Novo u NS - Tandem Padobranski Skokovi !

Mungoss

Zainteresovan član
Poruka
119
Tandem padobranski skokovi - NOVO!

U pitanju je vid padobranskog skoka koji se izvodi sa tandem masterom i putnikom, u konkretnom slucaju - covekom koji zeli da dozivi avanturu slobodnog pada.

Od Vas se ne zahteva lekarski pregled, koji inace moze da potraje danima, a prava novina i cinjenica zasto je TANDEM postao toliko popularan je u tome sto obuka traje svega 15 minuta!

Nista na skoku ne zavisi od Vas jer skacete prikaceni sistemom veza za iskusnog i specijalno obucenog padobranca.
Na Vama je da uzivate... ili vristite :)

Ako sam Vas privukao paznju pricom onda pogledajte i saznajte sve o TANDEM SKOKOVIMA na www.tandemjump.co.yu .

Vidimo se u oblacima !
info: www.tandemjump.co.yu i 064 196 46 26
 
uuuu, moj padobranac bi garant ogluveo :lol:

4_11_2.gif
 
nesons:
Danas sam slucajno nabasao na taj sajt , i na prvi pogled me zainteresovalo jer imam zelju da letim( iskocim iz aviona ) , ali sam malo kasnije skontao da nemam vremena za obuke ( koje traju danima ) a ni para ( jos plus ako bih snimio taj skok ).
Srecno ostalima !
Samo se ti slobodno prijavi, Nenose !!! Da letiš i ISKOČIŠ IZ AVIONA, ja plaćam, a za padobran ... , eeeeee, pa snađi se nekako !!! :lol:
 
A gledo sam jednu emisiju na TV-u o tome...mislim da se zvala Play Boy. :lol: Onako on istruktor i ona nevina plavusica u kupacem. Pa na pripremama on joj vrlo detaljno objasni pravilno disanje sa sve rukama na njoj i "udahni - izdahni". :lol: I onda naravno skok - ona prikacena ispred njega na visini bas kako treba ....radi maximalne bezbednosti...i mogucnosti da je prihvati rukama...ako dodje do komplikacija... :lol: :lol:
Simpaticno je delovalo...ali je instruktor ipak bio previse mator i ruzan...
 
ne verujem... moji dragi roditelji su padobranci i ceo zivot sam provela u takvom okruzenju i tandem skokovi u MOJE vreme uopste nisu bili aktuelni ovde.
e sad... onoliko koliko ja znam o padobranstvu jeste da je taj neki lekarski pregled OBAVEZAN i nije mi jasno kako neko moze da skace bez tog manje-vise rutinskog pregleda. tandem je identican kao i obican skok, samo sto je zrtva prikacena za instruktora...
i recimo sta bi se desilo da je ta sirota zrtva neki srcani bolesnik ili nesto vec slicno? :wink:
 
krvolok:
nesons:
Danas sam slucajno nabasao na taj sajt , i na prvi pogled me zainteresovalo jer imam zelju da letim( iskocim iz aviona ) , ali sam malo kasnije skontao da nemam vremena za obuke ( koje traju danima ) a ni para ( jos plus ako bih snimio taj skok ).
Srecno ostalima !
Samo se ti slobodno prijavi, Nenose !!! Da letiš i ISKOČIŠ IZ AVIONA, ja plaćam, a za padobran ... , eeeeee, pa snađi se nekako !!! :lol:

Ajd !! :D Imam padobran ! :D Nazalost ispravan... 8)
 
petite_brebis:
zagarantovano...
a i koji bi ididot skakao bez lekarskog? sta bi bilo da neko ne zna da ima sje*banu kicmu ili da ima neki shum na srcu ili stagod? neka prevara moze biti ili samo neprofesionalnost "instruktora" ili samo navlacenje napaljene mase radi otimanja para. :wink:
PA prvo podpises da hoces da skocis pa onda skaces i u svetu je sasvim je normalno da u svetu skaces tandem bez lekarskog. NA lekarski ides tek kad hoces sam da skaces. A sto se tice profesionalnosti instruktora, profesionalniji su od bilo koga u drzavi, jer oni jedini imaju dozvolu za tandem. Milane ovakve likove nemoj da pustas ni blizu aviona. Pozdrav Ares!!!
 
Vidim da ima dosta spekulacija na temu lekarskog:

DCV (direktorat civilnog vazduhoplovstva) u svom zakonu (kao ni u svetu) ne trazi leksraski pregled za tandem skok. Jednostvano se navodi "ako osoba misli da je sposobna za skok - moze slobodno da skace bez leksrskog pregleda".

Svako poznaje sebe najbolje, jedna stvar, u Engleskoj pocetnicima se ne trazi lekarski pregled do njihove 50. godine zivota.

Ne treba leksraki, jer na skoku nista ne zavisi od Vas. Obuka je 15-20 minuta jer se upoznajete sa osonovama skoka. Ono sto je Vama bitno je kako da se postavite na vratima i na prizemljenju - sve ostalo radi tandem insturuktor (specijalno obucen i ultra iskusan padobranac). Tandem masteri koji ce skakati tandem imaju preko 5000 skokova tj. 30 godina iskustva profesionalnog rada u padobranskom sportu !

Sve informacije, cene, slike i video klipove za download mozete naci na http://www.tandemjump.co.yu

Sve najbolje,
Milan Tomin
 
Grdoje:
petite_brebis:
zagarantovano...
a i koji bi ididot skakao bez lekarskog? sta bi bilo da neko ne zna da ima sje*banu kicmu ili da ima neki shum na srcu ili stagod? neka prevara moze biti ili samo neprofesionalnost "instruktora" ili samo navlacenje napaljene mase radi otimanja para. :wink:
PA prvo podpises da hoces da skocis pa onda skaces i u svetu je sasvim je normalno da u svetu skaces tandem bez lekarskog. NA lekarski ides tek kad hoces sam da skaces. A sto se tice profesionalnosti instruktora, profesionalniji su od bilo koga u drzavi, jer oni jedini imaju dozvolu za tandem. Milane ovakve likove nemoj da pustas ni blizu aviona. Pozdrav Ares!!!

Na tvoju veliku zalost vec sam bila na ceneju i jedan veliki deo svog zivota sam provela tamo (I LETELA AN DVOJKOM!). :wink:
 
petite_brebis:
Grdoje:
petite_brebis:
zagarantovano...
a i koji bi ididot skakao bez lekarskog? sta bi bilo da neko ne zna da ima sje*banu kicmu ili da ima neki shum na srcu ili stagod? neka prevara moze biti ili samo neprofesionalnost "instruktora" ili samo navlacenje napaljene mase radi otimanja para. :wink:
PA prvo podpises da hoces da skocis pa onda skaces i u svetu je sasvim je normalno da u svetu skaces tandem bez lekarskog. NA lekarski ides tek kad hoces sam da skaces. A sto se tice profesionalnosti instruktora, profesionalniji su od bilo koga u drzavi, jer oni jedini imaju dozvolu za tandem. Milane ovakve likove nemoj da pustas ni blizu aviona. Pozdrav Ares!!!

Na tvoju veliku zalost vec sam bila na ceneju i jedan veliki deo svog zivota sam provela tamo (I LETELA AN DVOJKOM!). :wink:
VAaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuu ona je letela An dvojkom, ti si neka mnogo z.a.j.e.b.a.na , e ljudi pazite se, ova je letela AN dvojkom.
 

Back
Top