Soba za zensko RAZUMEVANJE!

The_411

Zainteresovan član
Poruka
178
Koliko puta ste uzivotu rekli ili uradili nesto i niko vas nije razumeo?Koliko puta ste bili tuzni i usamljeni zbog toga sto nema niko da vas razume?Zato sam i otvorila ovu temu,u njoj mozete pisati oko cega vas nisu razumeli i sl.A ja i posetioci ove teme cemo pokusati da vas razumemo!Zato pisite o cemu god hocete.........!
 
heheh :)
bas neobicno pitanje....
otkad se secam sebe, dnevno cinim/kazem nebrojeno stvari koje slabo ko razume, ali mi se nije desilo da sam "tuzna i usamljena" zbog toga :). dapace, osecam se sjajno, koje i tebi od srca zelim :). iskreno, nisam o tome mnogo ni razmisljala dok ti nisi ovo pitala....mislim, sto da lupam glavu ako oni ne dobacuju? :mrgreen:

salu na stranu, ako neko ima tih problema da ga okolina ne razume, i ako BAS pati zbog istog, mislis da ce mu pomoci nase online razumevanje?

 
Kuc, kuc...
Dobar dan - evo mene u ovoj vašoj sobici za razumevanje :wink:
U suštini se sklanjam od teških tema, gledam da se opustim i uživam - da vodim neke plitke razgovore i pronalazim razloge za smeh.
Bilo je teških trenutaka - nikada toliko strašnih kao ove zime, ali ih je bilo.
Međutim, ja nisam od onih kojoj je potreban zagrljaj kada je tužna - pa čini mi se da bi mu umrla na rukama ukoliko bi se prema meni postavio tako... Svaki put, u svakom problemu - pogledam ga suznim očima i kažem: Daj mi rešenje... Izmisli ga, ne znam - samo mi daj rešenje... Znam ja sebi da ulepšam dan, znam da uživam u svakom trenutku njega; ali kad sam tužna uhhh to je mnogo velika tuga, drži me danima istog intenziteta i tada obično ćutim, mrštim se na sve živo na ovom svetu i tražim to ebeno rešenje. E tu ne mogu da me shvate - kažu: Isplači se, biće ti lakše i na takav komentar mi dođe da se bacim u one dečije godine - da vežem kosu, zasučem rukave i počnem da bijem okolo :lol:
 
Tuga uvek ide s nekim razlogom... Loš dan ili trenutni nemir brzo prođu.
Ali ima tih situacija kada me emocije puknu i kada jednostavno ne mogu da razmišljam objektivno.
Ne mogu i to je to... Ponesu me emocije i izmiču mi realne stvari pred očima - to razumevanje je mene podsetilo na to... Razumi situaciju, obično mogu sama - nije problem, grlićemo se i ljubićemo se posle... Kuvaćemo kafu, ručkove, gledaćemo filmove, slušaćemo muziku, šetaćemo... uživaćemo; samo daj prvo budi oštar, grub - izvuci me iz tog raspoloženja nekim jakim argumentom, razumevanjem situacije i odgovorom na nju. Jel malo bezosećajno i grubo tražiti od nekog ko vas voli da ga vaše suze ne dotaknu? Da ne poklekne pred njima, nego da bude jak onda kada vi to niste? Ono u fazonu, mani me nežnosti i romantike - neću da me tešiš, imam problem - znam šta je u pitanju ali spetljana sam i ne mogu da ga rešim?
 
The_411:
Koliko puta ste uzivotu rekli ili uradili nesto i niko vas nije razumeo?Koliko puta ste bili tuzni i usamljeni zbog toga sto nema niko da vas razume?Zato sam i otvorila ovu temu,u njoj mozete pisati oko cega vas nisu razumeli i sl.A ja i posetioci ove teme cemo pokusati da vas razumemo!Zato pisite o cemu god hocete.........!

Hmmm... lepa ti je tema. :D
Ja skoro uvek mislim da su ljudi koje slabo poznajem inteligentniji i bolji nego što objektivno jesu, i pričam sa njima, i ponašam se prema njima, shodno tome. A to ume da izaziva razne situacije nerazumevanja. :roll:
Takođe, neki moji stavovi kojih se tvrdoglavo držim dobrom broju ljudi deluju neobično. A meni deluju prirodno. :D

Ponekad donesem iracionalne odluke, koje se racionalno trenutnim okolnostima ne mogu pravdati. Pa se moja porodica ili prijatelji začude. Onda prođe godina, dve, i pokaže se da sam jako pametno postupila.
To su mi situacije kada se osećam usamljeno, ali istovremeno i odlučno - znam da moram da slušam sebe iznutra... Znam, iako sam skroz sama u tome.
 
Мене нервира када неко, покушавајући да ми помогне или да ме утеши, почне да умањује проблем који имам или оно што осећам, у смислу:''Ма, није то ништа!'' или ''Ниси једина којој се то дешава!'', или још горе:''Шта драмиш, ко да је то неки проблем!!!''

