Da se razumemo, sta je u stvari MLM

loop

Poznat
Banovan
Poruka
9.128
Zahvaljujuci ogromnoj populaciji prevaranati i lopuza koja zloupotrebljavaju jedan relativno nov i nepoznat pojam sirokoj narodnoj masi skracenicu MLM , primoran sam da napisem jedan ovakav post.

Mnogo, ali zaista mnogo njih nude programe lanca srece tj. piramide, koja je zvanicno i zakonom okarakterisana kao vid prevare, zamenjujuci je sa Multi Level Markteting (MLM) i tako varaju ljude i navlace ih i bukvalno im otimaju pare.
I jos tvrde kako se taj njihov nacin biznisa izucava na Harvardu.
Istina je da se MLM izucava na svim vecim univerzitetima na svetu ali to sto oni nude nije MLM nego cista prevara.

Morate u startu znati da kad Vam neko ponudi MLM u kome ce te za 90 dana zaraditi enormne sume novca tipa 10.000-100,000 evra da je to automatski prevara jer tako nesto nema nigde u svetu.Evo sta oni nude:arrow:

Prvo su slatkorecivi i obecavaju vam kule i gradove , ferari i stan za samo tri meseca rada i to ne treba da izlazite iz kuce.Pa ljudi, da to nede postoji ceo svet bi se time bavio a ne bi isli ljudi da crnce po ceo dan za 1000din.
A kako se pocinje. Treba da uplatite 5$ cim to cujete bezite od njih ko cavo od krsta :!:
I sta posle, pa treba da sakupite sto vise email adresa i da spamujete ljude da oni isto salju po 5$ ali ne direktno Vama nego nekom ko je 3 polja iznad Vas, pa tek kad se cetvrti ispod Vas uclani onda ce Vama stizati pare. Mnogi od Vas se sacaju da je ovo jedno vreme funkcionisalo i putem PTT a sad rade to isto preko email, jer im je teze uci u trag i osuditi ih za prevaru. I samo spamovanje ( slanje nezeljene eletronske poste u razvijenim zemljama je krivicno delo) i kod nas ce se ubrzo tako okarakterisati.
Znaci ti ljudi em Vam iznude pare em Vas navode da krsite zakon.

A STA JE STVARNO MLM
MLM je zaista ozbiljan biznis, i sa tim programom rade mnoge poznate firme poput

Avon
Neckermann
Energetix
FM Group (ciji sam i ja clan, ali ne pisem ovo da bi ih promovisao nego da bi objasnio neke stvari i zastitio mnoge od prevaranata)
Mary Kay
Ima ih josh mnogo ali ne mogu sad sve da ih nabrajam...

To su sve velike firme koje imaj jako kvalitetne proizvode, i koje Vam ne prodaju maglu, i sto je najbitnije vecina njih Vam ne trazi ni dinara da postanete njihov clan :!:
Ima li neko u ovoj zemlji da nije cuo za Avon? Ja sam ubedjen da nema :)
A to je bas zbog ovakvog nacina poslovanja MLM-om.Naime one ustede ogromne kolicine novca koje bi otisle na TV i druge vrste reklama i taj novac daju svojim clanovim koji potpisuju vrlo prost ugovor.
Prodaj nasu robu, uzmi razliku u ceni i uclani nove clanove a mi cemo te zato nagraditi
I tako se mreza siri i sto vise ljudi uclanite preko sebe, oni naruce neku robu i Vi dobijete mali procenat od toga, ali kad imate dosta ljudi koje ste uclanili onda i taj mali procenat bude dosta veliki.
E to je MLM i to je marketing buducnosti, jer jep okazao odlicne rezultate.

