Tranzitni Neptun na Ascedentu
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Tranzitni Neptun na Ascedentu

Podrazumevano Tranzitni Neptun na Ascedentu

Posebno me zanima u vezi osoba kojima je tranzitni Neptun trenutno u konjukciji sa podznakom u Vodoliji...da li su ove osobe u ovom periodu sklone obmanama, lazima, prevarama, izdajama i lukavstvu prema drugim ljudima, ili to njima donosi obmane, lazi i lukavstva od strane drugih ljudi, ili je i jedno i drugo?
    ili sam ja to sve pogresno skontala?...i ako ima jos nesto recite mi
    hvala
    Poslednji put ažurirao/la beba_toronto : 05.03.2006. u 18:29

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.06.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano Re: Tranzitni Neptun na Ascedentu

Citat Original postavio beba_toronto
    Posebno me zanima u vezi osoba kojima je tranzitni Neptun trenutno u konjukciji sa podznakom u Vodoliji...da li su ove osobe u ovom periodu sklone obmanama, lazima, prevarama, izdajama i lukavstvu prema drugim ljudima, ili to njima donosi obmane, lazi i lukavstva od strane drugih ljudi, ili je i jedno i drugo?
    ili sam ja to sve pogresno skontala?...i ako ima jos nesto recite mi
    hvala))
    Zavisi iz koje kuce u natalu dolazi neptun.

Citat Original postavio simple_things
    Zavisi iz koje kuce u natalu dolazi neptun.
    Neptun (retrogradni) je u natalu u Strelcu na 11°28'53 stepenu u 10. kuci
    Poslednji put ažurirao/la beba_toronto : 05.03.2006. u 17:47

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.06.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Sudeci da dolazi iz desete kuce,koja predstavlja uspeh ,moze ti doneti uspeh u karijeri.
    Posto ti je je 10 polje u strelcu ,znaci da se to desava u inostranstvu.
    U zavisnosti kakve aspekte neptun pravi natalno,mozemo videti na koji nacin mozes da ga iskoristis.

Sudeci da dolazi iz desete kuce,koja predstavlja uspeh ,moze ti doneti uspeh u karijeri.
    Posto ti je je 10 polje u strelcu ,znaci da se to desava u inostranstvu.
    U zavisnosti kakve aspekte neptun pravi natalno,mozemo videti na koji nacin mozes da ga iskoristis.
    ne radi se o meni, vec o drugoj osobi..
    mislim nisu moji aspekti...ali to za inostranstvo to je tacno...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.06.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

ne bitno o kome se radi....pitala si sta znaci neptun na ascedentu.....

ne bitno o kome se radi....pitala si sta znaci neptun na ascedentu.....
    ok ali
    ovo sto sam ja napisala gore je netacno?
    znaci pogresila sam?
    to pitam...
    anyway hvala ti mnogo,
    nemoj da mislis da sam nezahvalna))

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.06.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

U principu....u pravu si sto se tice znacenja Neptuna u astrologiji.
    Inace...sta odredjenoj osobi Neptun koji tranzitira Asc donosi ,to je totalno druga prica.
    U svakom slucaju taj tranzit joj moze doneti odredjenu dozu zabluda ...to si u pravu.
    Sam tranzit Neptuna znakom Vodolije,predstavlja i neku religijsku revoluciju,pobunu..bunt protiv stariv uvrezenih vrednosti...Ako je u prvom polju ,odnosi se direktno na osobu .

Početnik
    Učlanjen
    29.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Tranziti preko Ascendenta

Kako se nosite sa Saturnom na podznaku (sad u Lavu) i da li Jupiter uvek donosi dobro kad izadje na podznak (sad u Skorpiji)?

Zainteresovan član kao kraba (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2006.
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano Re: SATURN na ascendentu ili Jupiter na asc.

Da znas da bi neko mogao ko zna da napise nesto posto mi je jupiter na asc a saturn na mc

Početnik
    Učlanjen
    29.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Da li ti je Jupiter u natalnom horoskopu na asc. ili tranzitni? Ja sam mislila na one ljude koji su podznak Skorpija i sad u ovom periodu imaju Jupiter na asc. Koji je tvoj slucaj?

Primećen član Mady (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Pitanje je kojim natalnim poljem u tvojoj karti on (Saturn, Jupiter) vlada - simboliku tog polja ce doneti. Neke opste stvari sa Saturnom koji traznitira preko Asc su osecaj gubitka volje, mozda fizicke snage, mozda nesto poput konstantnog zamora, potreba da se u potpunosti promeni dotadasnji sistem vrednosti i nacin zivota, povlacenje u sebe "mudrovanje" ( mojim dvema prijateljicama i meni se desavalo da nam u istom periodu pravi taj tranzit pa smo uporedjivale efekte - desilo se da smo se malo zaboravile, manje paznje se posvecivalo fizickom izgledu i socijalnom zivotu. Farmerke koje sam tek kupila su mi se jako brzo pocepale, nekako sam vise volela jedne stare patike... nisam bas izgledala onako kako je okruzenje do tada naviklo.

