ВИКИПЕДИЈА

gost 304860

Buduća legenda
Poruka
44.404
Драга браћо и сестре, нешто се труло десило у држави Данској али креће се набоље. Љубазношћу нашег цењеног колеге Духа Секире, добио сам из Аспена, где је на скијању ове линкове....

Прво ћирилица... мало за оне који воле да пљују наше писмо...

http://sr.wikipedia.org/wiki/Главна_страна

Па онда погледајте како је објашњен НАТО... Прва реченица после скраћенице и објашњења....

http://sr.wikipedia.org/wiki/НАТО
 
Хвала, ја се регистровах... мада је та 'енциклопедија' у смислу стварног знања о било чему веома проблематична и може се претворити у страховито и ударно средство манипулације.
 
eremita:
Хвала, ја се регистровах... мада је та 'енциклопедија' у смислу стварног знања о било чему веома проблематична и може се претворити у страховито и ударно средство манипулације.

naprotiv, vikipedija ce vrlo brzo stici britaniku, po kvalitetu i tacnosti svojih tekstova.
 
Obersturmfuehrer:
naprotiv, vikipedija ce vrlo brzo stici britaniku, po kvalitetu i tacnosti svojih tekstova.

Обер, ако ја могу као појединац да напишем и унесем објашњење неког појма, речи или догађаја - да ли си свестан шта то значи ???

А поготово ако имаш ОДМАХ ДЕЦИДИРАНУ ОГРАДУ самог постављача сајта о ослобађању од оддговорности... то је то 666
 
marlon:
Mala digresija... Sada je bio intervju velikog Wima Wendersa i reče.....da Amerikanci žive u takvom neznanju, da je to prosečnom Evropljaninu prosto nezamislivo. To reče jedan od najvećih umetnika danas...

У прилог томе један истинит догађај...Мој комшија (иначе, вундеркинд) отишао у САД на неки стручни симпозијум (др.мр.пр и тако то). Тамо људи из целог света, свако на грудима има плочицу са именом своје земље, на његовој писало Југославија...Прилази му Американка и као, да покаже своје знање "аааа, Југославија, главни град Чешке.." :shock:

Замисли комшину фацу...
 
eremita:
Обер, ако ја могу као појединац да напишем и унесем објашњење неког појма, речи или догађаја - да ли си свестан шта то значи ???

naravno, ali ce posle tebe doci neko ko ce mozda imati potpuniju informaciju. Odredjene delove vikipedije nadgledaju,nazovimo ih, moderatori, koji kontrolisu korisnike koji unose podatke, tj kontrolosu same podatke da ne bi bilo vredjanja i prepucavanja, da se vikipedija ne bi koristila kao forum i slicno.
Mislim da cak postoji i algoritam koji uporedjuje novi i stari upis i na osnovu toga odlucuje da li ce on biti pusten na sajt ili ne.
Sve u svemu, mislim da je vikipedija jako zgodna za pronalazenja osnovnih objasnjenja za kojekakve stvari opsteg karatkera, kao i kao pocetna strana u trazenju informacija i necemu malo strucnijem.
Uostalom, ko bi lagao sta je to na primer krompit :)
 
Овај текст о дефиницији НАТО обећава и даје наду да долази можда нов период у српској историји, када ће истина полако али сигурно почети да излази на светло дана.
 
Шон:
Овај текст о дефиницији НАТО обећава и даје наду да долази можда нов период у српској историји, када ће истина полако али сигурно почети да излази на светло дана.

Postovani gospodine Шон, istina je uveliko na svetlosti dana, cekamo samo da se oci otvore.
 
СВИМ ДАМАМА КОЈЕ ДОЛАЗЕ НА ПОДФОРУМ ПОЛИТИКА У ИМЕ АМБАСАДЕ ЧЕСТИТАМ ПРАЗНИК ДАН ЖЕНА... АКО ГА СЛАВЕ :lol:


28oi.jpg
 

Back
Top