Svi nasi Stojanovici, iliti, sumrak Srbije!!!

Plava Bilja

Domaćin
Poruka
3.533
Ovaj covek je vise naneo stete nego koristi :roll:
Ovo je cudo, Milosevic je uradio ovo, pa je uradio ono, pa je Seselj uradio to isto (ovo ili ono, moze po izboru) :roll:
Kaze, nisu Srbi krivi nego Milosevic :confused:
Tuzioci su izneli toliko netacnih "dokaza" toliko toga se moglo pobiti argumentovano i cinjenicno, a sve se svelo da "demokratksa vlast" nema veze s tim zlocinima (parafraza)
Tuzba je takodje prikazala dosta snimaka zlocina, ni jednog jedinog nema s nase strane, kazu, mogli bi oni, ali nema potrebe :confused:
Od jutros prica o svemu i svacemu, UDAVI i one sto slusaju, ali skoro da nista ne opovrgava, skoro da je i zaboravio zasto i zbog cega je tamo i otisao :roll:
Sta ON i "demokratska Srbija" vise hoce od Milosevica?
Zar ga nisu prodali Hagu i to na Vidovdan kada se u Srbiji (kazu nasi stari) ni guja ne ubija?
Vuk Draskovic je izjavio da je Milana Babica "ubo Slobodan Milosevic" odnosno da je kriv za njegovu smrt?
Covek je oboleo od patoloske mrznje, i svaki njegov govor pocinje HAG, HAG, a zli jezici tvrde da mora, jer, u suprotnom, i on moze da bude pozvan u Hag zbog Srpske garde!

Agim Ceku ce danas biti izabran za premijera Kosova, covek koji je pobio oko 66O Srba, koje Srbija tereti za ratne zlocine, ali, Hag to ne interesuje.
Zar koljac i ubica Ramus Haradinaj nije pusten na slobodu, pa ce mu se cak dozvoliti da se i politicki angazuje?
Nama samo neka pokazu koga treba uhapsiti, odmah se poleti, kao da se jedva cekalo :roll:

Zar nista o tome u Hagu da se kaze, kad se vec pruzila prilika?

Ovo je sumrak Srbije, ovo je pad Srbije, ovo je dno svakog dna!
 
@Plava Bilja
Vi pomenuti igrokaz u Hagu dozivljavate sa malo previshe ischudjavanja.Evidentno je da
je u preraspodeli gospodarskih poslova,ovaj u Hagu pripao jednom shizofrenicharu i
njegovim nabudzenim stranachkim struchnjacima.E sad kako ovo ipak nije obichni
igrokaz,nego jedna ozbiljna pravno-nauchna utakmica,pa makar rival bila i federacija
BiH,gospodari Srbije su taj problem shvatili dosta nonshalantno.Shef ekipe koja
zastupa interese Srbije je visokostruchni kadar "nekadashnjeg" beogradskog Pravnog
fakulteta,cije su najjace referense shta je clan stranke jednog shizofrenichara.
Izvinjavam se onima shta su zavrshili pravne studije na pomenutom fakultetu,
ali ako je ova ekipa koja zastupa Srbiju u Hagu vrh piramide srpske pravnichke
struke,onda je recimo za Pravni fakultet najperspektivnije da se raspusti i
iskoristi njegova infrastruktura za neshta ekonomicnije.Kako je lociran na
atraktivnoj gradskoj lokaciji,tamo bi fantastichno "legla" jedna kladionica,
podbochena sa strane kojom smrdljivom palachinkarnicom,bajatom burekdzinicom
i normalno novokomponovanim smradom od ostatka nekadasnjeg srpskog roshtilja...
:evil:
 
Pozdrav Biljo:)

Dragoslav stojanovic je bio moj profesor na fakultetu. Omrznut je od drugih profesora jer je kao komunista osamdesetih cinkario druge profesore komitetu i UDB-i da su srpski nacionalisti. Koliko ga ja znam, obican je laznjak, nema kvaliteta za coveka i los je predavac. Kako sam ga upoznao 1996 za vreme studentskih protesta, svaka druga recenica mu je bila pljuvanje Slobe ili srbije a velicanje zapada. Los profeor, jos gori covek.


