kuda svi odose i ko ce ostati?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 70

Tema: kuda svi odose i ko ce ostati?

Domaćin serb_pagan (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano kuda svi odose i ko ce ostati?

u poslednje vreme primecujem neke veoma zabrinjavajuce pojave u svojoj okolini...naime,neverovatan broj ljudi mi je rekao da je podneo zahtev za iseljenje ili da ima plan da zbrise odavde u najskorije vreme...ne znam koje su statistike proslogodisnjih emigracija iz srbije,al ono sto cujem svakodnevno ostavlja na mene gorak utisak da ce u ovoj zemlji za desetak godina biti na stotine hiljada ljudi manje...
    a drzava srbija? da li politicari,zaneseni punjenjem svojih dzepova uopste razmisljaju o ovome? cak ni oni kojima su puna usta patriotizma ovu temu uopste ne pominju...zar su toliko slepi kod ociju,pa ne primecuju koliko ova zemlja srlja u propast????i dokle smo dosli,na sta smo spali...mase mladih, sinovi i kceri ove zemlje beze odavde glavom bez obzira....cime najbolje pokazuju sta misle o ovoj drzavi...i o svima koji su na vlasti u srbiji proteklih dvadesetak godina...
    Poslednji put ažurirao/la serb_pagan : 08.03.2006. u 02:03

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Podrazumevano Re: kuda svi odose i ko ce ostati?

Земљак, од бегања нема селамета, само што то јадни народ не зна.
    ДО ИСТРАГЕ

Domaćin migud (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Citat Original postavio PAC-PAC
    Pa da, bice da se zato jadni i vracaju.
    "Strah životu kalja obraz često;
    slabostima smo zemlji privezani,
    ništava je, nego tvrda veza."

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

pa ne vracaju se nesto u masama...oni koji su otisli,mislim...naprotiv..ima milion primera

Primećen član James 007 (avatar)
    Učlanjen
    08.10.2005.
    Reputaciona moć
    51

Što se mene tiče, ja ostajem ovde. Ljudima je verovatno dosta svih stvari koje se događaju ovde u poslednje vreme. Takođe je i faktor to da, bez obzira na izbore, naše silne fabrika i njive završavaju kao veliki hoteli i restorani. Nauka takođe propada, a o turizmu da ne govorim. Tako da nije ni čudo što se ljudi iseljavaju.

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Пагане, једини одлазак напоље има смисла ако имаш доста новца и желиш да да се бавиш бизнисом као и изузетно добро плаћен и осигуран посао макар на годину, две... наравно са осталим стварима као што су смештај и бенефиције... Све, али веруј све ван тога данас у земљама Запада где хара рецесија је ван памети. Кретати од нуле је крајње неинспиративно, веруј, поготову ако имаш више од 25.

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Земљак, постоји разлог за то што се дешава али никако не постоји оправдање.
    Не враћају се али нигде нису ни пристали у потпуности.
    Управо је то несрећа апартрида.
    Управо је то кључ Корпоративне Комуне.
    ДО ИСТРАГЕ

Domaćin migud (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Citat Original postavio serb_pagan
    u poslednje vreme primecujem neke veoma zabrinjavajuce pojave u svojoj okolini...naime,neverovatan broj ljudi mi je rekao da je podneo zahtev za iseljenje ili da ima plan da zbrise odavde u najskorije vreme...ne znam koje su statistike proslogodisnjih emigracija iz srbije,al ono sto cujem svakodnevno ostavlja na mene gorak utisak da ce u ovoj zemlji za desetak godina biti na stotine hiljada ljudi manje...
    a drzava srbija? da li politicari,zaneseni punjenjem svojih dzepova uopste razmisljaju o ovome? cak ni oni kojima su puna usta patriotizma ovu temu uopste ne pominju...zar su toliko slepi kod ociju,pa ne primecuju koliko ova zemlja srlja u propast????i dokle smo dosli,na sta smo spali...mase mladih, sinovi i kceri ove zemlje beze odavde glavom bez obzira....cime najbolje pokazuju sta misle o ovoj drzavi...i o svima koji su na vlasti u srbiji proteklih dvadesetak godina...
    Ja se nameravam vratiti, recimo, za nekih 15 god. Sa 3-4 SRBceta. ( ako me hrabrost ne slaze )
    Poslednji put ažurirao/la migud : 08.03.2006. u 02:16
    "Strah životu kalja obraz često;
    slabostima smo zemlji privezani,
    ništava je, nego tvrda veza."

