AU pair in USA

snowflower:
Sve si pogodila!! Idem u New Yorker Hotel i tamo imam seminar...
sada sam u fazi trazenja porodice. Zvale su me tri- jedna ima 4-oro dece- to ne mogu i moram da nadjem porodocu koja ce mi obezbediti auto.. Je l imas neki savet? Izvini sto te maltretiram sa ovim savetima ali zar nije lakse kad imas auto?
Gde izlazis uvece, vikendom?


Ma kako nije lakse s autom,ovde nigde ne mozes da odsetas!Za sve ti treba auto!

Savet...u porodicama sa puno dece ces se satreti od posla,najbolje bi bilo kada bi nasla porodicu od dvoje dece koja su skolskog uzrasta jer onda sa njima imas manje obaveza jer idu u skolu,pa je tu domaci i vec imaju svoje drustvo kod kojih redovno idu da se igrajuj ili prespavaju..I onda imas vremena da radis jos jedan posao dok su oni u skoli,jer ko au pair neces da se oparis.

Pitaj generalno sve,ali se baziraj najvise na to kako ce tvoj radni dan da izgleda.Koje su ti obaveze,sta ces da radis,radno vreme?Imas li vikende slobodne?Da li planiraju negde da putuju,da li imaju ljubimce,alo nadjes jevreje,da li jedu kosher?Koje su decije aktivnosti,da li idi na fudbale,gimnastike,bejzbole i ostale sportove..

Onda,jos bitnije,gde se nalazis?Nemoj bude ono blizu smo gradu a treba ti 3 h vozom..kao u New Yorku smo,a ispadne u New York state-u ,negde u pm.
Pitaj kao da stignes do grada,koliko su udaljeni od voz stanice..
 
Ninice pametnice :)
Ja ostajem ovde i posle Nine, mozda je usvojim na kratko, da mi ne ode tako brzo :)
Malo privatnih poruka, pred svi ovi ljudi :)

Inace ja samo da dodam:
ja sam isto u NY, dosla preko AYUSE, pa ako ti nesto treba pitaj.

Pozdrav

nina_lion:
Ma kako nije lakse s autom,ovde nigde ne mozes da odsetas!Za sve ti treba auto!

Savet...u porodicama sa puno dece ces se satreti od posla,najbolje bi bilo kada bi nasla porodicu od dvoje dece koja su skolskog uzrasta jer onda sa njima imas manje obaveza jer idu u skolu,pa je tu domaci i vec imaju svoje drustvo kod kojih redovno idu da se igrajuj ili prespavaju..I onda imas vremena da radis jos jedan posao dok su oni u skoli,jer ko au pair neces da se oparis.

Pitaj generalno sve,ali se baziraj najvise na to kako ce tvoj radni dan da izgleda.Koje su ti obaveze,sta ces da radis,radno vreme?Imas li vikende slobodne?Da li planiraju negde da putuju,da li imaju ljubimce,alo nadjes jevreje,da li jedu kosher?Koje su decije aktivnosti,da li idi na fudbale,gimnastike,bejzbole i ostale sportove..

Onda,jos bitnije,gde se nalazis?Nemoj bude ono blizu smo gradu a treba ti 3 h vozom..kao u New Yorku smo,a ispadne u New York state-u ,negde u pm.
Pitaj kao da stignes do grada,koliko su udaljeni od voz stanice..
 
Cao devojke.Ja sam novajlija na krstarici ali videla sam temu pa nisam mogla da odolim a da ne kazem kako sam upravo ja dosla preko AYUSA-e pre godinu dana kao Au Pair u Chicago i moram vam reci da je fenomenalno!!!Posle godinu dana navikla sam se na sve i sad bukvalno uzivam u zivotu.Sa porodicom sam putovala od kako sam dosla i veoma sam zadovoljna.Vec sam videla sve sto sam oduvek zelela i sada produzavam vizu za drugu godinu!
 
Cao svima,

Nisam mogla da propustim priliku da kazem koju rec o Au Pair programu. Ja sam bila ucesnik ovog programa u Francuskoj, a moja sestra u SAD. Isle smo preko agencije Karavan iz Beograda (www.karavantravel.org). Nasa iskustva su fenomenalna. Ja sam provela predivnih 10 meseci na Azurnoj obali. Moja sestra je dobila porodicu u Njujorku i tamo boravila godinu dana. Nasa iskustva su fantasticna i preporucila bih program svima koji zele da sebe provere, vide svet i proputuju.


Sto se tice saveta za direktno trazenje porodica preko raznih sajtova, mislim da je to potpuno suludo. Na taj nacin nemate nikakvu zastitu i prepustene ste same sebi. Porodica cak ne mora ni da vam placa, ako ne zeli, a vi nemate kome da se zalite. Zato je vazno da idete preko neke od agencija i to najbolje preko agencija koje su clanica
IAPA-e (International Au Pair Association). Usteda za troskove usluge agencije moze kasnije skupo da vas kosta.
 
