srbi pomazu srbima

Kojot:
dr_bre:
pdragan:
Vi koji ste u australiji pomozite nama koji zelimo takode da dodemo na koji nacin mozemo da dobijemo iseljenicke papire a da nismo izbeglice


E birazeru ja sam cekao tri godine a sad hocu nazad u YUGU.Samo strpljivo

A zasto nazad, sta ti fali ?

Kojot, sve i da ti se neko slomi objasnjavajuci sta ljudima koji su otisli iz yuge hvali opet verujem da ne bih razumeo zato sto to covek treba da prozivi pa onda tek da zna sta nedostaje i vuce nazad da se vrati. A iz licnog iskustva....pa sta da ti kazem....nedostaje sve:))(to bi u kratko bilo to)
 
jecaAUS:
Kojot, sve i da ti se neko slomi objasnjavajuci sta ljudima koji su otisli iz yuge hvali opet verujem da ne bih razumeo zato sto to covek treba da prozivi pa onda tek da zna sta nedostaje i vuce nazad da se vrati. A iz licnog iskustva....pa sta da ti kazem....nedostaje sve:))(to bi u kratko bilo to)

Pa, mogu ja da razumem i to da je neko nostalgican, da mu nedostaje zavicaj itd.
Ali nezahvalno je i pricati o nekom povratku nazad sa 3000$ u dzepu, tamo.

I - tebi mozda nedostaje zavicaj ali ti nista ne hvali..

aj poz.!
 
Kojot:
jecaAUS:
Kojot, sve i da ti se neko slomi objasnjavajuci sta ljudima koji su otisli iz yuge hvali opet verujem da ne bih razumeo zato sto to covek treba da prozivi pa onda tek da zna sta nedostaje i vuce nazad da se vrati. A iz licnog iskustva....pa sta da ti kazem....nedostaje sve:))(to bi u kratko bilo to)

Pa, mogu ja da razumem i to da je neko nostalgican, da mu nedostaje zavicaj itd.
Ali nezahvalno je i pricati o nekom povratku nazad sa 3000$ u dzepu, tamo.

I - tebi mozda nedostaje zavicaj ali ti nista ne hvali..

aj poz.!

pa...nostalgija malo ali i nedostatak ljudi sa kojima sam ja odrasla, prijatelji i naravno familija.
samo...to oko $3000 mi nije nikako jasno. Zasto to kazes???? jel' zato sto medju nasim narodom postoji to neko smesno misljenje da ko god zivi negde u inostranstvu ima lovu??
pa...predpostavljam da jeste zato sto ti nisi ni prvi a sigurno ni poslednji koji tako misli, ali za vas imam samo jednu stvar da kazem: NIGDE NIKO NEMA NOVAC AKO GA NE ZARADI, I SVUGDE SE MORA RADITI DA BI SE STEKLO NEKO IMANJE.
 
jecaAUS:
pa...nostalgija malo ali i nedostatak ljudi sa kojima sam ja odrasla, prijatelji i naravno familija.
samo...to oko $3000 mi nije nikako jasno. Zasto to kazes???? jel' zato sto medju nasim narodom postoji to neko smesno misljenje da ko god zivi negde u inostranstvu ima lovu??
pa...predpostavljam da jeste zato sto ti nisi ni prvi a sigurno ni poslednji koji tako misli, ali za vas imam samo jednu stvar da kazem: NIGDE NIKO NEMA NOVAC AKO GA NE ZARADI, I SVUGDE SE MORA RADITI DA BI SE STEKLO NEKO IMANJE.

Da li si ti normalna? Pa slobodno se vrati ovde i pokusaj da 'radis'(rintash) i zaradis neku ''crkavicu'' koja je jedva dovoljna da platis racun za struju i telefon !

Sto se tice love evo sta ja mislim
: naravno da je imate (ako hocete da radite naravno)

aj poz.!
 
Kojot:
Da li si ti normalna? Pa slobodno se vrati ovde i pokusaj da 'radis'(rintash) i zaradis neku ''crkavicu'' koja je jedva dovoljna da platis racun za struju i telefon !

