Problemi sa nod32
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Problemi sa nod32

Obećava
    Učlanjen
    13.10.2005.
    Reputaciona moć
    45

Question Problemi sa nod32

Imao sam kaspersky 5.0388 a onda zbog silnog hvaljenja NOD32 obrisao sam Kasp. i snimio sam nod32 2.50.25 uradio sam update baze i hteo da uradim potpuni scan sistema in-depth analysis on je poceo da skenira i u jednom trenutku se ukocio i 5 minuta nije radio nista (tako sam ja mislio) jer hard disk nije radio, ali kada sam pogledao task manager video sam da je procesor bio zauzet 100% i to je trajalo nekih 15 minuta a onda izneviran ugasio sam duboko skeniranje i ukljucio normalno sk. particija c i d.U toku ovog skeniranja pojavile su mi se neke poruke da su neki fajlovi zakljucani npr. C:\pagefile.sys-error opening
    c:\document and settings\draga\ntuser.dat.log-error opening(file locked)
    ..... i tome slicno (bilo ih je dosta).Tada sam iskljucio skeniranje i prebacio se u safe mode jer sam mislio da cese ti fajlovi otkljucati ali to se nije desilo.Interesuje me kako da skeniram te zakljucane fajlove (mozda se tu krije neki virus) i zasto nisam mogao da uradim duboko skeniranje (in-depth analysis)
    tj. zasto taj proces posle odredjenog vremena blokira (cpu uses 100% i to traje dugo najmanje 15 minuta jer sam toliko cekao) . Mnogi na forumu ubedjeno tvrdei da je nod 32 brzi od kapserskog ali moji prvi utisci nisu bas takvi i to pre svega kada se sistem podize ili kada koristim neki office program.
    I na kraju gde nod32 smesta bazu sa definicijama kao sto postoji kod Kasp. da li je to updfiles ili da ja mogu tu bazu da prenesem u tom obliku kod druga da ne bi on skidao sa interneta.

Početnik
    Učlanjen
    04.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Talking Re: Problemi sa nod32

Skeniraj iz safe moda!

Aktivan član
    Učlanjen
    16.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Re: Problemi sa nod32

Možda ti pomogne (za C:\pagefile.sys, znam da je normalno, za ostalo nisam do kraja ni gledao).

NOD32 kroz slike
    Poslednji put ažurirao/la GostM : 10.02.2009. u 15:16

Aktivan član dvr (avatar)
    Učlanjen
    07.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

uf,ne volim ga nikako!

Aktivan član
    Učlanjen
    16.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio dvr_liberty
    uf,ne volim ga nikako!
    :grin: :grin: Znaš da o ukusima ne vredi raspravljati :-P :-P

Aktivan član dvr (avatar)
    Učlanjen
    07.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Ma znam,nego kada je gore postavljen post,isto kao da sam ga ja postavio pre par meseci dok sam vodio borbu sa Nod-om,i stvarno nisam mogao da ne prokomentarišem...........

Aktivan član
    Učlanjen
    16.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    59

He, ja se tako ne mogu suzdržati kad neko spomene Norton :grin: !!
    Sve ostalo, đene, đene, ali Norton.......

Što je najgluplje od svega, imaju fenomenalnu bazu sa gotovim Removal Tool-ovima ili uputstvima za "dezinfekciju"....ali kad se nešto već dogodi....kao da čekaju da ih neko probudi....da neko drugi prostudira virus, pa oni samo dopune!!

Olakšavajuća okolnost im je što su američki proizvod i što su najrasprostranjeniji, te se infekcije i prave, najčešće baš za njega (kad se malo prošara po raznoraznim forumima, 65% problema imaju oni sa Nortonom).

Aktivan član Leka (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Izbor softvera je individualna stvar, nikad nisam shvatao cemu pristrasnost, najcesce slepa pristrasnost prema jednom ili netrpeljivost prema nekog drugom.
    Danas jedan, sutra drugi sve u zavisnosti od potreba, svakako najvaznije je da je sveze updejtovan
    i da postoji barem jedan na racunaru a sve ostalo je "suplja" prica.

Poz
    Picigen......zakon! 8)

Domaćin jeasus (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    99

Citat Original postavio Baba???
    He, ja se tako ne mogu suzdržati kad neko spomene Norton :grin: !!
    Sve ostalo, đene, đene, ali Norton.......

Što je najgluplje od svega, imaju fenomenalnu bazu sa gotovim Removal Tool-ovima ili uputstvima za "dezinfekciju"....ali kad se nešto već dogodi....kao da čekaju da ih neko probudi....da neko drugi prostudira virus, pa oni samo dopune!!

Olakšavajuća okolnost im je što su američki proizvod i što su najrasprostranjeniji, te se infekcije i prave, najčešće baš za njega (kad se malo prošara po raznoraznim forumima, 65% problema imaju oni sa Nortonom).
    i meni krene mucnina kada nekome vidim norton na kompu
    I got the poison, I got the remedy
    I got the pulsating rhytmical remedy

Početnik
    Učlanjen
    20.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio alien2000
    Imao sam kaspersky 5.0388 a onda zbog silnog hvaljenja NOD32 obrisao sam Kasp. i snimio sam nod32 2.50.25 uradio sam update baze i hteo da uradim potpuni scan sistema in-depth analysis on je poceo da skenira i u jednom trenutku se ukocio i 5 minuta nije radio nista (tako sam ja mislio) jer hard disk nije radio, ali kada sam pogledao task manager video sam da je procesor bio zauzet 100% i to je trajalo nekih 15 minuta a onda izneviran ugasio sam duboko skeniranje i ukljucio normalno sk. particija c i d.U toku ovog skeniranja pojavile su mi se neke poruke da su neki fajlovi zakljucani npr. C:\pagefile.sys-error opening
    c:\document and settings\draga\ntuser.dat.log-error opening(file locked)
    ..... i tome slicno (bilo ih je dosta).Tada sam iskljucio skeniranje i prebacio se u safe mode jer sam mislio da cese ti fajlovi otkljucati ali to se nije desilo.Interesuje me kako da skeniram te zakljucane fajlove (mozda se tu krije neki virus) i zasto nisam mogao da uradim duboko skeniranje (in-depth analysis)
    tj. zasto taj proces posle odredjenog vremena blokira (cpu uses 100% i to traje dugo najmanje 15 minuta jer sam toliko cekao) . Mnogi na forumu ubedjeno tvrdei da je nod 32 brzi od kapserskog ali moji prvi utisci nisu bas takvi i to pre svega kada se sistem podize ili kada koristim neki office program.
    I na kraju gde nod32 smesta bazu sa definicijama kao sto postoji kod Kasp. da li je to updfiles ili da ja mogu tu bazu da prenesem u tom obliku kod druga da ne bi on skidao sa interneta.
    Dobar je NOD32jer trosi malo memorije (sto za ove nove racunare i nije neki problem) a zakucava ti neka stetocina koji imas u PC.skeniraj iz safe mode pa ako ti ni to ne uspe instaliraj pro KAV unisti to sto ti nevalja pa onda instaliraj NOD na "dezinfikovanu " masinu.
    sve znam

Slične teme

1. Nod32
    Autor Qurajber u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 21.02.2011., 14:51
  2. AVG 8 vs NOD32???
    Autor nolle17 u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 02.05.2008., 19:42
  3. Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 24.12.2006., 15:13