Restitucija imovine

BG5

Veoma poznat
Poruka
11.580
Srbija je poslednja među bivšim komunističkim državama u Evropi koja nije donela zakon o restituciji imovine.

Sta je osnovni uzrok Kostunicinog odlaganja usvajanja propisa o povraćaju imovine?
 
Zasto cutite DSS-ovci?

Vlada Srbije usvojila je Predlog zakona o prijavljivanju i evidentiranju oduzete imovine. Predlogom zakona 30. jun 2006. godine definisan je kao rok do koga će građani moći da prijave nacionalizovanu imovinu.

Međutim, predsednik Lige za zaštitu privatne svojine, Slavenko Grgurević, kaže za B92 da ovim predlogom zakona Vlada Srbije i dalje izbegava da se suoči sa krupnim problemom povraćaja oduzete imovine
"Praktično su izbegli suočavanje sa najkrupnijim i najdelikatnijim problemom srpske tranzicije, a to je pitanje privatne svojine i legitimne privatizacije. To je samo odlaganje i izbegavanje ulaženja u bit problema. Ni u Češkoj, ni u Poljskoj, ni u Mađarskoj i Rumuniji, nije donet zakon o evidenciji, nego o restituciji, u okviru koga je bio rok od 12, odnosno 24 meseca da se prijavi imovina", rekao je Grgurević.
 
BG5:
Srbija je poslednja među bivšim komunističkim državama u Evropi koja nije donela zakon o restituciji imovine.

Sta je osnovni uzrok Kostunicinog odlaganja usvajanja propisa o povraćaju imovine?

Основни узрок је што он чека решење питања надлежности Србије на КиМ!!!!!!!!!!!!!!!!
Па могао би повремено и да укључиш мозак да помало ради... вероватно знаш да је у погледу реституције имовине (коју и моја породица очекује) највећи проблем НАДЛЕЖНОСТ СРБИЈЕ НА КИМ И ОГРОМНА ЦРКВЕНА ИМАЊА МЕТОХИЈЕ...нормално да Коштуњави прави задршку да не би натрчао на већ припремљен сценарио наших јадних "страних службеника" тј. ДС-ових и чединих глупака.
 
Ja mislim da za to ne postoji volja.
Tesko da ce nesto uspeti da se izvuce od imovine sa kosova koja nije bila privatno vlasnistvo.
Ja sam bas dosta zainteresovan za tu temu iz licnih razloga.
Licno poznajem Budimira Lonacara koji je bio u vladi Zorana Djindjica zaduzen za taj zakon pricao sam dosta o tome sa njim to ce ici jako tesko.
To nema nikakave veze sa DS i s LDP-om.
 
eremita:
Основни узрок је што он чека решење питања надлежности Србије на КиМ!!!!!!!!!!!!!!!!
Па могао би повремено и да укључиш мозак да помало ради... вероватно знаш да је у погледу реституције имовине (коју и моја породица очекује) највећи проблем НАДЛЕЖНОСТ СРБИЈЕ НА КИМ И ОГРОМНА ЦРКВЕНА ИМАЊА МЕТОХИЈЕ...нормално да Коштуњави прави задршку да не би натрчао на већ припремљен сценарио наших јадних "страних службеника" тј. ДС-ових и чединих глупака.

Neresen status Kosova nema nikakve veze sa cinjenicom da Kostunica odlaze sa donosenjem doticnog zakona.U zakonu za povracaj imovine treba samo staviti jedan clan koji bi rekao da ce sudbina imovine na Kosovu biti resena nakon odluke medjunarodne zajednice o buducem statusu Kosova.
 
Реално држава нема средстава да врати отето , пошто је то отето приватизацијом поново отето, тако је двапут отето једно те исто.
Натурална реституција је била изводљивија око 2000 него данас када је власт у међувремену приватизовала већину друштвене својине , продајући је и делећи својим камаратима.

Међутим улазак у ЕУ је условљен не само Младићем него и реституцијом.
И то је Оли Рен говорио још 2009 године , тада су најављивани закони о реституцији који нису ни до данас изгласани.
О начину враћања отетог се спекулише , говори се о могућности натуралног повраћаја имовине преко новчане надокнаде и нечег трећег ( вероватно деонице на чега већина оштећених неће пристати) .

Црквена имовина је посебна прича, а ту је и имовина фолксдојчера који ће такође затражити своје.

Најбезболније за буџет државе би била натурална реституција, али би то ујдено било најгоре за владајућу структуру , пошто би кумови , рођаци , пријатељи и другови остали без јефтиних зграда и локала, а тада би и нестало подршке па би та кумовско - рођачка олигархија била урушена изнутра.

Једном речју ово је немогућа мисија за тренутну власт !
 
Zapravo crkvenim zajednicama je dosta toga ako ne i sve i vraćeno ali ''civilima''...Znam čoveka koji je ovde u Zemunu imao boga oca zemlje nešto nesagledivo a danas ima kuću i okućnicu što se kaže...Ništa mu nije vraćeno od lokalne vlasti...
 

Back
Top