Sto se tice love evo sta ja mislim
: naravno da je imate (ako hocete da radite naravno)

aj poz.!

ipak mislim da je malo preuvelicavanje to sto kazes ali eto...neka ti bude
 
Kojot:
Nego jeco, kako je u Adelaideu, ima li dosta Srba?
Zanima me da li vishe pricas srpski or english? i chime se bavis, sta radis u slobodno vreme..

poz.!

Pa...sta da ti kazem, ovde u Adelaide je OK :D ....a sto se tice naseg sveta, ima ih jako dosta i lepo je. Nas narod ne moze jedan bez drugog tako da se druze izlaze i zezaju zajedno. Naravno, malo mladji idu u skolu na engleskom i tu provode najvise vremena, tako da se preko vikenda obicno nalaze sa drustvom na nekim svojim mestima i tako...
A na to da li govorim vise engleski ili srpski...pa mislim da je ipak vise srpski zato sto naravno, kod kuce svi govorimo srpski ali bilo gde vani (osim ako nisam sa nekim nasim ljudima) govori se engleski.

Toliko od mene za sada i naravno ako te jos nesto zanima oko australije slobodno pitaj.
caos
 
Jel mogu i ja nesto da te pitam u vezi Australije?
Ja bih bas volela da probam da studiram tamo, ali neznam kako da se raspitam o tome. Trebale bi mi neke adrese fakulteta vezanih za umetnost i konkretno slikarstvo i kakve su mi sanse da dobijem neku stipendiju za post diplomske. Mada neznam ni koje su cene studiranja i koje bi mi bile sanse da zaradim za skolu ako nemam stipendiju? Jel mozes nesto od toga da mi saznas kad si vec na licu mesta. Unapred hvala Goca :)
 
goca:
Jel mogu i ja nesto da te pitam u vezi Australije?
Ja bih bas volela da probam da studiram tamo, ali neznam kako da se raspitam o tome. Trebale bi mi neke adrese fakulteta vezanih za umetnost i konkretno slikarstvo i kakve su mi sanse da dobijem neku stipendiju za post diplomske. Mada neznam ni koje su cene studiranja i koje bi mi bile sanse da zaradim za skolu ako nemam stipendiju? Jel mozes nesto od toga da mi saznas kad si vec na licu mesta. Unapred hvala Goca :)

goco, sto se tice mene ja bih ti jako rado izalsla u susret i nasla ti neke adrese fakulteta konkretno vezane za tvoje interese samo ako mi kazes u kojem gradu te to interesuje. (Ja sam u Adelaide i najverovatnije bih ti mogla dati meni najpoznatije informacije) Ja ti mogu naci i andrese iz Melbourne i Sydney pa i negde drugo.
Ono sto ti ja mogu samo predloziti je da naravno razmislis o nekom mestu gde bi mogla da platis za svoje studije i ostale potrebe.
Cene studiranja su prilicno visoke (bas si sretnica...od sledece godine poskupljuju 30%) :( ali za konkretne cifre ovde u Adelaide morala bih da pogledam na par mesta.
toliko od mene za sada
poz
 
Hvala ti sto si mi odgovorila. Meni bi znacilo da saznas sta god mozes i u tvom gradu,a i u Melburnu i Sidneju ako mozes,ako ti to nije neko veliko maltretiranje. Zanima me kako funkcionise studiranje umetnosti, tj. postdiplomskih, odnosno na koje oblasti ste tamo dele umetnosti. Kod nas je jos uvek podela na slikarstvo,vajarstvo, i grafiku, i na primenjene umetnosti.A po evropi koliko sam cula teze da objedine sve umetnosti pa nema tako strogih podela na slikarstvo,vajarstvo... Inace zanima me i multimedia ali ovde je to slabo zastupljeno uglavnom jer se nema uslova,pa neznam ni da li bih mozda mogla nesto u tom smislu da nastavljam negde s obzirom da nemam neki nivo znanja. Neznam koje kriterijume treba da zadovoljim da bi konkurisala negde, verovatno da nije dovoljno da samo slikam. I naravno cene su mi vazne da znam da uporedim i da vidim mogucnosti stipendije. vidi sta mozes, i hvala ti puno Goca
 
