Sta biste ucinili kad ljubav vaseg zivota ozeni(naravno ne sa vama)?

The_411

Zainteresovan član
Poruka
178
Iz dana u dan kod mene dolazi moja dobra drugarica tuzna,zamisljena,unistena.......nije vise ona stara.
Bila je zaljubljena u jednog decka godinama,cak mi se cini da je i on nesto prema njoj osecao,ali problem je bio u tome sto je on bio najbolji drug njenog dosta starijeg brata.
Ona nije htela da pokvari to drugarstvo i nije nista ni pokusavala da ima sa tim deckom.
Pre par meseci on je se ozenio,a ona je od tada kao ziv mrtvak.......
Cak je imala i decka skojim je bila prilicno dugo,ali dan pre nego sto se ovaj ozenio ona je raskinula sa deckom.....
Iskreno neznam kako da joj pomognem,kazem joj da sve zaboravi i da nastavi dalje,ali ona ne ide dalje...
Meni bas tesenje i ne ide od ruke (a i nisam imala slicne probleme tako da nemogu da je sasvim razumem)pa bi mi pomoglo vase misljenje o tome.........
 
Da nadje nekog drugog , čiju će sliku oplakivati u strahu da joj se lično ne dogodi....

Previdi joj ovo kao :
Znaš da je pera uvek imao kompleks od mike, a on je tako sladak , ali se ne druži sa tvojim bratom i vrlo se površno poznaju ,

Devojka je sklona da drži na distanci , pa će to i nadalje raditi....ali će preispitivanjem novog , čak i popljuvavanjem novog uvek imati u vidu , da njen misli da je ovaj drugi bolji......

Da ova priča odgovara devojci od 14-16 godina to je često....
Da odgovara situaciji kod devojke od 17-23 je redje....
Da odgovara situaciji kod devojke od 24-33 je retko
Da odgovara situaciji kod devojke preko 33 , tu je nešto jako destruktivno
 
The_411:
Iz dana u dan kod mene dolazi moja dobra drugarica tuzna,zamisljena,unistena.......nije vise ona stara.
Bila je zaljubljena u jednog decka godinama,cak mi se cini da je i on nesto prema njoj osecao,ali problem je bio u tome sto je on bio najbolji drug njenog dosta starijeg brata.
Ona nije htela da pokvari to drugarstvo i nije nista ni pokusavala da ima sa tim deckom.
Pre par meseci on je se ozenio,a ona je od tada kao ziv mrtvak.......
Cak je imala i decka skojim je bila prilicno dugo,ali dan pre nego sto se ovaj ozenio ona je raskinula sa deckom.....
Iskreno neznam kako da joj pomognem,kazem joj da sve zaboravi i da nastavi dalje,ali ona ne ide dalje...
Meni bas tesenje i ne ide od ruke (a i nisam imala slicne probleme tako da nemogu da je sasvim razumem)pa bi mi pomoglo vase misljenje o tome.........
NIsta bas nista...ako je mlada proci ce je...mislim i to izmedju ostaslog treba da se dozivi...kao i da se dozive i prezive ozenjeni tek razvedeni oni koji nece da se zene, oni koji hoce da se zene i ko zna kakvi sve ne...Kao jako mlada bivsi decko sa kojim sam vec bila raskinula najavio svadbu...ja tek onda pocela da kukumavcim kako je bio super , kako eto to ne mogu da prezivim i sl...gledam nedeljama svadbe i mislim eto i on ce jednog dana tako u okicenim kolima da projuri srecno ozenjen i ja cu uvek patiti...bla bla bla... ma i ozenio se i razveo se jos tri puta...Sada u malo kasnijim godinama desilo se da mi se bivsi ozenio, a da smo posle veze bili drugari...napravio je pravi izbor...mlada devojka neiskusna, on joj prica lepe price a i dalje radi sta hoce...eto neki se i tako ozene...Ja sad sve to posmatram i znam da je zivot pun nepredvidjenih stvari...sad je nesto jako tesko shvatiti i pati se zbog toga a sutra kad stvari dodju na svoje mesto vidis da i nemas za cim da zalis...
 
Meni se desilo nešto slično - dobro, nije on baš bio ljubav mog života, samo je oduvek među nama bilo očigledno uzajamno dopadanje i privlačnost, iako nikada nismo bili zajedno. I jednog dana ja lepo sedim kod kuće, gledam TV i vrteći kanale odjednom ugledam njega KAKO SE ŽENI ! :shock: Naime, jedna lokalna televizija prikazuje neku emisiju u kojoj pokazuju snimke svih venčanja protekle nedelje. I ja baksuz naletim baš na njega! A nisam imala pojma da se ženi. A inače nikad ne gledam glupi Apolo. :evil:

Nisam se bila mnogo ubedačila. Bilo mi je malo čudno, ali ionako nisam ni mislila da ćemo nas dvoje ikad biti zajedno. Samo, nisam baš morala da vidim kako se ženi!

