Ospice od IE-a ili...

Koji pretraživač koristite?


  • Ukupno glasova
    63
  • Anketa je zatvorena .
loop:
Ne da je zakon nego je toliko superiorna da je to prosto smesno.
Ali google se zalozio za FF i zato je rezultat glasanja ovakao :mad:

Nego znate li da josh uvek 70% surfera koriste IE, to znam po statistikama sajtova.

To je tačno za IE,ali veruj mi,FF je bolji od Opere.Ekstenzije koje blokiraju JavaScript,vremenska prognoza :-),20% je brža od Opere,dosta je lakša za korišćenje...Jedino mi nedostaju iz Opere,stare dobre beleške :(:-(:(
 
Pazi ima i opera opciju da se iskljuci javascript i sve sto ima i FF, nepostoji nista sto FF ima a da opera nema e evo sta opera ima a FF nema:

-email klijent ugradjen u browser
-gestikulaciju mise
-upravljanje glasom
-notes

i josh neke sitnije dodatke
Nece mu FF prici ni za 10 god. jedino sto marketing stavlja FF na bolju poziciju nista drugo ;)
 
loop:
Pazi ima i opera opciju da se iskljuci javascript i sve sto ima i FF, nepostoji nista sto FF ima a da opera nema e evo sta opera ima a FF nema:

-email klijent ugradjen u browser
-gestikulaciju mise
-upravljanje glasom
-notes

i josh neke sitnije dodatke
Nece mu FF prici ni za 10 god. jedino sto marketing stavlja FF na bolju poziciju nista drugo ;)

Ma to su džidža bidže za fensere... Cilj razvojnog tima Mozille je jednostavan i čist interfejs, nasuprot Operinom "zaseni izgledom" fazonom. Zato se svi ti dodaci mogu lako dodati i u firefoxu, ako neko baš želi.

A što se tiče ovoga.
-email klijent ugradjen u browser

Kome je to potrebno pored Thunderbirda. Da želim all in one "internet suite" koristio bih Seamonkey.

-gestikulaciju mise

Ovo je meni totalno nepotrebna stvar... Nikad mi nije koristila, štaviše brzo sam je isključivao jer me je živcirala (govorim o Mozzila Suite). I to postoji u SeaMonkey-u. Ali postoji i ekstenzija za FF.

-upravljanje glasom

I ovo mi je totalno nepotrebno... Ne radi mi mikrofon. A i da radi sumnjam da bih koristio.

-notes

Ima hiljadu ekstenzija za to.

Među najkorisnijim ekstenzijama su mi FoxyTunes, Scrapbook, Blogthis, Image Toolbar, BBtags... Takve mogućnosti opera nema. ;)

Mada opet... Dosta s time. Pretvorićemo temu u "Firefox protiv Opere". A to smo već radili na Softveru, zar ne Loopetalo? :lol:
 
Dlakava_Strvina:
Mozilla jeste zasnovana na tome, tj isti ljudi je rade ali ne mogu više da koriste to ime jer je Netscape odavno prodat Kršosoftu.[/B][/COLOR]

AOLu, ne MSu i to u periodu 1999/2000te. Mozilla se razvijala od koda na osnovu koga je nastao i Netscape 6 i 7... Posle toga Netscape više ne postoji. Firefox je započet kao odvojen projekat zasnovan na Mozilli, da bi kasnije bio i zvanično prihvaćen od Mozilla fondacije. Tako da FF deli veći deo koda sa Netscapeom (tačnije Mozillom), ali ne i sav kod. Odnosno obrnuto. Verzije 6 i 7 Netscapea su nastale direktno iz koda Mozille. U stvari pitanje je koliko je to sad isti kod... Osim što se i jedan i drugi zasnivaju na Gecku.
 
iluzionista:
Ma to su džidža bidže za fensere... Cilj razvojnog tima Mozille je jednostavan i čist interfejs, nasuprot Operinom "zaseni izgledom" fazonom. Zato se svi ti dodaci mogu lako dodati i u firefoxu, ako neko baš želi.

