Nezdravo opustanje?

elenabg

Zainteresovan član
Poruka
389
Samo za one koji znaju kako je biti u dugoj vezi i kako je ziveti sa nekim.
Vremenom se ljudi opustaju i postaju sve bliskiji.Nekad to ide dotle da ulaze jedno drugom u WC, da muskarci prisustvuju cinu depilacije, da su videli sve one nepozeljne dlacice, nalaze u kantama upotrebljene uloske, vidjaju devojke sa prljavim kosama, rascupane, sminka sta to bese?, kao i onaj sexy ves sa pocetka veze, oboje setaju u kucnoj uniformi u kojoj verovatno ne bi izasli ni do obliznje prodavnice, itd. Svodi se na to da se oboje sredjuju kad idu napolje medju ostali svet (a tamo najcesce odlaze sami) a jedno drugo vidjaju u najgorim izdanjima. Pa se posle pitate gde nestade strast i onda dodjemo na moju prethodnu temu (prevara)! E, sada, ima onih koji tvrde da im je to simpaticno (sva ta bliskost i opustenost), i onih u koje i ja spadam koji smatraju da to ubija strast i zelju. Jer ona osoba u koju smo se zaljubili je negde nestala a zivimo sa nekim ko samo blago podseca na nju.
Sta mislite o ovome?
(j.ga opet sam bila opsirna)
 
Heheheh...moram da kazem da mi je ovo interesantna tema.
Pa ja se uvek ponasam slobodno. Posebno sto se tice odece. Pa ja po kuci nosim svasta...i ne samo po kuci...za odecu me je uvek bolela patka rodjaci! :lol:
A sve ovo sto je elena navela,sto dolazi vremenom, mi je ok.
Setih se da je jedno jedan lik pominjao kako je imao ribu pred kojom nije smeo da prdne 6 meseci! :lol: :lol: :lol:
 
@Ples jesi lud. :lol:
A kako se boriti protiv toga, to je po meni normalno. Pa nece valjda da ustane pre mene i da se nasminka ili ja kad dodjem kod nje da se dotera da bismo zajedno gledali TV.
Po meni nije tacno da to ubija navedeno, nego to dolazi vise do izrazaja vremenom. znaci naviknete se na to "obicno" izdanje i onda kad se skocka vi se odusevite...pa naleti naboj ..strast...ma cudo ebote....ili skockate se za neki izlazak, pa odusevljeni vasim izdanjima kresnete se pre i posle njega...ma milina BRE.
Samo zamisli da bude kao sa pozetka veze...non-stop se doterujete, kockate itd.. pa vremenom to predje u neku normalu...aha kako sad iznenaditi nekoga kad je naviko non-stop da vas gleda u super izdanju....pa onda krenu nepotrebne gluposti (silikoni, liposukcija itd.) samo da biste uneli nesto novo. Sta je po tebi bolje?
 
Smatram da treba znati onog drugog i u opustenim izdanjima.I opustena varijanta tipa kad si kuci bi trebala da ima neku dozu sexipila,inovacija jer jedino tako se nekako moze odrzati barem mala doza strasti.Licno ne volim devojke koje se zapustaju u vezi.Ona uvek treba da izgleda O.K!Licno nikad nisam video od moje devojke ni iskoriscen ulozak ,niti bilo sta sto bi me nateralo da mi se na kraju zgadi!Nadam se da to necu nikada doziveti!
 
Grifi...sta cu...nisam ja kriv sto sam lud.Takav sam po celom telu!
Mislim...jel ima smisla da ja sad ustajem da izlazim da prdnem,ako gledamo neki film u kome je upravo jako bitna i zanimljiva scena? :lol: :lol: I ako ustanem,prodje me volja...:lol:
Naravno da mi ne smeta,ako udjem u kupatilo,a ona depilira bilo koji deo tela ili se tusira,macka se,licka se,stavlja ulozak...pa i kad pishki...:) :)
Sve je to ljudski!
 
baz obzira na moje godine (vidim da se svi hvatate za to), imam jako ozbiljnu vezu, dugo smo zajedno. Vise noci sam ja spavala kod njega ili on kod mene otkad smo zajedno, nego svako kod svoje kuce...i potpuno smo opusteni jedno pred drugim...ja sam po ceo dan kod njega ili on kod mene, ja nikada tako nisam nasminkana, kosu samo vezem, tako da svuda strci, nosim i staru nikakvu odecu...i on, ali nam nista od toga ne smeta, sta vise, bas nam se to dopada!
 
