Duge veze

superw

Početnik
Poruka
49
U vezi smo 5 godina. MNOGO se volimo, to je nesumnjivo. Sex nam je super. Ono sto me brine jeste to da se u poslednjih pola godine strasno mnogo svadjamo. Imam utisak da ne prodje dan a da se ne posvadjamo.
Ne vidim (ili ne umem da vidim) da je problem u nama (pojedinacno ili zajdno). Ali meni (a verovatno i nejmu) to postaje tesko podnosljivo da ne kazem nepodnosljivo.
Da li neko ima slican problem?

Puno razgovaramo, mislim, sve sto kao cini dobru vezu je tu, ali nama nesto ne ide!

Da li je doslo do zasicenja, da li je to normalno za dugu vezu... da li je jednostvno vreme za razlaz?
(Napominjem da planiramo i zajednicki zivot i decu i sve po redu)
 
Ko zna, možda i niste spremni za brak i stalne trzavice koristite kao odbrambeni mehanizam- dok se svađate, priče o nečem ozbiljnijem padaju u vodu (do daljnjeg) a konkretne strahove i priču o njima i ne načinjete, ljudi često tako reaguju!
Možda su se probudili i svi nerazrešeni revolti od unazad pet godina sada, kada treba odlučiti da trajno idete dalje!
A, u najboljoj verzji :) , možda se konačno jednostavno počeli da se dotičete vrlo konkretnih i važnih tema ( blizu ste zajedničkog života i stvaranja porodice) a razgovori o njima (kao ni one) nikada nisu laki, zato su i žučniji i češći od svađa i svađica u vezi! :)
 
He,i nama se to isto desavalo..s tom razlikom sto smo mi 3 god zajedno...bilo je uzasno,KATASTROFALNE svadje,drame,scene,obicno je zapocinjalo oko gluposti,a zavrsavalo se na pitanju dal mozemo da podnesemo da budemo u istoj prostoriji jedno sa drugim...to je trajalo sigurno blizu godinu dana ali se u nekom periodu i smirilo,i to kad smo proveli mesec dana zajedno u stanu...bilo je i tada trzavica ali od tada ( a to je bilo jula prosle godine) nismo imali ni jednu ozbiljniju svadju...sada opet sve zavisi od ljudi,ali kad je vec ljubav tu predlazem ti da ne odustajes,nemam pojma, uplatite neki odmor ili tako nesto,idite negde sami gde cete biti bez pritiska oko svakodnevnih obaveza i problema i preispitajte se...pa pobogu zar posle 5 god tako lako posezati za raskidom???Pozdrav i sve najbolje :)
 
Neka istrazivanja su pokazala da posle 2-3 godine mora doci do krize i zasicenja. Vi ste izdrzali 5 ili ste u krizi broj 2. Prosto sve znate jedan o drugome, nekako nema novina, uzbudjenja... Potpuno normalno! Zato kada do krize dodje, nesto menjajte ili se razidjite ili ubrzajte taj proces zajednickog zivota i dece dok se sve totalno ne obljutavi.
 
Mozda puno vremena provodite zajedno, a to ponekad dovodi do nervoze u ljudima. Opustite se malo svako sa svojim drustvom i bice sve u redu. Iz iskustva znam da je tako i posto sam u vezi skoro sest godina redovno je dolazilo do svadja kad puuuno vremena provodimo zajedno. Smanjimo vidjanje par dana i zazelimo se jedno drugog. Opet nam bude super
 
Svadje su produktivne. Vise verujem u veze u kojima svadje postoje, nego u one u kojima ne postoje. Ove druge puknu iz cista mira, a sve kao bilo u redu. To je znak da ljudi nisu prisutni u svojim vezama. Svadje su znak da je veza ziva i da trazi svoj put, da nastavi da se krece.
Mada nisi navela oko cega se svadjate.
I nije mi jasno zasto nas pitas da li je doslo do zasicenja?
 
Pa nisam bas sigurna da su svakodnevne, strasne, svadje produktivne. Cim ih je pomenula, znaci da su pocele da joj smetaju. Nije problem svadjati se ponekad, jeste ako to postane jedini nacin komunikacije.
 
Ma proćiće... Ili neće?
Do tad - evo ti cvetić da se malo oraspoložiš, šta drugo bilo ko može da uradi :D

flower.gif
 
ma pali bre iz tog bunara!!!
ako se sada svađate šta ćete bre u starosti da radite?
ili kada vam ponestane nekada love u braku?
beži bre dok te noge nose, i ne okreći se sine!!!
 
treba se svadjati? :shock: ??? ja se ne svadjam sa svojim deckom :shock: Tu i tamo se malo pokacimo, ali niko ni glas ne podigne. Jel to znaci da u stvari imamo emotivni problem?