"Kao komunisti ti svaka cast, ali kao covek si ***no" citat jednog igranog filma

:)
 
Не знам за ове податке, па нећу да коментаришем. Мени делује да је сувише забраздио у свом поимању демократије, западњаштва и чега све не...
За мене је Србија (пошто сам ја Србин) испред сваког моралног или идеолошког принципа.
 
Alekasandar2:
Pozdrav Biljo:)

Dragoslav stojanovic je bio moj profesor na fakultetu. Omrznut je od drugih profesora jer je kao komunista osamdesetih cinkario druge profesore komitetu i UDB-i da su srpski nacionalisti. Koliko ga ja znam, obican je laznjak, nema kvaliteta za coveka i los je predavac. Kako sam ga upoznao 1996 za vreme studentskih protesta, svaka druga recenica mu je bila pljuvanje Slobe ili srbije a velicanje zapada. Los profeor, jos gori covek.


"Kao komunisti ti svaka cast, ali kao covek si ***no" citat jednog igranog filma

:)
Samo promeni ime, sve ostalo je fakat.
Los covek je los covek, i ne moze se od njega nista dobro ni ocekivati, ali kako nas je branio, samo nam ostaje da kazemo: Aman, covece, dosta je bilo, nemoj nas vise braniti!
Pozdrav, Salu, Streli i ostalima :lol:
 
Ambasador:
@Plava Bilja
Vi pomenuti igrokaz u Hagu dozivljavate sa malo previshe ischudjavanja.Evidentno je da
je u preraspodeli gospodarskih poslova,ovaj u Hagu pripao jednom shizofrenicharu i
njegovim nabudzenim stranachkim struchnjacima.E sad kako ovo ipak nije obichni
igrokaz,nego jedna ozbiljna pravno-nauchna utakmica,pa makar rival bila i federacija
BiH,gospodari Srbije su taj problem shvatili dosta nonshalantno.Shef ekipe koja
zastupa interese Srbije je visokostruchni kadar "nekadashnjeg" beogradskog Pravnog
fakulteta,cije su najjace referense shta je clan stranke jednog shizofrenichara.
Izvinjavam se onima shta su zavrshili pravne studije na pomenutom fakultetu,
ali ako je ova ekipa koja zastupa Srbiju u Hagu vrh piramide srpske pravnichke
struke,onda je recimo za Pravni fakultet najperspektivnije da se raspusti i
iskoristi njegova infrastruktura za neshta ekonomicnije.Kako je lociran na
atraktivnoj gradskoj lokaciji,tamo bi fantastichno "legla" jedna kladionica,
podbochena sa strane kojom smrdljivom palachinkarnicom,bajatom burekdzinicom
i normalno novokomponovanim smradom od ostatka nekadasnjeg srpskog roshtilja...
:evil:

:lol:
Ne ide mi u glavu, zasto u Hag kao clana ekipe ne poslase,Smilju Avramov, eminentnog strucnjaka za medjunarodna prava?
Zato sto je "Milosevicev" kadar :confused:
Zena je STRUCNJAK, i ovde vise nije u pitanju obicna politicka igra, nego mnogo vise.
Cak ni eventualna "odsteta" ne znaci mnogo (mada za siromasnu Srbiju znaci i previse) ali poneti epitet GENOCIDNI, to je nesto sto bi nas unistilo na vjeke vjekov :roll:
 
:twisted: ... ma ovde se moze napraviti poduzi spisak ljudi raznih profesija neophodnih u ovakovom procesu...ali sushtina je u sledecem...osnovna filozofija "upristojenih" platfusara jeste..
dok mi nismo doshli vi nishta niste znali i dok mi nismo doshli nishta nije valjalo...
...a takodjer je evidentno prisustvo kanibalizma u izlivu neznanja,idiotizma,
neke nedefinisane psihichke bolesti,kojom se "eksperti" uspinju iz petnih zhila
ne bi li se dodvorili svojim "uzorima"....dozhiveti poshtovanje,ozbiljno shvatanje i
uvazavanje sudija u Hagu kada slushaju vechite kandidate za L L ,ravno je
diletantizmu...koristiti maltene medijski nastup iako je rech o sudu,da se
uneredi vlastita zemlja, nije nishta drugo do klasichna prezentacija shicardzijske,
chivijashko-cincarske ljigavosti...e sad na stranu shta je ta "bedna" ekipa u Hagu i shta "radi" to shta radi....simptomatichno je cutanje pozvanijih struchnjaka..ili
je kotizacija za pojavljivanje u beogradskim medijima toliko mizerna da se
takovi ljudi nemogu oglasiti u javnosti...ovde normalno nemislim na lamentiranje
jednog "uvazenog" isto profesora Pravnog fakulteta koji je neko vreme bio i clan sudskog veca dok ga nisu ekspeditirali....ili ako se pogledaju TV izveshtaji tv stanica iz okruzenja
koje prenose izjave i komentare iz Bgd-a znate vec koga,a to je takovo uneredjivanje
po Srbiji i Srbima da ih nebi obrisali svi proizvodjachi toalet papira na Balkanu...ali
to je verovatno josh jedna od stavki u ceni bivstvovanja "gospodara" Srbije...
...i na
kraju ovo je chist BANDITIZAM prema vlastitoj zemlji i naciji... :twisted:
 
E pa dragi Ambasadore, ja se ne uzbudjujem... ama nimalo. Zašto? Vrlo prosto, ako je taj sud zaista pravi sud a ne karikatura kao onaj drugi, samo na osnovu nesuvisle tužbe, svaki iole obučeni pravnik će videti nebuloze u predmetu. Znači možemo da pošaljemo i ćatu, koji će kao papagaj da ponavlja odbranu. Sada gospodin Koštunica ako nešto poznaje, poznaje međunarodno pravo i ako je on mišljenja da ne treba angažovati i platiti neku od najboljih advokatskih kancelarija u svetu već poslati dotičnoga, ide na prostu varijantu da će tužba biti odbačena kao neosnovana. A ako je presuda već donesena džaba slati i Sv. Petra.... odluka se zna.
 
marlon:
E pa dragi Ambasadore, ja se ne uzbudjujem... ama nimalo. Zašto? Vrlo prosto, ako je taj sud zaista pravi sud a ne karikatura kao onaj drugi, samo na osnovu nesuvisle tužbe, svaki iole obučeni pravnik će videti nebuloze u predmetu. Znači možemo da pošaljemo i ćatu, koji će kao papagaj da ponavlja odbranu. Sada gospodin Koštunica ako nešto poznaje, poznaje međunarodno pravo i ako je on mišljenja da ne treba angažovati i platiti neku od najboljih advokatskih kancelarija u svetu već poslati dotičnoga, ide na prostu varijantu da će tužba biti odbačena kao neosnovana. A ako je presuda već donesena džaba slati i Sv. Petra.... odluka se zna.
Ne bih se slozila s tobom, prosto, mi svakom poslu prilazimo ofrlje (neke i ignorisemo kao da ne postoje) sto bi se reklo, izosljarimo.
Ako je tuzba prikazala neke snimljene materijale, zasto mi nismo?
Pa, ako nista drugo, mora se priznati kad covek gleda nesto, a ne samo slusa, on to registruje na drugaciji nacin, dakle, to mu se ureze i u dusu i ostaje u secanju. Oni tamo jesu pravnici, jesu strucnjaci, ali su i ljudi pre svega.
Ne verujem da je presuda vec donesena, ali verujem da posle ovakvog nastupa prvenstveno R.Stojanovica (ostali su donekle ponesto i ucinili) moguce je da ce biti donesena.
Vidite, oni su prikazali film o ubijenim mladicima iz Srebrenice, iako znaju da se pocinocima sudi za to zlodelo i to u Beogradu, ali, znali su dobro efekat koji taj snimak ostavlja na one koji gledaju.
Imali smo mi mnogo toga da pokazemo, ali, rece vrli strucnjak "da nije potrebno"
Bilo je potrebno, itekako :evil:
 