Sad ću možda zvučati kao grozna, zla osoba ali bilo mi je nekako lakše što im je venčanje izgledalo nekako tužnjikavo - malo ljudi, a oni su čak i voditeljki rekli nešto tipa - "...pa, eto,bilo je tu nekih problema u vezi..." - mora da je stvarno bilo, kad oni to izjavljuju na TVu i to na dan svog venčanja. Ali meni je nekako zbog toga bilo lakše (inače nisam zlobna osoba, stvarno). To je valjda ono - lisica i kiselo grožđe.
 
Zar smatraš da svako emotivno podudaranje rezultira vezom.....-

Zar smatraš da ova situacija nije tu da je probudi da sledeći put zna da li i šta stvarno želi....

Ta veza i da je krenula ne bi uspela , ne zato što je on mnogo stariji , jer nije mnogo stariji , već zbog toga što bi se ona stidela svojih osećanja prema njemu , a to uvek ostavlja prostora za zlonamerne priče....ovako je sebi uštedela jedno razočarenje, jedno blamiranje pred drugom osobom, godinu ili više traumatičnih dogadjaja i svadja...

Neke devojke i sa 16 znaju šta hoće, po tome ne mislim na odlučnost i tvrdoglavost , već skladnost sa svojim željama i mogućnostima....neke i sa 40 to ne znaju....

Ista priča je i kod muškaraca.....mrzim kad svaki put moram da naglašavam da me ne bi ovde proglasili ženomrscem....
 
Tuzni_patak:
Neke devojke i sa 16 znaju šta hoće, po tome ne mislim na odlučnost i tvrdoglavost , već skladnost sa svojim željama i mogućnostima....neke i sa 40 to ne znaju....

Ista priča je i kod muškaraca.....mrzim kad svaki put moram da naglašavam da me ne bi ovde proglasili ženomrscem....


Naprotiv, u pravi si jer je mnogo češće (nego što želimo da priznamo) pitanje zrelosti nego biti muško ili žensko a tu x i y hromozomi ne igraju bitno ulogu! :)

Ja sam bila u toj situaciji 3 puta (ali su samo dva od ta tri braka dočekala prvu godišnjicu :lol: ) i, iskreno, ima, b re, razlog za sve- ne može neko da bude ljubav nečijeg života ako on nju ne doživljava ljubavlju! Ja sam samo gledala te udavače (činjenica, oni su bili moji bivši momci ali, opet, bili su momci) i sve se čudila kako sam spasila glavu! :)
 
The_411:
Iz dana u dan kod mene dolazi moja dobra drugarica tuzna,zamisljena,unistena.......nije vise ona stara.
Bila je zaljubljena u jednog decka godinama,cak mi se cini da je i on nesto prema njoj osecao,ali problem je bio u tome sto je on bio najbolji drug njenog dosta starijeg brata.
Ona nije htela da pokvari to drugarstvo i nije nista ni pokusavala da ima sa tim deckom.
Pre par meseci on je se ozenio,a ona je od tada kao ziv mrtvak.......
Cak je imala i decka skojim je bila prilicno dugo,ali dan pre nego sto se ovaj ozenio ona je raskinula sa deckom.....
Iskreno neznam kako da joj pomognem,kazem joj da sve zaboravi i da nastavi dalje,ali ona ne ide dalje...
Meni bas tesenje i ne ide od ruke (a i nisam imala slicne probleme tako da nemogu da je sasvim razumem)pa bi mi pomoglo vase misljenje o tome.........

Moje je misljenje da on nije decko njenog zivota kad se ozenio (naravno ne sa njom).On je decko zivota toj devojci koju je ozenio.Kako on moze da bude decko njenog zivota kad se ozenio?
 
hanibaI77:
e sad bas razmisljam i shvatam da se nijedan bivsi nije ozenio :shock: sem italijana za koje ne znam sta je s njima jeeee mora da pogubno delujem :lol: dobro zezam se sta sad,svako voli malo da veruje da su naredni potezi zbog njega :lol:
Na prvi dio može da se iskoristi dio Patkovog odgovora:
Da ova priča odgovara devojci od 14-16 godina to je često....
Da odgovara situaciji kod devojke od 17-23 je redje....
Da odgovara situaciji kod devojke od 24-33 je retko
Da odgovara situaciji kod devojke preko 33 , tu je nešto jako destruktivno
 

Back
Top