Točak Vremena - Robert Jordan

Zvjar

Obećava
Poruka
85
Da li je neko citao knjige iz ovog serijala?

Misljenja...
Kritike...

Tocak vremena se okrece i Doba dolaze i prolaze, ostavljajuci za sobom secanja koja prerastaju u legende. Legende blede i postaju mitovi, a i oni budu davno zaboravljeni kada ponovo naidje Doba koje ih je izrodilo. U jednom od tih razdoblja, koje su neki zvali Trece doba - Doba koje tek treba da dodje, Doba davno proslo, u Planinama Duma uzdigao se vetar. Ovo nije bio pocetak, jer obrtajima Tocka vremena nije bilo ni pocetka ni kraja. Ali bio je to jedan pocetak.

Svako kome su ovi redovi poznati i ko pritom ima svoje ilustracije (likovi, oruzija, gradovi, itd....) i zeli da ih posalje neka napise post o tome..... :)
 
Lanfear... the forsaken one.


lanfear.jpg


Iz toliko razloga...
...dovoljno govori chinjenica da je od svih 13 Aes Sedai koji su preshli na mrachnu stranu ona jedina koja je izabrala svoje ime...
...i jedina koju Ba'alzamon nikada nije mogao potpuno da kontrolishe...
...jedina koja se usudila da prkosi...
Veze nas i ljubav prema noci (nje li ona gospodarica snova... koja um sanjacha surovo secira manipulishuci podsvijeshcu... i pretvarajuci ga u nightmare's playground?)... i josh dosta toga...
...pisala sam o ovome vec...

...ponavljam se...
 
Jok brate, al cu se potrudim da ih nadjem! Lanfear hvala ti za onaj savet, stvarno si me prosvetlila:)
Razmisljam se ozbiljno da batalim da citam ove knjige kad vidim kako divljakuse vuku onakve momke za nos! SRAMOTA! Dzordan mora da ima neku opasnu zenu koja mu stoji nad glavom dok pise i diktira odredjena poglavlja!
 
loogyc:
Jel zna neko mozda linkove ka poslednjim njegovim knjigama, mislim da ih ima 12, a treba mi zadnje 2... Na engleskom, naravno..
Imaće ih dvanaest, trenutno ih ima jedanaest, a dvanestu tek treba da počne, i smatra
se da će izaći za oko tri godine.
Što se tiče 11. zove se Knife of Dreams, i trebalo bi da je 4th Dimension postavio
na svoj sajt jedan fajl u .doc formatu.
http://www.cetvrta-dimenzija.users.cg.yu
A ako pročeprkaš po sajtu, naći ćeš još svašta zanimljivo.

Točak vremena je strava knjiga. Jedna od najboljih epskih fantastika (znam da ovaj termin
nema množinu, ali šta da radim) koje sam čitala. Vrlo je zarazno, kad jednom počneš
da čitaš, gotov si, postao si zavisnik i više nema prestanka.

Inače, koji vam je omiljeni lik? Može i više, pošto ih ima u izobilju :-)
 
Kad pogledas malo bolje svi su gotivni :Met, Rand, Perin, Lan, Tom, Tam,.........
ali svako na svoj nacin............

Po mom misljenju je Perin zakon,..........miran ali isto tako besan,...i mnogo drugih kontrasta...........
licno ne volim mnogo monotone likove...... itd...........

E za Vukodav sam i ja hteo da se raspitam ..............ako neko nesto zna neka nesto pise..............

Zvjar..........
 
Ima ih samo cetiri... Za sada :).... Sto se tice Vukodava, to je sjajna knjiga, s' obzirom da ti je Perin omiljeni lik, i da volis tocak vremena mislim da ce ti se Vukodav dopasti...Mogla bih da ti prepricam knjigu, ali necu jer onda nije zanimljivo kada je citas... :P Inace, film izlazi 26 oktobra 2006, i sto mi se mnooogo svodja Rusi ga snimaju tako da ce 100 % biti mnoooogo dobar ;)
 
Lame_du_guerrier:
Ima ih samo cetiri... Za sada :).... Sto se tice Vukodava, to je sjajna knjiga, s' obzirom da ti je Perin omiljeni lik, i da volis tocak vremena mislim da ce ti se Vukodav dopasti...Mogla bih da ti prepricam knjigu, ali necu jer onda nije zanimljivo kada je citas... :P Inace, film izlazi 26 oktobra 2006, i sto mi se mnooogo svodja Rusi ga snimaju tako da ce 100 % biti mnoooogo dobar ;)

Zahvaljujem na informacijama i na tome sto nisi pocela da prepricavas.........
Braca Rusi.........zakon...........

Zvjar....
 
to je jedna od odvratnijih knjiga koje sam citao u zivotu... prebrodi prih cetrdeset??? kakvo je to komercijalno ***** koje ima 15 delova??? nemastovito, nezanimljivo, ruzno napisano... jednom recju sranje... ne mogu da poverujem da je neko posvetio temu ovakvom sranju... BOLJE OD GOSPODARA?????? kako vas nije sramota da pricate o epskoj fantastici...
to obican sund...
 

Back
Top