Sa Jupiterom na Asc je svet sasvim drugaciji. Zracis, osmeh ti je na usnama non stop, moze te stici koji kg viska ili trudnoca, postoji i zelja da se vise novca trosi na sebe, da se edukujes i putujes, kreces ili uzivas, manje radis (osim ako je on u natalnoj karti u vezi sa serijom VI, X ili II).

Učlanjen
    19.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Uglavnom treba preneti natalnog Jupitera i/ili Saturna u kompletu sa kvalitetima, dignitetom, aspektima i dispozicijom na Asc ili gde vec tranzitira. U mom slucaju je Jupiter vladar VI i suvladar V, radila sam dva posla istovremeno, primala 2 pune plate, pomalo se opustila i prvi put u zivotu presla 60 kg. Na sve komentare kako sam se "zaokruzila" moj odgovor je bio - smeh, ma bilo mi je sve jedno jer sam bila strasno zaljubljena. Izdavastvo (Jupi, jupi) - dobila sam poziv izdavacke kuce da organizujem i uredjujem novogodisnji specijal na temu astrologije.

Sa Saturnom, vladar VII i suvladar VI sam ponovo puno radila ali me je stigao umor, pad imuniteta, potreba da napokon ispostujem sebe u smisilu da prestanem da se bavim poslovima u koje ne verujem. Povlacenje u sebe jer je moj natalni Saturn u XII. Kasljala sam citave 2 nedelje iz cista mira dok je pravio prvi prelaz preko Asc, iako sam cigarete ostavila 4 godine pre toga. Bila sam, naravno, kod lekara i sve je bilo ok, samo nisam mogla ni lezati u krevetu ni na stomaku ni na ledjima, skoro da nisam spavala od kaslja tih dana. Proslo je samo od sebe.
    Poslednji put ažurirao/la Mady : 03.05.2006. u 10:06

Primećen član
    Učlanjen
    13.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

sad mi je SA na ASC i iz R prelazi u D (to jest pre neki dan)

Početnik
    Učlanjen
    29.04.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio BikLav
    sad mi je SA na ASC i iz R prelazi u D (to jest pre neki dan)
    Verovatno si umornija i iscrpljenija nego inace (kao sto Mady rece). Taj tezi period i psiholoski i fizicki od momenta kada je Saturn krenuo direktno generalno ce ti biti laksi, naravno u zavisnosti od toga kako je Saturn polozen u tvojoj karti i kojom kucom vlada. Sve u svemu ne verujem bas da ti cvetaju ruze ali ali ako je Saturn dobar to moze mnogo pozitivnih stvari ako postujes prirodu Saturna

Učlanjen
    30.01.2006.
    Reputaciona moć
    45

Natalni jupiter je u prvoj kuci u vodoliji na asc(vodoliji) a saturn na mc u strelcu.i jos nesto please imam stelijum u 12 kuci (merkur,sence i venera)
    jel mnogo lose??????

e mady kako se gledaju ti prelasci preko asc itd to nikako da ukapiram?

a u pravu si za ovo malo sam se opustila,presla 71 maksimalni kg i samu sebe ne prepoznajem ali mi nesto nije ni stalo (viskoka sam zato toliko kg ) polako se vracam u normalu. od novembra kao da mi je sve krenulo naopako,sto kazes zatvorila sam se u sebe i mudrovala a onda je nesto odjedno 7 marta krenulo na bolje. stvari krecu same po sebi pozitivnim smerom ))))

Učlanjen
    19.04.2005.
    Reputaciona moć
    0

Danas, 03.05.'06., tranzitni Jupiter u retrogradnom hodu, nalazi se na 14 stepenu Skorpiona.
    Tranzitni Saturn se nalazi na 5 stepenu Lava.

Da li na ovim stepenima imas neke licne planete, uglove? To bi bila konjunkcija a potrebno je gledati i sve ostale aspekte koje pravi. Ne znam jesam li uspela da pojasnim, nisam sigurna koliko znas o astrologiji kako bih ti bolje priblizila temu...

Domaćin Dina81 (avatar)
    Učlanjen
    03.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    79

Ja imam mars na 5 stepenu lava i mesec na 14 stepenu vodolije , sta mi to sad donosi,ako nisam promasila sustinu :shock:?
    Poslednji put ažurirao/la Dina81 : 03.05.2006. u 10:29

Učlanjen
    30.01.2006.
    Reputaciona moć
    45

Imam neptun na 5 stepenu jarca i merkur na 15 stepenu jarca.
    nisam razumela bas najbolje za aspekte,ko treba da ih pravi?

Primećen član
    Učlanjen
    13.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

moj ASC je na 5 stepenu lava. SA se okrenuo oko njega ako se ne varam i krenu napred a SA (natalni) mi je u 9. u Ovnu samo jo 23 minuta nedostaje do MC to jest u konjukciji je sa MC. 3 meseca sam na bolovanju slomio sam nogu.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •