AU pair in USA

Devojke,ja sam prekjuce usla u proces i istog dana mi se javila porodica. Potrebni su mi saveti pri odabiru. Ima li jos nekog ko je trenutno u procesu? Ako ima javite se. Ja sam kao prvi slobodan termin za polazak stavila 05.01.2015

Visnja, ja sam u procesu takodje. Ista situacija-istog dana kada mi je aplikacija postala vidljiva, dve porodice su mi se javile (proslog petka). Sudbina ili ne, izgleda da cu se sa prvom match-ovati :super: Moj prvi slobodan termin je 19.01.2015 a posto sam sa porodicom u svakondnevnom kontaktu, mislim da cu pocetkom februara da idem :klap:
 
Devojke,ja sam prekjuce usla u proces i istog dana mi se javila porodica. Potrebni su mi saveti pri odabiru. Ima li jos nekog ko je trenutno u procesu? Ako ima javite se. Ja sam kao prvi slobodan termin za polazak stavila 05.01.2015

Visnja, moje misljenje je da ti je najbitnije kakva je host family u koju ides. Da, meni je bitna i lokacija, u smislu da ne bih isla u neku zabit kojoj je najblizi veci grad na 300 milja. Ali, pre svega, biraj pazljivo porodicu. Sa njima ces provesti godinu dana, najmanje, i bitno je da su oni ok prema tebi. Takodje, trebalo bi u startu da imas neku predstavu o tome koliko bi dece cuvala. Neka su i na Menhetnu, ako imaju cetvoro dece, razmisli dva puta da li ti to mozes :think: Pitaj ih sve sto te interesuje i sto ti je bitno (kako bi izgledao tvoj i vas dan, koje bi bile tvoje obaveze, dogovorite se oko vikenda i slobodnih dana, mada to bi mogla da ostavis za drugi razgovor, a u prvom da se skocentrises na samu porodicu, decu koju bi cuvala). Meni je takodje bitno i da li cu imati auto. Ako je jedna od tvojih obaveza odvozenje i dovozenje dece u skolu, vannastavne aktivnosti, treninge, imaces sigurno i auto, ali pitaj i da li ces taj auto moci da koristis i za neke svoje potrebe (odlazak na casove, teretana, shopping...). Ovo ti je posebno vazno ako si u nekom mestu koje nema bas sjajniji "gradski" prevoz. Ali, najbitnije je da ti porodica deluje ok i prijatno.

Koji su ti prvi utisci te porodice sa kojom si pricala? Koliko dece imaju, odakle su...?

Eto, nadam se da sam ti bar malo pomogla, a ako imas jos neko pitanje, tu sam... :super:
 
Molim vas javite se,ukoliko jos uvek pratite forum,hvata me panika...:dash:

Visnja, moj profil je online od marta i jos uvek trazim porodicu...

- - - - - - - - - -

Visnja, ja sam u procesu takodje. Ista situacija-istog dana kada mi je aplikacija postala vidljiva, dve porodice su mi se javile (proslog petka). Sudbina ili ne, izgleda da cu se sa prvom match-ovati :super: Moj prvi slobodan termin je 19.01.2015 a posto sam sa porodicom u svakondnevnom kontaktu, mislim da cu pocetkom februara da idem :klap:

Ajvi, kako napredujes da li si se match-ovala sa tom porodicom? I ja sam iz Nisa :D preko ayuse si se prijavila? :)
 
Visnja, moj profil je online od marta i jos uvek trazim porodicu...

- - - - - - - - - -



Ajvi, kako napredujes da li si se match-ovala sa tom porodicom? I ja sam iz Nisa :D preko ayuse si se prijavila? :)

Crvenkapice, jesam, match-ovala sam se. :super: Porodica je divna! Odusevili su me na prvu i nisam ni pomisljala da ih odbijem jer su bas super, nadam se da ce takvi biti i tokom mog boravka tamo :whistling:
Preko Ayuse idem, i polazak mi je zakazan za 16. februar.
Kako si ti tako dugo u procesu trazenja porodice? Je l' ti se javljaju porodice? Ili si zacrtala odredjeno mesto i cekas porodicu bas iz tog? ;) Ajde nalazi porodicu pa da idemo zajedno! :hahaha:
 
