AU pair in USA

****Honey_Girl****

Početnik
Poruka
22
Pozz svima na forumu!
Mene interesuje AU Pair u USA - zanima me da li postoji neko ko vec ima iskustva u tome, ko je eventualno vec bio tamo i moze da mi da nekoliko informacija o ovom programu. Ja sam cula da ga kod nas sprovodi agencija Mladost-Turist, ne znam koliko je to sve pouzdano i da li eventualno iza toga stoji neka prevara ili je zaista sve kako je predstavljeno. Jer ako jeste, onda je to zaista jedinstvena sansa za novo iskustvo, mozda i za uspostavljanje vaznih veza i kontakata za dalji zivot... Zanima me jos ako neko zna i da li postoji neka mogucnost da se taj program produzi na 2 godine? Hvala unapred! :)
*Honey*
 
Ja sam htela da budem Au pair prvo u USA, pa sam onda probala u London da odem, ali nisam uspela da dobijem vizu.
Da, kod nas to radi Mladost turist i neka Karavan agencija. Razmisljala sam da probam preko neke od tih agencija, ali tada nisam bila u mogucnosti jer treba dati oko 700 evra da bi ti sve sredili.
Poznajem devojke koje su otisle (ali ne preko agencije, nego su same preko nekih sajtova nasle porodice) u Svedsku i Norvesku.......
I mene bas zanima kako funkcionise to preko Mladost turista, ako saznas nesto, javi mi na pp.
 
Postoji i program preko agencije AYUSA, tj. imate na njihovom sajtu razne ponude za poslove u USA, www.ayusa.co.yu; nije da ih reklamiram ali znam puno ljudi koji su otisli preko ove agencije i konkretno ja sam se prijavila na program, i odabrala sam porodicu, sada "samo" jos da dobijem vizu i trebala bih da putujem 15.05.

Ako imate nekih pitanja rado cu vam odgovoriti.

Pozdrav...
 
Zato sto agencija moze sve da ti sredi, dakle ugovor, porodicu, zdravstveno osiguranje, au pair vizu sa kojom mozes legalno da radis kao au pair i da pri tom budes zasticen zakonom. Dakle, ne mogu da te eksploatisu (sto se veoma cesto desava), imas tacno odredjene slobodne dane, moraju da ti placaju makar minimum koji zakon nalaze.
Ako se sam snalazis, mislim bez agencije, za neke zemlje neces uopste moci da dobijes vizu, moci ces da ides samo kao turista, a onda ti niko ne garantuje nista, tj. ides pa sta te strefi.
 
ivana bg:
Zato sto agencija moze sve da ti sredi, dakle ugovor, porodicu, zdravstveno osiguranje, au pair vizu sa kojom mozes legalno da radis kao au pair i da pri tom budes zasticen zakonom. Dakle, ne mogu da te eksploatisu (sto se veoma cesto desava), imas tacno odredjene slobodne dane, moraju da ti placaju makar minimum koji zakon nalaze.
Ako se sam snalazis, mislim bez agencije, za neke zemlje neces uopste moci da dobijes vizu, moci ces da ides samo kao turista, a onda ti niko ne garantuje nista, tj. ides pa sta te strefi.
bilo nekad tako, vise nije...mislim mozes i preko agencije ako nisi snalazljiva.........
 
Kao prvo, moram da kazem hvala Miljani sto me je obavestila da ima poruka na mojoj temi, jer vec nekoliko dana nisam posecivala forum :) ! Htela bih da pitam vas koji ste se vec informisali po tim agencijama: da li znate koji su sve regioni u ponudi? Ima li neke sanse da se dobije pre svega Los Angeles ili bliza okolina, i uopste zapadna obala? Miljana sto si odabrala Filadelfiju (just to know ;) )? Moje drugo pitanje se odnosi na tzv. Foreign Residence Requirement - da li ti (posto si vec sve zavrsila) znas da li smo i mi obavezni na to? Za one koji ne znaju, to je obaveza koju ima vecina nosilaca J-1 vize, sad nisam sigurna za AU-Pair ucesnike. Moraju da se nakon zavrsetka programa vrate u svoju zemlju i ostanu tamo najmanje 2 godine bez prava da za to vreme traze neku drugu vizu za USA. Da li se to primenjuje i na ove nase programe? Bas je bezveze!
Eto to je to za sad, pisite ljudi, da prosirimo temu hihihi :) !
Pozzzz za sve...
*Honey Girl*
 
:oops: Prvo izvinite zbog pogresno otkucane adrese.

