Ugovor

Dovla

Elita
Poruka
16.644
Da li bi neko mogao da mi napise (ili ostavi neki link) priumer kupoprodajnog ugovora. Trebam da ga napisem ali ne znam sta je sve vazno da bi taj ugovor bio punovazan tj da bi mogao da se overi i na osnovu njega urad prevod.
Hvala!
 
Pa znam i ja da to moze, ali zasto bih nekoj agenciji davao pare za ugovor i prenos vlasnistva kad sam dovoljno sposoban da to uradim sam, a za te pare koje bih dao njima mogu da kupim zeleni karton ;)
 
Nisam pravnik, ali interni ugovori koliko ja znam nemaju zvaničnu važnost. Ako je kupoprodaja automobila u pitanju, daj 500-600 kinti i u nekoj agenciji odradi ugovor. Na interni ugovor ne možeš sutra prevesti auto ili dobiti sudsko ovlašćenje za korišćenje motornog vozila.
 
Pa i nije nešto komplikovano, navedu se podaci o prodavcu i kupcu sa brojevima ličnih karata i adresama, mogu i matični brojevi, podaci o predmetu trgovine svi podaci iz saobraćajne (može i njem broj), odete obojica da ga ovjerite u sudu kupiš takse i eto...
 
To je to sto kaze INTRA ti u ugovoru stavljas sve(da mozes da isvrsis prenos vozila kako na tebe tako i na drugo lice da ga prodas otudjis registrujes i on se ogradi da sve u vezi desavanj tog vozila snosi kupac tojest ti itd.) jer vi potpisujete jedan i drugi, a sud samo overava stavljate potpise i br.licne karte.....
 
Interni ugovor overen u sudu je znatno skuplji (overa) nego ugovor u agenciji (oko 800 din). A ako ti treba primerak stranog ugovora iz nekih razloga to je druga prica, i to ima za male pare.
 

Back
Top