Crvenkapice, jesam, match-ovala sam se. :super: Porodica je divna! Odusevili su me na prvu i nisam ni pomisljala da ih odbijem jer su bas super, nadam se da ce takvi biti i tokom mog boravka tamo :whistling:
Preko Ayuse idem, i polazak mi je zakazan za 16. februar.
Kako si ti tako dugo u procesu trazenja porodice? Je l' ti se javljaju porodice? Ili si zacrtala odredjeno mesto i cekas porodicu bas iz tog? ;) Ajde nalazi porodicu pa da idemo zajedno! :hahaha:

Javile mi se 2 porodice do sada, prvu sam zelela ali su izabrali drugu devojku, a druga mi se nije dopadala...
Volela bi da idem i ja tada nadam se da hocu :) mada sad su praznici kod njih i tek posle nove godine mislim da ce poceti da traze devojke... nemam zacrtano mesto nije mi bitno gde cu da odem :)
cestitam ti, odakle je porodica?
 
Javile mi se 2 porodice do sada, prvu sam zelela ali su izabrali drugu devojku, a druga mi se nije dopadala...
Volela bi da idem i ja tada nadam se da hocu :) mada sad su praznici kod njih i tek posle nove godine mislim da ce poceti da traze devojke... nemam zacrtano mesto nije mi bitno gde cu da odem :)
cestitam ti, odakle je porodica?

Cudno mi je to, samo dve porodice za 10 meseci, koliko si u programu :zroll: zato pitam da li mozda biras neko konkrento mesto pa zato do sada nisi odabrala porodicu. Mozda ne bi bilo lose da kontaktiras agenciju i vidis sa njima o cemu se radi. Ali, bice valjda uskoro z;)
Hvala, moja host porodica zivi u Atlanti, mada su poreklom iz Indije z:lol:
 
Ja sam do sada razgovarala sa pet porodica,sutra imam razgovor sa sestom. Prva porodica mi je bila iz Vasingtona,poreklom Sirijci tri decaka,ali su mi delovali jako strogi,deci sam se dopala pa su oni zahtevali da roditelji zakazu sastanak,imali smo dva intervjua,ali mislim da se tati nisam svidela,i imam osecaj da su trazili devojku njihove vere. Posle drugog intervjua i bezbroj mailova mi se vise nisu ni javili. Druga porodica je bila iz Ohaja sa tri decaka i bebom koja treba da se rodi u februaru,tako da za njih nisam bila zainteresovana. Treca porodica je bila neka siromasnija u odnosu na prve dve,ali su ljudi bili jako fini,sa dvoje dece,malo previse pobozni,proucavaoci biblije u slobodno vreme,cesti posetioci crkve ali sve u svemu ok,medjutim posto ovaj program nije bio za njih isplativ,ukazala im se neka jaftinija varijanta,pa su odlucili da odustanu od programa.Cetvrta porodica je bila iz Denvera dvoje dece nisu delovali lose mada se meni nije islo tamo,ne volim te hladne krajeve,ali sam bila spremna da se matchujem,ali su oni odabrali drugu devojku koja je vec bila au pair u usa. Sada trenutno razgovaram sa finim ljudima iz San dijega i deluju mi bas extra,imaju decaka i devojcicu,Ali su mi malo previse kako cemo lako cemo,nema striktno odredjenog radnog vremena pa me to brine. Zena je poreklom rumunka i super je a i muz mi deluje opusteno. Sutra imamo drugi intervju pa cu da vidim kako ce proci. Takodje sutra imam intervju i sa sestom porodicom oni su iz Njujorka i imaju dve devojcice,i to mi je super,ali s obzirom da jos nisam pricala sa njima ne znam da li mi se dopadaju. Eto,to je za sada ukratko moje iskustvo u ovom procesu.

- - - - - - - - - -

Crvenkapice, mozda ti video nije bas najbolji,pa ti se zato ne javljaju,njega mozes da menjas,da li si razmisljala da dosnimis jos nesto i malo ga popravis? Ako zelis mozes da mi ga posaljes pa da ti dam neke sugestije i da vidis moj pa dobijes neku ideju,posto se meni cini da je taj video presudan,sad ne znam,moguce i da je nesto drugo u pitanju.Ako zelis ja sam voljna da pomognem,mada sad u aplikaciji sem videa i slika nista drugo ne mozes da doteras.
 