Jedan od hiljade slucajeva stradanja Srba u BiH-

Sase i Zalazje, čisto srpski zaseoci za ovdašnje lokalne, brdsko-planinske uslove dosta velikog sela Obadi, pripadaju opštini Srebrenica, istovremeno su napadnuti od muslimanskih snaga iz Srebrenice na pravoslavni praznik, Petrovdan, 12. jula 1992. Napad na ova sela izveli su pripadnici Armije BiH, uglavnom dobrovoljci iz muslimanskih sela ovog kraja. Zalazje je uništeno do temelja. Stradali su gotovo podjednako i branioci i njihovi najbliži rođaci i prijatelji koji su, uz pomoć malog broja dobrovoljaca, pokušali da odbrane svoje porodice i imanja. U više porodica (Jeremić, Vujadinović, Rakić...) u odbrani sela izginuli su gotovo svi muškarci. Za razliku od Zalazja, Sase se delimično odbranilo. Srbi koje su pohvatali muslimani, najčešće je reč o ranjenim i starijim osobama, nikada nisu pronađeni. Broj ranjenih, zarobljenih i povređenih lica srpske nacionalnosti nadmašuje broj poginulih branilaca i ubijenih civila. Srpska imovina, stoka i hrana u Zalazju opljačkani su, spaljeni i uništeni. Centar sela je opustošen i pretvoren u zgarište. Oštećena je manastirska crkva Svetih apostola Petra i Pavla i spaljen je konak. Srpsko groblje oskrnavljeno je i u dobroj meri razoreno. Za mnogim licima još uvek se bezuspešno traga preko Međunarodnog komiteta Crvenog krsta.

Žrtve: 1) Josipović (Miladin) Ivan, 1955; 2) Mitrović (Vojislav) Goran, 1970; 3) Simić Đuka, 1930; 4) Živanović (Blagoje) Blagoje; 1954; 5) Blagojević (Slobodan) Dušan, 1946; 6) Cvijetinović (Dragomir) Radinka, 1952; 7) Cvijetinović (Ranko) Ivan, 1953; 8) Dragičević (Tadija) Svetislav, 1949; 9) Giljević (Milorad) Željko, 1970; 10) Gligić (Desimir) Nedeljko, 1948; 11) Gligorić (Nikole) Ljubisav, 1962; 12) Gordić (Miloš) Aleksa, 1955; 13) Grujičić (Cvijetko) Jovan, 1954; 14) Grujičić (Ignjat) Stanoje, 1946; 15) Ilić (Milan) Slobodan, 1946; 16) Ilić (Sreten) Milisav, 1957; 17) Jeremić (Ljubomir) Luka, 1927; 18) Jeremić (Miloš) Ratko, 1969; 19) Jeremić (Ratko) Marko, 1965; 20) Jeremić (Ratko) Radovan, 1963; 21) Lazarević (Mališa) Milovan, 1946; 22) Lazarević (Stanko) Momir, 1955; 23) Pavlović (Aleksandar) Branislav, 1947; 24) Petrović (Jugoslav) Rajko, 1963; 25) Rakić (Borisav) Dragomir, 1957; 26) Rakić (Cvijetin) Svetozar, 1951; 27) Rakić (Ljubomir) Momčilo, 1949; 28) Rakić (Ljubomir) Miodrag, 1959; 29) Rakić (Momčilo) Mile, 1966; 30) Simić (Gojko) Branko, 1959; 31) Simić (Gojko) Petko, 1963; 32) Stanojević (Stanko) Božo, 1966; 33) Stanojević (Gojko) Miladin, 1929; 34) Stjepanović (Svetislav) Mihailo, 1942; 35) Tomić (Bogoljub) Radivoje, 1950; 36) Todorović (Radivoje) Miroljub, 1961; 37) Tubić (Rado) Miladin, 1955; 38) Vasiljević (Radovan) Radisav, 1963; 39) Vasiljević (Radovan) Radislav, 1965; 40) Vujadinović (Živojin) Boško, 1951; 41) Vujadinović (Živojin) Vaso, 1954; 42) Vujadinović (Bogdan) Nedeljko, 1947; 43) Vujadinović (Milovan) Dragomir, 1947; 44) Vujadinović (Slavoljub) Milovan, 1948; 45) Vujadinović (Vaso) Dušan, 1940; 46) Zekić (Zagorka) Milan, 1959; 47) Ćetković (Spasoje) Vukašin (1938).

