romi...cigani...madnovi...kako god

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

AntunTun

Veoma poznat
Poruka
10.793
aaa evo je i tema za vecheras...danas sam provali neki vid osiguranja...koji oslobadja rome od platjanja participacije "usled tradicionalnog nachina zhivota"...hah...kloshar po tradiciji...do sada su ih nekako provlachili na neke vidove tipa deca il penzioneri..sad imaju svoj vid...napravili svoju televiziju i radio...jacha romski lobi...gotovi smo za par godina imatje primat (: ...ovaj...shta mislite o romima?...mrzite ih?...volite?...shta mislite o "nachninu" zhivota koji oni furaju...mozhda i nishta ne mislite...shto ne bi chudilo...al kao meni zanimljivo pa reko da postavim temu...
 
Mrzim kad tri smrdljiva klinca udju u tramvaj.Jedan razvlaci harmoniku,drugi zavija nesto a treci ide levo desno po trandzi i skuplja pare,a jednom sam video da neki matoriji sto prosi po tramvaju ima i mobilni......da im platis samo da umuknu.Ovde u mom naselju su bas skoro bile demonstracije i to prave.....skupio se narod jer su hteli sve Rome iz grada da skupe na jedno mesto......izgrade neko"nasilje solidarnosti"....neki kontejneri na gomilu......donacija humanog zapada, B92 tolerancija,Bobic-Mojisilovic lepse je s kulturom i to......al narod nesto nije bio odusevljen......i sto je najcrnje kolovodja protesta izgleda ko pljunut Rom......na kraju su "gradski oci" odustali.....missim da ih nabiju 100 000 ovde,pojavili bi se pacovi..... izbila bi kuga ili kolera ili neka druga bolestina....... mozda treba svi da nadjemo neku dublju poruku ko Kusturica u prosjackom nacinu zivota........
i onako nismo daleko.
 
aaa znam to...el to u 54 bloq?...tamo sam imo stvaaarno nevidjene tripove...majko mila mislim da mi je to jedna od najgorih notji ikada...mada sam imo i lepih dana...shetao s drugarima ovo ono grafiti...ima onaj veeeliki na celoj fasadi...neka kao brda i kao likovi i ovce...mora da znash ako si odatle...e u toj zgradi sam proveo notj...uzhas koji sam tada prozhiveo ne zhelim nikome (: ...a ima i onaj kej i tu jedan lokal skroz dobar...ima veliki prozor ka reci i sve je neshto u mahagonij fazonu...i cene su pristojne ko da nisi u bgu...

disqtabinlno to o slobodi...mislim koliko je slobodan chovek u ludnici?...sad kao ja odem u shumu i zhivim u zemunici i tamo napravim decu i ona zhive u zemunici...mislim kolko su ona slobodna?...ok slobodna su al po koju cenu?...shta ja znam to romi=sloboda je pomalo bezveze...valjda ljudi misle na neke chergare od pre 200god...tipa kvazimodo i tako to...ma kakva sloboda...hah
 
Nije samo do volje. Navikli su tako i tu nema pomoći. Neki se odupiru pomalo, ali malo šta se tu može uraditi. I stanove da im daš svima, pretvorili bi ih u svinjac, čak i da imaju para. Kod mene u blizini živi jedna ciganska porodica. Matori je negde radio u firmi i izgleda da je dobio neke pare, čini mi se otpremninu i fenomenalno sredio kuću, bar njihovu polovinu. U prolazu sam zavirio unutra, primetio sam najskuplji model Gorenje šporeta, nerđajući, sa ravnom pločom i komandama na dodir. Ovo sam prepoznao jer i ja imam isti, samo je bele boje. Napolju srebrna Panasonic klima...
Ni mesec dana posle, ne moram da vam objašnjavam na šta je sve ličilo. Samo mi verujte.
To je problem, a ne u odnosu društva i države prema njima...
 
Vidim da se razna obavestenja stampaju i na romskom valjda u cilju da se socijalizuju ,zaposle..Ali u Francuskoj sve pise na Franncuskom ,u Grckoj na Grckom u Italiji naravno na Italijanskom...bojm se da nam se tolika briga ne obije o glavu po 100 ti put.
 