Cao svima,zovem se Romana!!!!!Evo posle duzeg vremena odlucila sam da se registrujem i zatrazim savet devojkama koje su USA,i koje rade kao au pair devojke.
Bila sam u agencijama kao sto su "ayusa" i "maldost turist",i cine mi se ok,samo sto je ayusa jeftinija tj.sada ima neki piopust!Bilo bi mi drago kada bi mi neko iskreno rekao kako je tamo,da li je moguce usavrsiti jezik,i kakav je to koledz koji traje sest meseci?Mozda sam naporana,ali stvarno bi volela da znam jer sigurno ste i vi zelele da saznate vise pre nego sto ste otisle!Naravno,svaka od vas ima razlicito iskustvo,ali volela bi da ga podelim sa vama!!!! Ne bi sada da davim sa pitanjima ali bilo bi mi od koristi kada bi mi iznele sustinu,kako,sta ,gde..............?????

Ps.hvala puno svim devojkama koje mi odgovore!!!!!!
Romana!!!!
 
Hej,cao svima,ja se zovem Romana i zelela bi nesto vise da saznam o au pair devojkama koje rade u USA!Nesto malo sam se raspitivala u agencijama ko sto su "Ayusa"i "Mladost turist",imaju jako slican program,ma moglo bi se reci isti za slanje devojaka za Ameriku!Volela bi da mi neke devojke odgovore i da mi kazu kako su se snasle tamo,da li je moguce usavrsiti jezik,i kakav je to koledz koji oni spominju od sest meseci?Stvarno bi mi bilo od koristi,jer verovatno i vi ste same zelele da saznate vise pre nego sto ste krenule.Kako se porodice odnose prema vama,koliko je tesko itd........?Ne bi da vas davim sa pitanjima,ali molim vas napisite mi sustinu koja je bitna i koja ce mi verovatno puno pomoci........!Hvala puno svim devojkama koje mi odgovore!!!! Romana!!!!!
 
Cao romana!
JA sam u USA kao Au Pair i otisla sam preko AYUSA - Beograd. Ovde sam mesec dana . Sustina, kazes....Ja radims a troje dece i radim po ceo dan. Ali meni to odgovara. Na kraju nedelje dobijem platu (140 $) . Ja sam u gradu pored filadelfije i super mi je! Radi se dosta (45sati nedeljno) ali nije strasno. Ako imas manje dece jos bolje.
Oko koledza- ja sam nasla engleski kao drugi jezik na nekom koledzu i to je besplatno- ne trosim svoj kredit a imam licnog profesora za konverzaciju sto je super. A kredit trosim na College koji me zanima a nije engleski. Tako da prakticno imam dva koledza. Engleski mozes da naucis sve jedno jer si primorana da pricas.
Meni je ovaj program super! Postoji i tamnija strana- rad sa decom koji nije lak. Po ceo dan treba da si tu ali ako nadjes cool porodicu sve je mnogo lakse.
Ako ides- treba da ides sa svescu da se radi dosta ali i da mozes da naucis jezik i vidis nesto. Ali I D A RADIS!
Plata je dovoljna za prezivljavanje a ako si od stedisa onda mozes i da ustedis.....
Pozdrav!
 
Cao..................i zelela bi da se zahvalim devojci koja mi je odgovorila,a registrovana je pod sifrom"snowflower".Znam da nije lako,da je to rad sa decom,tj.znam kako je raditi sa decom posto sam zavrsila Visu pedagosku pa sam uz skolu imala dosta prakse.Molim te reci mi kako si izabrala porodicu,koliko njih te je kontaktiralo..............i kakav to foto album pravis?Zasto si se odlucila za agen.Ayusa?Da li stvarno mozes promeniti porodicu kako oni kazu ukoliko ti se ne svidi?Izvini sto ti dosadjujem ali mnogo sam radoznala,jer ipak je to jedno veliko iskusenje!Da li ti je porodica obezbedila auto?I da,molim te mi reci da li si znala dobro engleski pre nego sto si otisla?
Hvala ti puno jos jednom!!!!! Romana!!!!!!
 
Pa ovako- Izabrala sam porodicu posle 5 dana nakon sto je moj aplikacija poslata u San Francisco. Za nedelju dana me je zvalo 5 porodica . Za aplikaciju ti treba 15 slika sa decom, sa tvojom porodicom i ...ne secam se. Cela ta aplikacija cista formalnost. Vizu dobijes veoma lako, a Ayusa- ne znam, nisam znala da postoji ista drugo a i moja prijateljica tu radi. Sve to nije nikakav problem kao sto se tebi sada cini.
Mozes da promenis porodicu, to je sigurno. Ne znam sta se tu desava ali mnoge devojke menjaju porodicu.
Porodica mi je obezbedila auto i ja sam ih pitala jos u toku prvog razgovora- da li cu imati kola.
A sto se engleskog tice- ne znam koliko sam znala. Znala sam ali ne savrseno. I u pocetku mi je bilo cudno da govorim ...i tesko, ali onda naviknes i ne razmisljas. Ja sam ovde mesec dana i ja razmisljam na engleskom/
Ono sto mogu da te posavetujem- biraj sto manje dece(manji broj) jer je to manje posla i idi obavezno u veci grad (ili pored) jer ces se smoriti u selu....
Sve je mnogo opustenije nego sto zamisljas . Meni je bila uzasna frka od svega ali sada je sve to smesno.
Ne moras da mi zahvaljujes, znam koliko ti znaci bilo kakva informacija.
 