A što se tiče ovoga.
-email klijent ugradjen u browser

Kome je to potrebno pored Thunderbirda. Da želim all in one "internet suite" koristio bih Seamonkey.

-gestikulaciju mise

Ovo je meni totalno nepotrebna stvar... Nikad mi nije koristila, štaviše brzo sam je isključivao jer me je živcirala (govorim o Mozzila Suite). I to postoji u SeaMonkey-u. Ali postoji i ekstenzija za FF.

-upravljanje glasom

I ovo mi je totalno nepotrebno... Ne radi mi mikrofon. A i da radi sumnjam da bih koristio.

-notes

Ima hiljadu ekstenzija za to.

Među najkorisnijim ekstenzijama su mi FoxyTunes, Scrapbook, Blogthis, Image Toolbar, BBtags... Takve mogućnosti opera nema. ;)

Mada opet... Dosta s time. Pretvorićemo temu u "Firefox protiv Opere". A to smo već radili na Softveru, zar ne Loopetalo? :lol:

Jesmo ali nikad nismo nismo zavrsili polemiku uvek nas je Agent sekao kad je najzanimljivije.
Kako bre kome treba email u browseru, pa meni prvom a i svakom ko vidi prednost toga, pokrenes jedan program i tu ti je i browser i email i chat koji sam zaboravio da napomenem, znas li koliko to stedi RAM memorije?
Gestikulacija misem je vrhunska stvar, ono sto surfovanje cini mnogo brzim, i bas zato je Opera i zvanicno najbrzi browser :!:
Upravljanjem glasom posteno ne koristim jer nisam navikao da pricam dok surfujem, ali je to za invalide odlicna stvar, i FF tesko da ce napraviti extanziju za to.

A mene FF nervira bash zbog toga sto sto sve mora da ide preko extanzija i onda dok nadjes sve potrebe smuci ti se zivut, plus sto su to sve posebni programi koji opet oduzimaju vise RAMa nego sto je potrebna, pa kad pokrenes takvu FF i TB za email i josh neki chat program pa sva RAM (128Mb) ti ode samo na to i racunar ti koci samo tako dok to isto kod Opere ne oduzima ni pola RAMa.
Zatim FF nema dobru podrsku za CSS , sto je nama web dizajnerima jako bitno.
Onda sto se tice bezbednosti tu je Opera isto na najvisem nivou u odnosu na konkurenciju jer preko nje nema sanse da ti se ubaci neki virus ili 3th party software sto kod FF nije slucaj, a za IE da ne pricam.
I tako bih mogao da napisem celu knjigu o najbolje browseru ikada, koji nikad nece biti prevazidjen, pogotovu sad kad je free. Plus sto im je sajt vrhunski razvijen pa imaju zajednicu clanova iz bukvalno svake zemlje na svetu i imaju prevode gotove na sve jezike pa i na srpski.Nikad nisu imali ni jednu jedinu zakrpu za razliku od FF , a o napadu na sam sajt u preuzimanje istog bi bilo glupo i zamisliti.A to sto je FF sajt pao i sto su otisle sve informacije registrovanih clanova je tolika greska da samo zato sto je google stao iz mozile oni i dalje imaju nekog uticaja.

Kakvi strucnjaci rade za Operu govori i to da imaju i najbolji software sto se tice symian operativnih sistema.Jedino sto Opera nema to je agresivna marketinska kampanja, ali i pored toga milioni korisnika su prepoznali kvalitet, brzinu i sigurnost :cool:
 
loop:
Ne da je zakon nego je toliko superiorna da je to prosto smesno.
Ali google se zalozio za FF i zato je rezultat glasanja ovakao :mad:

Nego znate li da josh uvek 70% surfera koriste IE, to znam po statistikama sajtova.


Ma sve da mi dodješ sa Lekom ovde, ne možeš me ubediti za Operu!
Uostalom, kad već kukaš za Googletom uvalili su u Operu "google snapshot" pa je ti koristi!
Probaj da instaliraš i probaj da prelistaš plug-in-ove sa Mozilla sajta...
 
