kuda svi odose i ko ce ostati?

serb_pagan

Domaćin
Banovan
Poruka
4.442
u poslednje vreme primecujem neke veoma zabrinjavajuce pojave u svojoj okolini...naime,neverovatan broj ljudi mi je rekao da je podneo zahtev za iseljenje ili da ima plan da zbrise odavde u najskorije vreme...ne znam koje su statistike proslogodisnjih emigracija iz srbije,al ono sto cujem svakodnevno ostavlja na mene gorak utisak da ce u ovoj zemlji za desetak godina biti na stotine hiljada ljudi manje...
a drzava srbija? da li politicari,zaneseni punjenjem svojih dzepova uopste razmisljaju o ovome? cak ni oni kojima su puna usta patriotizma ovu temu uopste ne pominju...zar su toliko slepi kod ociju,pa ne primecuju koliko ova zemlja srlja u propast????i dokle smo dosli,na sta smo spali...mase mladih, sinovi i kceri ove zemlje beze odavde glavom bez obzira....cime najbolje pokazuju sta misle o ovoj drzavi...i o svima koji su na vlasti u srbiji proteklih dvadesetak godina...
 
Što se mene tiče, ja ostajem ovde. Ljudima je verovatno dosta svih stvari koje se događaju ovde u poslednje vreme. Takođe je i faktor to da, bez obzira na izbore, naše silne fabrika i njive završavaju kao veliki hoteli i restorani. Nauka takođe propada, a o turizmu da ne govorim. Tako da nije ni čudo što se ljudi iseljavaju.
 
Пагане, једини одлазак напоље има смисла ако имаш доста новца и желиш да да се бавиш бизнисом као и изузетно добро плаћен и осигуран посао макар на годину, две... наравно са осталим стварима као што су смештај и бенефиције... Све, али веруј све ван тога данас у земљама Запада где хара рецесија је ван памети. Кретати од нуле је крајње неинспиративно, веруј, поготову ако имаш више од 25.
 
Земљак, постоји разлог за то што се дешава али никако не постоји оправдање.
Не враћају се али нигде нису ни пристали у потпуности.
Управо је то несрећа апартрида.
Управо је то кључ Корпоративне Комуне.
 
serb_pagan:
u poslednje vreme primecujem neke veoma zabrinjavajuce pojave u svojoj okolini...naime,neverovatan broj ljudi mi je rekao da je podneo zahtev za iseljenje ili da ima plan da zbrise odavde u najskorije vreme...ne znam koje su statistike proslogodisnjih emigracija iz srbije,al ono sto cujem svakodnevno ostavlja na mene gorak utisak da ce u ovoj zemlji za desetak godina biti na stotine hiljada ljudi manje...
a drzava srbija? da li politicari,zaneseni punjenjem svojih dzepova uopste razmisljaju o ovome? cak ni oni kojima su puna usta patriotizma ovu temu uopste ne pominju...zar su toliko slepi kod ociju,pa ne primecuju koliko ova zemlja srlja u propast????i dokle smo dosli,na sta smo spali...mase mladih, sinovi i kceri ove zemlje beze odavde glavom bez obzira....cime najbolje pokazuju sta misle o ovoj drzavi...i o svima koji su na vlasti u srbiji proteklih dvadesetak godina...

Ja se nameravam vratiti, recimo, za nekih 15 god. Sa 3-4 SRBceta.:) ( ako me hrabrost ne slaze:) )
 
marlon:
Све, али веруј све ван тога данас у земљама Запада где хара рецесија је ван памети. Кретати од нуле је крајње неинспиративно, веруј, поготову ако имаш више од 25.

a sta ako si ovde nula? bolje da krecu i sa zapada nego ovde...nula je nula...ovde je vecini velika sansa da i dalje to ostanu...tamo barem nekakvu sansu i imaju...
 
Rukavodilica:
Nije to "od nule", nose oni sa sobom nesto mnogo vredno. Mada, ja mislim da ima nekoliko vrsta odlazecih : od begunaca, preko setaca...ne moze se tu utvriti neko opste pravilo po kome ili razlog s koga ljudi odlaze.

mislim da se moze,barem priblizno utvrditi to pravilo...pogledas koliko je mladih otislo,koliko se vratilo,koliko je begunaca a koliko setaca...rezultat nije nimalo ruzicast...
 
marlon:
Е ово је суштина паган.... кад то схватиш, можеш и да радиш у штали сваки дан и бићеш миран, хипотетички пример ....

super,to nudis omladini ove zemlje...budisticki mir,rad u shtali i ciscenje ulica,naravno hipoteticki...a bagra,olos,kriminalci i ratnici vikendasi da uzivaju u plodovima pljacke te iste omladine...ok,razumeli smo se
 
serb_pagan:
mislim da se moze,barem priblizno utvrditi to pravilo...pogledas koliko je mladih otislo,koliko se vratilo,koliko je begunaca a koliko setaca...rezultat nije nimalo ruzicast...