Zasto je ovaj vid opustanja nezdrav? Po meni je sasvim prirodan, zdrav i logican nastavak jedne duge veze i zajednickog zivota. Ne bih volela da me partner "voli" samo u tip-top izdanju, niti ja od njega ocekujem leptir-masnu za doruckom. Volim ga ovakvog nesavrsenog i stvarnog, i uzivam u nasoj opustenosti, jer nas ona cini blizima. To naravno ne znaci da mi nije bitno da li sam mu pozeljna i lepa, i da vise ne vodim racuna o sebi.
 
Pa jbt to je normalno kad je rec o zajednickom zivotu sa tom osobom i lezes sa njom se i budis,opusten zivot,ne moram da uvek budem skockan ili ona da bude nasminkana i kad posle podne lezimo i gledamo TV... To je zivot u sustini,zajedno jedemo,spavamo,prdimo,sedimo,setamo... sve.
 
Elena SVAKA TI CAST!Nikada o tome nisam razmislajla ali...ima istine...najvise mi se dopalo sledece:". Svodi se na to da se oboje sredjuju kad idu napolje medju ostali svet (a tamo najcesce odlaze sami) a jedno drugo vidjaju u najgorim izdanjima.Pa se posle pitate gde nestade strast i onda dodjemo na moju prethodnu temu (prevara)! "
Mogu ti reci da si u pravu...
Ne mogu ti reci svoje iskustvo JER GA NEMAM (mislim na zivot udvoje)
Takodje,MISLIM da necu sebe dovesti u istu situaciju...MISLIM da treba biti PRIRODAN i ONO STO JESI tako da..ako me neko voli VOLECE ME U SVIM IZDANJIMA!Jer...takva sam kakav sam!
 
Elena i devojke upravu ste....ali isto tako su i nasi dragi momci u pravu....to je sve zivot..a jos kada bi u celoj toj prici bilo i dete...neka beba.....tu se onda vidi da smo svi mi ipak samo ljudi i pored svih tih sminki i zezalica.....koje ja prva volim....ali zivot je zivot!!!! e sada kako taj problem resiti.....sta vi mislite?
 
Usamljena mala:
VOLECE ME U SVIM IZDANJIMA!Jer...takva sam kakav sam!

Biti prirodan je jedno.Opusten nesto sasvim drugo. Imati obzira i stila nesto sasvim trece..A da ce te voleti u svim izdanjima ..NECE...Nije prirodno da te neko voli u svim izdanjima...Imajte svoj stil i svoju osobenost i danju i nocu.U kuci i na ulici.. Ne opustajte se previse prvenstveno zbog sebe a onda i zbog njega ili nje. Drugim recima i kada polazite da spavate u krevet osim njega ili nje povedite sa sobom i par kapi vaseg omiljenog parfema...:-D
 
Biti blizak sa nekim sigurno ne podrazumeva da ste neuredni, prljavih kosa, odbacenih ulozaka, dlaka,prljavih carapa, smrdljivih nogu, srkanja, pljuckanja,i da ne nabrajam dalje .. to je nemarnost, neurednost, postepeno zapustanje i nevaspitanje...Bliskost je nesto sasvim drugo .... ali hajde ..ja sam kao i uvek ..usamljena u stavovima...vecina pobedjuje time sto verifikuje ono sto im vise odgovara i sto im je prividno lakse i jednostavnije ....:grin: Drugim recima da budem plasticnija : ne mozes pod bliskost podrazumevati da sedis na klonji i kenjas.. ne samo na usta i da tvoja voljena osoba time bude odusevljena ..mislim budete u opustenoj varijanti ..dajte ..oladite malo ....:-D
 
kučka:
Biti blizak sa nekim sigurno ne podrazumeva da ste neuredni, prljavih kosa, odbacenih ulozaka, dlaka,prljavih carapa, smrdljivih nogu, srkanja, pljuckanja,i da ne nabrajam dalje .. to je nemarnost, neurednost, postepeno zapustanje i nevaspitanje...Bliskost je nesto sasvim drugo .... ali hajde ..ja sam kao i uvek ..usamljena u stavovima...vecina pobedjuje time sto verifikuje ono sto im vise odgovara i sto im je prividno lakse i jednostavnije ....:grin: Drugim recima da budem plasticnija : ne mozes pod bliskost podrazumevati da sedis na klonji i kenjas.. ne samo na usta i da tvoja voljena osoba time bude odusevljena ..mislim budete u opustenoj varijanti ..dajte ..oladite malo ....:-D
Verujem da sam vec spomenula da nisam prestala da vodim racuna o sebi. Ovaj tvoj primer je mnoogo plastican, i svakako mi nije "blizak". A sto se tice licne higijene, ne vidim da ju je iko ovde dovodio u pitanje. Iako, verujem da to i sama znas, potrebno je da dlaka prethodno izraste, kako bi se potom depilirala, sto opet ne znaci da treba gajiti grm. I i dalje mislim da je stvar bliskosti to sto u medju-fazi ne moram da se sakrivam od partnera, vec sa njim zbijam sale na sopstveni racun i opet nam je odnos "neoskrnavljen" opustanjem.
 