Klasičan korisnik:
Internet Explorer i Outlook Express (sa office-om Outlook)
Sve kontakt adrese iz mail clienta se nalaze u Internet Explorer-u (Internet options - content - my profile), dovoljno za hijacking i kasniji spam. A ja krivio kao početnik ove ovde za onoliki spam, kad ono ribe vole one gluposti od smajlija i "besplatnih" wallpapera sa spywareom.

Mozilla - all in one - browser, mail client, web composer, chatzilla.
Ko ne voli da mu je "sve u jednom", može da instalira zasebno Mozilla Firefox (browser), Moziilla Thunderbird (mail client koji deli fajl sa pop3 servera pa preuzimanje ide brže), Mozilla Sunbird (kalendar podsetnik).

Firefox ili Mozilla browser MORATE prvo malo ispodešavati: isključiti pamćenje passworda i formulara. Zatim u Mozilla "all-in-one" imate merač kvaliteta šifre, u firefox-u ne. Malo detaljniju kontrolu cookies-a, u Firefox-u je pojednostavljeno.

Firefox ima stotine plug-inova, dodataka za komforniji rad - zumiranje, kalkulator, kalendar, kartaške igre, prognozu vremena, konvertor valuta, ip scanner, script stopper koji će blokirati svaku skriptu i time onemogućiti pristup prevarantskim lokacijama (ionako drpe materijal sa regularnih), adbaner kojim ukidate pojavljivanje banera iliti reklama. Voditi računa o poslednja dva nabrojana dodatka jer umeju da budu glavni krivac za blokiranje i regularnih strana koje koriste ovakve tehnike za komunikaciju sa korisnikom.

Dalje provalite sami....
 
loop:
Da lista plug-in i da gubim vreme kad u mom browseru sve to dobijes u paket ne pada mi napamet :!:


Drago mi je da si zadovoljan Operom.
Firefox je bolji.
Znam dosta ljudi koji su ipak napustili Operu a hvalili je kao da su oni programeri iste.
Čisto bezbednosti radi.
Sa Firefoxom možeš komotno da snimiš svaki sadržaj neke strane (probaj na gmailu to da uradiš)
 
Moze opera i gmail, i ja stvarno necu vise da sam raspravljam jer sam naveo neke cinjenice koje niko ne moze da ospori.
Ko razume shvatice, a ko ne shvati muci ce se.Toliko od mene i ja se vise ne vracam na ovu temu ;)
 
loop:
Jesmo ali nikad nismo nismo zavrsili polemiku uvek nas je Agent sekao kad je najzanimljivije.

Ali tome nije mesto ovde... Odmah će padne lock, zar ne ćale?

Gestikulacija misem je vrhunska stvar, ono sto surfovanje cini mnogo brzim, i bas zato je Opera i zvanicno najbrzi browser :!:

Zvanično. :lol: Ja sam to čuo sam od velikih fanova Opere... Nijedno istraživanje nije pokazalo značajnu razliku u brzini između FF i Opere. Doduše FF se može tweakovati da nadomesti i tu malu razliku ako uopšte i postoji. Napr:

http://www.tweakfactor.com/articles/tweaks/firefoxtweak/
http://www.webmasterworld.com/forum21/8007.htm

A to je i jedna od prednosti FF, u potpunosti je prilagodljiv za razliku od Opere. U FF možeš twakovati svaku sitnicu ako voliš da prčkaš po skrivenim podešavanjima koji se kriju u određenim fajlovima na disku.

Upravljanjem glasom posteno ne koristim jer nisam navikao da pricam dok surfujem, ali je to za invalide odlicna stvar, i FF tesko da ce napraviti extanziju za to.