E sad su se pojavili gomila dripaca koji zloupotrebljavaju tu skracenicu MLM i jade naivne i neupucenje ljude, a nasa drzava nazalost nije dovoljno jaka da bi mogla pored svih problema da se i sa njima obracunava.Ali to ne znaci da mi trebamo da budemo pasivni i da gledamo i dozvoljavamo da se drugi bogate na vasu neupucenosti i da Vas guraju u kriminal:!:
Ako ste vec i uleteli u ovakvu mrezu cupajte se sto pre i spasite vreme koje ce te uzaludno provesti mlateci praznu slamu.
Ako ste nezaposleni prikljucite se nekom pravoj MLM kompaniji i ulozite mnogo vremena i truda i postici ce te rezultate.
Naravno nijedna od tih kompanija Vam nece reci da ce te za mesec dva ili tri steci ogromno bogatstvo , jer to tako ne funkcionise, ali ce te sigurno imati dovoljno novca za pristojan zivot, a kasnije ako budete imali snage, kreativnosti i volje mozete za dve tri godine postici ogromne rezultate i zaista steci vecu kolicinu novaca nego sto bi ste to zaradili nekim "obicnim poslom"

Evo moja majka je sluzbenica ima stalan posao, i pored toga stize da se bavi preprodajom Avona preparata, ali cisto eto iz hobija bez nekih vecih ambicija i svakom meseca od toga zaradi oko 5000dinara.
Ja sam skoro poceo ovaj biznis sa parfemima, ali ja sam skroz neiskusan u tome i tek razvijam mrezu ali vec imam desetak ljudi uclanjenih ispod mene i dovoljno zarade da ne moram od roditelja da trazim za dzeparac, ali ubedjen sam da cu za 3-4 meseca vec moci i od toga sasvim solidno da zivim i da placam racune.
Ali kao sto rekoh ne zelim ovde bilo sta da promovisem vec samo da Vam skrenem paznju za raznorazne probisvete i njihove takozvane "MLM mreze".
Mnogo mi skoci pritisak kad visim sta sve ljudi nazivaju MLM i kako blate spoj ta tri slova.To je doslo do tih razmera da ja vise ljudima kad me zovnu na telefon da se uclane i kad im pomenem MLM odmah promene stav i pomisle da je to neka prevara.Katastrofa sta uradise bitange...
Mogao bih ja o ovome do sutra da pisem ali necu vise da smaram, pametni ce shvatiti poentu ;)
pozz

P.S. Izvni Hacker ti znas da ja ne postavljam iste teme na vise foruma istovremeno ali sad sam stvarno morao.
 
Ti si mnogo toga pogresno razumeo.

Ko kaze da ti moras da spamujes da bi se reklamirao?! Pa to je najveca glupost koju sam procitao na ovom forumu. Jesi li cuo za besplatne internet oglase, ili za one koji se placaju?
Ili napravis svoju web stranu...

Istina, saljes po 5 eura, ali nisi ne znam koji, nego PRVI na listi. Sto znaci, ti zaradis najvise. Nekoga uvedes u posao, kod njega si drugi, kod njegaovog coveka treci, i tako postoje 4 nivoa. A ti zaradis kada svako iz tvoje mreze udje u posao.

I ne vidim sta je tu lose. Ja slucajno radim taj posao i cak ni nemam svoj sajt, a zaradjujem par desetina eura mesecno, a to ce se povecati zato sto je to MLM tj. Multi Level Marketing. Jeste da tamo pominju 90.000 eura za 3 meseca, ali ipak to nije tako, barem ne ovde - u zemljamatreceg sveta. Ali sta mislis, koliko je tvorac ovog programa zaradio? Nije ni vazno, ali nemoj biti ljubomoran na one koji rade ovakav posao, i zaradjuju mnogo novca.

Samo mi pokazi taj zakon koji kaze da je MLM ove pririode nelegalan.

Pitaj ti tvoju mamu koliko proizvoda je na pocetku morala da kupi po nekoj kao nizoj ceni, kakve materijale je kupila za taj Avon: kasete, prirucnike i ostalo... Ne kazem da je ovakav vid MLM-a los, ali nije ti sve besplatno. Dakle, uvek placas nesto da bi uopste mogao da udjes.

