Divac: Tužiću državu

Sandra007

Obećava
Banovan
Poruka
88
Divac: Tužiću državu

Ako sud odluči da moram da platim odštetu, onda ću ja tužiti državu. Ovde ili u inostranstvu. A kad dobijem spor, zadržaću što je moje, a sav dobitak ću dati nekoj bolnici. A posle „Novosti“ raspitaću se šta je to od nacionalnog interesa, i baš ću to da kupim. Jer ovo je moja zemlja i hoću ovde da investiram novac - kaže u razgovoru za „Blic“ naš proslavljeni košarkaš Vlade Divac.

Ako ojača berza, možda će vam šanse porasti.

- Nisam hteo da čekam da berza ojača, jer se plašim da se tamo pojavim, da se ljudi ne razbole kad me vide. Kao što se ovaj pravobranilac razboleo. Ja kao da imam ptičji grip, svi beže od mene. Kada ste se dogovarali sa malim akcionarima, da li ste imali na umu da za „Novosti“ postoji realan politički interes više aktera?

- Bio sam svestan toga. I zato sam i otišao na razgovor u Vladu da mi kažu da li je to u redu da budem jedan od investitora. Ili da mi kažu da nije u redu i da ne gubim vreme. I dobio sam zeleno svetlo u smislu da sam dobrodošao i da sam vrlo poželjan kandidat.
----------------------------------------------------------------------------------
Srbija se pita zasto dijaspora nece da ulaze u Srbiju.
To je jedan primer,kako bogat Srbin da ulaze u ovakvu vladu?:confused:
 
NE!!!! Divac je legenda i covek koji voli svoju zemlju iznad svega! Doticnu gospodu sam pomenuo zbog istovetnih cistki ljudi sa vlasti. Poenta je u tome sto su i oni hteli da ulazu pare (apsolutno nebitno da li su one ukradene ili zaradjene), a sad je Karic u Rusiji i Srbija te pare nikada nece videti. Glupost i brzopletost nase vlade.
 
meni je taj divac opasno sumnjiv...gde god se pojavi i kao hoce nesto da privatizuje,to se pretvori u cirkus,zaobilazi zakonske propise,mulja nesto,kupuje akcije kako on smatra da treba i privatizacija automatski postaje afera...setite se sta je radio sa knjazom...izgleda vlade smatra da je nekakav narodni heroj te da mu je dozvoljeno da radi sta oce zato sto je on jelte divac...
 
Zaista, ne vidim zašto tolika hajka na čoveka koji je POŠTENO stekao imetak?
Njegova stvar je gde će taj novac posle košarkaške karijere da uloži.
Zaista je idiotski što se svako pošten u ovoj zemlji koči.
Vlade Divac, iako nije odslužio vojni rok, učinio je MNOGO VIŠE za ovu zemlju nego li bilo koji kvazi-patriota koji ima prednost u tenderima.

Setite se da je podigao majicu na "radnom mestu" gde je pisalo "Prestanite sa bombardovanjem"
Zatim, širenje srpske kulture.
Svaki sudija u NBA-u zna šta znači" ... ti mater"
A zaista i to je bolje nego da je učestvovao na frontu i daleko bilo, ostao doživotni bogalj.
Sad, gde su nestale onolike patriote što se slikaše za dnevnik, ja ne bih znao kas'ti...

Zaista, zaista čudno!
 
ma sve to stoji strvino,ucinio je on dosta za srbiju,ali mu to ne daje za pravo da mulja sa akcijama i pokusava da nesto odradi ispod tezge...mada,ja ga ne gotivim nesto otkad je shatro potpisao za zvezdu,uzeo veliku lovu a odigrao par utakmica,preko qrca...
 
serb_pagan:
meni je taj divac opasno sumnjiv...gde god se pojavi i kao hoce nesto da privatizuje,to se pretvori u cirkus,zaobilazi zakonske propise,mulja nesto,kupuje akcije kako on smatra da treba i privatizacija automatski postaje afera...setite se sta je radio sa knjazom...izgleda vlade smatra da je nekakav narodni heroj te da mu je dozvoljeno da radi sta oce zato sto je on jelte divac...

Problem je u tome prosla i sadsna vlada ima samo jedan interes da se obogati sto vise za to njihovo kratko vreme. Narod je koji ispasta,narod je sam sebi ostavljen, sam sebi do sledece biranje. Ta danasnja vlada ne bira vec uzima.
Od Djindjica do Tadica sve je to korumpirano, afere nemaju kraj.
Ljude potplacivaju po 200 000 Evra.