Ne bih znao da ti kažem da li postoji ili ne postoji... Nikad nisam tražio... Mada je moje mišljenje da je to pitanje koje se ne tiče browera već globalno operativnog sistema. Lako se ta podrška podesi za bilo koji softver, ako je operativni sistem tako naštelovan da to funkcioniše. Nije potrebno u svaki mali programčić poput Notepada ugraditi prepoznavanje glasa. Naprotiv, to bi trebalo uraditi na sistemskom nivou. Što obično i jeste tako. Tako da je to za osobe sa invaliditetom u stvari redundantna opcija. I dalje ne vidim toliku prednost toga.

A mene FF nervira bash zbog toga sto sto sve mora da ide preko extanzija i onda dok nadjes sve potrebe smuci ti se zivut,

Zato što ne znaš gde da tražiš... Ekstenzije su centralizovane samo na jednom sajtu! Tamo možeš pronaći svaku relevantnu ekstenziju za FF. Čak su i razvrstane po kategorijama i jasno je istaknuto koje verzije FF podržavaju, u kom su stepenu razvoja i postoji detaljan opis svake od njih.

https://addons.mozilla.org/extensions/

plus sto su to sve posebni programi koji opet oduzimaju vise RAMa nego sto je potrebna, pa kad pokrenes takvu FF i TB za email i josh neki chat program pa sva RAM (128Mb) ti ode samo na to i racunar ti koci samo tako dok to isto kod Opere ne oduzima ni pola RAMa.

Eto ovo ti je jedini polu argument. FF i TB zahtevaju 64 Mb za pokretanje... Opera je u ranijim verzijama radila i sa manje. Doduše, mogu ti reći da je 128Mb sasvim dovoljno za kombinaciju FF+TB... I previše. Ja furam sve i svašta na 256Mb... Uključujući tri Mozilla bazirane aplikacije i nekoliko učitanih dokumenata (tabovi): Firefox, Thunderbird i Nvu. + 5-6 programčića koja jedu memoriju u trayu i Winamp.

Zatim FF nema dobru podrsku za CSS , sto je nama web dizajnerima jako bitno.

A Opera ima?
http://developers.slashdot.org/article.pl?sid=05/04/11/2053206
http://en.wikipedia.org/wiki/Cascading_Style_Sheets#Difficulty_with_adoption
http://www.quirksmode.org/dom/w3c_css.html

Koliko sam ja čitao i Opera i Firefox se donekle drže zvaničnog CSS2 standarda, s time što postoje razlike u podršci određenih elemenata. A Opera je u ranijim verzijama imala žestoko probleme i sa CSS1.

Onda sto se tice bezbednosti tu je Opera isto na najvisem nivou u odnosu na konkurenciju jer preko nje nema sanse da ti se ubaci neki virus ili 3th party software sto kod FF nije slucaj, a za IE da ne pricam.

Po čemu to? Izvor? Statistika? Provereno u tome grešiš:

http://www.fwzone.net/ShowDetail.asp?NewsId=11277
http://www.securityfocus.com/bid/15813
http://www.securityfocus.com/bid/15835
http://www.securityfocus.com/archive/1/418274
http://www.internetnews.com/security/article.php/3391221
http://news.com.com/2100-1023-983474.html

Itd...

I tako bih mogao da napisem celu knjigu o najbolje browseru ikada, koji nikad nece biti prevazidjen, pogotovu sad kad je free.

Free kao?

Opera is adware, not spyware. The webmasters of some spyware sites appear to have changed the definition of spyware to include adware, but adware does not necessarily spy on the user. The Opera browser does not monitor your surfing habits, and it does not gather information about you or your system. You can voluntarily use Opera's ad preferences to receive targeted ads, but you have to enter this information manually in Opera's Preferences. This information cannot be traced back to you.

http://www.opera.com/support/search/supsearch.dml?index=453

Plus sto im je sajt vrhunski razvijen pa imaju zajednicu clanova iz bukvalno svake zemlje na svetu i imaju prevode gotove na sve jezike pa i na srpski.Nikad nisu imali ni jednu jedinu zakrpu za razliku od FF , a o napadu na sam sajt u preuzimanje istog bi bilo glupo i zamisliti.A to sto je FF sajt pao i sto su otisle sve informacije registrovanih clanova je tolika greska da samo zato sto je google stao iz mozile oni i dalje imaju nekog uticaja.

