Slobodan Milosevic napisao knjigu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 33

Tema: Slobodan Milosevic napisao knjigu

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Lightbulb Slobodan Milosevic napisao knjigu

Uglavnom sadrzi uvodnu rec na sudjenju u kojoj objasnjava agresiju na Jugoslkaviju, dobar deo knjige pisao je Remzi Klark.

Prodaje se kod nezavisnog izdavaca za 20 dolara.

Aktivan član miskov (avatar)
    Učlanjen
    30.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Re: Slobodan Milosevic napisao knjigu

[font=Verdana]Ne bi me iznenadilo da je ovi nasi kod nas zabrane.:mad: [/font]

Domaćin Plava Bilja (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2006.
    Reputaciona moć
    79

Ni mene :mad:
    Negde sam procitala (poodavno) da jedan Rus pise knjigu o Slobodanu Milosevicu, odnosno, da ce u knjizi biti izneto sve sto se dogadjalo od pocetka sudjenja, nesto kao skripta. Verovatno ce biti izdato kada sudjenje bude zavrseno, ali, to ce biti svojevrstan dokument, i koliko sam uspela saznati, ima naznaka da ce to biti prilicno nepovoljno po Haski tribunal.

Učlanjen
    25.01.2006.
    Reputaciona moć
    99

Biljice,
    jesi li na mom topicu "za koju partiju" dala glas? Ako nisi, sta cekas more!?

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Ok Jomini, vise sam pitao za razlog zbog kojeg si zakljucao temu jer mi nije bilo jasno, a inace hteo sam da pitam na ovoj temi sledece:

Sta mislite da li bi, i koliko, eventualna oslobadjajuca presuda za Milosevica u Hagu ( pre svega za KiM, a i za Hr i BiH) znacila Srbiji i njenim gradjanima, s ozbirom na trenutnu celokupnu situaciju.
    Vidim ima ljudi koji bogoradaju i prizeljkuju da Sloba ostane do kraja zivota u zatvoru, sto znaci da ga maksimalno osude za sve 3 optuznice, sto bi bilo izuzetno lose po Srbiju, pa se pitam o cemu oni razmisljaju, i jel znaju uopste da nije Sloba u Hagu jer je licno ubio po stotinak konjusara, muslimana i siptara.....

Učlanjen
    04.03.2006.
    Reputaciona moć
    79

Citat Original postavio urospo
    Ok Jomini, vise sam pitao za razlog zbog kojeg si zakljucao temu jer mi nije bilo jasno, a inace hteo sam da pitam na ovoj temi sledece:

Sta mislite da li bi, i koliko, eventualna oslobadjajuca presuda za Milosevica u Hagu ( pre svega za KiM, a i za Hr i BiH) znacila Srbiji i njenim gradjanima, s ozbirom na trenutnu celokupnu situaciju.
    Vidim ima ljudi koji bogoradaju i prizeljkuju da Sloba ostane do kraja zivota u zatvoru, sto znaci da ga maksimalno osude za sve 3 optuznice, sto bi bilo izuzetno lose po Srbiju, pa se pitam o cemu oni razmisljaju, i jel znaju uopste da nije Sloba u Hagu jer je licno ubio po stotinak konjusara, muslimana i siptara.....
    Znacila bi mnogo. I vise od toga. Ako osude Milosevica, osudice i nas, i kao sto znate, BiH je podnela tuzbu protiv SCG, a argumentacija (izmedju ostalog) je i neke presude u Hagu. Ako bi Milosevic bio osudjen za navodni genocid, automatski bismo bili svi u cabru.
    Ne moze JEDAN covek da pocini genocid, a ne znam ni da je genocid pocinjen. To je bio gradjanski rat i zlocina je bilo na sve tri strane.
    Nema kod nas dovoljno pameti (ili volje) da se to vidi, vazno je da je Milosevic tamo. Ako nam nije vazno sta se njemu kao pojedincu dogadja. trebalo bi da nam bude vazno sta ce se s nama dogoditi.

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nažalost, kod nas ima mnogo politički ostrašćenih ljudi, koji nemaju nikakvu viziju ni percepciju budućnosti, tako da se iz najmizernijih razloga raduju tuđoj nesreći, pri tom ne shvatajući, da će i njima biti za dugi niz godina loše, ukoliko Milišević bude osuđen...