AntunTun:
aaa evo je i tema za vecheras...danas sam provali neki vid osiguranja...koji oslobadja rome od platjanja participacije "usled tradicionalnog nachina zhivota"...hah...kloshar po tradiciji...do sada su ih nekako provlachili na neke vidove tipa deca il penzioneri..sad imaju svoj vid...napravili svoju televiziju i radio...jacha romski lobi...gotovi smo za par godina imatje primat (: ...ovaj...shta mislite o romima?...mrzite ih?...volite?...shta mislite o "nachninu" zhivota koji oni furaju...mozhda i nishta ne mislite...shto ne bi chudilo...al kao meni zanimljivo pa reko da postavim temu...

u mojoj maloj radikalskoj dzamahiriji ih ima >30%.
ne rade
prumaju pozamashne pomoci i dechije dodatke
ne placaju struju (nekom odlukom ministra su oslobodjeni do dajlnjeg)
kad naidje zima prave kamene pustinje oko palanke jer shto su ludi da placaju ogrev

s jeseni beru poljoprivredne proizvode, ne za dnevnicu vec za upotrebu, razlog ko za ovo prethodno...

u svim institucijama nastupaju organizovano, narochito u domovima zdravlja, jer shto bi chekali u redu...

ma divni su 8)

p.s. svaka chast izuzecima, medju kojima imam i prijatelja a koji su na zalost, samo par procenata populacije.
 
ovde kod mene u kraju im dali jedno dvajes trijes zgrada
da ih izvuku iz prljavstine
a oni poneli prljavstinu sa sobom
imam ortaka medj njima
on je ok
ima ih jos dosta ok
al mi kaze taj ortak da neki spavaju na kartonu
ono kao uzme karton stavi na pod i spava
a ima krevet
e i u mojoj zgradi zivi jedna romska porodica
bas fini ljudi
a jedan ortak nije rom al smrdi ko djavo
a drugo ortak isto nije rom al mirise
pere se svaki dan
 
AntunTun:
aaa znam to...el to u 54 bloq?...tamo sam imo stvaaarno nevidjene tripove...majko mila mislim da mi je to jedna od najgorih notji ikada...mada sam imo i lepih dana...shetao s drugarima ovo ono grafiti...ima onaj veeeliki na celoj fasadi...neka kao brda i kao likovi i ovce...mora da znash ako si odatle...e u toj zgradi sam proveo notj...uzhas koji sam tada prozhiveo ne zhelim nikome (: ...a ima i onaj kej i tu jedan lokal skroz dobar...ima veliki prozor ka reci i sve je neshto u mahagonij fazonu...i cene su pristojne ko da nisi u bgu...

disqtabinlno to o slobodi...mislim koliko je slobodan chovek u ludnici?...sad kao ja odem u shumu i zhivim u zemunici i tamo napravim decu i ona zhive u zemunici...mislim kolko su ona slobodna?...ok slobodna su al po koju cenu?...shta ja znam to romi=sloboda je pomalo bezveze...valjda ljudi misle na neke chergare od pre 200god...tipa kvazimodo i tako to...ma kakva sloboda...hah
Obrno si brojke...blok 45,i okolish.....blok 62,blok 70....Piramida.....itd.
 
kako dobiju sansu?...ako je sansa besplatna osnovna skola(naizgled besplatna,jer su tu i knjige i sl.)ili neki mizernan posao,onda to dugorocno otpisi kao resenje problema.pa to dete koje se rodi u karton city-ju od starta nema za hleb,nema kucu i slicne stvari normalne socijalizacije,pa sta ocekivati da ce od njega da ispadne-lekar,advokat?
 
Бл:
Где сте ви нацисти, па сада вам и РОМИ сметају, ауууууууууу још мало ће те синагоге палити.
ИШ НАЦИСТИЧКА ЂУБРАД

Joj pa nemoj tako brate... ( jel znas mislim, ovaj, protokoli, ovo ono ) :confused:

A o Romima nebih nista reko ( mislim da nemam dovoljno negativan komentar u vezi njih )

Srecan sam samo jer i ostali primecuju kakva su oni gamad!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top