Ali, nasoj "odbrani" je bilo ispod casti da prikaze bar nesto od onoga sto su imali.
 
" пред Међународним судом правде у Хагу води се поступак по тужби Босне и Херцеговине због геноцида који је тобож Савезна Република Југославија извршила над територију Босне и Херцеговине. И по истакнутом захтеву за одштету, који је огроман, и претпостављам да Србија никад не би успела да исплати новац који Босна тражи на име геноцида.

Ми се нисмо упуштали у тај састав српског тима који заступа садашњу Србију и Црну Гору, ондашњу Савезну Републику Југославију, мада смо имали по мало сумњи у то да би то могла да буде право, адекватно заступање, права одбрана. Судећи по људима који тамо наступају са различитих позиција, и већ исутпање проф. Радета Стојановића је очигледан знак да он не може да се одупре политичару који је у њему никада није успео да се докаже, политике којом је хтео да се бави, али није био довољно ни мудар ни образован, без обзира на своје академско звање и на своју титулу.

Наиме, професор Стојановић је у ствари признао да Савезна Република Југославија може да буде одговорна за злочине почињене на територије Босне и Херцеговине. Али је онај “мудри” политичар из њега то пребацио на стари режим, па каже – јесте, ми смо свесни одговорности за злочине почињене на територији Босне и Херцеговине, али немојте то мени и овом тиму који овде заступа, и немојте новим властима ту у Београду да приговарате, то је Милошевић радио, ми смо њега изручили у Хаг. Не заступају се тако интереси државе. А где је он то нашао одговорност Србије за злочине? Очигледно да се овде ради о Србији. Одговорност Србије за злочине почињене на територији Босне и Херцеговине. Тврдио је да на територији Босне и Херцеговине није било геноцида, изузев, каже, осим у једном случају у коме је веће суда у Хагу утврдило, а ради се о Сребреници. И ту се он позива на пресуду против једног од генерала Војске Републике Српске, коме је заиста пресуђено за саучесништво у геноциду. Хашки трибунал измислио саучесништво у геноциду, а још ниједна пресуда није донета по геноциду. Тако да упозоравам оне које су послали проф. Стојановића у Хаг да треба да се изјасне да ли су му дали инструкције да овако наступа или наступа супротно инструкцијама које је добио из Београда. У народу има једна добра изрека, каже – боље немој да ме браниш. Ако мисли тако да нас брани, боље немој да нас брани. Ја мислим да је за нас боља одбрана бесмисленост тужбе, а не копрцање.

Индикативно је то што он тамо говори, индикативно је преузимање кривице. Он признаје кривицу, али каже – не, није то толика кривица. Значи, није сто милијарди долара, може четрдест, хајде да се нагодимо на тридесет. Одакле нама тај новац? Ми немамо 30 милиона евра да платимо било какву казну. Није безазлен тај поступак, зато што је очигледно да постоје двоструки стандарди и да их примењују све међународне институције и сви судови у свету. Међународни суд правде није надлежан кад је оштећена Србија, Савезна Република Југославија, Србија и Црна Гора, каже – нисте били чланови Уједињених нација, могао је да вас туче ко год хоће, ми суд Уједињених нација, али за све то време док нисте били чланови Уједињених нација, нисте смели ни у шта друго да се упуштате, јер ће да вам суди суд Уједињених нација. Кад год вас буду тужили, ми смо надлежни за вас, а кад ви будете некога тужили, ми нисмо надлежни да водимо спор.
 