Inace isti proces sam prosla kao i druga devojka. Takodje poznajem devojke koje su bile na ovom programu, neke su zadovoljne a neke ne, naravno zavisi sta ocekujes, a i neke nisu mogle da se priviknu na americki nacin zivota; ima raznih utisaka, jer svako od nas drugacije reaguje na promene...
Priprema dokumenata za prijavu nije toliko komplikovana. A sve kada se sabere mene ce kostati oko 995$ (program u dve rate, viza).
Imas da napises biografiju,da im das neke svoje fotke sa decom , porodicom, prijateljima... onda treba ti: preporuke od dve porodice, preporuka neke tvoje drugarice, potvrda od lekara, potvrda iz suda, medjunarodna vozacka dozvola...
Takodje u New York-u imam tri dana u istom hotelu, neka vrsta obuke, tj. stizemo u ponedeljak uvece u hotel, u utorak i sredu imamo predavanja od 8-17h pa organizovano razgledanje grada, a onda u cetvrtak idemo kod porodica, tj. ja ostajem tu jer su moji na Long Islandu, a neke devojke imaju organizovan prevoz do aerodroma i placene karte za grad u koji idu, tj. prvi veci grad koji ima aerodrom, a porodica bi trebala da te doceka ili da ti organizuje prevoz do njihove kuce.
Mene je kontaktiralo 7 porodica i ja sam odabrala fine ljude iz New York-a, imaju malu bebu od 4 meseca i mladi su,cujemo se telefonom, dopisujemo se, salju mi fotke, svasta smo se vec dogovorili za leto i nadam se da cu se lepo slagati sa njima...
Druge porodice koje su me kontaktirale takodje su bile OK, tj. kako ko, svako ima razliciti stav prema devojkama koje dolaze kod njih prvenstveno da rade!
Ako te zanima mogu da ti posaljem na mail neka pisma od porodica...
Bas sam se raspisala :D
 
a koliko dugo to traje... i da li postoji neshto slichno, ali da bude summer job? i kad sam vetj kod toga a miljana spomenu studije, da pitam gde da saznam neshto o razmenama studenata, i nekim studentskim letnjim poslovima...? koji fax si batalila miljana?
 
Hey
ja sam au pair u USA i ovde sam vec skoro 5 meseci.
Otisla sam preko Mladost turista ali znam da postoje jos neke agencije sa bukvalno istim uslovima.
Prva nedelja kada dodjes u porodicu je med i mleko a posle pocinju problemi...
Ako te zanimaju detalji obavesti me
Sada sam pogledala ove preporucene sajtove...
Zaradices novac?XAXAXAXA...
Sa 140 dolara nedeljno ne mozes mnogo toga sebi da priustis...
Mene samo vozna karta(povratna)do Menhetna kosta 15 dolara,pa nedeljno dajem za gorivo 20,pa u kuci nejcesce nema nista da se jede pa moram sebi da kupujem hranu,pa ako hocu da izadjem negde vikendom jer mi treba rasterecenje od svega ovog...
Zbog para se ovde ne dolazi preko ovog programa ,ne dajte da vas iko farba!
 
Great au pair moze da ti pomogne kada si vec u USA ukoliko imas slobodnog vremena,npr.posaljes decu ujutru u 8 u skolu a vracaju se u 3 popodne pa tako izmedju imas jedno lepo radno vreme.
Posto si ugovorom obavezan da mozes da radis samo u tvojoj porodici kao au pair(logicno ,jer samo sa njima mozes da zivis)ovaj sajt moze da ti pomogne da nadjes posao kao nanny,negde u okolini ,pogotovo ako imas srece da ti host porodica da auto na koriscenje. ;)
 
Ima dosta porodica koje traze nanny ili au pair iz druge zemlje, dakle ne moras vec da budes u Americi. Takodje, ako pogledas profile devojaka, videces da ih ima iz svih krajeva sveta.Poznajem dve devojke iz Srbije koje su bas preko tog sajta otisle u Dansku i Norvesku, a jedna od njih je porodicu nasla za malo vise od mesec dana.
 
E Miljanaaa pa ti vec otisla a ja evo pre 2 dana dosla iz Beca i bas sam htela da te pozovem i pitam kad ides! Jao bas mi je drago :) ! Kako ti je tamo, ti si bese u Philadelphii jel tako? Jesi se navikla, kako ti se cini porodica, soba, grad...? Kakav je bio let i jesu bile duge procedure na aerodromu kad si stigla u USA?
To je to za sada.. Veliki POZZZ!
 
Pozdrav svima na forumu!

Mi smo porodica iz Amerike (ja sam Srpkinja a muz je Amerikanac) i mi vec imamo trecu AuPair iz Srbije. Sve smo ih doveli preko legalne Americke AuPair organizacije sa predstavnistvom u Beogradu (Wizantiana). Trenutno nema puno prijavljenih devojaka, pa nas interesuje da li ima zainteresovanih devojaka koje zele da dodju na godinu dana kao AuPair u Ameriku. Ako ste zainteresovani, mi cemo intervjuisati potencijalne kandidate krajem juna i pocetkom jula kada cemo biti u Srbiji.
 

Back
Top