Malo da se uključim u ovu temu mada nisam kandidat za au pair ali sam to bila pre 15-16 godina.
Razlog da napišem ovaj komentar je ovo što je napisala devojka iznad da je jedna porodica bila u fazonu kako ćemo - lako ćemo. Dobro se pazite toga! Jako je bitno kako se postavite prema porodici na samom početku pošto će vas to pratiti narednih godinu dana. Ja sam u USA otišla u Maju '99, u sred bombardovanja. Bilo je pravo čudo što sam uopšte i dobila vizu (po koju sam morala da idem Budimpeštu, čekala sam je tamo 10 dana). I, iz ludila ovde dolazim u onaj raj na zemlji (iz te perspektive mi je tako sve delovalo). Naravno, šta god da su mi tražili mi nije bilo teško da uradim, bez obzira što baš i nije bilo u skladu sa pravilima agencije. Pri tome mislim na spremanje ručka za roditelje po receptu u kuvaru koji bi mama ostavila pre polaska na posao, pranje i slaganje veša roditelja (to mi je baš bilo grozno, naročito donji veš). Tada je, po pravilima, radno vreme bilo 45 sati nedeljno, pa kako se podeli, ali je bar jedan dan morao bio slobodan. Predložili su da radim do petka po 11 sati pošto mama nije radila petkom. U početku sam mislila da je to super pošto imam tri dana u nizu za sebe. Onda se ispostavilo da to nije 11 sati već više od 12 pošto bi se ona uvek zaglavila u saobraćaju na povratku kući, a često je posle išla na book club ili neke slične aktivnosti, pa samo malo da pričuvam decu.... U početku ti mi je sve bilo zanemarljivo, htela sam da im se dopadnem. Ali, vodite računa da ste tamo godinu dana i ono što u početku deluje zabavno posle može da se obije o glavu. Tek posle polovine mog boravka sam počela da se bunim i malo pokazujem zube ali to je, naravno, imalo za posledicu malo zahlađenje odnosa sa roditeljima koje se završilo time da više nisam mogla da dočekam da odem odatle i nikada im se više ne javim. A nije moralo biti tako samo da sam se u početku opustila i postavila drugačije. Problem je bio i sa godišnjim odmorom kada su oni negde otputovali preko leta na nedelju dana i ostavili mi mačke da se brinem o njima. Ispostavilo se, kada sam ja htela da uzmem godišnji, da su mi tu nedelju računali kao da sam ja putovala a ne oni.
Da ne grešim dušu, bilo je i devojaka koje su imale i veće probleme od mojih, bilo je i onih koje su bile prezadovoljne, ovo je samo moje lično iskustvo.
Još bih savetovala da u širokom luku izbegavate bebe, naročiti ako niste bili u kontaktu sa njima ranije. Kao majka mogu reći da su one ogromna odgovornosz i da postoji milion stvari koje se mogu desiti a vi ćete biti krive. Kod njih porodiljsko traje jako kratko, ok mesec dana mislim i te bebe su, p omeni, suviše male da bi se ostavile nekome neznancu. Bar ja moje nikada ne bih. Osim toga, bebe ne pričaju i teško da ćete sa njima moći da usavršavate jezik.
Što se izbora gradova tiče (ako već možete da birate) imajte u vidu da su troškovi života različiti, a nedeljna naknada koju dobijate je ista gde god da ste. Ja sam bila u Masačusetsu, oko 40 milja od Bostona, koji i sam važi kao malo skuplji deo USA ali bih se svaki put šokirala kada odem u NY cenama pića, benzina i ostalog.
Nadam se da sam ovim mojim prisećanjem nekome bar malo pomogla....
 
