WinXP CD ne Bootuje
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: WinXP CD ne Bootuje

Iskusan Veseli_Ubica (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano WinXP CD ne Bootuje

Dakle, moli me drug da ovde postavim pitanje nadajuci se da ce neko pomoci ...

Ima komp sa formatiranim HDD-om na koji je pokushao da snimi XP, ali CD nece da se bootuje... Zapravo krene da botuje, ali onda odjednom prijavi greshku... Mislili smo da je CD problematichan, probao je drugi, ali nece ni njega ... Shto se tice hardwera, ne zna se shta ima (klinac chiji je comp nema pojma, a kucishte "ne sme da se otvara ! ") ...

Na drugom racunaru CD lepo radi, pa me zanima da li neshto od hardwera moze da prouzrokuje ovakve probleme ???

P.S. OS je reinstalirao poshto mu se odjednom pojavila greshka kao: "cannot find c:\windows\system32\drivers\pci.sys" . Pretpostavljam da se klinac igrao u sistemskom dir-u i onda se "samo od sebe" pokvarlio...

Ajde dajte neko reshenje, samo da ga skinem sa .....
    There are 10 kinds of people in the world: Those who understand binary and those who don't.

Iskusan BGD-Platform (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2006.
    Reputaciona moć
    104

Podrazumevano Re: WinXP CD ne Bootuje

Citat Original postavio Serijski_Ubica
    Ima komp sa formatiranim HDD-om na koji je pokushao da snimi XP, ali CD nece da se bootuje... Zapravo krene da botuje, ali onda odjednom prijavi greshku...
    Kakvu gresku ti prijavi...

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Za pocetak, ako zelis da saznas kakav hardver imas na tom kompu, potrebno je da nadjes na netu programce koje se zove Aida32 i to za DOS (nisam slucajno ovo rekao), dakle, ovaj program moze da ocita hardver bez OS-a.. Sa tim programom mozes da saznas kakav je sastav hardvera bez da otvaras kuciste...

S obzirom da nisi naveo o kakvoj se gresci radi, ali moze da bude par stvari..

Prva je sto mi i lici na sumnjivo, da je nesiguran neki dio hadvera, a obicno je to RAM memorija koja i ne mora da bude ali eto za pocetak..drugo moze da bude problematicna i sama graficka, mada govorim da je ovo samo nagadjanje jer ne znamo koja je vrsta greske prijavljena..

Napisao si i to da je Hdd formatiran a nisi naveo sa kojim programom i koji file system je odabrat, tacnije da li postoje particije, da li su brisane, formirane i sl..

Preporuka, ako se moze da napise preporuka u ovakvoj situaciji je da probas da botujes taj CD sa disketama za XP..

Ovde je adresa sa koje ces da skines fajl i da pokrenes i instaliras 6 (sest) flopy disketa http://www.freepctech.net/files/winxpsp1_en_pro_bf.exe da bi pokrenuo bootovanje windowsa..

Dakle, skini fajl, instaliraj fajl na 6 disketa i pokusaj botovati windows sa njima..

Trebalo bi da upali.. Nakon toga, pogledaj, da li postoje particije, a ako ne formiraj ih, i naravno, dalje valjda znas..

Poz.
    Poslednji put ažurirao/la gost 13024 : 04.03.2006. u 16:28 Razlog: slovna greska

Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

Evo udate-a :

Kad dizem sa MS-dos diskete (koju sam napravio na mom XP-u), kaze "Disk I/O Error" i trazi da se zameni disk.

Kad se botuje sa bilo kog XP-a, kaze : "Unexpected Error (0) ocurred at line 1773 in D:\XPSPRTM\BASE\BOOT\SETUP\ARCDISP.C"

Ne znam chime je HDD formatiran, mislim da je iz win-a na drugom rachunaru...

To sa 6 Flopija, radio sam to jednom, ali sad ne mogu da nadjem toliko flopija ni kad bih hteo da dam pare za njh Ozbiljno, ako ne radi DOS disketa, mislim da nece ni tih 6 . Mozda ?

videcu da probam sa zamenom mem modula (samo da mu nije SD-ram! )

toliko za sad ... poz
    There are 10 kinds of people in the world: Those who understand binary and those who don't.

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Na brzinu nađoh ovaj thread. Možda pomogne...
    http://forums.techarena.in/archive/index.php/t-67055.html
    Let the boy try

Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

Hvala sorlaag za linak, bice da je IDE kabal... i sam sam na to posumnjao. Sutra cu da proverim.

poz

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

@Serijski_Ubica

Pazi da ne bude zabune..

"Kad dizem sa MS-dos diskete (koju sam napravio na mom XP-u)"

Sa ovom disketom ne mozes nista da uradis, jer ovo je systemska disketa za Win98 i sa njom ne mozes da citas NTFS file system.. Dakle na ovo zaboravi.. A ne mogu da vjerujem da ne mozes da nadjes 6 praznih disketa i da skines fajl sa linka kojeg sam ostavio i jednostavno napravis boot diskere za XP..

Poz.

Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

Pa ja vishe nemam ni jedan flopy (zamenili ih mali cd-ovi), a necu da kupujem diskete koje vishe nikad necu da koristim ... no mozda hoce onaj klinac chiji je komp

Anyway, posle googlanja nashao sam samo 2 potencijalna problema : bad or wrong IDE cable, i pokvarena RAM memorija, shto si ti GZ odmah na pochetku i rekao ... provericu shta je od ta 2 pa cu videti shta dalje...

hvala

Slične teme

1. Kineski WinXP
    Autor Rammstein84 u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 05.10.2006., 20:45
  2. Dual Boot sa 2 winxp
    Autor Gladius u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 14.10.2005., 09:44
  3. WinXP i W2000 u Lan mrezi
    Autor djeka u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 2