Crni i gvozdeni nemački ovčar
Strana 1 od 540 123451151101501 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 13481

Tema: Crni i gvozdeni nemački ovčar

Domaćin DOGG (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    Muško
    Reputaciona moć
    92

Thumbs up Crni i gvozdeni nemački ovčar

Ja imam dva crna nemacka ovcara oca i sina i koristim ih u poslovima obezbedjenja.Zanima me da li neko poseduje ovu rasu i kakva su vam iskustva.Pozdrav

Iskusan majcheki (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    112

Podrazumevano Re: CRNI NEMACKI OVCAR?

JA!!!!!!!!!!!!!!!!
    Mog Akicuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Poslednji put ažurirao/la majcheki : 09.03.2006. u 15:52
    Što čitaš kad ti škodi?

Domaćin DOGG (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    Muško
    Reputaciona moć
    92

lep pas koliko je star i koji je pol. pozzzzzzz

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Еј, Мајче, куца ти је предивна!

Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    112

hvala milly - volim ga do ludila
    Što čitaš kad ti škodi?

Aktivan član evi (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    58

Joj majcek presladak je, ali znas da je svakom svoja kuca najlepsa. Moj nije crn ali videcete ga. Sad sam na poslu i cim stigne kuci saljem slikicu da ga vidite.
    Stvarno je prelep.
    .... ovaj dan je neponovljiv... :p

Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    112

Ali meni ni jedna kuca koju sam imala nije bila tako pametna i dobra kao ova (pu, pu, pu )
    Ali inaće si u pravu... ja ne pipam tuđe kuce, ne volim da ih mazim i da im pričam - a i smrde mi često... Mada to nikad ne kažem ops: ops: ops:

E ajde daj tu fotku
    Što čitaš kad ti škodi?

Domaćin DOGG (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    Muško
    Reputaciona moć
    92

majcheki koliko ti je tezak psic i cime ga hranis u zimskom preiodu

Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    112

Ima preko 40 kg sada... Jede granule, konzerve, salame za pse - kačamak i slezinu, grkljane, pirinač i belo meso, rezanca sa sirom obožava, često jede sardine, poparu, s vremena na vreme dobije po neko jaje sa sve ljuskom, keks za kerove, taki-laki obožava to mu je poslastica, koske jede - više voli kuvane nego žive, s vremena na vreme dobije neko parče živog mesa - mada to baš ne voli, više voli kuvano, od voća voli banane, jabuke, kruške a pojede i po neku mandarinu s vremena na vreme, od povrća voli karfiol, rotkvice, luk i šargarepu - koju mu dajem slabije zbog dlake, kažu da ne valja...
    Joj ne mogu da se setim više šta sve ne jede...
    Vitaminima ga ne kljukam, preko zime je dobio multivitaminske i kalcijum i ad kapi je bio kada je bio štenac - sad više ništa...
    Što čitaš kad ti škodi?

Domaćin DOGG (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    Muško
    Reputaciona moć
    92

svaka cast drago mi je da vodis racuna o svom psicu kako bi svako trebao. ne bi bilo lose da pregledas detaljnije telo svog psa pojavili su se krpelji koji na srecu nisu zarazni ali dizu telesnu temperaturu psa. krem su boje i variraju od svetlije do tamnije nijanse.lako se uklanjaju ali moze da ostane mali hematom koji brzo nestaje ali ako imas flogocid nije lose namazati na mesto ujeda.ja sam nocas sa mog steneta skinuo 4 komada a sa njegovog oca jednog ali ugojenog. ovih dana kada malko nagazim vremena opisacu ti vezbu kojom ces da podignes agresiju svog psa samo oprezno lako se navikavaju sto kasnije mogu da zloupotrebe. pozzz

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio majcheki
    hvala milly - volim ga do ludila
    Верујем ти! Исто тако сам и ја волела свог пса ... и никада га нисам прежалила! (толика је била љубав).
    Мени су црни немачки овчари јако интересантни!

Veoma poznat smeh (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

Ima preko 40 kg sada... Jede granule, konzerve, salame za pse - kačamak i slezinu, grkljane, pirinač i belo meso, rezanca sa sirom obožava, često jede sardine, poparu, s vremena na vreme dobije po neko jaje sa sve ljuskom, keks za kerove, taki-laki obožava to mu je poslastica, koske jede - više voli kuvane nego žive, s vremena na vreme dobije neko parče živog mesa - mada to baš ne voli, više voli kuvano, od voća voli banane, jabuke, kruške a pojede i po neku mandarinu s vremena na vreme, od povrća voli karfiol, rotkvice, luk i šargarepu - koju mu dajem slabije zbog dlake, kažu da ne valja...
    Joj ne mogu da se setim više šta sve ne jede...
    Vitaminima ga ne kljukam, preko zime je dobio multivitaminske i kalcijum i ad kapi je bio kada je bio štenac - sad više ništa...
    [font=Comic Sans MS]Ja taman htela da pitam ima li nešto što Akica ne klopa? [/font]
    [font=Comic Sans MS]Inače, to sa ishranom je kao i sa decom: ima "klopatora", ali i onih teških "probirača". ja sam imala od svake vrste po jednog. [/font]

Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    112

Ja sam se sad uplašila za njega... Dva komšijska psa sa kojima se igra dobila su upalu ušiju, a on mi se danas žali, počeše se po desnom uvetu i kako se počeše tako počne da cvili...
    Možda sam paranoična zbog predhodnog kera koga smo na kraju morali da uspavamo.
    Zvala se Abra, bila je ruski terijer i isto je zaradila upalu ušiju i nikako nisam mogla da je izlečim - smrdela je nenormalno - posle je to ,,prešlo'' na mozak pa smo morali da je uspavamo.

Ja se nadam da kod njega to neće biti tako pošto ima podignute uši pa će pre da zaraste.
    Odmah sam mu večeras dala antibiotik i sipala sam mu kapi, da probam to da smirim do sutra.

Jel zna neko nešto više o ovome i jel stvarno ta bakterija koja izaziva upalu ušiju kod kerova može da pređe na čoveka?
    Što čitaš kad ti škodi?

Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    112

Citat Original postavio smeh
    [font=Comic Sans MS]Ja taman htela da pitam ima li nešto što Akica ne klopa? [/font]
    [font=Comic Sans MS]Inače, to sa ishranom je kao i sa decom: ima "klopatora", ali i onih teških "probirača". ja sam imala od svake vrste po jednog. [/font]
    da izvineš ali mislim da bi ***** pojeo ako bi mu dala iz ruke i rekla ,,jedi''
    verujem da on nije tako lud za voćem i povrćem...
    Što čitaš kad ti škodi?

Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

da izvineš ali mislim da bi ***** pojeo ako bi mu dala iz ruke i rekla ,,jedi''
    verujem da on nije tako lud za voćem i povrćem...
    [font=Comic Sans MS]Daaaa........ [/font]
    [font=Comic Sans MS]Poznat mi je sindrom![/font]
    [font=Comic Sans MS]To su te maze što stvarno pristaju na sve ako ih "lepo zamoliš" [/font]

Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

Ja sam se sad uplašila za njega... Dva komšijska psa sa kojima se igra dobila su upalu ušiju, a on mi se danas žali, počeše se po desnom uvetu i kako se počeše tako počne da cvili...
    Zvala se Abra, bila je ruski terijer i isto je zaradila upalu ušiju i nikako nisam mogla da je izlečim - smrdela je nenormalno - posle je to ,,prešlo'' na mozak pa smo morali da je uspavamo.

Ja se nadam da kod njega to neće biti tako pošto ima podignute uši pa će pre da zaraste.
    Odmah sam mu večeras dala antibiotik i sipala sam mu kapi, da probam to da smirim do sutra.

Jel zna neko nešto više o ovome i jel stvarno ta bakterija koja izaziva upalu ušiju kod kerova može da pređe na čoveka?
    [font=Comic Sans MS]Uh... Ne volim kad i pomislim na bolest psa :x :sad: .[/font]
    [font=Comic Sans MS]Prenosim ti tekst o upali uha:[/font]
    [font=Comic Sans MS]"Ako vaš pas češe uho ili ako primetite crnkasti cerumen neprijatnog mirisa, moguće je da pati od ušne šuge (to nema - konstatujem sa olakšanjem)[/font]
    [font=Comic Sans MS]Svrab i stalno trešenje glavom mogu biti prouzrokovani pucenjem krvnog suda u ušnoj školjci. To povlači za sobom pojavu hematoma na koji ukazuje oteklo i opušteno uho. (ni to nije Akicin slučaj)[/font]
    [font=Comic Sans MS]Bakterijske infekcije mogu biti uzrok akutnih ili hroničnih bolnih otitisa, usled čega pas po nekad naginje glavu na onu stranu gde mu je bolno uho. Pregled ušnog kanala otkriva prisustvo tečnosti koja curi i može čak biti gnojava.[/font]
    [font=Comic Sans MS]važno je savesno lečiti oboljenja uha, jer se u suprotnom mogu proširiti na srednje uho i izazvati poremećaj ravnoteže.[/font]
    [font=Comic Sans MS]Po mom iskustvu (sad će veterinari da me kritikuju - s pravom), antibiotik širokog spektra bi trebalo da pomogne... čak i ako je upala.[/font]
    [font=Comic Sans MS]Pozdrav i javi nam kako je Akici.[/font]

Zainteresovan član milentisha (avatar)
    Učlanjen
    06.12.2005.
    Reputaciona moć
    49

[font=Verdana]Vodi ga kod veterinara! Nije dobro davati antibiotike na svoju ruku! [/font]

Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    112

ne mogu da dočekam da dođem kući da vidim kako mu je.
    Što čitaš kad ti škodi?

Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    112

Citat Original postavio milentisha
    [font=Verdana]Vodi ga kod veterinara! Nije dobro davati antibiotike na svoju ruku! [/font]
    Zna smeh da sam imala dosta situacija u kojima sam ludela zbog veterinara, poslednji put je bilo kad su ga otrovali antibioticima - rekli su mi da mu dajem palitrex 4 puta dnevno po 4 pilule od 500mg pa je dobio gušenje i aritmiju. Plakala sam joj i u postovima, nisam znala šta ću sa sobom - osećala sam se kao da ga ja direktno trujem pošto iz moje ruke uzima sve što mu se da
    A da ti pritom ne pričam da je dijagnoza bila ,,upala krajnika'' a da su u pitanju bile samo ebene granule kojima je istekao rok trajanja, na to sam tek od tada počela da obraćam pažnju...
    Promena sam mu 5 veterinara do sad - pa sam rešila da će tamo ići samo da bi primio vakcinu, ili infuziju u slučaju trovanja, ostalo ništa - ne dolazi u obzir da mi se tu neko istresa nad njim samo da bi uzeo pare... Nije stvar u parama, nema tih para koje ne bi dala za njega, nije ni u principima tog fazona, nego jednostavno neću da dozvolim da neko zarađuje na njegovoj bolesti umesto da mu pomogne.
    Što čitaš kad ti škodi?

Zainteresovan član milentisha (avatar)
    Učlanjen
    06.12.2005.
    Reputaciona moć
    49

[font=Verdana]Jeste za*ebano kad imaš lošeg iskustva, ali je činjenica da nije baš pametno davati antibiotike na svoju ruku! Šokirana sam činjenicom da je neko dao psu da pije 2000mg Palitrexa i to 4 puta dnevno, pa to je čini mi se, doza za konja, a ne za psa... Pretpostavljam da bi normalna doza bila 4 x 500 = 2000mg. Ja sam bre toliko pila kad sam imala neke bakterije, a pas je sigurno manji od mene! Od mene nije teško biti manji! he! he! he! [/font]
    [font=Verdana][/font]
    [font=Verdana]Ne znam odakle si, ali ja stvarno nemam loša iskustva sa veterinarima, a nekoliko smo ih promenili ne zato što nisu valjali već zato što smo se mi selili pa su nam neki bili suviše daleko... [/font]

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Заиста, Мајчеки, ја имам сјајног пријатеља ветеринара, душу дао да животињи спаси живот. Њему сам помагала годину дана у амбуланти и уверила се ... и дан данас то ради! Долази и на кућу. Ту сам ако ти затреба .... Иначе, потпуно разумем твоја лоша искуства са ветеринарима!

Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

[font=Comic Sans MS]Veterinari su priča za sebe![/font]
    [font=Comic Sans MS]Da se razumemo - svaka njima čast što izuče sve to što izuče, što diplomiraju tu gde diplomiraju... [/font]
    [font=Comic Sans MS]Ali, nismo mi (još manje naše životinje!) odgovorni za nesređeno stanje u društvu, malu platežnu sposobnost građanstva, skupe lekove, slabo naplativo znanje... ***** li ga - svi živimo u stom društvu![/font]
    [font=Comic Sans MS]Čast izuzecima, ali moje iskustva kažu da kad im odvedem psa sa bilo kakvom upalom - pogledaju i - "antibiotik širokog spektra" (nikad mi niko nije tražio nikakav dodatni nalaz, da se taj "široki spektar" malo suzi ). Imala sam puno poverenje u čoveka koji se trudio, čini mi se, i izvan svojh mogućnosti kako bi mi izlečio psa... (ovaj je stalno bio nešto bolestan :-( ). U svakom slučaju, mslim da mu je fino produžio život... [/font]
    [font=Comic Sans MS]Desetak godina kasnije, sa drugim psom - stuacija je sasvim drugačija. On ima privatnu ordinaciju, "klepa" legalno (OK, nema veze, što reče majčeki, "nema tih para koje ne bih dala"), ali nakon tri injekcije (opet odokativno - nkakav bris, nikakav nalaz) lakonski zaključuje da je "sve u redu". Sa apsolutnm poverenjem to prihvatim i pas nakon kratkog vremena (i promene veterinara jer je on otišao na odmor) ugine... :-x . Novac tu uopšte nije bitan (za mene, za mog psa još manje!), ali njemu očito - jeste! Da ne pominjem 1000 dinara za eutanaziju kučenceta... ("bio nemiran" pa je čovek morao da upotrebi "dozu kao za odraslog, velikog psa"! [/font]
    [font=Comic Sans MS]Dakle... kapiram ja da ne treba lekove davati na svoju ruku, ali - preporučujem oprez sa veterinarima (ma koliko poverenja da imate).[/font]
    Poslednji put ažurirao/la smeh : 15.03.2006. u 14:32

Učlanjen
    07.09.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    85
    Reputaciona moć
    345

[font=Comic Sans MS]Nego... kako nam je Akica?[/font]