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio marlon
    Све, али веруј све ван тога данас у земљама Запада где хара рецесија је ван памети. Кретати од нуле је крајње неинспиративно, веруј, поготову ако имаш више од 25.
    a sta ako si ovde nula? bolje da krecu i sa zapada nego ovde...nula je nula...ovde je vecini velika sansa da i dalje to ostanu...tamo barem nekakvu sansu i imaju...

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Па ајд’ нек оду па нек причају... нисам мислио да си нула од човека, већ да крећеш од нуле...нула је свуда нула и то ваљда знаш.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.01.2005.
    Reputaciona moć
    51

Nije to "od nule", nose oni sa sobom nesto mnogo vredno. Mada, ja mislim da ima nekoliko vrsta odlazecih : od begunaca, preko setaca...ne moze se tu utvriti neko opste pravilo po kome ili razlog s koga ljudi odlaze.

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Rukavodilica
    Nije to "od nule", nose oni sa sobom nesto mnogo vredno. Mada, ja mislim da ima nekoliko vrsta odlazecih : od begunaca, preko setaca...ne moze se tu utvriti neko opste pravilo po kome ili razlog s koga ljudi odlaze.
    mislim da se moze,barem priblizno utvrditi to pravilo...pogledas koliko je mladih otislo,koliko se vratilo,koliko je begunaca a koliko setaca...rezultat nije nimalo ruzicast...

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Може човек да побегне од зла споља али од беде изнутра нико никада није побегао.
    ДО ИСТРАГЕ

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Е ово је суштина паган.... кад то схватиш, можеш и да радиш у штали сваки дан и бићеш миран, хипотетички пример ....

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio marlon
    Е ово је суштина паган.... кад то схватиш, можеш и да радиш у штали сваки дан и бићеш миран, хипотетички пример ....
    super,to nudis omladini ove zemlje...budisticki mir,rad u shtali i ciscenje ulica,naravno hipoteticki...a bagra,olos,kriminalci i ratnici vikendasi da uzivaju u plodovima pljacke te iste omladine...ok,razumeli smo se

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.01.2005.
    Reputaciona moć
    51

mislim da se moze,barem priblizno utvrditi to pravilo...pogledas koliko je mladih otislo,koliko se vratilo,koliko je begunaca a koliko setaca...rezultat nije nimalo ruzicast...
    Moze, mozda, al' to pravilo se onda ne tice samo Srbije.
    Ako automehanicar i njegova zena frizerka (zajedno, 4.2 godine skolovanja) - uz duzno postovanje svacijeg izbora - misle da treba da jedu njoke u Firenci , vikendom, i da jedno drugome za godisnjicu poklanjau Rolex ili auto - nek' probaju..a svi znamo kakva je probava onog sto je prob'o.
    Kol'ko para - tol'ko muzike. U Srbiji, u Iranu...'gde god.
    Kad znas kol'ko su ti siroka vrata, caskom vidis da l' mozes da uguras sifonjer u sobu.A ako ne vidis, ti il' izbijes vrata , il' rasturis sifonjer..pa, posle treba da ga sklapas...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.01.2005.
    Reputaciona moć
    51

super,to nudis omladini ove zemlje...budisticki mir,rad u shtali i ciscenje ulica,naravno hipoteticki...a bagra,olos,kriminalci i ratnici vikendasi da uzivaju u plodovima pljacke te iste omladine...ok,razumeli smo se
    A , tebe su pokrali?
    Stigli smo do sistema vrednosti!

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

[QUOTE=Rukavodilica]Moze, mozda, al' to pravilo se onda ne tice samo Srbije.
    Ako automehanicar i njegova zena frizerka (zajedno, 4.2 godine skolovanja) - uz duzno postovanje svacijeg izbora - misle da treba da jedu njoke u Firenci , vikendom, i da jedno drugome za godisnjicu poklanjau Rolex ili auto - nek' probaju..a svi znamo kakva je probava onog sto je prob'o.[QUOTE]

hm..uz postovanje svacijeg izbora profesije,moram da napomenem da nazalost nemam prijatelja u pomenutim grupacija i njima slicnim...ja govorim o obrazovanoj omladini..primera radi,recimo o mladom veterinaru,koji je godinama gulio fakultet,a ponudjeno mu je da radi u drzavnoj veterinarskoj stanici za 17000 dinara...u uslovima koji su nezamislivi...da radi isti posao koji se u norveskoj placa 3000 evra...sta mislis,sta je izabrao?i gde je sada? i kako mu ide?i da li ikada vise misli da se vrati ovde?