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Trebalo ga je obesiti 5.oktobra i sad bi brali masline i pomorandže po Srbiji.

Ističe se Arnold_Layne (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

slažem se. smradina
    Aristotel: "Drag mi je Platon, al' mi je Draza Mihajlovic"
    -----------------------------------------------------------------------------------
    "Nijedna maca koja voli ribu nije takva da je ne mozemo nesto nauciti. Nijedna maca bez repa nece se igrati sa gorilom. Mace s brcima uvek vole ribu. Nijedna maca koju mozemo nesto nauciti nema zelene oci. Nijedna maca nema rep ako ima brkove. Prema tome, nijedna maca sa zelenim ocima nece se igrati sa gorilom."

Učlanjen
    25.01.2006.
    Reputaciona moć
    99

Citat Original postavio Arnold_Layne
    slažem se. smradina

Trebao je Sloba da strelja, a nije.
    Greska, veeeeeelika

Učlanjen
    04.03.2006.
    Reputaciona moć
    79

Citat Original postavio marlon
    Ja mislim da bi to oni ucinili, no nisu imali kad, valjalo je paliti, razbijati, odnositi dragocene slike iz zapaljene Skupstine (koju su, uzgred, cak i Nemci postedeli u Drugom svetskom ratu) 8-)

Učlanjen
    25.01.2006.
    Reputaciona moć
    99

Valjalo je Djikijev kabinet opremiti, a nije se imalo para

Cijena? Prava sitnica!
    iz znamenitog stripa

DellBoy-011 nije na forumu
    Сестро заклињем се биће нас макар 300
    Elita DellBoy-011 (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

Ni jedan komunistički diktator nije (ili bar ja ne znam za to) predao vlast milom, iako je izgubio izbore.
    I obično se onda desi narod.
    kao, recimo u Rumuniji8-)

Iskusan Архангел (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2004.
    Reputaciona moć
    109

Добро, па да ли је неко прочитао ту књигу ? И зна ли се где се може купити, прецизније, у Н.Саду ?

Učlanjen
    04.03.2006.
    Reputaciona moć
    79

Citat Original postavio DellBoy-011
    Ni jedan komunistički diktator nije (ili bar ja ne znam za to) predao vlast milom, iako je izgubio izbore.
    Nama se desio 5. oktobar

Učlanjen
    04.03.2006.
    Reputaciona moć
    79

5. oktobar

Učlanjen
    25.01.2006.
    Reputaciona moć
    99

Citat Original postavio Plava Bilja

Nama se desio 5. oktobar
    takozvani "Crni Oktobar"

DellBoy-011 nije na forumu
    Сестро заклињем се биће нас макар 300
    Elita DellBoy-011 (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    277

AJde da sad ja ne kvarim temu, a tema je knjiga koju je napisao Remzi Klark.
    Ne zanima me taj gospodin, a ni S. Milošević

Učlanjen
    04.03.2006.
    Reputaciona moć
    79

AJde da sad ja ne kvarim temu, a tema je knjiga koju je napisao Remzi Klark.
    Ne zanima me taj gospodin, a ni S. Milošević
    Zanimljivo

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio Plava Bilja
    Znacila bi mnogo. I vise od toga. Ako osude Milosevica, osudice i nas, i kao sto znate, BiH je podnela tuzbu protiv SCG, a argumentacija (izmedju ostalog) je i neke presude u Hagu. Ako bi Milosevic bio osudjen za navodni genocid, automatski bismo bili svi u cabru.
    Ne moze JEDAN covek da pocini genocid, a ne znam ni da je genocid pocinjen. To je bio gradjanski rat i zlocina je bilo na sve tri strane.
    Nema kod nas dovoljno pameti (ili volje) da se to vidi, vazno je da je Milosevic tamo. Ako nam nije vazno sta se njemu kao pojedincu dogadja. trebalo bi da nam bude vazno sta ce se s nama dogoditi.
    Da, o tome pricam...jasno je kao dan da je sudbina Milosevica povezana sa sudbinom cele Srbije, greota je kad vidim da ima ljudi koji ne kapiraju to - naprotiv.

