osetljivo

  • Začetnik teme hanibaI77
  • Datum pokretanja
H

hanibaI77

Gost
mislim,tema ce biti osetljiva nemojte odmah da se podzapate,dajte joj bar sansu.
sto ste bre ljudi tako osetljivi na netu?
ne smem da napisem brkata zena jer to nekog vredja,posle ne smem ni da se salim jer ce neko posle da menja svoje postove,nit da vam cestitam fakin osmi mart jer ce neke da se uvrede.
a na okupljanjima smo se bas lepo druzile!niko se bre nije posvadjao,i bas smo se lepo zezale.al kad je forum u pitanju moram da trazim dozvolu i overu da bih objavila post,yebes to
mislim,verovatno i ja imam momente,ali ih ne vidim
uglavnom malo me smorilo e pazi da ne uvredis brkate zene,pa onda i debele,pa frustrirane,pa male kite,pa siromasne,pa male sise,pa provincijalce i one iz centra...
ufffff
 
ja sam svesna da postoji velika glad u Africi, ali bez imalo griže saveti postujem na temi "Šta ste kuvali danas". Izvinite gladni.

Svesna sam i da mnogi muškarci pate ukoliko imaju malu pišu i da to nije njihova krivica, nego igra majke prirode, ali i dalje ne volim male kite i to ću napisati ako me neko pita u okviru teme. Ne mogu svaki čas da se izvinjavam, ima nas raznih, sa raznim kompleksima i problemima. Mene će možda da uvredi nešto drugo, ali neću odmah da skačem na autora teme, ako tema svesno nije uperena protvi mene.
Za okupljanje je razumljivo da će svi da budu fini, vide se prvi put, prepričavaju zanimljivosti sa foruma itd. Al zato radi PP posle:lol: .
 
Sta mislis da ce ti se osetljivi javiti i obrazloziti sto se ponasaju tako.
Ustvari ko ce od osetljivih shvatiti da je osetljiv.
Ma sta te briga u krajnjem slucaju da li se neko ljuti ili ne. Pa ne mozes svima da udovoljis.
 
zavisi da li hoces da me branis?
d098.gif

ne nego ovde sve nekome nesto smeta,malo mi je ono da svaki post pre nego sto posaljem razmislim da li krsi pravilnik,da li vredja forumase,a forumasice,a modove,a admine,a komunalce,a postare,a krave,a chinchile
olala
 
PA to znachi da i ovde trebas paziti sta ces kome reci, kao i u RL. Trebas se ustezati reci ono sto mislis da nekoga ne uvredis, to je glupost. Ja to radim samo u slucajevim da ne ispasta neko drugi zbog moje izjave, ako cu ja snositi posledice onda cu reci sta mislim. Bar se ovde ne trebas ustezati da ne povredis neku trecu osobu do koje ti je stalo kao u RL-u. Izgleda si ovo previse licno shavtila ili previse realno.
 
ma btna je namera
ako neko shvati pogrešno nešto to se može objasniti i problem je može izgladiti


uzgred, mislim da je primer korektnog pametnog i konstruktivnog postovanja ...ono kako piše ugadnubaburastem
zato je mrzim ( šala šala) .... ja bih volela da sam kao ona...
 
u jeee nije valjda da samo ja ovo osecam:?
jeste treba paziti ljude oko sebe al ne mozemo meriti svaku rec
sad cu i ja da skacem svaki put kad spomenete gastarbajtere,dijetasice...
 
gigule:
ma btna je namera
ako neko shvati pogrešno nešto to se može objasniti i problem je može izgladiti


uzgred, mislim da je primer korektnog pametnog i konstruktivnog postovanja ...ono kako piše ugadnubaburastem
zato je mrzim ( šala šala) .... ja bih volela da sam kao ona...
MA sve moze kod normalnih ljudi, koji se sale a i primaju sale na svoj racun. Kod takvih nikad nece doci do neke vece zabune, pa da krenu vredjanja po spisku.
A za ove druge me zabole na forumu, njihov problem ako imaju nedostatak duha i smisla za humor, pa su jos i kratkih zivaca.
 