Ali moje pitanje se odnosilo za dijasporu. Jel nebi trebalo mozda neki nasi ljudi iz dijaspore da vode Srbiju. Verujem da ova ili bilo koja nova vlada ima samo jedan interes da cedi narod.
 
serb_pagan:
mada,ja ga ne gotivim nesto otkad je shatro potpisao za zvezdu,uzeo veliku lovu a odigrao par utakmica,preko qrca...
Ovde gresis
Kao prvo kakvu je on to veliku lovu uzeo i
kao drugo jel ti znas koliko je taj Divac u tom trenutku uticao na psihu igraca koji su igrali u zvezdi, pa oni su kidali duplo vise samo zbog njegovog prisustva.
Nemojte sada mesati babe i zabe.
 
Gryphon:
Ovde gresis
Kao prvo kakvu je on to veliku lovu uzeo i
kao drugo jel ti znas koliko je taj Divac u tom trenutku uticao na psihu igraca koji su igrali u zvezdi, pa oni su kidali duplo vise samo zbog njegovog prisustva.
Nemojte sada mesati babe i zabe.

he..tu sam te chekao ;) pricalo se o cifri od 250000 dolara,vlade je odigrao 6 utakmica,preko qrca,kao sto sam i rekao a zvezda u toj sezoni nije nista uradila...
 
serb_pagan:
ma sve to stoji strvino,ucinio je on dosta za srbiju,ali mu to ne daje za pravo da mulja sa akcijama i pokusava da nesto odradi ispod tezge...mada,ja ga ne gotivim nesto otkad je shatro potpisao za zvezdu,uzeo veliku lovu a odigrao par utakmica,preko qrca...

izvini brate, al ono nije ispod tezge.
a leshinari vidli doneo 10 miliona, mogli bi da ga oporezujemo...
 
Sandra007:
Ali moje pitanje se odnosilo za dijasporu. Jel nebi trebalo mozda neki nasi ljudi iz dijaspore da vode Srbiju. Verujem da ova ili bilo koja nova vlada ima samo jedan interes da cedi narod.

kako majke ti dijaspora da vodi srbiju? mislim,da zive svetlosnim godinama udaljeni odavde,a da vode srbiju...mislim,dobrodosla je svaka podrska dijaspore,al ne primecujem da se nesto ubijaju od pomoci zemlji matici...njih to cak ni ne zanima,dobili su pravo glasa,a glasalo tek oko par hiljada...vole oni da srbuju kad su preko,al kad treba konkretno da se pomogne (cast izuzecima) nigde ih nema...
 
serb_pagan:
he..tu sam te chekao ;) pricalo se o cifri od 250000 dolara,vlade je odigrao 6 utakmica,preko qrca,kao sto sam i rekao a zvezda u toj sezoni nije nista uradila...
Samo dokazi dolaze u obzir i ja znam mnogo prica, ali neke se granice sa mastom druge sa zdravim razumom, a trece sa procenom neke osobe koja toliko daje u dobrotvorne svrhe ne samo kod nas nego i u americi. Pa onda ispada da je on uzeo velike pare od zvezde. Dajte molim vas, ima li coveka u ovoj Srbiji kome ce velika vecina jednom da skine kapu i kaze HVALA TI. A ne samo da cekate sledece zrtve za zadovoljavanjem meni neceg neshvatljivog kao pripadnika ovog naroda.
 
crow:
izvini brate, al ono nije ispod tezge.
a leshinari vidli doneo 10 miliona, mogli bi da ga oporezujemo...

ne slazem se crow...pa sta su sve on i danilovic radili kad je bila privatizacija knjaza,u normalnoj zemlji bi ih vec davno corkirali...uopste,protiv sam takvog stava da je bilo ciji lik,pa i vlade divca,nedodirljiv...a i u partizanu se nisu pokazali nesto,ta ekipa...preuzeli tim dok ne rasprodase krstica i vujanica,pa digli sidro..
 
Gryphon:
Samo dokazi dolaze u obzir i ja znam mnogo prica, ali neke se granice sa mastom druge sa zdravim razumom, a trece sa procenom neke osobe koja toliko daje u dobrotvorne svrhe ne samo kod nas nego i u americi. Pa onda ispada da je on uzeo velike pare od zvezde. Dajte molim vas, ima li coveka u ovoj Srbiji kome ce velika vecina jednom da skine kapu i kaze HVALA TI. A ne samo da cekate sledece zrtve za zadovoljavanjem meni neceg neshvatljivog kao pripadnika ovog naroda.

ma kazem ja svaka cast njemu,dobro je igrao za jugoslaviju,poznat covek i to...hvala njemu za sve sto je ucinio u cast popularizacije nase zemlje,al zar to treba da znaci da gde god se pojavi divac sa zeljom da kupi nesto,treba iskljuciti tender i dati divcu na posluzavniku....
 
serb_pagan:
kako majke ti dijaspora da vodi srbiju? mislim,da zive svetlosnim godinama udaljeni odavde,a da vode srbiju...mislim,dobrodosla je svaka podrska dijaspore,al ne primecujem da se nesto ubijaju od pomoci zemlji matici...njih to cak ni ne zanima,dobili su pravo glasa,a glasalo tek oko par hiljada...vole oni da srbuju kad su preko,al kad treba konkretno da se pomogne (cast izuzecima) nigde ih nema...

