kako se osloboditi straha od date-a?

Cool_Chick:
ako neko ima neku ideju ili anegdotu,neka pise! :confused:

Jeste stvarno vazno da budes opusten i ne smes da se kunes u njega i u sebe i treba da znas da prvi date sluzi za to da se vi upoznate i da vidite da li ce da vam krene :-D ,odnosno da li ste jedno za drugo,znaci ne postoji mogucnost da nesto pogresis.Ako pogresis to znaci niste jedno za drugo.

Meni je vazno da se dogovorimo tacno prvo preko telefona gde da se nadjemo zato sto ja nekako brzo zaboravim kako neko izgleda, a jos ako prodje neko vreme od kad smo se videli pa do tog prvog date-a.......Jedini strah je taj strahic da li cu ga prepoznati,verovali vi meni ili ne.
 
Meni je ustvari jasno zasto neko ima taj strah od prvog date-a.Zato sto je ustvari toj osobi jako STALO do te druge osobe i onda se on plasi da nesto ne pogresi i da je ne izgubi.A zato sto sam ja operisana od straha da nekog ne izgubim,tako ja i nemam strah o date-a.Kad neko hoce da ode neka ide,ali kad je sa mnom mora da bude dobar decko.Bolje neka ide ako ne valja.Nemam taj strah da nekog ne izgubim.
 
luckastalutkica:
Meni je ustvari jasno zasto neko ima taj strah od prvog date-a.Zato sto je ustvari toj osobi jako STALO do te druge osobe i onda se on plasi da nesto ne pogresi i da je ne izgubi.A zato sto sam ja operisana od straha da nekog ne izgubim,tako ja i nemam strah o date-a.Kad neko hoce da ode neka ide,ali kad je sa mnom mora da bude dobar decko.Bolje neka ide ako ne valja.Nemam taj strah da nekog ne izgubim.
A kako moze da je nekom toliko stalo do nekog ako se radi o prvom date-u :?:?:?
 
SENDI90:
Može, može! Ako sanjaš o nekom dugo, ako ga obožavaš iako ga još u stvari ne poznaješ, ili ako ga poznaješ, ali ti je bio drug, a sad će postati možda i nešto više.
Ajde ovo da ti je bio drug i da razumem ali da nekog sanjas dugo a ne poznajes ga.... ja bih se pre bojao razocarenja da ona ustvari nije ono sto meni treba nego da cu nesto uprskati... :?:?:?
 
Cool_Chick:
Doslo mnogo glupo vreme,nema vise klasican date,sem ako niste u vezi,sad je doslo ono vreme
"Oces da se smuvamo","Hocu","E super,aj da se ljubimo"
Zar ne?
To je oduvek vazilo, a funkcionise samo u nizim i srednjim razredima osnovne skole (:
Btw u nashe vreme je bio jos uvek dosta zastupljen stari izraz: Oces da podjemo? (A gde bi ti da krenes, majke ti... :roll: ) Ne znam dal' se i do danas ocuvao, al smesan je do bola :lol:
 
Cool_Chick:
ako neko ima neku ideju ili anegdotu,neka pise! :confused:
Nashla li si crkvu da se bogu molish :roll: ...
Kada sam dozivljavala traume i sa onima do kojih mi nije stalo...
...preispitujuci svaku rijech... izvrcuci je sa svih strana da bih stvari sagledala iz njegovog ugla...
...samo da bi odbijanje bilo shto bezbolnije...
...''anestezija''...
...pitam se kako cu onda (i da li) prezivjeti svoj prvi date...
 
Cool_Chick:
A jer vama ok ono poljubac na prvom date-u to je sad normalno i podrazumeva se
Pa to sve zavisi od odnosa zainteresovanih strana... mislim da ako nisu imali bas nikakav kontakt pre tog prvog date-a onda je nekako normalno sacekati drugi da obe strane malo razmisle o svemu... a ako su pre prvog date-a vec komunicirali i znaju se dobro onda je ok poljubac na prvom date-u...
 
paaa....meni je uglavnom prvi date tek posle prvog poljupca :lol: :lol:
I kakvo bre razmišljanje, valjda treba da osetiš to da nekoga želiš da poljubiš, i da želiš da taj neko tebe poljubi....razum nema ništa sa tim :roll:


a kako se osloboditi straha?
LAKO! Šta jeste najgore što može da te zadesi? Da se smoriš kao zmaj i potrošiš uzalud nekih sat vremena života, da pokuša da te poljubi,a ti se izmakneš...šta je ono dobro, pa možeš upoznati osobu koja je zaista vredna tih sat vremena koji ti možda mogu biti najlepši u poslednjih par dana, možda započeti vezu, ili steći prijatelja, ako ti odgovara kao osoba, ali jednostavno medju vama nema fluida...znači mnogo dobijaš, a malo možeš da izgubiš...jednostavno nema razloga za strah 8-)
 

Back
Top