Teflon -kancerogen ?
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Teflon -kancerogen ?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.10.2005.
    Reputaciona moć
    46

Question Teflon -kancerogen ?

Tako kazu na http://www.msnbc.msn.com/id/11376032/ ...i na http://google2.fda.gov/search?client=FDA&site=FDA&oe=&lr=&proxystylesheet=FDA&output=xml_no_dtd&getfields=%2A&q=teflon&as=GO .
    Teflonsko posudje je posebno opasno ako se hrana priprema na visokim temperaturama,jer tada ispusta toksicna jedinjenja,koja su potencijalni-
    karcinogeni.
    Teflonsko posudje je na bazi jedinjenja smola koje sadrze fluor i hlor,tako da na visokim temperaturama stvaraju kancerogena jedinjenja-gasove.
    Pripremanje hrane hrane na visokim temperaturama u teflonskom tiganju moze da izazove- "teflonski grip".Odnosno stanje koje je slicno simptomima gripa: glavobolja,jeza,bol u ledjima,povisena temperatura...Hemikalije koje teflon sadrzi , ukljucujuci i amonijum perfluorooktanoat(poznatiji kao C-8-osam), supstancu koja je ispitivana na laboratorijskim zivotinjama,dovedene su u vezu sa - rakom,ostecenjem organa i drugim negativnim zdravstvenim efektima.Izvor je Agencija za zastitu zivotne sredine(EPA) u USA.
    Americka uprava za hranu je zatrazila od proizvodjaca da za 95%smanje kolicinu perfluorooktanoicne kiseline (PFOA),jer su istrazivanja pokazala da je ovaj sastojak - kanceroge.
    Oni koji bi hteli da izbegnu, koliko je to moguce, takve potencijalne probleme , savet je - izbegavati posudje i pribor za pripremanje hrane u kojima se hrana ne lepi.
    Najpozeljnije je posudje od prirodnih materijala-glina,staklo,drveno posudje,keramika.To je zdravije ,ali...
    Da li je i - ekonomicnije?
    Sada, kada to znate, izbor je na Vama.

Zainteresovan član GoshuMaster (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Re: Teflon -kancerogen ?

Citat Original postavio tagora
    Pripremanje hrane hrane na visokim temperaturama u teflonskom tiganju moze da izazove- "teflonski grip".Odnosno stanje koje je slicno simptomima gripa: glavobolja,jeza,bol u ledjima,povisena temperatura...Hemikalije koje teflon sadrzi , ukljucujuci i amonijum perfluorooktanoat(poznatiji kao C-8-osam), supstancu koja je ispitivana na laboratorijskim zivotinjama,dovedene su u vezu sa - rakom,ostecenjem organa i drugim negativnim zdravstvenim efektima.Izvor je Agencija za zastitu zivotne sredine(EPA) u USA.
    Americka uprava za hranu je zatrazila od proizvodjaca da za 95%smanje kolicinu perfluorooktanoicne kiseline (PFOA),jer su istrazivanja pokazala da je ovaj sastojak - kanceroge.
    Oni koji bi hteli da izbegnu, koliko je to moguce, takve potencijalne probleme , savet je - izbegavati posudje i pribor za pripremanje hrane u kojima se hrana ne lepi.
    Najpozeljnije je posudje od prirodnih materijala-glina,staklo,drveno posudje,keramika.To je zdravije ,ali...
    Da li je i - ekonomicnije?
    Sada, kada to znate, izbor je na Vama.
    Uopshte kuvanje ili pecenje hrane u i na kakvom god posudju moze izazvati pomenute boleshtine, uostalom vec sam pisao o tome... Ali ako ste se vec usudili za takvo nedelo, koristite prirodne materijale. Ali i dalje znajte da na tak nacin polako ali sigurno ubijate gospodu enzime a samim tim i sami sebe, i da zlo bude vece radite to pri potpuno cistoj svesti i (koliko toliko) zdravoj pameti.
    "la vita bella"

Primećen član gurbet (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio GoshuMaster
    Uopshte kuvanje ili pecenje hrane u i na kakvom god posudju moze izazvati pomenute boleshtine, uostalom vec sam pisao o tome... Ali ako ste se vec usudili za takvo nedelo, koristite prirodne materijale. Ali i dalje znajte da na tak nacin polako ali sigurno ubijate gospodu enzime a samim tim i sami sebe, i da zlo bude vece radite to pri potpuno cistoj svesti i (koliko toliko) zdravoj pameti.
    ja sam jednom pojo živu vevericu

Aktivan član Hesse (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Mmmm GoshuMaster, šta si ti pojeo?
    https://www.facebook.com/FantasmaFortissimaPhoto

Zainteresovan član GoshuMaster (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Hesse, nemoj da me vuces za jezik....
    "la vita bella"

Aktivan član Hesse (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Hesse, nemoj da me vuces za jezik....
    Sklanjaj te viljuške sa avatara.
    https://www.facebook.com/FantasmaFortissimaPhoto

Iskusan Kaa (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    103

Pojma nemam,al` otkad sam poj`o onaj tiganj,sve mi nesto krcka u stomaku.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •