REGIONALNA LIGA

Da li ste za regionalnu ligu?


  • Ukupno glasova
    34
  • Anketa je zatvorena .

Psihologue

Buduća legenda
Poruka
37.315
Uskoro ce da zazhivi regionalna liga u fudbalu...
Shta mislite o timovima koje ce predstavljati tu ligu.
Iz te lige u trece kolo predtakmichenja za ligu shampiona ce ici dve ekipe...

DO SADA SU NASHE EKIPE U LIGI SHAMPIONA IGRALE PO SISTEMU:
UDJESH-IZADJESH I GOTOVO...
 
ja sam "ZA" tu opciju...konacno malo da zazivi nas fudbal, puni stadioni, kvalitetnije tekme, vise para..sto da ne?
verovatno ima i onih koji su protiv toga...

Ali ja cisto sumnjam da ce doci do toga...
 
Za razliku od kosarke to bi bio dobro...al ne verujem da bi vratilo publiku na stadione.Kod nas postoje 2-3 kakva-takva kluba a da nisu seljober liga.Isto je i u Hrvatskoj.Bosna,Makedonija i Slovenija su ocaj,tako da ne bi dale doprinos koji su davale u ex-Yu ligi(Zeljeznicar,Velez,Sarajevo,Sloboda Tuzla,Vradar i Olimpija nisu ono sto su bili).Sve bi se svelo na "balansiranje"izmedju veike cetvorke i njesra na stadionima budala koje bi dolazile samo da se tuku s "onim drugima".Orgaziciono i kadrovski svi mi sa ovog prostora ne mozemo ni da prigvirmo nekom Evropskom nivou organizovanja takmicenja u lokalnom,nacionalnom rangu,a kamoli nekoj regionalnoj ligi.Vodeci ljudi najvecih koji bi rukovodili tom ligom(Hajduk,Dinamo,Partizan i Zvezda)su izricito protiv formiranja iste,tako da od toga nema nista.
 
Za razliku od nas Hrvati imaju vise "jacih" klubova... DInamo, Hajduk, Rijeka..
I oni imaju dosta vecu posecenosti nego mi..npr na tekmi Rijeke dodje i do 5000-6000 ljudi... to bi bilo kao kad bi na tekme OFK Beograda dolazilo toliko ljudi...

Iz nase lige mogli bi da igraju jedino Zvezda, Partizan, OFK Beograd, Vozdovac, Vojvodina...dok ostali...
 
Bosanski timovi su truba...Sta reci kada jedan Sartid pre dve godine isprasi FK Sarajevo bez problema.
Makedonija je truba takodje. Tu mogu samo da udju par klubova iz Srbije,iz Hrvatske i mozda neki klub iz Slovenije.
Ja bih tu jedino ubacio recimo klubove iz Bugarske i Rumunije. (CSKA Sofija,Levski,Steaua,Dinamo Bukurest). Grcke i turske klubove boli uvo da igraju takvu ligu jer su redovni u LS.
Mozda ne treba da bude liga,nego kup...na ispadanje. Lakse je zbog rasporeda i nacionalnih prvenstava.
 
bojan86:
Za razliku od nas Hrvati imaju vise "jacih" klubova... DInamo, Hajduk, Rijeka..
I oni imaju dosta vecu posecenosti nego mi..npr na tekmi Rijeke dodje i do 5000-6000 ljudi... to bi bilo kao kad bi na tekme OFK Beograda dolazilo toliko ljudi...

Iz nase lige mogli bi da igraju jedino Zvezda, Partizan, OFK Beograd, Vozdovac, Vojvodina...dok ostali...
Bojane,tu ligu,ako je bude,igrace atraktivni klubovi. Malo ljudi ce da dodje na Maksimir da bi gledalo Vozdovac ili OFK. Mada bi omaldinski stadion bio pun kada bi tamo gostovali Hajduk ili Dinamo.
Od nas,jedino pored Zvezde i Partizana...Vojvodina i mozda,ali samo mozda...Buducnost P,Smederevo i OFKa. Ne treba to da bude glomazno,8-10 klubova najvise.
 
Pa "aktraktivni" klubovi su samo Zvezda, Partizan, Dinamo, Hajduk, Zeljo... i ko jos..? niko...
normalno da ce morati jos neke ekipe da igraju...ipak mora da se gleda i kvalitet...a to OFK i Vozdovac imaju...
 
seljenje u nizi rang...? tesko...
sto se tice njihovog kvaliteta, verujem da ce opasti, a vec i je opa, kad su rasprodali igrace..
ja sam mislio na konkretno sad stanje kvaliteta u nasoj ligi ko bi mogao da igra regionalu ligu!
 
A odakle ti sve to..?

Ja sam cuo pre jedno dva - tri meseca nesto o tome, ali ni ovi iz Dinama, nasi i jos neki nisu imali pozitivan stav o tome...

Samo mi nije jasno sta ce to Grckoj? Pa ona ima jaku ligu...!
 
Gotova je stvar da ce se oformiti takva liga chim je data saglasnost ovih drzava da bi se takmichili u
toj ligi..To malo sporije ide isto kao GOODYEAR kosharkashka liga koja se oformljavala 3-4 godine
dok nije zazivela.To sporo ide...Ovo o fudbalu traje vec oko 5 godina i proshle nedelje je bio sastanak
u Madjarskoj bez nasheg saveza i makedonskog..Ko su ti ljudi koji rade bez nas josh nemam informacija ali chim dodjem do njih javljam...
 

Back
Top