Pozdrav svima, mene zanima da li je i u kojoj meri bitno za dobijanje vize koliko redovno polazete ispite ako ste student, jer sam dobila informaciju da cu veoma veoma tesko dobiti vizu s obzirom da nisam polozila ni jedan ispit godinu dana.

hvala
 
Cao......evo mene opet-:).........prvo da ti kazem da mi je jako drago da sam sa nekim bar stupila u kontakt ko je tamo,i da mogu dobiti informaciju iz prve ruke........mnogo mi to znaci!Ovako,kako te je kontaktirala porodica,mislim da li ste se culi e-mail ili kako vec....!Koliko dece cuvas?..kada imas vremena da ides na koledz?Taj koledz je nesto slicno kao sto je kod nas kurs,zar ne?Sta si ti upisala.....?Da li imas neko drustvo(neku nasu devojku koja je blizu tebe) ,imas li vremena za izlaske? Veliki pozdrav za tebe...........................Caoooooooooo!!!!!!!
 
Hi! porodice su me zvale ali mi pre toga stigne mail od AuPairCare da ce me zvati ta i ta porodica...
cuvam troje dece i haos je ali ok , porodica je cool tako da nemam problem. Na koledz idem ponedeljkom, sredom i petkom i tako sam se dogovorila sa porodicom da tih dva sata ne radim to pre podne. I da, to je kurs. Ja sam upisala muzicku produkciju ali idem na engleski u neku skolu i to je besplatno. Ima dosta dvojaka tako da imam dosta drustva i izlazimo vikendom i nekad preko nedelje na kafu ili bioskop jer ovde je potpuno drugacije- ne mozes da izadjes u toku nedelje zato sto sutradan radis....
Pozdrav
 
Cao Snowflower..........pa kako si ,ima li posla:-)Evo da te jos koje pitanje pitam.....Reci mi da li si se mozda raspitivala o odlazku u Englesku,ne znam da li koja agencija radi papire za tamo???Da li mozda znas?I,da cula sam se sa drugom neki dan,on zivi u USA i kaze mi da poznaje najmanje 20 devojaka koje su otisle tamo i da su svih 20 nezadovoljne,malo me je to razdrmalo,jer znam da me nebi lagao...........:-(A,svima kojima kazem,pitaju me "a"zasto ne ides u Englesku"?,pa pomislih mozda ti znas nesto vise o tome.........Hvala ti puno i primi pozdravcic.........!!!!

Romana!!!!!
 
ono sto ja mogu da ti kazem je da sam ja zadovoljna. Meni je super. Imam sve kao i u Beogradu, putujem kad god imam vremena a nisam otisla u Englesku zato sto me je zanimala Amerika . KAko ce tebi da bude, zavisi samo od tebe ma gde bila. Ja sam se istripovala kako mi je super i stvarno mi nista ne nedostaje. Ne znam sta da ti kazem, da li da ides u Englesku ili u Ameriku- to je tvoj izbor. Meni je super ovde
Pozzzzzzz
 
snowflower:
ono sto ja mogu da ti kazem je da sam ja zadovoljna. Meni je super. Imam sve kao i u Beogradu, putujem kad god imam vremena a nisam otisla u Englesku zato sto me je zanimala Amerika . KAko ce tebi da bude, zavisi samo od tebe ma gde bila. Ja sam se istripovala kako mi je super i stvarno mi nista ne nedostaje. Ne znam sta da ti kazem, da li da ides u Englesku ili u Ameriku- to je tvoj izbor. Meni je super ovde
Pozzzzzzz


Uvek zaboravim da te pitam u kojoj si drzavi?zop
 
Pa to jeste,to si u pravu,ako budem gledala ok,tako ce mi i biti!Pitala sam te za Englesku iz tog razloga sto je daleko bliza od USA,samo zbog toga.Ja sam rodom iz Hr,91 sam izbegla za Srbiju ,tako da sada zivim u Pancevu!!!Veliki poz za tebe............!!!!!
 
Cao, devojke. Imam par pitanja za vas. Pre neki dan sam u ayusi dobila aplikaciju i jos uvek to popunjavam, pa me zanima onaj deo aplikacije kod obrazovanja - posto sam student, da li su mi stvarno potrebne preporuke profesora? I jos nesto, na cemu se zasniva onaj intervju nakon predavanja aplikacije?
Unapred hvala :grin:
 

Back
Top