Da li sex kvari karakter..?

kučka:
Da li..? .. Ili ga poboljsava ? ..ili sex nema veze sa karakterom..?

Ima li uopste nekakav uticaj..? ili obrnuto..utice li karakter na sex..?

Ma ne kvari sex karakter, ali karakter utice na sex. Ako si otvorena osoba onda ce ti i sex biti zivlji i vatreniji, ako si zatvorena osoba onda ce ti sex biti dosadan. A, nekad sex zna da utice na karakter, tako da osobe koje su bile povucene pre seksualnih odnosa, naglo pocnu da se razvijaju u otvorene karaktere. Hehehehe, ma sex je cudo sve moze da napravi od coveka...... :-D
 
kučka:
Da li..? .. Ili ga poboljsava ? ..ili sex nema veze sa karakterom..?

Ima li uopste nekakav uticaj..? ili obrnuto..utice li karakter na sex..?
Hmmm... dobro pitanje... pa sigurno da uticu u oba pravca je moguce da uticu...
Vidjao sam ljude koji sa porastom sexualnih apetita kvare... Mada sam vidjao i one koji su sa "sazrevanjem" postajali bolji ljudi...
Ali u svakom slucaju taj proces je spor i dugotrajan... niko se ne menja preko noci... i to je jedna vrsta ispiranja mozga... i zavisi i od toga ko ti ga i sa cime ispira...

Evo ovde na forumu na primer covek sigurno moze da postane bolji... :mrgreen: kad sagleda sve te divne i ispravne poglede na svet... ima samo da se raspameti... :lol:
 
Isto pitanje možeš da postaviš i za ostale stvari.....rekao bi neko.....
Osim što seks većini predstavlja primarni (radi hedonističkog) ili indukovano primarni(radi biološkog)
Baš iz ove moje rečenice možeš da vidiš moguću degeneraciju.....
Seks kao primaran prirodni zahtev za biološki smisao u životu je postao primaran kao hedonistički , a sekundaran kao biološki.....

Kao svaka potreba, može da stvori frustracije.
Kao svako ispunjenje može da da energije i poleta, osvežavajući stare i već odbačene snove i ideje.
Kao svaka vredna socijalna stvar može da služi za uspostavljanje hijararhijskog i kao takve ili podčinjenog statusa ili nadčinjenog statusa...
U težnji da se ostvari nešto od prethodno navedenog može da postane uvod u folirantstvo i laž.
Kad su veliki ulozi kao što je seks , tada se lakše gazi preko načela i razvija laž, nedoslednost, prevara....
Seks može da udalji od stvarnosti , jer ushićenjem natapa maštu.
Seks može da ubije željom , tj. da totalno parališe i poremeti osobu u težnji da se tu pokaže ...shizofreni prapočeci...
Seks je najefikasniji način usrednjavanja intelekta izmedju dva partnera...iako niko to od vas ne veruje.
 
Tuzni_patak:
Seks je najefikasniji način usrednjavanja intelekta izmedju dva partnera...iako niko to od vas ne veruje.
Ko kaze da ne veruje ? karakter dozivljava dekadenciju-to je tacno;ali sta nam je druga opcija ? covek ima tu mogucnost "vracanja",kada svest "prevlada";inace bi svi asexualni ljudi bili genijalni i stvaraoci,a to nije tacno...Doduse,svako ima izbor kada, gde i kako da usmeri libido...
 
Tuzni_patak:
Isto pitanje možeš da postaviš i za ostale stvari.....rekao bi neko.....
Osim što seks većini predstavlja primarni (radi hedonističkog) ili indukovano primarni(radi biološkog)
Baš iz ove moje rečenice možeš da vidiš moguću degeneraciju.....
Seks kao primaran prirodni zahtev za biološki smisao u životu je postao primaran kao hedonistički , a sekundaran kao biološki.....

Kao svaka potreba, može da stvori frustracije.
Kao svako ispunjenje može da da energije i poleta, osvežavajući stare i već odbačene snove i ideje.
Kao svaka vredna socijalna stvar može da služi za uspostavljanje hijararhijskog i kao takve ili podčinjenog statusa ili nadčinjenog statusa...
U težnji da se ostvari nešto od prethodno navedenog može da postane uvod u folirantstvo i laž.
Kad su veliki ulozi kao što je seks , tada se lakše gazi preko načela i razvija laž, nedoslednost, prevara....
Seks može da udalji od stvarnosti , jer ushićenjem natapa maštu.
Seks može da ubije željom , tj. da totalno parališe i poremeti osobu u težnji da se tu pokaže ...shizofreni prapočeci...
Seks je najefikasniji način usrednjavanja intelekta izmedju dva partnera...iako niko to od vas ne veruje.


Upravo tako, imala sam neka pitanja u vezi ove teme u svojoj glavi, i bas ti hvala na odgovoru, potvrdilo se sve sto sam mislila. Stvarno odlicno napisano.
 

Back
Top