E sad, tu nastupa internet. Mnogima je muka od ljudi kome sve objasnjavas uzduz i popreko, crtas im, a oni ne razumeju. Objasnjavas, trudis se ali nista... A kao svi da su takvi. Na internetu nema toga. Posaljes, pa neka cita, prouci i odluci se. Jednostavno. E-mail ne kosta.
 
A kako ne spamuje kad spamujes, sto sad lazes.Koliko si ljudi samo posalo takav mail a nije ti ga narucio hajde priznaj ako smes ali naravno da neces.
I sta ti prodas ti ljudima sto ce da se uclane preko tebe za 5$?
nista, obicnu maglu:!:
I naravno da je to prevara, cak je i zakonski akt donet za to, ne znam ne razumem se bas najbolje ali pojavice se neki pravnik pa ce ti reci.Ya to se ide na sud ;)
A Avon recimo je fer kompanije, nista te ne kosta uclanjenje, plu nista ti ne moras da kupis, cak ne moras ni da platis prvo, dobijes besplatan katalog i besplatne uzorke, pokazes to ljudima oni ti naruce nesto od robe, ti to onda narucis od Avona ali im jos uvek ne placas nista, nego tek kad prodas robu naruciocima onda platis Avonu njuihov deo a svoj stavis u dzep.
Kapiras li sad koliko je to fer i posteno.Bolje se lati ti toga covece, jer imaju stvarno kvalitetne proizvode, a ne da nagovaras narod na kojekakve prevare ;)
pozz
 
Znam ja da su Avon proizvodi super, eto i moja keva je to radila, ali prica je onakva kakvu sam ti je ja rekao, jer sam bio prisutan dok je covek objasnjavao. Umesto maloprodaje tj. tih 30 % to je tvoje.

Ja licno nisam spamovao niti necu. istina je da ljudi spamuju i da to nije u skladu sa zakonima mnogih zemalja, ali nije spam ako t isaljes na do 500 adresa ;-)
 
Konacno neko ko razumije pravu sustinu MLM!
Ja sam prije mjesec dana otvorila temu da se moze zaraditi, samo ako to neko zeli, i tu su me nazvali sektasicom i ko zna sve kojim imenima. Samo zato sto sam ljudima ponudila posao koji je legalan i novi na podrucju EX YU prostora (konkretno je u pitanju posao kojim se i ti LOOP bavis). Istina je da na mail svakodnevno dobivam po 15-tak ponuda za posao tima "za mjesec dana mozete zaraditi i do 10000€ a da nista ne radite". Ne kazem da neki ljudi nisu zaradili ogroman novac, ali slati pare nekome koga ne poznajes, pa jos trojici takvih...malo je apsurdno. I svako ko bi meni poslao 5€ a nema pojma ko sam, iskreno, smatrala bih ga ludim.
A svi ostali poslovi na bazi MLM koji imaju registrovanu firmu, ovjeren ugovor koji potpisujes itd, je nesto sasvim drugo. Jos ako se uclanjenje ne placa, kud ces bolje?! Kupi, prodaj, zaradi, ulozi, kupi, prodaj, zaradi......... Tako, po meni, je puno postenije a i postoji konkretna stvar koju nudis.
 
jaca70:
Ja sam prije mjesec dana otvorila temu da se moze zaraditi, samo ako to neko zeli, i tu su me nazvali sektasicom i ko zna sve kojim imenima. Samo zato sto sam ljudima ponudila posao koji je legalan i novi na podrucju EX YU prostora (konkretno je u pitanju posao kojim se i ti LOOP bavis). .

Jeste, istina je da sam te ja napenalio, a ti opet meshash babe i zabe......
Mene je iziritiralo to sto se ti pojavljujes kao mesija koji dolazi nama ovcicama da otvori ochi, pa onda kao neka tajnovitost( dzems bond bi ti pozavideo), pa eto nje pametne da pomogne nama glupavima.......
Inace opet napominjem jednog forumasa koji je to uradio vrlo profi- cini mi se herbella......
za razliku od tebe .....
I sam sam clan jednog MLM-a (trenutno totalno neaktivan), i kod njih nema kamioni , avioni.....

