Borba protiv shunda

Da li su narodnjaci odgovorni za ovako stanje na nasoj muzickoj sceni?


  • Ukupno glasova
    44
  • Anketa je zatvorena .
jao boze... nisu krivi narodnjaci, krivi su ljudi koji ih slusaju... i podrzavaju... ne mozes ti nekom reci sta da voli sta da slusa... to se zove sloboda izbora... to bi bilo kao kad bi neko rekao da li je Merlin Menson kriv sto postoje sekte, i sl.
ili da li su reperi krivi sto postoje Ghetto, ubistva, sranja...
Ne cini muzika sranja nego ljudi!
 
Plankton:
Svi vi koji mislite da je muzika komercijalnih kompanija tipa Grand i slicnih najveci razlog sto danas ima mnogo vise gejaka, neka pomognu u borbi protiv shunda i kicha.

Pa ne bih mogla direktno prstom da uprem u Grand i Pink i da kazem "Krivi ste". Ne, pre svega mislim da je svaki pojedinac odgovaran za sebe i svoje ponasanje. Niko iz Granda nije prislonio ljudima pistolj na glavu i rekao "Slusaj, kupuj, dolazi na koncerte". Muzika je stvar licnog izbora, ukusa, nacina vaspitanja, odrastanja. Mislim da je mnogo faktora uticalo na to da nasa muzicka scena podseca na "Pozoriste u kici" vise nego na pravu muzcku scenu, gde se tacno zna gde je kome mesto.

Osamdesetih godina se tacno znalo gde je kome mesto. Nikada nisi mogao da vidis da na prijemima ne bitno kojim povodom budu zajedno zabavnjaci, rokeri i narodnjaci. Tacno se znalo gde je ko i ko koliko vredi. Danas recimo jedan Bora Corba dodje na PINK, koji je bezbroj puta u svojim tekstovima pljunuo, da gostuje u zabavnoj emisiji u kojoj ucestvuju Ceca i recimo Dzej. Dakle, nemam protiv ni Cece ni Dzeja, ali po meni Bora tu ispada mis, jer ih je pljuvao a tu im se pre kamerama slihta, pa se grle, ljube. Dakle, nedosledan je. U toj situaciji mnogo veci igraci postaju Dzej i Ceca iako mozda nije tako.

Danas "zabavnjaci" ili sta su vec pisu tektove narodnjacima, pevaju im pratece vokale. Maze se, ljube se, grle na televiziji. Ponekad su toliko izlivi emocija da pomosil da ce uslediti neka "hot" scena izmedju pevacica na sceni. Dakle, jedno ruglo, za koje je kriva ova iskrivljena slika sveta u kojoj zivimo. U kojoj je prioritet novac, u kome je bitan kvantite a kvalitet je zanemaren.

Na B92, koja je kao urbana TV neka Luna Lu, je u goste dovela Karleusu i Seku Aleksic. Nemam protiv ove dve pevacice nista, ali B92 bi ipak trebalo da bude dosledan pravca koga se drzao do petog oktobra.

Posto volim i narodnu muziku mogu slobodno da kazem da "hitove" koje Grand prozvodi nisu kvalitet i to su mahom pokredene i na brzinu obradjene komercijalne stvari. Te pesme su pevljive i mozda dobre za djusku, ali posle godinu dana ni sam pevac se ne seca svog hita. Hitovi koje je pravio "JUZNI VETAR" slusaju se i danas 15, 20, 30 godina kasnije. To ipak nesto govori o toj kuci. I drugo NISU UKRADENE. Perica Zdravkovic, Mile Bas i Sava Bojic su ih komponovali, smisljali, aranzirali, pisali tekstovi. Ti tekstovi imaju dusu. I zbog toga ih cenim. Kako god, ali brate tvoje je, ti si smislio. A ne ukrades pa kao "otkrio sam rupu na saksiji". Bora Corba i Bjelo Dugme su takodje krali tudje ideje, ja sam to saznala tek kada sam otisla u Ameriku i to savim slucajno. Recimo Idole sam obozavala. Oni su bili i ostali simpaticni i vrlo dosledni svom stilu itd, itd.

Mala digresija, ali nadam se da se ne ljutite!
 
ruslana kicerica nikad smekerica
al opet je u ukrajini vole
ukrajinski turbo folk je ipak bolji od srpskog
to mi tisti ubija i razara
bitno je da te vole
necu da se borim protiv sunda
yebiga otopio se sneg
nema vise grudvanja
cekamo sledecu zimu
aj uzdravlje
 
*Bratislav*Nikolić*:
Mozgu jedan, kako ćeš ih sahraniti žive ako ih upucaš ?!?!?!?!?!
Masta cini svasta ;) Nego(elem), izvodjace muzickih zanrova opasnih po moral(narodnjaci) treba istrebiti na kulturan nacin... Zainteresovati omladinu i one starije za nesto bolje! Narodnjaci imaju svoj portal>tv pink, rts i ostale. Zasto se nebi nesto slicno napravilo po pitanju rocka, metala, punka, popa(ali onog kvalitetnog)?
 
E, meni je dosta borbe protiv shunda i kicha. Svaki dan govorim drushtvu da im ne valja muzika, ne...oni su najpametniji. Ukoliko neko nece da samnom ode na Zvezde Granda ili Grand Show, pa da tamo napravimo revoluciju moze ovde samo da pricha u prazno. Trebamo svi da se skupimo i da odemo u protestnu shetnju ispred Pinka, inache ovakva borba je uzaludna.
 

Back
Top