9.MART STA NAM DANAS GOVIORI

opanak

Domaćin
Poruka
3.447
Dosta je nas na bilo koji nacin ucestvovalo tada, neki sa ciljem sprecavanja zla a neki nesvesni nacina podrzavanja zla, zlo menja lik ali sadrzaj ostaje isti.
Sta danas mislimo o tome, najbolje sa ove distance i vremenske i misaone, jer ako joj pridjemo suvise blizu, nema odgovora bar ne danas.
Istinu zna onaj koji je pozivao i komandovao JURIS sa velike visinske diastance.
 
JEDNO JE SIGURNO !
MNOGE STVARI BI NAS ZAOBIŠLE I VEROVATNO DA BI SMO BILI ČLANOVI EU, NARAVNO SA SASVIM DRUGAČIJIM DRUŠTVENO-POLITIČKIM UREĐENJEM........, IPAK JE TADA DOTIČNI GOSPODIN IMAO NAJBOLJU VIZIJU ALI NIJE BILO DOVOLJNO SNAGE DA GA DO CILJA ISPRATE......
NA ŽALOST, ZBOG TOGA ĆEMO DA KASNIMO ZA DRUGIMA U OKRUŽENJU ZA NEKIH 20 GODINA !

DANAS BI TREBAO OPET JEDAN 9 MART (BEZ ŽRTAVA) NIŠTA SE U SUŠTINI NIJE PROMENILO .ZADNJI KOJI JE TO POKUŠAVAO POSLE VUKA , ZNAMO KAKO JE ZAVRŠIO .......
 
govori nam da je rezim jos od samog starta bio represivan i nasilan...i da je propustena jedna velika sansa,mahom zahvaljujuci tome sto je vuk tada ustuknuo,a narod krenuo...danas,ko zna gde bi bili i u kakvoj poziciji da je realizovana ideja 9.marta..definitivno bi nam bilo bolje
 
opanak:
Dosta je nas na bilo koji nacin ucestvovalo tada, neki sa ciljem sprecavanja zla a neki nesvesni nacina podrzavanja zla, zlo menja lik ali sadrzaj ostaje isti.
Sta danas mislimo o tome, najbolje sa ove distance i vremenske i misaone, jer ako joj pridjemo suvise blizu, nema odgovora bar ne danas.
Istinu zna onaj koji je pozivao i komandovao JURIS sa velike visinske diastance.

Neko je bio na Trgu, neko na Ušću...
Puno toga se desilo, bilo krvoproliće na Balkanu, mnoge su porodice zavijene u crno usled nedostatka razuma i zaslepljenosti nacionalizmom koji je vešto mešan sa patriotizmom. Crkva se žestoko meša u državne poslove.

Ko će dalje da nas vodi?
 
Dlakava_Strvina:
Neko je bio na Trgu, neko na Ušću...
Puno toga se desilo, bilo krvoproliće na Balkanu, mnoge su porodice zavijene u crno usled nedostatka razuma i zaslepljenosti nacionalizmom koji je vešto mešan sa patriotizmom. Crkva se žestoko meša u državne poslove.

Ko će dalje da nas vodi?

Поентирао си са "црква се жестоко меша у државне послове." И то као, има некакве везе са оним што си написао ? Или са темом ?

Логичније би било - Неко на тргу, неко на Ушћу, а неко на балкону серуцкао као што то и данас чини...

Јуриш, браћо, а ја ћу да вас бодрим...
 
"secam se,bio je mart,
za mnoge od vas,
sasvim obican,
tada sam prvi put video dan...
jer moje oci navikle na mrak,
citavu vecnost dugacak,
tada su prvi put videle dan..
secam se,kravih lica,
ali i ljudi slobodnih ko ptica,
tada sam prvi put video dan...
evo me sada,u rovu sedim sam,
o svemu ovom sada razmisljam,
ispred mene je pust razrusen grad,
crne mi misle evo dolaze,
vidim kako me mrtvog odnose
ja nikada necu videti dan...
i nije vazno sto prosao je mart,
jer svaki dan ostavlja trag,
koji ce jednom,doneti spas"

HVALA TI VUCHE
 
Strela:
Revolucionar i heroj sa balkona Narodnog pozorišta... ;-)

a kasnije revolucionar i heroj iz celije CZ-a,gde je zverski premlacivan od strane narodne milicije,posto se usudio da se usprotivi zlocinackom udruzenju...covek koji je nekim cudom preziveo dva atentata nalozena od strane tvog omiljenog krvoloka...u kome su mu poginuli najblizi prijatelji...samo u ovoj zemlji mogu da pljuju takvog coveka...znam,sad ces ti i takvi ko ti da kazu kako je to demokratija...ali ne zaboravi da smo se za demokratiju mi izborili...da ste se vi pitali,ziveli bi sad po pecinama,kao vasi miljenici,sirija ili severna koreja...
 