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Земљак, па онда нема разлога за бежање, напротив, треба се тући и то до краја.
    ДО ИСТРАГЕ

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Rukavodilica
    A , tebe su pokrali?
    Stigli smo do sistema vrednosti!
    ja ne znam iz kakve si ti porodice,ali moju porodicu su zesce pokrali...oni koje sam naveo
    i zasto vi radikali odmah skacete na svaku kritiku ovog usranog sistema vrednosti kod nas...jeste,sistem vrednosti je usran,zemlja je propala,krvi su milosevic i njegova lopovska zlocinacka klika...
    Poslednji put ažurirao/la serb_pagan : 08.03.2006. u 02:46

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Земљак, па онда нема разлога за бежање, напротив, треба се тући и то до краја.
    zemljak,ja ostajem...ali to onima koji nameravaju da odu ne savetujem..

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.01.2005.
    Reputaciona moć
    51

[QUOTE=serb_pagan][QUOTE=Rukavodilica]Moze, mozda, al' to pravilo se onda ne tice samo Srbije.
    Ako automehanicar i njegova zena frizerka (zajedno, 4.2 godine skolovanja) - uz duzno postovanje svacijeg izbora - misle da treba da jedu njoke u Firenci , vikendom, i da jedno drugome za godisnjicu poklanjau Rolex ili auto - nek' probaju..a svi znamo kakva je probava onog sto je prob'o.

hm..uz postovanje svacijeg izbora profesije,moram da napomenem da nazalost nemam prijatelja u pomenutim grupacija i njima slicnim...ja govorim o obrazovanoj omladini..primera radi,recimo o mladom veterinaru,koji je godinama gulio fakultet,a ponudjeno mu je da radi u drzavnoj veterinarskoj stanici za 17000 dinara...u uslovima koji su nezamislivi...da radi isti posao koji se u norveskoj placa 3000 evra...sta mislis,sta je izabrao?i gde je sada? i kako mu ide?i da li ikada vise misli da se vrati ovde?
    Rekoh ti, radi se o sistemu vrednosti, pod koji moze da potpadne i to da l' preferiras kaku od norveskog kuceta il' ti je draza domaca varijanta.
    Ja, na srecu, ne znam takve slucajeve...i, da se ne lazemo - mozemo jedno drugo, al' sebe, i nije neka fora - na marginama svake price o odlicnom studentu koi je gladovao trudeci se da postane ..sta vec, pise (doduse, sitnijim slovima) neko "i.."
    A , to se ne prica drugarima na proslavi desetogodisnjice mature.

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ти бре паган увек посматраш приземно ствари... човек ти филозофски да поенту о људској души, лутању и смирености, ја ти метафорички кажем нешто, а ти одмах у ватру. А извини на коју омладину мислиш? Ја нпр. знам доста младих људи који су престали и да студирају. И шта сад, треба да их запослиш у неком Институту да буду професионалци а нису дали десет испита. Зна се како иде у животу. Прво си волонтер добијаш цркавицу, радиш да би ушао у посао и упознао људе. То ти је најважније. После иде успињање. Нема бре нигде да скочиш са тарабе на директорско место. Најмање преко. Лакше ћеш овде то постати него тамо.

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

@marlon

ebiga brate,takav sam covek,stojim sa obe noge na zemlji,nisam u tom "umetnickom" fazonu,ljudska dusa,ovo-ono...
    ja bih da se mladima obezbedi nekakav normalan zivot,recimo povoljni stambeni krediti,radna mesta...zna se ovde ko ima i od koga u normalnim zemljama drzava uzima porez za takve stvari...

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ма нема тога бре... заборави.. није било никад и неће бити следећих 20 година... даље кажи шта још хоћеш, да ти разбијем илузије.

Slične teme

1. Bosanci odoše u Irak.
    Autor Droid u forumu Politika
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 06.08.2008., 18:29
  2. Narodnjaci se spremaju, odoše u opozicionare
    Autor systemofadown u forumu Politika
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 23.06.2008., 21:48
  3. I Kinezi odose na Mesec
    Autor Svabov u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 2