И сад је на реду, ваљда, и државно руководство да реагује. Не могу само наши заступници у Хагу да говоре о бесмислености спора, овде морају да говоре и државни руководиоци и мора да се покрене одговорност људи који су одустали од противтужбе против БиХ. И ви знате да је то ДОС, у овом или у неком другом облику, али да је то била идеологија ДОС-а. То се уклапа и са пуштањем албанских терориста из затвора, са омогућавањем да терористи, користећи, ја мислим, намерно оклевање са доношењем пресуде Вишег суда, излазе на слободу. Па да их сад јуримо негде по Албанији или по Америци да нахватамо да, ако суд потврди казну као што јесте, да иду на издржавање казне.

Медијска хајка против Српске радикалне странке, коју предводи телевизија Б92, се наставља. Али, ја упозоравам оне који се тиме баве, власт Тадића и Коштунице нећете спасти нападима на Српску радикалну странку. Више ниједан потез Српске радикалне странке не може да буде протумачен као нормално политичко деловање. Телевизија Б92 и неки писани, штампани медији, су у стању да вређају читаве државе, читаве континенте, грађане континената, уколико на било који начин било ко од њих жели да се сретне са представницима Српске радикалне странке или барем да одобри нешто што Србија чини. До апсурда је доведено извештавање јучерашње из Скупштине Србије и Црне Горе са скупа на коме смо ми, посланици Српске радикалне странке, примили амбасадоре афричких земаља. До таквог апсурда, да је извргнут руглу став Марока да Косово и Метохија треба да остану у саставу Србије. Па, не могу да верујем да неким уредницима или новинарима и то смета. Уместо то да буде крупним, да то буде наслов у свим новинама, Мароко је за суверенитет Србије на Косову и Метохији. Неки од оних који извештавају са наших активности су поспрдно о томе говорили. А извештај је цео био пропраћен покривањем слика Јосипа Броза Тита. И није тачно да ја сада критикујем спољну политику Јосипа Броза Тита, па не бих настављао оно што је у томе било добро. Али, коме то све смета, ако ја покушавам да за Србију успоставим сарадњу и пријатељске односе са три четвртине човечанства. Питајте наше привреднике којој би фабрици сметало да производи поново за државе за које је производила пре 15 година. Питајте пољопривредне произвођаче, комбинате, да ли би им сметало да поново извозе месо, храну, пољопривредне производе у државе у које су извозили пре 15 година. Јер тај новац мање вредан од донације и милостиње коју добијамо са Запада? Ја мислим да је време да сви почнемо да размишљамо о томе како ћемо нешто да радимо и да зарадимо новац, а не има ли на неком сајту неких слободних средстава која можемо да некако довучемо у Србију, па ће 20, 30, 40 одсто да узме онај ко је тај новац обезбедио, ресто ће мало да поделе политичари и нешто ће доћи и до народа.
 