Прави рецепт за мене у таквим ситуацијама је - загрли ме јако и ћути!
 
Najvise me iznervira kada se nekom zalim za svoj problem, ocekujem da me utesi, a ta osoba onda pocne meni da se zali na svoje probleme, a ja svoje kao da ni nemam. I sve se zavrsi tako da ja tesim tu osobu, a onda opet ostanem sama sa svojom mukom. E onda se osamim i isplacem i izderem i bude malo bolje. A nekad me neko i utesi, ne treba mi puno, samo jedan cvrst zagrljaj!
 
The_411:
Koliko puta ste uzivotu rekli ili uradili nesto i niko vas nije razumeo?Koliko puta ste bili tuzni i usamljeni zbog toga sto nema niko da vas razume?Zato sam i otvorila ovu temu,u njoj mozete pisati oko cega vas nisu razumeli i sl.A ja i posetioci ove teme cemo pokusati da vas razumemo!Zato pisite o cemu god hocete.........!

Moras da znas,zensko ce zenskom biti uvek iskren saveznik ako je ova druga bez prednjih zuba, ima 90 kilograma, bubuljicava, nosi naocare sa velikom dioptrijom ko teglice, i hramlje na jednu nogu, u svakom drugom slucaju savez dve zene je samo zavera protiv trece.
 
CaLiMeRo:
Hmmm... lepa ti je tema. :D
Ja skoro uvek mislim da su ljudi koje slabo poznajem inteligentniji i bolji nego što objektivno jesu, i pričam sa njima, i ponašam se prema njima, shodno tome. A to ume da izaziva razne situacije nerazumevanja. :roll:
Takođe, neki moji stavovi kojih se tvrdoglavo držim dobrom broju ljudi deluju neobično. A meni deluju prirodno. :D

Ponekad donesem iracionalne odluke, koje se racionalno trenutnim okolnostima ne mogu pravdati. Pa se moja porodica ili prijatelji začude. Onda prođe godina, dve, i pokaže se da sam jako pametno postupila.
To su mi situacije kada se osećam usamljeno, ali istovremeno i odlučno - znam da moram da slušam sebe iznutra... Znam, iako sam skroz sama u tome.


Auuuu, ja sam mnogo komplikovana osoba ( što ne mora nužno da bude prednost ali ja je cenim, neko mora! :) ) i uglavnom se u opisivanju doživljaja i osećanja nalazim s ljudima na nekim dodirnim tačkama, retko kad se poklopi većina detalja! Ovaj put sam mogla sve ovo da napišem! :)


A, sem toga, to se događa i sa ljudima koji zaista jesu na mom nivou (bez odrednice na kojoj je taj nivo visini! :) ), ali, iole inteleigentni ljudi, ljudi koji su rođeni s bogom danom osobinom- skeptičnošću, veruju u svoje stavove i umeju vrlo kvalitetno da ih obrazlože jer ih niko umesto njih nijezauzeo, samo su to uradili. Ranije sam se u situacijama kada s njima diskutujem znala jednako tako (osamljeno) osećati ali s vremenom sam počela da cenim činjenicu da i ljudi, toliko različiti od mene, imaju opravdanje za svoje stavove i znaju šta misle što je nemalo osveženje u bujici ispranih mozgova i reči, štancovanih,jeftino upakovanih ideja pa čak i dirigovanog ukusa!
Sada sve više uživam u toj različistosti ali s jednom važnom merom opreza, ne uplićem se u ni u diskusije ni u akcije s ljudima čiji se osnovni moralni stavovi kose s mojima ni sa ljudima koji papagajski prenose reči čiju težinu nisu nikad osetili! Sve one ostale finese onda postaju prihvatljivo šarenilo i primetila sam da, u takvom okruženju, i ja sve više počinjem preispitivati neke svoje stavove i ideje. To ne znači da ću ih promeniti ali, čudesno je kako neko ko zna o čemu govori može na zdrav način probuditi u tebi želju da tu i tamo nešto proveriš- pa, makar i da potvrdiš ono u što si i ranije bio siguran!
 
Upravo u tome se slazemo.Mislim zar je izgled toliko bitan da bi se sa nekim lepo druzio.Moja najbolja drugarica je veoma lepa devojka i nas dve uvek pomazemo jedna drugoj i savrseno se razumemo.Meni su bitnija necija razmisljanja i shvatanja stvari nego izgled...............ali sve je to stvar licnog izbora i misljenja.
 