Kako duhovno i fizicki gluvom, objasniti bilo sta, sva obrazlozenja takvih osoba su utemeljena na vizuelno emotivno usmeremnom i kanalisanom shvatanju.
Oni znaju biti majstori u oblasti umetnosti, ali politicka poimanja stvarnosti su daleko od umetnickog, za razliku od misaonog tereta koji nose a to je koliko su sjedinjeni sa manipulativnoscu dozivljaja, ekvilibristikom izgovorenog i napisanog, i zabludelim verovanjem u ono sto znaju..................
 
serb_pagan:
a kasnije revolucionar i heroj iz celije CZ-a,gde je zverski premlacivan od strane narodne milicije,posto se usudio da se usprotivi zlocinackom udruzenju...covek koji je nekim cudom preziveo dva atentata nalozena od strane tvog omiljenog krvoloka...u kome su mu poginuli najblizi prijatelji...samo u ovoj zemlji mogu da pljuju takvog coveka...znam,sad ces ti i takvi ko ti da kazu kako je to demokratija...ali ne zaboravi da smo se za demokratiju mi izborili...da ste se vi pitali,ziveli bi sad po pecinama,kao vasi miljenici,sirija ili severna koreja...
Јел’ ти опет заебаваш рају.. :lol: :lol: :lol:
 
Nositi zabludu je sigurno tesko, pogotovo kada se od zablude pravi idol pa se drugima namece da mu se klanjaju, e to je licna dusevna perverzija i to zato sto je takvima veoma tesko priznati da su u zabludi, a kada priznaju onda ne mogu da se prepoznaju,.............

@Marlon

Raju da zajebava ne moze, vec to radi sebi, raja mu to dozvoljava sve dok ne zavrsi e onda mu produkt zavrsetka izlazi na usi, dokazano u praksi bar na ovom tlu, .....
 
@marlon
sta je pogresno u paganovom postu?jel bio premlacivan,zatvaran?jesu pokusali da ga ubiju?na stranu sto je imao neke manije liderstva,i sto je zayebao dos sa svojim kandidatom.ne mogu sad neki radikali ili sps-ovci da drze nekakve lekcije o demokratiji ili protestima,kad u toj borbi nisu ucestvovali
 
Petar_FPN:
@marlon
sta je pogresno u paganovom postu?jel bio premlacivan,zatvaran?jesu pokusali da ga ubiju?na stranu sto je imao neke manije liderstva,i sto je zayebao dos sa svojim kandidatom.ne mogu sad neki radikali ili sps-ovci da drze nekakve lekcije o demokratiji ili protestima,kad u toj borbi nisu ucestvovali

Алооо, бре, земљак, ја нисам ни СПС-овац, ни радикал, а рекао сам о Вуку шта мислим...Још једном, позивати на јуриш са балкона (са безбедне раздаљине) је кукавичлук, на страну што је народ био опчињен Вуком као "спасиоцем Србије", а овај је то обилато користио за сопствену промоцију...Кроз цео његов опозициони стаж је ишао на руку Милошевићу, све коалиције су пуцале због његове умишљености "једног и јединог лидера"...

9. март је била прилика да се иде до краја, зашто се стало, историја још није проговорила...
 
opanak:
Dosta je nas na bilo koji nacin ucestvovalo tada, neki sa ciljem sprecavanja zla a neki nesvesni nacina podrzavanja zla, zlo menja lik ali sadrzaj ostaje isti.
Sta danas mislimo o tome, najbolje sa ove distance i vremenske i misaone, jer ako joj pridjemo suvise blizu, nema odgovora bar ne danas.
Istinu zna onaj koji je pozivao i komandovao JURIS sa velike visinske diastance.
Tada smo shvatili da mozhemo da ustanemo,ne kao pojedinci vec kao nacija.Pojavila se svest u narodu i shvatili smo da je rezhim slab i da se da srushiti.
 
@Petre, da te podsetim ovo je forum, javno mesto za slobodno iznošenje stavova, bez vređanja neistomišljenika, nije ni tvoj, ni moj, ni Marlonov (mada se on ponekad zanese pa misli da je forum njegov), ni Duhov, ni Biljin...Svako ima pravo da na bilo koju temu iznese svoje mišljenje...Okani se diskvalifikacija neistomišljenika, brani svoje stavove bez vređanja drugih...
 

Back
Top