Ja sam do sada razgovarala sa pet porodica,sutra imam razgovor sa sestom. Prva porodica mi je bila iz Vasingtona,poreklom Sirijci tri decaka,ali su mi delovali jako strogi,deci sam se dopala pa su oni zahtevali da roditelji zakazu sastanak,imali smo dva intervjua,ali mislim da se tati nisam svidela,i imam osecaj da su trazili devojku njihove vere. Posle drugog intervjua i bezbroj mailova mi se vise nisu ni javili. Druga porodica je bila iz Ohaja sa tri decaka i bebom koja treba da se rodi u februaru,tako da za njih nisam bila zainteresovana. Treca porodica je bila neka siromasnija u odnosu na prve dve,ali su ljudi bili jako fini,sa dvoje dece,malo previse pobozni,proucavaoci biblije u slobodno vreme,cesti posetioci crkve ali sve u svemu ok,medjutim posto ovaj program nije bio za njih isplativ,ukazala im se neka jaftinija varijanta,pa su odlucili da odustanu od programa.Cetvrta porodica je bila iz Denvera dvoje dece nisu delovali lose mada se meni nije islo tamo,ne volim te hladne krajeve,ali sam bila spremna da se matchujem,ali su oni odabrali drugu devojku koja je vec bila au pair u usa. Sada trenutno razgovaram sa finim ljudima iz San dijega i deluju mi bas extra,imaju decaka i devojcicu,Ali su mi malo previse kako cemo lako cemo,nema striktno odredjenog radnog vremena pa me to brine. Zena je poreklom rumunka i super je a i muz mi deluje opusteno. Sutra imamo drugi intervju pa cu da vidim kako ce proci. Takodje sutra imam intervju i sa sestom porodicom oni su iz Njujorka i imaju dve devojcice,i to mi je super,ali s obzirom da jos nisam pricala sa njima ne znam da li mi se dopadaju. Eto,to je za sada ukratko moje iskustvo u ovom procesu.

- - - - - - - - - -

Crvenkapice, mozda ti video nije bas najbolji,pa ti se zato ne javljaju,njega mozes da menjas,da li si razmisljala da dosnimis jos nesto i malo ga popravis? Ako zelis mozes da mi ga posaljes pa da ti dam neke sugestije i da vidis moj pa dobijes neku ideju,posto se meni cini da je taj video presudan,sad ne znam,moguce i da je nesto drugo u pitanju.Ako zelis ja sam voljna da pomognem,mada sad u aplikaciji sem videa i slika nista drugo ne mozes da doteras.

Visnja, kako su prosli razgovori? Kako ti se cini ta druga porodica iz Njujorka? Ajdeeeee, mecuj se pa da putujemo zajedno :konfete:
 
Mecovala sam se sa porodicom iz San Diega, oni su predivni ljudi i deca su im takodje preslatka.Javila mi se posle ove iz Njujorka jos jedna porodica iz Ohaja, ali su me ovi iz San Diega odusevili. Bas su opusteni,open minded,ne ogranicavaju mi slobodno vreme, ne uslovljavaju me i ne ogranicavaju ni u cemu, nemaju neke silne zahteve poput nekih sa kojima sam razgovarala, sve sto zele je neko ko ce njihovu decu da voli,pazi igra se sa njima. Totalno su cool. Meni je datum dolaska u USA 16 februar. Kad je tebi? Jos uvek nisam zakazala razgovor u ambasadi sledece nedelje zakazujem. Pa javljam kako je proslo.
 
Mecovala sam se sa porodicom iz San Diega, oni su predivni ljudi i deca su im takodje preslatka.Javila mi se posle ove iz Njujorka jos jedna porodica iz Ohaja, ali su me ovi iz San Diega odusevili. Bas su opusteni,open minded,ne ogranicavaju mi slobodno vreme, ne uslovljavaju me i ne ogranicavaju ni u cemu, nemaju neke silne zahteve poput nekih sa kojima sam razgovarala, sve sto zele je neko ko ce njihovu decu da voli,pazi igra se sa njima. Totalno su cool. Meni je datum dolaska u USA 16 februar. Kad je tebi? Jos uvek nisam zakazala razgovor u ambasadi sledece nedelje zakazujem. Pa javljam kako je proslo.

Cestitaaaaam! :zskace: I ja putujem 16. februara :zskace: Danas uplacujem vizu i pretpostavljam da cu na razgovor krajem ove nedelje ili pocetkom sledece. Ajde iskontaktiracemo se za detalje z;)
 

Back
Top