Ne to nije tacno, vec kada je dijaspora ulagala velike pare u Srbiju sve su pokrali dafina banka itd. Do danasnji dan niko nije vido te pare a po neki su ulagali veliki novac.
A da diaspora ne pomaze tu se debelo varas. Pogledaj samo svaki Srbin koji dodje u Srbiju donese minimalno 2000€ sto ostanu u Srbiju.Primer ja, ja dolazim 4 puta u godinu i donesem evro ,svaki put i to po 4000evra potrosim u Srbiju.Pa sad mi objasni dali Srbija nema korist od toga?

Drugo interes postoi samo narod nece da upadne u drzavnu zamku primer Divac.
 
serb_pagan:
ma kazem ja svaka cast njemu,dobro je igrao za jugoslaviju,poznat covek i to...hvala njemu za sve sto je ucinio u cast popularizacije nase zemlje,al zar to treba da znaci da gde god se pojavi divac sa zeljom da kupi nesto,treba iskljuciti tender i dati divcu na posluzavniku....
Naravno da netrba, ali samo kazem da gde god se on pojavi odmah ispadne neko sranje i na kraju se svodi da on hoce nesto da opljacka. Pa pocnu da ga prozivaju kurta i murta kao i za vojsku sto su poceli kad nisu imali sta drugo. A sa ciljem ubijanja njegove licnosti i kredibiliteta u narodu. Svi koji su kupili firme ranije nikoga nije pogadjalo pre peodaje istih, a posle za svaku ispada da je kupljena na kradju i prevaru....samo kada je rec o Divcu nista ne moze da kupi, odmah se pojave neke malverzacije....koje kod drugih nisu uocene pre prodaje, jel me razumes. To je meni sumnjivo, kao sto mi je cela prica sa Partizanom dobro poznata, a i tu su ih syebali (samo to cete shvatiti kroz nekoliko godina).
 
Gryphon:
Naravno da netrba, ali samo kazem da gde god se on pojavi odmah ispadne neko sranje i na kraju se svodi da on hoce nesto da opljacka. Pa pocnu da ga prozivaju kurta i murta kao i za vojsku sto su poceli kad nisu imali sta drugo. A sa ciljem ubijanja njegove licnosti i kredibiliteta u narodu. Svi koji su kupili firme ranije nikoga nije pogadjalo pre peodaje istih, a posle za svaku ispada da je kupljena na kradju i prevaru....samo kada je rec o Divcu nista ne moze da kupi, odmah se pojave neke malverzacije....koje kod drugih nisu uocene pre prodaje, jel me razumes. To je meni sumnjivo, kao sto mi je cela prica sa Partizanom dobro poznata, a i tu su ih syebali (samo to cete shvatiti kroz nekoliko godina).

ti izgleda kontas da postoji kao neka zavera protiv vlade divca? he,pa on zivi u americi dvadeset godina skoro,mislis da nije pokupio neke americke fazone? nije ni on lud...zna on sta radi..uostalom,i na tenderima se pojavljuje sa nekim americkim konzorcijumom
 
Sandra007:
Ne to nije tacno, vec kada je dijaspora ulagala velike pare u Srbiju sve su pokrali dafina banka itd. Do danasnji dan niko nije vido te pare a po neki su ulagali veliki novac.
A da diaspora ne pomaze tu se debelo varas. Pogledaj samo svaki Srbin koji dodje u Srbiju donese minimalno 2000€ sto ostanu u Srbiju.Primer ja, ja dolazim 4 puta u godinu i donesem evro ,svaki put i to po 4000evra potrosim u Srbiju.Pa sad mi objasni dali Srbija nema korist od toga?

Drugo interes postoi samo narod nece da upadne u drzavnu zamku primer Divac.

moje misljenje je da ne trebamo da molimo gastose da nam pomazu...a sta sad ti ocekujes,orden zasluga za narod za to sto potrosis 4000 evra ovde?i zbog toga bi malo da vladate ovde? ovde moze da vlada kog narod izabere,a ne nabedjeni chetnici iz chikaga...
 
Još malo Libertyvilla.... i nabedjenih četnika....


a9dascd0fi.jpg



3e9escd4xh.jpg


d801scd9qp.jpg



9340scd1bl.jpg
 

Back
Top