А онда је одмах после извештаја из Скупштине, почео прилог о Грмовцу. И како каже, водитељ каже – а да се у неким деловима Земуна живи као у Африци, показаће вам пример Грмовца. Јер може Африка да служи као пример за лош живот? Како можете цео континент? Па зар тамо нема ниједне улице са канализацијом, са водом, и са струјом? Шта то значи да једна телевизија прикаже насеље без воде, струје и канализације и каже – ово су афрички услови живота? Јер они знају колико су други отишли далеко? Како су други изградили своје државе? То би могло да назовемо српским условима живота. Увредићемо сваку другу државу у свету ако живот без, струје и канализације назовемо по било којој другој држави осим по Србији. И наравно, сад треба грађани да верују како је крива радикалска власт у Земуну, што Грмовац нема воду, струју и канализацију. А да ми вршимо власт у Београду, а да ми вршимо власт у Републици Србији, да ли бисте оптужили Демократску странку да у Земуну у једном насељу нема воде, струје и канализације? Не, били би криви радикали, као што би и били криви. Сви ви који се бавите послом извештавања, знате шта је једна градска општина Земун, које су њене ингеренције, које су њене надлежности. Сад некоме смета што ти људи тамо станују, па им намерно не дају ни воду, ни струју, ни канализацију. А знате под којим су условима дошли у Београд и где би сад живели? Под мостовима у картонским кутијама? Сад је Шешељ крив што три године после његовог одласка у Хаг, што, колико година има како нисмо били на власти у Земуну, што та насеља немају воду, струју и канализацију? Ја бих рекао да је крив Војислав Коштуница, да је крив Велимир Илић, да је крив Ненад Богдановић. То је редослед. Јер ако може Велимир Илић да обећа хиљаде километара асфалтирања путева у градовима у којима се врше локални избори, што не асфалтира оне у којима нема локалних избора? Што не асфалтира оне у којима никада не може да добије изборе? Ко то дели Србију, села, градове, улице, на оне у којима ће имати гласове, па могу да добију нешто, и на оне у којима неће имати гласове, па им не треба дати ништа? И какав је то начин да једна телевизија тако безобзирно лаже? Ми ћемо писати Савету Радиодифузне агенције и упозорити их да телевизија се тако обрачунава са политичким неистомишљеницима, не заслужује да се види на територији целе Републике Србије. Сви сте овде убеђени да телевизија Б92 сигурно добија националну фреквенцију, тражиће Америка за њу националну фреквенцију. Ја знам да је то ваш став, а ми ћемо да тражимо да не добије, него да заслужи програмом да добије националну фреквенцију. Нека остане једне фреквенција за Б92, па кад буду, кад им сви буду једнаки и равноправни, и кад им сви догађаји у Србији буду третирани од њих на правичан начин, нека заслужно преузму ту фреквенцију. Ово не може да се трпи више. И сви од њих зазиру и сви се од њих боје, а некима служе као узор. Неке телевизије кажу – па ако на тај начин може да се добије новац из иностранства, што и ми то не бисмо радили.

Имаће много посла за Савет Радиодифузне агенције. Сад се и тајкуни видим удружују, групишу, формирају телевизије, траже националну фреквенцију. Добар начин да се заради велики новац. Пропашће новине. Тајкуни ће да имају телевизије. Какве телевизије, доћи ће из иностранства, само ће фирма да буде српска, а то ће све бити иностране телевизије. И ту неће бити за вас посла, ви то знате. Можда ће бити ако почнете сви да пишете и да извештавате као Б92. Можда ће и бити мало посла за вас. Ако будете мислили на државу и народ, нећете имати посла.
 
Српска радикална странка није одговарала на изјаве америчког амбасадора у Београду. Ми смо мислили да је писмо које сам му ја упутио пре скоро годину дана довољно да га упознамо са тим шта је његов посао у Србији. Већ пре годину дана, амерички амбасадор је писао председнику Општине Пожега, који је српски радикал, и рекао му да од данас Америка више неће помагати Општину Пожега, пошто су у њој на власти антиреформске снаге или већ како је то навео. Па сам му ја писао, упозорио га да је то коалициона власт у свакој општини и да су радикали у Војводини у коалицији са представницима Мађара у неколико општина, и тражио од њега шта он то замера општинским властима, како бира која је власт општинска добра а која није, па да та њихова фирмица направи неки локални пут који наспу каменом и удате таблу – ово је изградила Америка.