Citat Original postavio Strela
    Nažalost, kod nas ima mnogo politički ostrašćenih ljudi, koji nemaju nikakvu viziju ni percepciju budućnosti, tako da se iz najmizernijih razloga raduju tuđoj nesreći, pri tom ne shvatajući, da će i njima biti za dugi niz godina loše, ukoliko Milišević bude osuđen...
    Upravo, najbitniji je usko stranacki interes, i licni naravno, bez njega nista...jbg

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Citat Original postavio marlon
    exacly...nekad bre treba biti u jakobinskom stilu,zavrsiti posao odmah,kad se vec narod digao na noge

Iskusan Duh Sekire (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Не знам узроке шерифовог анимозитета према наким претеривањима - и само према неким...
    Слажем се и ја да БИ ослобађајућа пресуда значила много, али то је мало вероватно, и не само због неправедности политичког суда.
    Ја верујем да се Цобе нагодио са њима. Уочите феномен његове "болести":
    1) Кад буде осуђен, али тек кад му ребну казну издржаваће је у неком санаторијуму, можда у Русији, а сигурно не као обичан криминалац. Уосталом, он је болестан човек.
    2) Кад је већ болестан лако може да цапне. Посебно ако почне да прича шта се СТВАРНО ДОГОВАРАО. Овако, његова одбрана прави моралне проблеме Западу, али зна се добро колико су они лицемерни. Ништа што он на суду говори не смета конкретним људима који су нам заједно са њим пржили чорбу.

А пресуда се може базирати и на полуистинама...
    „Ko ne voli Dabić Rašu, popušio karu našu“ Kustendorf

Učlanjen
    04.03.2006.
    Reputaciona moć
    79

Svako od nas moze da "capne"
    Kamioni su vrlo nezgodni, ja zato nikada ne izazivam sudbinu sveteci se drugima :wink:

Učlanjen
    04.03.2006.
    Reputaciona moć
    79

Citat Original postavio Duh Sekire
    Не знам узроке шерифовог анимозитета према наким претеривањима - и само према неким...
    Слажем се и ја да БИ ослобађајућа пресуда значила много, али то је мало вероватно, и не само због неправедности политичког суда.
    Ја верујем да се Цобе нагодио са њима. Уочите феномен његове "болести":
    1) Кад буде осуђен, али тек кад му ребну казну издржаваће је у неком санаторијуму, можда у Русији, а сигурно не као обичан криминалац. Уосталом, он је болестан човек.
    2) Кад је већ болестан лако може да цапне. Посебно ако почне да прича шта се СТВАРНО ДОГОВАРАО. Овако, његова одбрана прави моралне проблеме Западу, али зна се добро колико су они лицемерни. Ништа што он на суду говори не смета конкретним људима који су нам заједно са њим пржили чорбу.

А пресуда се може базирати и на полуистинама...
    Prijateljski savet: nikada bolest ne stavljaj pod navodnike, i ne desava se ona samo drugima. Mozes da psujes bilo koga, da ga ne volis, da ga cak i mrzis, ali kada je bolest u pitanju, tu "lepe" zelje koje mu uputis, mogu da ti se vrate kao bumerang
    Ne znam kako bi ti izgledao posle vise od 4. godine mrcvarenja tamo, ali sigurno ne bi izgledao zdrav k'o dren

Iskusan Duh Sekire (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Добро де, и Милошевић је човек, макар некима не изгледа тако. Није лепо мрцварити га, кад му већ није кратко пресуђено.
    Из његове перспективе људски је, чак разумљиво, да постоји некакав договор, макар и прећутни. Ја само указујем на то. Још нисмо чули шта се тачно договаро са Холбруком.
    „Ko ne voli Dabić Rašu, popušio karu našu“ Kustendorf

Slične teme

1. Milosevic Slobodan ziv???????????
    Autor anarog u forumu Politika
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 27.06.2008., 06:46
  2. Slobodan milosevic
    Autor fifa u forumu Politika
    Odgovora: 330
    Poslednja poruka: 20.03.2006., 17:39
  3. Umro Slobodan Milosevic!!!
    Autor Johnny Ramone u forumu Arhiva