granice strpljenja
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: granice strpljenja

Obećava
    Učlanjen
    12.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano granice strpljenja

koje su granice strpljenja u vezi?
    koliko je normalno slusati - sacekaj dok ovo, sacekaj dok ono... a privatni (porodicni) zivot nikako da dobije neku normalnu formu.
    pri tom ja, koja postavljam pitanja i dobijam te takve odgovore sam zrtvovala godinu dana da bih bila sa njim u inostranstvu i svoje navike poprilicno podredila njegovom nacinu zivota.
    sad, kad smo ponovo kod kuce - ista prica (mozda jos i gora jer dok smo bili preko je sve odlagao za kad se vratimo; u tom periodu ja sam ostala bez posla, oslabili su kontakti sa drugaricama...)
    a on je uzasno sebican i, po mojim merilima, prilicno inertan da bilo sta pocne da resava.
    usled sve te napetosti manje je i 'onih' trenutaka koji odrzavaju vezu, koji ponovo pokrecu zaljubljenost...
    tako da sam ja sad na ivici strpljenja i ozbiljno razmisljam o krupnim koracima...
    napominjem da smo u godinama koje podrazumevaju ozbiljnost i odgovornost (30, 35)

anakin
    Guest

Podrazumevano Re: granice strpljenja

mislis nece da te zeni?
    e pa yebiga...

Veoma poznat livija (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2006.
    When deep space exploration ramps up, it will be corporations that name everything. The IBM Stellar
    Reputaciona moć
    166

[font=Century Gothic]vidi.... ja bih ti odavno savetovala da menjas stvari... onog trenutka kad si videla da ne ceni tvoju zrtvu trebalo je da povuces neku straftu pa nesto da se menja... ako je moguce odnos, a ako ne, partner... sorry, zvuci surovo...
    ti najbolje znas mozes li da izdrzis, i da li je vredno? samo iskreno prema sebi... granica je ono sto ne zelis da tolerises...
    ps: ogradjujem se, nisam merodavna.... ja lako odustajem.... :???:
    [/font]

Obećava
    Učlanjen
    12.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

da bar nece... bilo bi mi lakse da prelomim

anakin
    Guest

al kad se tako postavi sa zrtvovanjem to me moze da valjda...ti se zrtvujes da bi tom zrtvom kupila, sta...brak?
    i ne treba neko da te zeni sto ti time vraca za zrtvovanje nego sto te voli i zeli za ceo zivot...
    pritiskanja u tom smislu su totalno glupa...jer, zar nije bitnije da zivot provedes sa nekim koga ti zaita volis i ko tebe voli nego da nekog tako pritiskas samo sto ste u "ozbiljnim godinama"?

Obećava
    Učlanjen
    12.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

naravno da ta moja zrtva (u pocetku je ova rec bila pod navodnicima, jer sam to sve uradila smatravsi da je tako normalno - njemu je bio ponudjen posao u inostranstvu i smatrala sam da je normalno da ga pratim) nije ucinjena iz tih glupih ponuda. mi smo bili i vereni pre svega toga... sve je to u tom momentu izgledalo kao normalno. ali sad je uzelo maha i ja vise jednostavno nemam strpljenja. sve se ovo pretvorilo u posao...

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

pa onda ga prati i dalje, i to je valjda normalno
    ne, zakaži neki vikend venčanje i obavesti ga poslovnim pismom, sve sa memorandumom - zakaži mu dejt ispred SO i kvit

Ako kod njega prolazi samo fora sa biznis planom - pa ponudi mu TO!

Ne znam, ja brzo odustajem ako nešto ne ide i tako sam se predstavila i u vezi - pa nema problema. Ne volim menjanje planova (naročto ako za to nema jakih argumenata, zayeban sam lik, sva se narogušim ako je to - bezrazložno). U stvari, poštujem dogovore i isto očekujem (ili slično) od drugih, pa i od dragog. Što si napustila posao, zbog 12 meseci u inostranstvu? Pa ti si automatski u poziciji u kojoj ne možeš da pregovaraš :?
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Iskusan majcheki (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    113

Jao koji bedak... A ti si baš htela? A možda nije sebičan - možda malo misli i na tebe... Neće da te oženi da ne bi provalila da te ne voli kad već budete imali očajan brak a neće da te ostavi da te ne povredi... Ma on je srce pravo, divan jedan čovek - jel da? Jel sam pogodila?
    Što čitaš kad ti škodi?

Poznat mackica ns (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

[font=Comic Sans MS]Pa ne mora samo brak da bude 'normalna porodična forma':? meni se čini da tu ima još nešto osim 'neće da me ženi'; šta ste je napale odmah:| [/font]
    [font=Comic Sans MS]U stvari, nije mi baš ni jasno ovo pitanje, mislim da ne razumem šta se dešava... Šta je normalna forma; odnosno ŠTA on odlaže, i SA ČIM?[/font]

Primećen član Larra (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    53

Licno mislim da ne bih imala neke preterano rastegljive zivce i granice strpljenja. Cemu to?

Poenta veze jeste da OBOJE budu srecni, ne da jedan vodi a drugi se "prilagodjava", "strpljuje", "zrtvuje".

Meni je uospte to "zrtvovanje" recept za kasnije nezadovoljstvo, frustraciju i probleme.

Jedno su kompromisi i dogovori, ma to mogu da pristanem (da li cemo na skijanje ovde ili onde, kada cemo na more isl) ali neka velika preokretanja zivota bez pozitivnih rezultata za obe strane - nisu za mene.
    (\__/)
    (='.'=) This is Bunny. Copy and paste Bunny into
    (")_(") your signature to help him gain world domination.

Elita Bad_Wolf (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1269

Svakim sekundom ti je sve bliza perspektiva slicna ovoj slici:

on se igra sa detetom sa mladjom zenom od tebe, a ti hranis golubove - zajednicko vam je samo: isti park.

Slične teme

1. Ljubav ne zna za granice
    Autor gost 174064 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 19.03.2009., 14:29
  2. Granice
    Autor Butterfly effect u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 18.03.2009., 15:17
  3. da li ljubav zna za granice?
    Autor psoglav u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 96