Da odgovorim na pitanje: ne volim da se svadjam, i ako bih se tako cesto sa nekim kacila, vidim da ti to dosta smeta, ja bih se zabrinula.
 
superw:
U vezi smo 5 godina. On ima 30, ja 27. MNOGO se volimo, to je nesumnjivo. Sex nam je super. Ono sto me brine jeste to da se u poslednjih pola godine strasno mnogo svadjamo. Imam utisak da ne prodje dan a da se ne posvadjamo.
Ne vidim (ili ne umem da vidim) da je problem u nama (pojedinacno ili zajdno). Ali meni (a verovatno i nejmu) to postaje tesko podnosljivo da ne kazem nepodnosljivo.
Da li neko ima slican problem?

Puno razgovaramo, mislim, sve sto kao cini dobru vezu je tu, ali nama nesto ne ide!

Da li je doslo do zasicenja, da li je to normalno za dugu vezu... da li je jednostvno vreme za razlaz?
(Napominjem da planiramo i zajednicki zivot i decu i sve po redu)

Ljudi, ja ovo podrazumevam da je istina.
Mislim da je nenormalno biti u dugim vezama, a ne proci kroz nikakvu krizu i ne svadjati se. Uf, kakve smo faze i svadje imali moj dragi i ja! Ponosna sam, ebote! 8-)
Pre toga sam bila u vezi od 5 godina, nismo se svadjali, bilo je i lepo, al' ne moze da se poredi! Vise volim krivulje, nego ravne linije! :lol:
 
Ma nema tu mnogo filozofiranja..ili volis nekog ili ne :D

Ja sam jos duze u vezi i osecam se fenomenalno... Zustrije rasprave su normalna stvar, bitan je i razlog zbog cega i oko cega dolazi do njih... Ne znam gde je granica svemu tome i gde je ( i kada) tacka pucanja...verovatno je to indiividualna stvar.

Poz
 
majcheki:
E dok si tu... Da ti kažem, svi se kao registruju i otvore neku temu i posle zaborave da se pojave.
Nemoj i ti da budeš takva - dođi s vremena na vreme da se igramo :lol:

ej majcheki, ma to je uvek neko od nas, nego kad ima nešto ozbiljno da se pita napravi se novi nik. :D
inače smo tu stalno i lepo se igramo :D :D
 
Mislim da je bitno oko cega se svadjate, da li su to neke gluposti i sitnice ili ozbiljnije stvari. Ako su gluposti, moguce je da je samo nasao takav period da ste oboje nervozni, desava se. Ako su neke ozbiljnije stvari - zasto ne pokusate da ih resite? Inace, ja sam u dugoj vezi od vise od 10 godina, zivimo zajedno i ne svadjamo se. Naravno da nekad dodje do neke rasprave, ali nista zucno, nikad povisen ton, mislim da je to zato sto oboje mrzimo da se svadjamo i ne bih mogla da podnesem da smo posvadjani. Ne mislim da je zbog toga moja veza manje kvalitetna, niti mislim da svadje daju dinamiku jednoj vezi. Na kraju krajeva, sve to zavisi od licnosti.
 
Moja drugarica bila u vezi 12 godina , zadnje dve ziveli zajedno... sad se razisli. Posle skoro godinu od raskida ona jos nemoze sa tim da se pomiri. A i kako ce kad joj je skoro pola zivota proslo sa tom osobom. Mi svi koji smo to gledali sa strane i sada se pitamo zasto se nisu razisli pre 5-6 godina, mnogo bi manje vremena u zivotu bilo izgubljeno. Sta ce ona sad sa trideseti nesto...
Ne bih volela da se to i tebi desi, zato dobro razmisli kuda vodi ta tvoja veza i vredi li tvog vremena.
 
superw:
U vezi smo 5 godina. On ima 30, ja 27. MNOGO se volimo, to je nesumnjivo. Sex nam je super. Ono sto me brine jeste to da se u poslednjih pola godine strasno mnogo svadjamo. Imam utisak da ne prodje dan a da se ne posvadjamo.
Ne vidim (ili ne umem da vidim) da je problem u nama (pojedinacno ili zajdno). Ali meni (a verovatno i nejmu) to postaje tesko podnosljivo da ne kazem nepodnosljivo.
Da li neko ima slican problem?

Puno razgovaramo, mislim, sve sto kao cini dobru vezu je tu, ali nama nesto ne ide!

Da li je doslo do zasicenja, da li je to normalno za dugu vezu... da li je jednostvno vreme za razlaz?
(Napominjem da planiramo i zajednicki zivot i decu i sve po redu)

I ja isto kao i ti mislim da je za dugu vezu najvaznija komunikacija i razgovor.
 
luckastalutkica:
I ja isto kao i ti mislim da je za dugu vezu najvaznija komunikacija i razgovor.

A kad to nije dovoljno?

I ja se nadam da je to samo faza, ne bih volela da raskinemo.

Normalno je... tj. znam da u svakoj vezi ima i svadja; meni se nekako cinilo da smo 'prelezali sve decije bolesti' jedne veze ali ispade da nismo. :)

Oko cega se svadjamo...!? Bolje me pitajte oko cega se ne svadjamo. :-(

Hvala vam, jos jednom, svima, na misljenjima i odgovorima. :)
 

Back
Top