Anonymous:
Hvala ti sto si mi odgovorila. Meni bi znacilo da saznas sta god mozes i u tvom gradu,a i u Melburnu i Sidneju ako mozes,ako ti to nije neko veliko maltretiranje. Zanima me kako funkcionise studiranje umetnosti, tj. postdiplomskih, odnosno na koje oblasti ste tamo dele umetnosti. Kod nas je jos uvek podela na slikarstvo,vajarstvo, i grafiku, i na primenjene umetnosti.A po evropi koliko sam cula teze da objedine sve umetnosti pa nema tako strogih podela na slikarstvo,vajarstvo... Inace zanima me i multimedia ali ovde je to slabo zastupljeno uglavnom jer se nema uslova,pa neznam ni da li bih mozda mogla nesto u tom smislu da nastavljam negde s obzirom da nemam neki nivo znanja. Neznam koje kriterijume treba da zadovoljim da bi konkurisala negde, verovatno da nije dovoljno da samo slikam. I naravno cene su mi vazne da znam da uporedim i da vidim mogucnosti stipendije. vidi sta mozes, i hvala ti puno Goca

Cao Goco,
evo na ovoj adresi imas informacije o tome koliko traju studiji, sta je sve potrebnoi jos neke stvarcice su ti tu opisane.
http://www.dest.gov.au/tenfields/arts/9adelaide.html

kontakt adresa je:
North Terrace Campus
THE UNIVERSITY OF ADELAIDE
SA 5005
AUSTRALIA
e-mail student.centre@adelaide.edu.au

ok..to je bilo jedno mesto gde mozes pogledati i videti a ovo sada je na drugom univerzitetu (u Adelaide)
http://www.flinders.edu.au/courses/ugrad/bachelor/barts.htm

ovo bi moglo da ti bude korisno zato sto ima i informacije za internacionalne studente i objasnjava sve sta i kako treba (pod naslovom ENTRY REQUIREMENTS: International Students). Na toj stranici takodje imas i kontakt detalje pa da ih ja ovde ne pisem.
toliko za ovaj put goco, potrudicu se da nadjem jos neke informacije.
caos
 
Jeco, pomozi mi da nadjem kolegu u Adelaidi, Lukic Rade, elektroinzenjer,zena mu se zove Jelica, videli smo se u Wollongongu. Pitaj ga za e-mail adresu, pa mi javi. Unapred hvala.
Fijat iz Kikinde
 
Molim da ako moze da mi pomogne da odem iz ove zemlje gde nemoze nista posteno.
Imam 33.godine ne trebajumi mi pridke o zemlji i gde zivim ,postedite me komentara!
Ne ozenjen sam radim 24 sati anedejno 4 puta +10 sati radnim danom i jos radim za drge lopove..i jos nemam
ni leba da jedem ni slobodne dane!
Anesteticar sam radim kao zddravsveni radnik u reanimaciji i pasavam ljudske zivote a onda nema redovne plate duguju mi razliku od2000 god. V.M.A .
Radim pomalo sa racunarima i softverma za zatitu i ciscenje racunara ,opravka .
Bio sam prf.vojnik,radio zastitu civilnih lica i objekata u civilstvu.
Ako neko moze da mi pomogne ,nemora posao u stuci bilo sta od cega moze da se prisojno zivi.
Beograd RADIM POSTENO
+381 11 664 117[/b]
rankoa_v_1@hotmail.com
 
:arrow: olim da ako moze da mi pomogne da odem iz ove zemlje gde nemoze nista posteno.
Imam 33.godine ne trebajumi mi pridke o zemlji i gde zivim ,postedite me komentara!
Ne ozenjen sam radim 24 sati anedejno 4 puta +10 sati radnim danom i jos radim za drge lopove..i jos nemam
ni leba da jedem ni slobodne dane!
Anesteticar sam radim kao zddravsveni radnik u reanimaciji i pasavam ljudske zivote a onda nema redovne plate duguju mi razliku od2000 god. V.M.A .
Radim pomalo sa racunarima i softverma za zatitu i ciscenje racunara ,opravka .
Bio sam prf.vojnik,radio zastitu civilnih lica i objekata u civilstvu.
Ako neko moze da mi pomogne ,nemora posao u stuci bilo sta od cega moze da se prisojno zivi.
Beograd RADIM POSTENO
+381 11 664 117[/b]
ranko_v_1@hotmail.com
:arrow: [/b]
 

Back
Top