Nesto od toga je neminovno u zajednickom zivotu, pa nemoguce je od 0-24 biti non stop nasminkana i namontirana. Naravno mislim da neke granice ipak treba da postoje, upadanje jedno drugome u WC i sl meni ne dolazi u obzir.Ali ako neki parovi to vole, to je njihova stvar.
 
stewardess:
Verujem da sam vec spomenula da nisam prestala da vodim racuna o sebi. Ovaj tvoj primer je mnoogo plastican, i svakako mi nije "blizak". A sto se tice licne higijene, ne vidim da ju je iko ovde dovodio u pitanje. Iako, verujem da to i sama znas, potrebno je da dlaka prethodno izraste, kako bi se potom depilirala, sto opet ne znaci da treba gajiti grm. I i dalje mislim da je stvar bliskosti to sto u medju-fazi ne moram da se sakrivam od partnera, vec sa njim zbijam sale na sopstveni racun i opet nam je odnos "neoskrnavljen" opustanjem.

Aaaaa bas sam ljta neshto veceras..sada mi odrza vakelu ..Da , maman..primila k znanju ali ne prihvatam.. Fino sto ti “plasticnjak” prim.a, nije blizak..imas moju naklonost zbog toga..A sto se tice licne higijene pominjana je ali kao primeri ..znas ono u skoli pismeni iz srpskog. Tema Bliskost u dugim vezama. Das sebi smernice pa nabrojis kao bliskost izmedju ostalog i depiliranje dlaka u prisustvu voljene osobe...Posebno grm.Pa jos gajenje....nemam poJima ni za zbijanje sala ni za medju faze ,,mislim ON to i ne vidi .To se radi u salonima koji su strucni za to. A posle ..pa budemo opusteni..necu da kazem..Mislim nas odnos bude “neoskrnavljen” opustanjem..
 
elenabg:
E, sada, ima onih koji tvrde da im je to simpaticno (sva ta bliskost i opustenost), i onih u koje i ja spadam koji smatraju da to ubija strast i zelju. Jer ona osoba u koju smo se zaljubili je negde nestala a zivimo sa nekim ko samo blago podseca na nju.
Sta mislite o ovome?

Slažem se s tobom. Doduše nikada nisam bio u vezi dužoj od jedne godine, ali doživeo sam to jednom... Zato i imam neki strah od tog opuštanja... Ebi ga... Volim da sam za nju u najboljem izdanju i obrnuto...
 
Normalno je da u vezama dolazi do "bliskosti" i da u dugim vezama dolazi do problema monotonije... Sad po meni treba probleme resavati... mada mi prevara i ne deluje kao resenje nego kao jos jedan ogroman problem...
Lepo je kad se neka osoba trudi da je specijalno lepa za tebe, a ruzno je kad se ponasa skrnavo (gore opisano)... No ipak je izbor osobe u partneru i prihvatiti ga onakvog kakav jeste bio namirisan ili ne... Voli se osoba a ne parfem...
 
O, opet se retki slozise sa mnom!
Nego interesantno mi je da se ni jedan momak nije slozio sa mnom!?
Vama je bar mnogo lakse u smislu sredjivanja, istusirate se i obrijete, jos ako bi se pristojno obukli to je to. A mi? Sta mi sve moramo da radimo (a jos nas nazivaju lepsim polom)! Lepo od vas momci sto tako mislite, nego jeste li bas sigurni u to?
 
stewardess:
Verujem da sam vec spomenula da nisam prestala da vodim racuna o sebi. Ovaj tvoj primer je mnoogo plastican, i svakako mi nije "blizak". A sto se tice licne higijene, ne vidim da ju je iko ovde dovodio u pitanje. Iako, verujem da to i sama znas, potrebno je da dlaka prethodno izraste, kako bi se potom depilirala, sto opet ne znaci da treba gajiti grm. I i dalje mislim da je stvar bliskosti to sto u medju-fazi ne moram da se sakrivam od partnera, vec sa njim zbijam sale na sopstveni racun i opet nam je odnos "neoskrnavljen" opustanjem.

Sve ce to tako biti do jednog dana...
 

Back
Top