Moze, mozda, al' to pravilo se onda ne tice samo Srbije.
Ako automehanicar i njegova zena frizerka (zajedno, 4.2 godine skolovanja) - uz duzno postovanje svacijeg izbora - misle da treba da jedu njoke u Firenci , vikendom, i da jedno drugome za godisnjicu poklanjau Rolex ili auto - nek' probaju..a svi znamo kakva je probava onog sto je prob'o.
Kol'ko para - tol'ko muzike. U Srbiji, u Iranu...'gde god.
Kad znas kol'ko su ti siroka vrata, caskom vidis da l' mozes da uguras sifonjer u sobu.A ako ne vidis, ti il' izbijes vrata , il' rasturis sifonjer..pa, posle treba da ga sklapas...
 
Rukavodilica:
Moze, mozda, al' to pravilo se onda ne tice samo Srbije.
Ako automehanicar i njegova zena frizerka (zajedno, 4.2 godine skolovanja) - uz duzno postovanje svacijeg izbora - misle da treba da jedu njoke u Firenci , vikendom, i da jedno drugome za godisnjicu poklanjau Rolex ili auto - nek' probaju..a svi znamo kakva je probava onog sto je prob'o.
hm..uz postovanje svacijeg izbora profesije,moram da napomenem da nazalost nemam prijatelja u pomenutim grupacija i njima slicnim...ja govorim o obrazovanoj omladini..primera radi,recimo o mladom veterinaru,koji je godinama gulio fakultet,a ponudjeno mu je da radi u drzavnoj veterinarskoj stanici za 17000 dinara...u uslovima koji su nezamislivi...da radi isti posao koji se u norveskoj placa 3000 evra...sta mislis,sta je izabrao?i gde je sada? i kako mu ide?i da li ikada vise misli da se vrati ovde?
 
Rukavodilica:
A , tebe su pokrali?
Stigli smo do sistema vrednosti!

ja ne znam iz kakve si ti porodice,ali moju porodicu su zesce pokrali...oni koje sam naveo
i zasto vi radikali odmah skacete na svaku kritiku ovog usranog sistema vrednosti kod nas...jeste,sistem vrednosti je usran,zemlja je propala,krvi su milosevic i njegova lopovska zlocinacka klika...
 
serb_pagan:
Rukavodilica:
Moze, mozda, al' to pravilo se onda ne tice samo Srbije.
Ako automehanicar i njegova zena frizerka (zajedno, 4.2 godine skolovanja) - uz duzno postovanje svacijeg izbora - misle da treba da jedu njoke u Firenci , vikendom, i da jedno drugome za godisnjicu poklanjau Rolex ili auto - nek' probaju..a svi znamo kakva je probava onog sto je prob'o.
hm..uz postovanje svacijeg izbora profesije,moram da napomenem da nazalost nemam prijatelja u pomenutim grupacija i njima slicnim...ja govorim o obrazovanoj omladini..primera radi,recimo o mladom veterinaru,koji je godinama gulio fakultet,a ponudjeno mu je da radi u drzavnoj veterinarskoj stanici za 17000 dinara...u uslovima koji su nezamislivi...da radi isti posao koji se u norveskoj placa 3000 evra...sta mislis,sta je izabrao?i gde je sada? i kako mu ide?i da li ikada vise misli da se vrati ovde?

Rekoh ti, radi se o sistemu vrednosti, pod koji moze da potpadne i to da l' preferiras kaku od norveskog kuceta il' ti je draza domaca varijanta.
Ja, na srecu, ne znam takve slucajeve...i, da se ne lazemo - mozemo jedno drugo, al' sebe, i nije neka fora - na marginama svake price o odlicnom studentu koi je gladovao trudeci se da postane ..sta vec, pise (doduse, sitnijim slovima) neko "i.."
A , to se ne prica drugarima na proslavi desetogodisnjice mature.
 
Ти бре паган увек посматраш приземно ствари... човек ти филозофски да поенту о људској души, лутању и смирености, ја ти метафорички кажем нешто, а ти одмах у ватру. А извини на коју омладину мислиш? Ја нпр. знам доста младих људи који су престали и да студирају. И шта сад, треба да их запослиш у неком Институту да буду професионалци а нису дали десет испита. Зна се како иде у животу. Прво си волонтер добијаш цркавицу, радиш да би ушао у посао и упознао људе. То ти је најважније. После иде успињање. Нема бре нигде да скочиш са тарабе на директорско место. Најмање преко. Лакше ћеш овде то постати него тамо.
 
@marlon

ebiga brate,takav sam covek,stojim sa obe noge na zemlji,nisam u tom "umetnickom" fazonu,ljudska dusa,ovo-ono...
ja bih da se mladima obezbedi nekakav normalan zivot,recimo povoljni stambeni krediti,radna mesta...zna se ovde ko ima i od koga u normalnim zemljama drzava uzima porez za takve stvari...
 

Back
Top