se crkva zalozi za tvoj ostanak.
i mnoge druge..
Mislim da imas opise visa na www.uscis.gov

pozdravljam te
i ako je ovaj srbin ozbiljan u svojoj ponudi...:) to ti nebi bila losa opcija
 
Hahaha polako polako, ne trazim ja nikoga da me zeni, nemojte se prepirati :) ! Mada kad bi me "Charger" upoznao, mislim da bi promenio misljenje hehe.. salim se, iako u svakoj sali ima malo istine... Ne, sad ozbiljno: ne bih ja ipak stvari resavala na taj nacin... nikad ne znas sa kim se petljas, moze kasnije da te ucenjuje itd itd... ali u svakom slucaju hvala ti "simple things" na informacijama, potrudio si se da mi bar malo to sve pojasnis... vec sam bila na tom sajtu ali svaki put se na njemu malo "pogubim", samo svrljam tamo-vamo jer me sve zanima...hihiihi, ici cu ponovo... ako jos neko ima nesto da kaze, osim da me prosi, samo napred :))))) !!!
Pozz svima od *Honey*
P.S. Da li slucajno neko od vas u USA zna sta se desilo na jucerasnjem izboru za pesmu koja ce SCG predstavljati na Evroviziji 2006? Bio je zivi skandal... nepravda itd... verovatno ima i specijalnih tema otvorenih ovde na forumu povodom toga, tako da idem da malo pogledam...
 
Caos. Zanima me da li mozes da promenis jedan tip vize npr J1 u neki dr npr radnu vizu....????? Ja imam J1 i trenutno se nalazim na teritoriji USE na AU Pair programu. Imam ponudu da radim za neku dr kompaniju, i oni bi mi obezbedili radnu vizu,al ovo je sponzorisan program, pa nisam sigurna da ce to ici tako lako. Mislim svako od nas moze da napusti ovaj program kad zeli, al to znaci da momentalno gubis vizu i palik kuci. A ja to ne zelim. Zelim samo da promenim status vize i da se oslobodim ovog glupavog programa. Hvala unapred na predlozima
 
Ne znam ti konkretno reći kako se to radi,ali ja mislim načelno da imaš super šanse ako te neko hoće sponzorirati za radnu vizu..ali mislim da ipak se moraš vratiti doma pa kad sve središ opet natrag. Da bar mene hoće neko tako sponzorirat :D
 

Back
Top