POMOC-AUTOMATSKO ISKLJUCIVANJE RACUNARA

Ima sitnih softvera koji to rade,ako ti se nesvidja ovako kako ti budem objasnio ti onda pitaj google siguran sam da ce znati odgovor,a da ne lutas mnogo pitaj ga za advanced shutdown,mislim da bi tako trebalo da se zove neki softver ili sam shutdown.

U control panel imas opciju power options,a tu imas opciju hibernate.Tu treba da cekiras enable hibernate.Onda isto u power options imas power schemes i posto si cekirao enable hibernate,pojavice ti se opcija da podesis za koje vreme da sistem ode u hibernaciju.To ti je kao standby samo sto se sve ugasi.
Jedina mana toga je sto recimo ako imas 512 ram toliko ce ti oduzeti od C particije,a ako imas mesta onda i nije mana.
 
Ako imas malo vise iskustva ovako bi ti bilo najlakse...

Naravis shortcut na shutdown.exe koji je u system32 sa parametrima "-s -t 00"
i njega stavis negde. Imas detaljnije objasnjeno u onoj temi XP tricks.
Onda samo odes u control panel>Sheduled Tasks, izaberes taj shortcut koji si
napravio i podesis vreme kada zelis da se izvrsi: svaki dan/nedeljno/mesecno/
samo jednom...

I to je to.

Poz.
 
Da ozivimo ovu temu...

Do skora sam koristio PowerOff... Ali, evo jos jedne zanimljive alatke u ovu svrhu... KShutdown...

Dobro je to sto radi i pod Windows i Linux OS... Poseduje klasicne opcije za isključivanje računara, ponovno pokretanje, suspenziju i hibernaciju sistema, kao i par dodatnih opcija... Ove akcije se mogu izvrsiti nakon određenog vremenskog intervala, u zakazano vreme ili po zatvaranju izabranog programa... U svakom slucaju, laka i korisna alatka...

http://kshutdown.sourceforge.net/

P.S: Program je, naravno, besplatan... :ok:
 

Back
Top