Jedno pitanjce za drustvo..... Kako bi se mogao organizovati MLM za neki atraktivan proizvod (koji ja inace prodajem 100% legalno u svojoj firmi, sa pdv-om, garancijama i uputstvima)?
Mislim, ako trenutno dajem oko 300e mesecno u reklame, planiram od proleca da udarim jacu reklamnu kampanju- kako bi ja primenio MLM da radi i prodaju i reklamu? U procentu zarade ima mesta i za mene kao firmu i za sigurno jos par dilera sa dobrim procentima.
A i dugorocno od tog proizvoda kaplje sitna lova na godisnjem nivou, tako da i tu ima prostora za sve.
 
Ako hoces da pokrenes svoju MLM kampanju moras da imas kvalitetan i sirokim narodnim masama potreban proizvod.Ako je to nesto sto treba tek svakom 1000tom gradaninu onda to nije proizvod za MLM nego za klasican placeni marketin, naravno sa posebnom ciljnom grupom.
ali ako je to kvalitetan proizvod i potreban , pa barem svakom 10 coveku, onda nema boljeg nacina od MLM, jer su ti u startu ulaganja minimalna a dobijas mnogo kvalitetniju reklamu.
I nemoj zamerati Jaci zato sto je bila tajanstvena a i ti sam krijes podatke kao zmija noge.
Svakakvi ljudi se bave MLM pa ima i medju njima prevaranata.Ima ljudi koji kupe proizvod po 7.5e i firma im kaze da ga prodaju po 12.5e ali oni ga prodaju po 15e ili po 10e sto isto nije dozvoljene.Znaju se pravila i mora se igrati po njima.Neki idu cak i dotle da ljudima koji su se uclanili preko njih prodaju robu po 8.5e umesto po 7.5e :lol: ali naravno sve to pre ili kasnije izadje na videlo, tako da samo fer igra moze garantovati uspeh.
I malo je ljudi koji znaju MLM bash profi da odrade, oni koji to znaju sigurno zive samo od toga, ali da si se ti lepo obratio JAci i zatrazio joj dodatna objasnjenja ( na toj temi nikako na email ) verujem da bi ti ona lepo objasnila, mada je njena greska sto to u startu nije uradila, ali na greskama se uci ;)
 
Uopste nije istina da sam krila o cemu se radi nego sam lijepo dala svoj e-mail da se jave oni koji zele saznati o cemu se radi. Ljudi se lijepo, KULTURNO, javljali, neki zapoceli posao neki nisu...A dule mi je bas simpa, pogotovo kad ga naljutim, ha, ha, ha.
Drago mi je da se pojavio neko ko moze potvrditi da je ovaj posao sasvim legalan i da je zarada dobra.
loop-puno srece!
 
vidi, loop, necu da govorim o cemu se radi posto mi nije cilj da nekom u okviru ove teme nudim da kupi ono sto ja nudim, ako budem hteo pokrenucu posebnu temu o tome.
zato zadrzavam pravo da ne govorim o cemu se radi.....
i ajde, ako ja smatram da je ono sto ja nudim prava stvar za na primer svako 10to domacinstvo u srbiji ( cisto moja procena, ne mora biti tacno), sta je prvi korak u organizovanju jednog mlm-a?
napraviti neki reklamni materijal, smisliti sistem nekog bodovanja, naci 5-6 ljudi?????
 
Ako smatras da imas kvalitetan proizvod koji je potreban ljudima, onda je najbolje da pokrenes tvoj MLM, ali o samom principu moras se posavetovati sa nekim strucnjakom za to jer ipak nije to bash tako jednostavno, ljudi zasvrsavaju fakultete da bi mogle da prave MLM planove.
A cim osmislis kampanju, javis na par foruma, i na oglasima, sve je to besplatno i onda samo vidis kako se mreza siri i kako drugi ljudi potpuno besplatno reklamiraju tvoj proizvod kao da su ga oni licno napravili ;)
 