Hani ne treba uopste da te zanima sta ce da misle ljudi, koji te ne poznaju, o tebi... mislim koji te ne poznaju ni na forumu a ne jos u RL
Neptercuj se time uopste ;) pogotovo sto na forumu ima svakakvih likova...bolje da ne znas :)
 
mene je iznervirala tema o malim kitama. žena lepo postavila pitanje, forumašice odgovorile, a onda neko (nemam nameru nikoga da prozivam, ovo je samo primer) počne da patetiše kako možemo tako da pišemo, jadni ti muškarci, pa sam Bog zna koliko oni pate i kako su iskompleksirani itd. šta sad? treba da počnem da osećam grižu savest zbog tamo nekog x, y sa tim problemom? neću, i dalje ne volim male kite. izvinite.

e, a ja se uhvatila te teme ko pijam plota. ne izlazi mi danas iz usta:mrgreen:
 
Gryphon:
PA to znachi da i ovde trebas paziti sta ces kome reci, kao i u RL. Trebas se ustezati reci ono sto mislis da nekoga ne uvredis, to je glupost. Ja to radim samo u slucajevim da ne ispasta neko drugi zbog moje izjave, ako cu ja snositi posledice onda cu reci sta mislim. Bar se ovde ne trebas ustezati da ne povredis neku trecu osobu do koje ti je stalo kao u RL-u. Izgleda si ovo previse licno shavtila ili previse realno.
Naravno da treba paziti. Prvenstveno radi sebe, tj. samopostovanja i vaspitanja. Zatim, ove komentare pisu zivi ljudi... nisu plod video igrice u kojoj ucestvujes. Zar se oni razlikuju od onih koje sreces na ulici? Zasto te ne bi interesovalo da li ces ih povrediti? Zato sto ne trpis konsekvence svojih pisanja? Takvo ponasanje predstavlja kukavicluk i licemerje. I na kraju, kad se ne bi vodilo racuna o tome, Forum bi vrlo brzo postao mesto za lecenje frustracija... sto dobrim delom i jeste.
 
Julian_Duranona:
Naravno da treba paziti. Prvenstveno radi sebe, tj. samopostovanja i vaspitanja. Zatim, ove komentare pisu zivi ljudi... nisu plod video igrice u kojoj ucestvujes. Zar se oni razlikuju od onih koje sreces na ulici? Zasto te ne bi interesovalo da li ces ih povrediti? Zato sto ne trpis konsekvence svojih pisanja? Takvo ponasanje predstavlja kukavicluk i licemerje. I na kraju, kad se ne bi vodilo racuna o tome, Forum bi vrlo brzo postao mesto za lecenje frustracija... sto dobrim delom i jeste.

ali ja te ljude ne poznajem u RL. i ne smatram uvredom izjavu tipa da ne volim brkate žene. otkud ja znam da li je neka forumašica brkata ili da poznaje neku brkatu koja je njoj draga pa se vređa zbog nje i da sam je povredila mojom izjavom koja je opšteg karaktera?
 
Queen_:
ali ja te ljude ne poznajem u RL. i ne smatram uvredom izjavu tipa da ne volim brkate žene. otkud ja znam da li je neka forumašica brkata ili da poznaje neku brkatu koja je njoj draga pa se vređa zbog nje i da sam je povredila mojom izjavom koja je opšteg karaktera?
Vidi, izjava da ne volis brkate zene je jedno... recimo da je odmerena. A sprdacina u vezi sa time je nesto sasvim drugo. Znaci, to je ta razlika u ophodjenju. Da se razumemo, nisam pratio temu i ne znam da li je toga bilo.
Druga stvar, istina je da ti ne poznajes te ljude u RL, ali to ne znaci da oni ne postoje. Pa ne poznajes ni ljude koji cekaju bus sa tobom, pa ako se ukljucis u razgovor, ipak vodis racuna kako pricas. Zamisli da je ovo kafana u koju navraca 200 000 ljudi. A ti stojis na sredini i glasno se svima obracas svojim stavom. To je moja tacka gledista... Svako ima pravo da postupa po svom osecaju.
 