Razumevanje....iskreno, bolje se kapiram sa muskarcima, bar kad su neki moji ekstremni tripovi u pitanju, ne mislim na ono svakodnevno. Mada je to mozda samo puki slucaj. Drugo, nemam ni potrebu da me svi razumeju, ne pricam svima sve, dovoljno mi je par ljudi. Dok u obrnutoj situaciji, dodjem nesto kao draga saveta. Kad hoce da im na dusi bude lakse, dolaze kod mene na psihoterapiju :lol: , posto ja nista ne osudjujem i udubim se u problem i ukazujem na otvorene mogucnosti. Sto puta sam cula , eh, sad mi je lakse ili preporodila sam se. I ja se onda dobro osecam. :razz:
Zene uglavnom traze samo da budu saslusane i da ih niko ne osudjuje za postupke.
I sad ovako kad poredim sa muskarcima, cini mi se da su muskarci vece maze. :lol:
 
Mae:
ali s vremenom sam počela da cenim činjenicu da i ljudi, toliko različiti od mene, imaju opravdanje za svoje stavove i znaju šta misle što je nemalo osveženje u bujici ispranih mozgova i reči, štancovanih,jeftino upakovanih ideja pa čak i dirigovanog ukusa!
Sada sve više uživam u toj različistosti ali s jednom važnom merom opreza, ne uplićem se u ni u diskusije ni u akcije s ljudima čiji se osnovni moralni stavovi kose s mojima ni sa ljudima koji papagajski prenose reči čiju težinu nisu nikad osetili!
Da, i da.

Volim da čujem ljude koji razumeju ono o čemu govore.
Ili, najbanalnije rečeno - skuvaj dobru kafu pet puta, pa mi onda teoretiši o kuvanju kafe. Inače neću da gubim vreme na tebe.
 
...ode ova tema u razumevanje...
eto kako smo razlichiti...npr.''s kim si takav si'', nekome se svidja, a meni je najodvratnija predrasudna etiketa, koja ''moze da bude, a ne mora da znachi'', kao i sve na svijetu...

...kao da ceo zivot ''sluzim'', kao pokretna ispovjedaonica, klubu ovisnika, koji zele da isprichaju ''to shto im je na dushi'', godine su prolazile, naslusha se chovjek raznih pricha...ko je hladnokrvan, to lakshe podnosi...meni su neke jako-jako pogadjale,da ih malte ne ''odbolujem'' jer je dosta nesrece, na ovoj nashoj planeti...kad slushash sve to, kako da prichash o svom problemu, kad je manji od pomenutog... u sushtini, ja mogu prichati o svojim problemima, tek kad ih prebrodim i svarim, jer nema shanse da progovorim...tu bi mi u grlu stale rijechi i ugushile me, a pri tome se smijem, kao da mi je u zivotu sve super, a u stvari samo shto ne crknem...ne umijem izgovoriti...i onda godine prolaze i ti imash razumijevanja i slushash i visish na telefonu satima i razumijesh i nekad ti pochnu lampice da se pale , da te neke osobe pochinju zvati za svaku sitnicu, i da se jadaju i sve to ide...ide...ide...pa razumijesh i svakoga i porodicu itd, pa vidish da neko non-stop ima probleme , a ti poshto cutish i ne kukash, da ne povrijedish nekoga ili jednostavno, kad svoj zivot zabrljam''sama pala, sama se razbila'', sama cu i da izadjem iz svega i onda dozivish da ti rodjena majka kaze''ma lako je meni za tebe, ali on...''(npr.brat ili neko drugi), i onda se lampice pale josh vishe, i jednom se probudish i kazesh MA DOSTA VISHE!..i onda je nastupilo VELIKO RASCISCAVANJE, jer je postalo nepodnosljivo...pa onda pochinjesh i ti da prichash, opletesh kuknjavu, a vidish kako se tema promijeni, bash se svima i ne slushaju tudji problemi, pa vidish u ochima da te neko saslusha radi reda, pa onda selektivno prichash, pa sachekash dan-dva da vidish dokle je pricha stigla da se prepricha...a tek kad se osobi otme smijeshak, kad chuje da mi je neshto propalo (i to chovjek dozivi)...ali prijatelji su oni kojima mogu da kazem direktno''e, stvarno si idiot, zbog ovoga'', a ne oni kojima je sve''savrsheno''...nekima odbijesh na neiskustvo, jer nisu prozivjeli slichne stvari, a neki su jednostavno takvi i drugachiji...a neki se bore za svoj interes, pa i to je zivot tj. cijenim samo one koji sami sebi priznaju momente, kad je brzopleto pobijedilo''ono ljudsko'',a ne ono shto je trebalo tog momenta...i naravno da bi nekog razumio ne mora nishta da ti kaze...mnoge stvari vidish i sam...naravno da nisam osoba koja odbije kad je potrebno da saslusham, ali sam postavila granicu, da odvojim bitno od nebitnog...
P.S.I da ne zaboravim, meni je jednom jedna osoba pomogla, a tada ni sama nije bila svjesna koliko, samo tako shto mi je prichala satima, o bilo chemu...a nichim je nisam zaduzila, niti smo se dugo poznavali...a meni je tad bilo najpotrebnije da ne mislim o tome shto mi se tih dana deshavalo...
 

Back
Top