Он каже – ако се ми променимо, па схватимо шта је воља грађана Србије, можда ћемо бити и добри. А како то да ми не схватамо шта је воља грађана Србије, а они се све више изјашњавају да ће гласати за нас? Коју то ми вољу грађана Србије да тражимо, кад сад овакви какви једсмо, имамо највише поверења грађана? Што не сме да каже – оптужујем грађане Србије што ће да гласају за вас? Како да се променимо? Да се променимо, да бисмо имали десет одсто гласова? Онда ћемо да ваљамо за америчког амбасадора? Ја се не бавим политиком да би ме волео амерички амбасадор и нико у Српској радикалној странци се не бави политиком да би га волео било ко. Понављам оно што он није чуо са митинга за који нас оптужује, господине амбасадоре, кад вас буде заволео српски народ, слободно дођите у Српску радикалну странку, волећемо вас и ми, а да вас ми волимо, а да вас народ не воли, онда је пропао смисао бављења политиком. Нама не треба ни новац, ни утицај, ни путовање у Америку, ни предавања која се плаћају или се не плаћају, нама ништа не треба, треба српском народу. Дајте српском народу толико да почне поново да вас цени, толико да заборави бомбардовање и убиства, толико да заборави да нам отимате територију, толико да заборави да помажете све наше непријатеље, па кад вас народ буде заволео, онда ето и нас ту. Доћи ћемо и на пријем, замолићемо да нас приме кад Америка нешто слави. Замолићемо пријатеље српског народа да се и ми ту појавимо. А дотле немој да се о нама изјашњава, јер то није посао представника било које државе, да се изјашњава о политичарима и политичким странкама, и да прича са ким може да се сарађује а са ким не може. Његов посао је да сарађује са Србијом и са оним ко је у Србији на власти. Ако може, може, ако не може, не може. Ево, шест година он одлучује ко ће бити у Србији на власти. И шта је од тога народ видео, шта су од тога грађани видели? Јер живе боље? Јер раде фабрике? Јесу ли криминалци у затвору? Имају ли деца будућност и перспективу? Јесу ли безбедна на улици? Јер смањена дрога? Ништа од тога није урађено. Који је онда интерес грађана Србије да послушају савет америчког амбасадора, да се не сарађује са Српском радикалном странком? А са ким ће? А са ким ће грађани Србије, сад кад их је највише невоља притисло, у кога да верују осим у нас? Како се зове тај други политичар коме верују? И колико је степеница испод нас? " ..http://www.srs.org.yu/konf/index.php
 
Plava Bilja:
Ne bih se slozila s tobom, prosto, mi svakom poslu prilazimo ofrlje (neke i ignorisemo kao da ne postoje) sto bi se reklo, izosljarimo.
Ako je tuzba prikazala neke snimljene materijale, zasto mi nismo?
Pa, ako nista drugo, mora se priznati kad covek gleda nesto, a ne samo slusa, on to registruje na drugaciji nacin, dakle, to mu se ureze i u dusu i ostaje u secanju. Oni tamo jesu pravnici, jesu strucnjaci, ali su i ljudi pre svega.
Ne verujem da je presuda vec donesena, ali verujem da posle ovakvog nastupa prvenstveno R.Stojanovica (ostali su donekle ponesto i ucinili) moguce je da ce biti donesena.
Vidite, oni su prikazali film o ubijenim mladicima iz Srebrenice, iako znaju da se pocinocima sudi za to zlodelo i to u Beogradu, ali, znali su dobro efekat koji taj snimak ostavlja na one koji gledaju.
Imali smo mi mnogo toga da pokazemo, ali, rece vrli strucnjak "da nije potrebno"
Bilo je potrebno, itekako :evil:
Ajde da si u pravu, ali to može da bude i koncept odbrane. Nisam pravnik a ni advokat, niti imam Pravni Fakultet, pa neću mnogo da se petljam u ono što ne znam. Ali znam da ako želiš da osporiš koncept neke tužbe, nećeš se takmičiti sa optužbom u iznošenju kontraargumenata jer ćeš samim tim dati legitimitet optužbi. Jednostavno ne mogu da verujem da je Voja koji je baš stručnjak za medjunardno pravo, prenebregao takve činjenice i olako prepušta prednost optužbi. Ali, najbolje da sačekamo rasplet.... Beše sudjenje i O.J. pa znamo šta je bilo na početku a šta na kraju.
 

Back
Top