Julian_Duranona:
Naravno da treba paziti. Prvenstveno radi sebe, tj. samopostovanja i vaspitanja. Zatim, ove komentare pisu zivi ljudi... nisu plod video igrice u kojoj ucestvujes. Zar se oni razlikuju od onih koje sreces na ulici? Zasto te ne bi interesovalo da li ces ih povrediti? Zato sto ne trpis konsekvence svojih pisanja? Takvo ponasanje predstavlja kukavicluk i licemerje. I na kraju, kad se ne bi vodilo racuna o tome, Forum bi vrlo brzo postao mesto za lecenje frustracija... sto dobrim delom i jeste.
Shvatio si me veoma opsirno, pa normalno da mislim u granicama samopostovanja i vaspitanja... kako ne trpis konsekvence ovde, pa trpis. Uvek se mozes zaliti ako ti toliko smetaju neke stvari, valjda ce dotichna osoba biti oopomenuta ili chak banovana....
 
ma jok avesic treba svaki put da se izvinis svima pa da napises pa i taksu da platis u slucaju neke depresije koju je tvoj post mogao da izazove.
ko uopste prica o nepostovanju pravilnika?a on lepo obuhvata sve sto spada pod ruzno ponasanje.pricamo o iznosenju stavova,misljenja,ukusa...
volim cevape,pa sta?je l da cutim jer neki vegetarijanac ovde misli da pozivam na masovno klanje :roll:
 
Julian_Duranona:
Vidi, izjava da ne volis brkate zene je jedno... recimo da je odmerena. A sprdacina u vezi sa time je nesto sasvim drugo. Znaci, to je ta razlika u ophodjenju. Da se razumemo, nisam pratio temu i ne znam da li je toga bilo.
Druga stvar, istina je da ti ne poznajes te ljude u RL, ali to ne znaci da oni ne postoje. Pa ne poznajes ni ljude koji cekaju bus sa tobom, pa ako se ukljucis u razgovor, ipak vodis racuna kako pricas. Zamisli da je ovo kafana u koju navraca 200 000 ljudi. A ti stojis na sredini i glasno se svima obracas svojim stavom. To je moja tacka gledista... Svako ima pravo da postupa po svom osecaju.


apsolutno se slazem, treba praviti razliku...
malo takta ipak nije na odmet, ne mozes uvek da nastupas kao trenk i "rusis" sve pred sobom
e sad ako je neko takav u RL-u, onda nema problema, ali najveci procenat nije...
 
Julian_Duranona:
Druga stvar, istina je da ti ne poznajes te ljude u RL, ali to ne znaci da oni ne postoje. Pa ne poznajes ni ljude koji cekaju bus sa tobom, pa ako se ukljucis u razgovor, ipak vodis racuna kako pricas. Zamisli da je ovo kafana u koju navraca 200 000 ljudi. A ti stojis na sredini i glasno se svima obracas svojim stavom. To je moja tacka gledista... Svako ima pravo da postupa po svom osecaju.
Otisao si u krajnost, sta ti svakome udovoljavas kako njemu odgovara.
 
Ma ne, obraćaću se nenormalnima sa uvažavanjem i punim respektom.
Takođe, uzeću u obzir da iza monitora obavezno sede brkate žene, pubertetlije i matore čiče sa rukama zagnjurenim u džepni bilijar, praviću se da ne primećujem da je neko sumanut i kuca uduvan, pijan i drogiran. Iz opšteg txt-a neću da prepoznam da je nepismen.
Ja to ne vidim. O, da...meni se to samo čini. Ali prekjuče...
ono što mislim, to i pišem,. Kome se ne sviđa, ima opciju ignore, ima saobraćajni znak opšte opasnosti - jasno, nije jasno?
 

Back
Top