Licemerje u licemerju

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Da li je moguć svet bez licemerja....?

Kad se bavim naučnim radom , životom , mogu bez licemerja....

Medjutim današnje društvo , veze, suprotan pol, posao, sve nadolazeće traži neizostavno licemerje....

Zašto se to onda shvata kao loše....
Zato što neko može da pomera granice licemerja više nego vi,bez obzira da li više nećete ili ne možete.....To se graniči sa očajnim i bednim stavovima....i mogu da nazovem i licemernim stavovima....

----------------------------------------------------------
Licemerje u nauci , moguće je kao što je sujeta sasvim suvišna .
To ne znači da kapitalizam nije i ne želi da uvodi sujetu i licemerstvo....
On to ne radi direktno već preko eksploatacije i stvaranje elite i ostalih nivoa i klasa stanovništva (doduše jeste , to je postojalo u svakom klasnom društvu)(ispada da tehnokratija ili naučno društvo jedino bez klasa)
-----------------------------------------------------------------
Licemerje je posledica stava prema istinitom i realnom koji je u sukobu sa željama i čežnjama.Ako pobedjuje uvek realno, onda se sve više jača percepcija koja naginje realnom . Ako pobedi željeno onda se sve više jača imaginacija i projekcija.....

Današnje društvo traži (bez obzira da li je to posledica tržišta , potrošačke logike marketinga,ili nešto treće) licemerje....(meni jedino padaju na pamet nauka, kao mesto gde ne mora da postoji licemerje, ali i tu postoji i od skora je sve češće i češće)

Ako traži , onda se nikakvo licemerje ne sme osudjivati....
Jer količina licemerja koja se pokazuje je samo stvar ličnog izbora i mogućnosti....

----------------------------------------------------------------------
Osvetnički pristup koji povredjen nečijim licemerjem uništava i svoj i tudje živote kroz cinizam , nihilizam , osvetništvo, je samo pokazivanje nespremnosti da se prihvati stvarnost onakva kakva jeste......

-----------------------------------
Kad se naleti na stvarnost koja nam ne odgovara?
Mogu da se urade dve stvari, da se maksimalno isključi moral i etika i lični afiniteti , i uzmu u obzir motivi i stavovi koji dovode druge osobe do takve situacije , i oni koji dovode vas do takve situacije....

A može da se krene u odbranu "logičnosti" "normalnosti" "budućnosti".
Ovaj drugi je sizifov put, jer prvo je sklon personalizaciji , tačnije individualnoj proceni ....a potom je i zahtevan po pitanju dinamike i angažovanja....
-------------------------------------
Ovde sam previše široko krenuo baš zbog toga što će sitniji detalji pobuditi više razmišljanja po pojedinačnim detaljima, bez na početku očigledne veze izmedju detalja.
 
A ti ovde, opet, govoriš o pojedinačnom moralu? Da, svi mi imamo svoj lični moral. I on ne može nikada da pobedi.
Ali, da li je potrebno da zbog toga prihvatamo tuđi, da zavaravamo sebe kako se sa njim slažemo, ili da, što je mnogo jednostavnije, isključimo mozak, pa da stvari samo - prihvatamo, ali istinski... :roll:
Društvo zombija, jbg... :shock:
I ovako su retki ljudi koji razmišljaju, ovaj diktatorski pristup stvarima bi ih načisto dokusurio...
Nisam za to da se po svaku cenu živi u miru. Iako mi je to san.
Idealno društvo ne može da postoji, ali manje idealne zajednice, već, imaju neku šansu...
 
najveće je dobro biti dobar i visoko glavu dignuti. onaj ko glavu visoko drži i kajlu oko ruke vrti je najsrećniji čovjek na svijetu i bogovi će mu biti nakloni. oni koji rukom na sunce upere i stojeći pričaju o suncu ne trče livadom sreće i trava ih milinom ne obasipa. putem prođe mlada đevojka i koji gledahu u sunce je ne viđeše. soko je šumom leti i na visoko drvo sletio. osjetio se fino i nasmijao se. gledao je djecu ispod drveta. pričali su o vrćenju nečega i o nekom vraćanju...i on je odletio u visinu i letio, letio, letio...
 
Šerpa je pojela papir istine... Debeli klovnovi su napustili šumu i uputili se putem zaleđenih reka svetlosti... Tamo naiđoše na presvetli zabezeknuti kamen i uputiše mu pitanje: "Gde smo parkirali Golfa?"
Nakon svega toga, mogu da kažem samo da sam gladna, stoga ću upaliti štampač i skenirati upaljač.
 
Tuzni_patak:
Današnje društvo traži (bez obzira da li je to posledica tržišta , potrošačke logike marketinga,ili nešto treće) licemerje....(meni jedino padaju na pamet nauka, kao mesto gde ne mora da postoji licemerje, ali i tu postoji i od skora je sve češće i češće)
Licemerje ne mora teorijski da postoji nigde.
Ali postoji svuda.
I u nauci.

Pojava k'o pojava.

Čovek uvek može da odabere kakav će da bude.
I u tome je suština.
 
Odabrali smo put pravde i istine, Merkur i Veneru, a levo od Jupitera... Zato izbegavam neslane perece, jer ne idu u sok od kivija (a ovo stvarno) :shock:
Dragon, ne volim ruske kape, bolje da popijemo po strujni tok i ubijemo se od vojnih vežbi u petak, na dan stradalog miša iz zagorele gibanice... I tako...
 
Lexa:
Tamo naiđoše na presvetli zabezeknuti kamen i uputiše mu pitanje: "Gde smo parkirali Golfa?"
Ono shto strashno u glavi mi zuji su pitanja mudra i odgovori smeli.
da li je kamen bio pijan, udrogiran, krenuo da se ubije pa ga iznenadishe ili neshto chetvrto
koje je mjesto kamenovo u drushtvenom prostoru
da li je kamen otac teorije instikata i sociofobske ulitibudetrakse teorije istochnog bloka
od chega su se klovnovi sdebljali
da li je tachno da kamen ima namjeru da ugradi gumene ochi
da li je kamen jedan od zagovornika pokreta kamene gume i gumenog kamena. kako on objashnjava pojavu da je jedan od najistaknutijih teoretichara Mr. 78011 rekao da je problem kamiranja prevazidjen i da on sada misli o tome kako da nekom utrpa falerichnu cerku
 
Lexa:
napustili šumu i uputili se putem zaleđenih reka svetlosti...
shta su staklene vile radile u tom momentu? vrlo dobro je poznato da im je otac rekao: vidite ceri moja 4521 je igrao iz 2 u 1. Sha biste igrali na 45188?
Ono shto pokazuje da vile igraju kljuchnu ulogu u pomenutom otvaranju chelichne kapije je da su dobili kljuch od sokola iz jednog drugog svijeta i da je soko preshao u kamermane. To je odgovor na pitanje ko je zabiljezio pomentu scenu. Zashto je zeko tog dana trcao brzinom 3.000.000 km/s kad se zna da tog dana nije pio sok od jabuke?
 
Lexa:
na dan stradalog miša iz zagorele gibanice... I tako...
Ne znam dati odgovor na ovo pitanje a ne znaju ni mnogo mudriji od mene. On shto je sigurno jeste da je Mr. 7854 shleper vutre docerao na granici sa Nezavisnom Republikom 74111 i rekao carinicima: shta je mishevi, shta ste... nachitali Mrs. 45111 i sada se tripujeta sa cvjetoviva. Otvarajte kapiju da vam tetku nijesam zovnuo
 

Back
Top