samo im treba dati stimulaciju da uclanjuju nove ljudi jer je to kljuc uspeha MLMa.Pazi oni ce ga reklamirati kod 100 ljudi i tu ce stati ili usporiti jer vise ljude ne poznaju, ali ako imaju racunicu da uclanjuju nove ljude, od tih 100 oni ce uclaniti 10 pa ce od tih 10 svako izreklamirati kod josh 100 i uclaniti josh 10 i tako se mreza siri a ljudi prodaju za tebe , sve vise i vise ljudi upoznaje tvoj proizvod a ti ne trosis pare na reklame.
E samo je mnogo vazno da ti strucnjak izracuna kolika je tvoja cena a kolika prodajna i koliko posto mozes da dajes ljudima da ucljanjuju nove clanove.To je ipak jako osetljivo pitanje i moaju da se uvedu neke granice.
 
nije legalno jer ti nista ne dobijas za te pare.A ne dobija ni drzava porez.
Privatni profesori placaju porez, imas na kraju godine neki formular gde moras da navedes kolika su ti vanredna primanja godisnje ;)

Ti njima das pare i oni tebi daju instrukcije kako da prevaris nekog drugog, ali ne tebi da da pare nego nekom tamo ko je iznad tebe.
Dati 5$ za instrukcije kako prevariti druge ljude a i drzavu, zaista jeste nelegalan biznis ;)
 
je l mogu ja u corku zbog toga?? ako krenem da im dajem i da dobijam te pare

joj ne mogu..suvishe je to ya moj mali mozak shto reche kolega bundeva

ma kakvi bre, pa ko od tih priv. profesora to radi...ok ne znam ali ima ih sigurno masetina da ne rade to!

ali oni ne daju fisk racun za casove..privatni
 
Ne treba im fiksalni racun ali svaki poreski obaveznik ima neki formular gde popunjava jednom godisnje kolika su mi dodatna primanja i sad ako to predje 50.000 din. onda placa neki porez na to.
ali naravno onimak ojim i predje ta cifra oni navedu manju jer ko ce njih da proverava.

A to sto ti radis, to je i zakonom zabranjeno, ima neki clan zakona koji se bas time bavi.
Doduse sanse da ti odgovaras pred tim zakonom su minimalne, jer ko ce takve sitne prevarante da juri kad ne mogu ni sa mnogo ozbiljnijim da se izbore.A i ako bi te uhvatili platila bi samo neku prekrsajnu kaznu i to je to ;)
 
loop:
Ne treba im fiksalni racun ali svaki poreski obaveznik ima neki formular gde popunjava jednom godisnje kolika su mi dodatna primanja i sad ako to predje 50.000 din. onda placa neki porez na to.
ali naravno onimak ojim i predje ta cifra oni navedu manju jer ko ce njih da proverava.

A to sto ti radis, to je i zakonom zabranjeno, ima neki clan zakona koji se bas time bavi.
Doduse sanse da ti odgovaras pred tim zakonom su minimalne, jer ko ce takve sitne prevarante da juri kad ne mogu ni sa mnogo ozbiljnijim da se izbore.A i ako bi te uhvatili platila bi samo neku prekrsajnu kaznu i to je to ;)
Mislim da je cifra mnogo veca na godisnjem nivou
 
loop:
Ne treba im fiksalni racun ali svaki poreski obaveznik ima neki formular gde popunjava jednom godisnje kolika su mi dodatna primanja i sad ako to predje 50.000 din. onda placa neki porez na to.
ali naravno onimak ojim i predje ta cifra oni navedu manju jer ko ce njih da proverava.

A to sto ti radis, to je i zakonom zabranjeno, ima neki clan zakona koji se bas time bavi.
Doduse sanse da ti odgovaras pred tim zakonom su minimalne, jer ko ce takve sitne prevarante da juri kad ne mogu ni sa mnogo ozbiljnijim da se izbore.A i ako bi te uhvatili platila bi samo neku prekrsajnu kaznu i to je to ;)



U pitanju je cifra od 2.000.000,00 dinara.
 

Back
Top