Sad zvučiš ko momci iz MSa kad napadaju Linux... :lol: Ma, da...

Nije hakovana strana Firefoxa (koja se inače nalazi na http://www.mozilla.org/firefox), već http://www.spreadfirefox.com portal koji služi za promociju FireFoxa. Tako da taj "argument" pada u vodu. Ccc... :D

Kakvi strucnjaci rade za Operu govori i to da imaju i najbolji software sto se tice symian operativnih sistema.Jedino sto Opera nema to je agresivna marketinska kampanja, ali i pored toga milioni korisnika su prepoznali kvalitet, brzinu i sigurnost :cool:

Misliš Symbian? I Mozilla/Firefox ima mobilnu verziju koja se zove Minimo i koja bi tek trebala da osvoji mobilne uređaje.

A za te milionske korisnike, stvarno ne znam kako si ih izbrojao. Jeste da su ljudi iz Opere dovoljno ludi da su kao default u Operi 8.x stavili da se oglašava kao IE 6, ali to ne znači da je udeo Opere realno veći od 4-5%... Dok je udeo FFa oko 8-10%.
 
loop:
Moze opera i gmail, i ja stvarno necu vise da sam raspravljam jer sam naveo neke cinjenice koje niko ne moze da ospori.
Ko razume shvatice, a ko ne shvati muci ce se.Toliko od mene i ja se vise ne vracam na ovu temu ;)

Mislim da ćeš se vratiti. :lol: Većina tkzv. činjenica je već osporeno. ;) Osim one stavke za memoriju... Tu se delimično slažem s tobom. Ali samo delimično. U modernim računarima se to i ne primećuje. Jedino u prepotopskim računarima koji su nastali u drugoj polovini 90tih. 8) Tj... Onima koji imaju ispod 64 Mb memorije.
 
chika:
moj glas Operi...

Da me neko ne shvati pogrešno... Ne mislim ja da je Opera loš browser, samo mislim da je FF bolji... Opera je takođe alternativa do zla boga lošem Internet Exploreru. Ali postoje razlozi zbog kojih mi se ne sviđa i ne koristim je. Inače, ne idem okolo i napadam Operu. Jedino ponekad kao odgovor na stav "Opera je najbolja, FireFox je sranjtze". To je takva glupost da mi jednostavno ide na nerve i ne mogu da ne reagujem. Pogotovo što je taj stav obično neargumentoavan...
 
ja sam koristila i operu,ali vise mi se dopada firefox :neutral:
jednostavniji je za upotrebu,sto se mene tice i jos mi nije ni jednom pravio probleme,za ralizku od opere.
al sta ja znam :lol:

a za postu koristim foxmail.odavno sam batalila outlook...:roll:
 
father:
Ne,ali ste zabrazdili preduboko u diskusiju da bi tema još uvek stajala na Svaštari.
Da je ja sad ne bi prebacivao na Softer gde će je Agent 99% zaključati,dajte završnu reč pa da begamo...

Pa ja rekoh da ne mogu da ne reagujem. :lol: Ništa... Nećemo više o tome... Neka se tema vrati anketi... Nisam ni planirao da učestvujem u takvoj diskusiji, samo nisam izdržao kad je već počela.
 
Volim i ja Elitu bane ok?Pogotovo zvuke "Na lepom plavom Dunavu" dok slećeš.U redu?

loop

Kolko te plaćaju da reklamiraš Operu :lol:

I stvarno,da sam hteo ovakvu raspravu stavio bih temu na Softver.Još jedanput pročitajte prvi post.

Al samo još nešto da dodam :) :

Ja koristim i Operu i FF,tako da sam pomirio dva tabora.

Eto sad opet nemam vremena,ali napisaću sutra prednosti surfovanja drugim programima a ne IE-om.Neću favorizovati ni jedan,pošto su u načelu i Opera i FF slični,bar za obične korisnike.Napredniji već znaju sve što im treba :D
 

Back
Top